Skocz do zawartości


Zdjęcie

W Peru odkryto coś bardzo dziwnego…

Peru dziwne odkrycie dłoń z trzema palcami

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Peru dokonano ostatnio niezwykle dziwnego odkrycia   – znaleziono fragment dłoni z trzema bardzo długimi palcami. Zdaniem ekspertów, nie jest ona podobna do kończyn żadnych znanych stworzeń lądowych. Poza tym, nie posiada ona kciuka, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej dziwna i tajemnicza. Co to właściwie jest? Tego, póki co, nie wie nikt.

 

 

Jak dotąd, ustalono jedynie, że w Cuzco (miasto położone w południowej części Peru, na wysokości 3326 m n.p.m.) znaleziono również rękę i wydłużoną, humanoidalną czaszkę należącą do tego samego stworzenia. Na zdjęciu rentgenowskim wyraźnie widać, że dłoń posiada trzy palce, które mają sześć kości. Ponadto, odnotowano kilka złamanych kości wokół samej dłoni.

 

 

Na jednym z palców od zewnętrznej strony znajduje się paznokieć, który ma zaskakująco ludzki wygląd, a także odkryto kawałek metalu, który może być implantem. Tak, jak w przypadku czaszki, lekarze z Cuzco ustalili, że na pewno nie jest to ręka człowieka. Wiadomo jedynie, że składa się ona z kości i skóry.

 

 

    „Nie byliśmy w stanie dokładnie określić, co to za forma życia, ale na pewno nie jest to człowiek”

– twierdzą eksperci.

 

 

Znaleziony artefakt, a także inne dziwne znaleziska z Peru i innych krajów Ameryki Południowej, zostaną wkrótce poddane szczegółowym badaniom. Analiza DNA oraz badanie w technice radiowęglowej, zostaną przeprowadzone w styczniu w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy oczywiście nie wykluczają, że ręka ta może być tylko łapą jakiegoś ssaka. Artefakty zostały znalezione w jaskini w południowej części pustyni w Peru.

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

 

 

Zdjęcia: Hiddenincatours

Źródło: Hiddenincatours


  • 1



#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz zachodzi pytanie czyja to dłoń? łapa? 

Mi to wygląda na przednią łapę Velociraptora ale nie pasuje mi miejsce na paznokieć, powinien być pazur. 





#3

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze by było jakby znaleźli jeszcze resztę ciała (tors, nogi), byłby mocny dowód na istnienie szaraków. I to jeszcze w Peru przepełnionym Starożytnymi Kosmitami :) Czekam...


  • 0



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówiąc szczerze, to paznokieć widzę również na pierwszym palcu. tak na zdjęciu jak i na zdjęciu rentgenowskim.

To, że nie widać go na palcu środkowym, może wynikać z tego, że wydaje się być on niekompletny - tak jakby sama jego końcówka była obcięta / zmiażdżona (no, w każdym razie jej nie ma).

Gdyby tak było, to świadczyłoby to o tym, że był on najdłuższy z tych trzech palców.

 

To z kolei podsuwa mi myśl, że nie jest to dłoń kompletna - brak w niej dwóch zewnętrznych palców - kciuka i palca małego.

Byłoby to o tyle prawdopodobne, że na zdjęciu rentgenowskim widać pogruchotane kości dłoni. W każdym bądź razie - nie ma dowodu na to, że dłoń ta nie miała więcej palców niż tylko trzy.

A jeśli tak, to równie dobrze mogła by to być dłoń człowieka - a raczej jego przodka. Takiego, jak na przykład, stosunkowo niedawno odkrytego (tu strzelam) Homo Naledi

 

Na dodatek, brak tych dwóch zewnętrznych palców całkowicie zmienia proporcje tej dłoni - czyniąc ją bardziej "nieludzką", bardzo wydłużoną.

Gdyby one istniały, to dłoń nabrałaby zupełnie "ludzkich" proporcji - tyle tylko, że byłaby większa, chociażby od dłoni człowieka widocznej na zdjęciu.

 

Coś, mniej więcej w ten deseń.

 

rengen%20dloni.jpg

 

Pierwszy obrazek - kompletna dłoń ludzka.

Drugi obrazek - ta sama dłoń, pozbawiona kciuka i małego palca.

Trzeci obrazek - dłoń z Peru

 

Niemniej, temat bardzo ciekawy - wart plusa.


Użytkownik pishor edytował ten post 03.01.2017 - 16:47

  • 4



#5

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli byłaby to ręka jakiegoś przodka człowieka to musi być nieźle poharatana, bo nawet w nadgarstku Homo Naledi kości mają inny kształt niż tutaj. W dłoni z Peru te kości są jak pałeczki, a w normalnej takie bryłki. Dodatkowo nie ma tych trzech przedłużeń (po lewej, na środku i po prawej), chyba, że powstały, jak ktoś próbował w jakiś sposób nastawić tą dłoń.


  • 1



#6

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie, pomiędzy palcami są jakieś małe kosteczki, jakby "dodatkowe", ale mimo wszystko mnie się wydaje, że to kompletna dłoń i, że nie ma więcej palców. Ale specjalista nie jestem :P przy dłoni człowieka, to te paluszki są kolosalne, nie wiem czy nasi przodkowie mieli aż tak długie paluchy, musieliby mieć zapewne i dużo dłuższe kończyny, a więc i być wysokimi - pewnie ok 3m. Ciekawe, ciekawe...jakby się okazało, że to dłoń szaraka, to byłoby to wiekopomne znalezisko. Ale wątpię, agencje by to wyłapały chyba, nie poszłoby to ogólnej wiadomości.


  • 0



#7

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bez badań może to być Wszystko, nawet kończyna jakiejś wymarłej małpy z ameryki południowej. Patrząc na jej stan nie wydawał bym pochopnych wniosków. Może się okazać, że to kolejny człowiek z Piltdown, a wtedy będzie tylko rozczarowanie I tłumaczenie sobie wszystkiego spiskiem przeciwko prawdzie.
  • 2



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kości w tym "nadgarstku" nie pasują do niczego. Są w zasadzie takie same jak w palcach i jest ich więcej niż by było potrzeba na trzy palce. Jedna wygląda jakby miała obcięte panewki po obu stronach ale tych części nie ma. Wygląda jakby to było poskładane z różnych szczątków kostnych, wsadzonych byle jak i zaszytych.


  • 2



#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż - albo to więc kończyna obcego albo... jego reklama :D

 

Przypominam, że w tym roku wchodzi do kin Obcy: Przymierze - być może mamy więc do czynienia ze sprytną akcją marketingową.

Bo nie trzeba się wcale bardzo upierać żeby dopatrzyć się podobieństw tej dłoni do larwy ksenomorfa ("twarzołapa") z Obcy 8 Pasażer Nostromo.

 

obcy%20przymierze.gif

 

edit: Universe naprawdę robisz wszystko