Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozstrzygnięcie nieścisłości dot. Szczekającej Firanki.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Niejasne zasady Szczekającej Firanki (27 użytkowników oddało głos)

Jak rozwiązać problem Szczekającej Firanki?

  1. Uzupełnić zasady o zapis dotyczący autorstwa i usunąć głosy na historię o Lirianach? (15 głosów [55.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 55.56%

  2. Uzupełnić zasady o zapis dotyczący autorstwa i zostawić głosy na historię o Lirianach? (5 głosów [18.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.52%

  3. Zostawić jak jest, to użytkownicy decydują, na co chcą zagłosować. (7 głosów [25.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.93%

Głosuj

#31

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego niech już zostanie , tak jak jest. Potem najwyżej w następnej edycji się uściśli to i podkreśli, iż w konkursie biorą udział tylko i wyłącznie  historie własne użytkowników

 

Niech te głosy już tam zostaną i jedziemy dalej, bardziej ogólniej. Przecież to tylko zabawa. Nikt nie dokonuje tu egzekucji. Z drugiej strony taka ogólna "szczekająca firanka" nie jest zła, ale jak ktoś się jej wstydzi, to tylko odstrasza takich od robienia z tego poważnego forum, jak to, jakiejś atrakcji dla dzieci, które kochają wierzyć w "różowe jednorożce" Rozumiecie o co mi chodzi? Trollować nie trzeba własnymi historiami, ale można również tymi ściąganymi z neta. Dlatego fajnie by było, jak już chcemy wkleić coś z neta, sprawdzić pierw z jakiej strony to ściągamy, czy nie jest to strona nakierowana na jakąś fikcję np. stronki jakiś wróżek, czy nie wiadomo czego. W sumie, nie zapoznawszy się z celem danego artykułu, możemy skopiować jakąś notkę trolla i sami nieświadomie rozprzestrzeniać jego wizje, czyli nieświadomie propagować treści jakiegoś trolla. A wielu  naiwnych ludzi szybko łapie takie wieści i zaczyna w nie wierzyć. To forum powinno mieć dobrą renomę, tymczasem wystrzegamy się trolli , a sami się nimi stajemy.  Dlatego cały czas utrzymuje się przy opcji 3 ;) 


  • 0



#32

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Pokazuje tylko, że zwycięzca ma wyobraźnie i potrafi zadziwić. - a to jest już pewna zaleta, bo nie każdy ma taką perfekcyjną wyobraźnię, zdolności, wiedzę etc. by zadziwić, zszokować, zawstydzić.

 

Endinajla, sama to napisałaś - nagroda ta pokazuje, że zwycięzca ma wyobraźnie etc. I teraz odpowiedz sama sobie - czy Kronikarz, za nie swój tekst może dostać taką nagrodę? Nagrodę podkreślającą wyobraźnię, za coś, co nie było owocem jego pracy?

Zauważasz sprzeczność? Nikt tu nie próbuje zrobić z tego poważnej sprawy ani nic w tym stylu. Szczerze mówiąc dziwi mnie upieranie się co poniektórych przy 3 opcji - dla mnie nie ma nic bardziej oczywistego niż fakt, że nagradza się za autorską "pracę", nie cudzą. To naprawdę fundamentalna zasada. Nawet z twoich własnych słów ciągle się to przebija - piszesz o nagrodzie za wyobraźnię i chcesz nagrodzić nią Kronikarza, który do napisania tamtego tematu swojej wyobraźni nie użył w ogóle.

 

Gdzie tu sens, gdzie tu logika, że tak spytam.

No ale, zobaczymy jaki będzie wynik ankiety.


  • 0



#33

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak , chodzi o wyobraźnię, jednak wielu jej nie ma, to nie można odbierać tym osobom, szansy  na wstawienie czegoś zadziwiającego i  wzięcia udziału w nominacji na "szczekającą firankę". ;) Temat konkursu został źle sprecyzowany, więc niech już pozostanie przy 3 opcji.  Tylu użytkownikom spodobał sie ten temat o tych obcych, to po co od razu robić taki skandal. Sprecyzuje się zasady za rok i wszystko będzie o'k, a teraz to można przetestować ten temat konkursowy. Chociaż tak na dobrą sprawę na miejscu naszej pani administrator, to konkurs na "szczekającą firankę" już na pełnych prawach wcieliłabym w życie za rok, a teraz stwierdziłabym, że był tylko wersją próbną i było by po sprawie ;) Nikt nie poczułby się urażony i niesprawiedliwie osądzony i nie było by nieporozumień. ;)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 07.01.2017 - 18:11

  • -2



#34

Faust I.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może przestańcie już bojkotować ten konkurs na "Szczekającą firankę", o'k?  Przeżywacie to jakby to nie była "Szczekająca firanka", a wręcz "Spadająca gilotyna". Ten konkurs to świetna zabawa i powinniśmy odbierać go jako fajną rozrywkę i nie obrażać się, nie buntować, nie robić skandalu. Ja bym zostawiła zasady gry, takie jakie były na początku. Najwyżej można je zmienić przy kolejnej edycji konkursu. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, nie powinniśmy brać do serca takiej nagrody.

 

Ale dla niektórych to jest kwestia życia i śmierci, taki punkt na honorze na który nie mogą sobie pozwolić, zabawne :)  Prawdziwe zmartwienie, no!


  • 0



#35

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Up@ przez osiem lat napisałeś dziesięć postów. Wiec daruj sobie sarkazm.  

 Problem polega na tym, że zasady tej  kategorii wydawały się oczywiste i proste, dla każdego kto regularnie odwiedza to forum.  A ta dyskusja jest pokłosiem kilku ... "ogarniętych", którzy czegoś tam nie załapali, lub nie chcieli załapać.

 

 O ile jestem w stanie zrozumieć, i nawet zaakceptować pobutki  @Endinajli, (w końcu jest liderem tej kategorii), to nie bardzo rozumiem, Twój brak zrozumienia, oczywistych kwestii.


  • 7



#36

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja stawiam na 3 opcję, bo jeśli piszemy własne historie, to czemu nie możemy pisać historii w które wierzymy?  Jeśli np. Kronikarz wierzy w Lirianów, chociaż ich nigdy na oczy nie widział, to jak inaczej ma to uwzględnić?

 
Endi minęło kilka miesięcy od tamtego tematu (Ty dostałaś tam bana, ja dostałem 2 ostrzeżenia), ogólnie się posypało i nadal nie załapałaś, że to było dla jaj? Przecież Kronikarz ten artykuł przekleił z jakiejś strony, a ja tylko żartowałem, że w to wierzę. Nie ma żadnych Lirian, czy jak tam się oni nazywają. Stąd ja głosowałem na pierwszą opcję, bo to, że Tobie się wydaje, że ktoś tam w coś wierzył, to już tylko Twoja wersja, w rzeczywistości było inaczej, a że autorem tekstu nie był Kronikarz, to powinien być jego autor wykluczony z głosowania, bo to się kłóci z koncepcją tej "nagrody". Pishor słusznie to zasugerował w tamtym wątku do głosowania. Moim zdaniem głosy na ten wątek powinny być unieważnione.

PS.

Kronikarz wstawiając ten temat na to forum niejako się pod nim podpisał. Zacytował, zaprezentował szerszej publiczności, wywarł tym samym wpływ na czytelników.
Sądzę, że takie działanie jest czysto intencjonalne, więc autor powinien brać na siebie odpowiedzialność za to co sam wstawia. 
 
Zmienianie regulaminu w czasie trwania jakichkolwiek przedsięwzięć jest czystą kpiną i zawsze świadczy, i będzie świadczyć o nieudolności, a często o korupcji organizatorów.

Akurat tak się składa, że i ja wrzuciłem tutaj kilka tematów. Niby tylko 16, ale to i tak więcej, niż Twoje 0.

I powiem Ci jedno - nie ze wszystkim co wrzucałem się utożsamiam. Przypadek? Nie sądzę. A z tym posądzeniem o korupcję to już poleciałeś daleko w kosmos, aż nie wiem jak to skomentować...może po prostu tak:  :facepalm:


Użytkownik szczyglis edytował ten post 08.01.2017 - 00:50

  • 5



#37

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sprawa jest oczywista dla każdego, kto nie ma na pieńku z Kronikarzem i nie traktuje tego jako okazji, żeby mu odpłacić za wszystkie krzywdy ;) Gdyby chodziło o kategorię typu "Złota Myśl" to te same osoby, które oddały głos na Lirian, zrobiłyby raban, że ktoś zagłosował na wklejkę. Tyle że akurat wtedy miałyby rację.

 

Za to jedna rzecz mi się spodobała:


Przeżywacie to jakby to nie była "Szczekająca firanka", a wręcz "Spadająca gilotyna"

Ciekawa propozycja kategorii  :D

 

Przy okazji trochę jestem zawiedziony, że nie zreformowano nieco Złotych Szaraków (poza dodaniem tej kategorii). Choć jestem tutaj chyba współwinnym, bo po ostatniej edycji zacząłem temat, ale już brakowało zapału, żeby go odpowiednio podsumować. A padło tam kilka sensownych propozycji, co do których był ogólny konsensus.


  • 1



#38

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy okazji trochę jestem zawiedziony, że nie zreformowano nieco Złotych Szaraków (poza dodaniem tej kategorii). Choć jestem tutaj chyba współwinnym, bo po ostatniej edycji zacząłem temat, ale już brakowało zapału, żeby go odpowiednio podsumować. A padło tam kilka sensownych propozycji, co do których był ogólny konsensus.

No, jak Ty jesteś zawiedziony, to pomyśl o tych, którzy się w tamtym temacie produkowali - oni to dopiero mają kwasa w gębie :D

A nie powiem - liczyli na jakieś zmiany.

Nie to żeby stara koncepcja się zużyła ale skoro już temat został ruszony...

 

Ale wiesz co?

Po tych aktualnych szarakach znowu możemy założyć taki temat - przybyło kilku nowych, aktywnych użytkowników, to i oryginalnych pomysłów powinno być ciut więcej :D


  • 0



#39

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale wiesz co?

Po tych aktualnych szarakach znowu możemy założyć taki temat - przybyło kilku nowych, aktywnych użytkowników, to i oryginalnych pomysłów powinno być ciut więcej :D

Pewnie. Byle to się nie stało coroczną tradycją :D Tym razem już trzeba będzie postawić kropkę nad "i".


  • 0



#40

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie trzeba nowego tematu, skoro stary istnieje ;) Tylko Yaw - liczę na to, że dopilnujesz sprawy i pomożesz nam w tej kwestii :D


  • 0



#41

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nowy miałby w sobie... świeżość.

Ale skoro chcecie rozgrzebywać stare rany... :D

Tylko Yaw - liczę na to, że dopilnujesz sprawy

 

Teraz mamy przynajmniej świadomość, kto zawalił poprzednio :D


  • 0



#42

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ej, bez przesady :P Po prostu marzę o powrocie Yawa do aktywnego kształtowania forum, nic więcej. Zresztą - on wie ;) 


  • 0



#43

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to prowokacja była, żeby się Yaw uaktywnił w kształtowaniu forum :D


  • 0



#44

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, no, może nie zauważy tych naszych uwag i da się złapać.


  • 0



#45

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wyczuwam podstęp!

 

Niestety tak to już ze mną jest, że pojawiam się na jakiś czas, później znikam na jakiś (zazwyczaj dłuższy) czas. Choć z Tobą Aquila mam kontakt, proszę ja Ciebie, nawet w okresie mojej nieaktywności... Tyle że jednostronny - ot czasem zdarza mi się trafić na Twój wpis na Joe Monster :D

 

W każdym razie teraz to już postawię sobie za punkt honoru, żeby doprowadzić sprawę do końca ;)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych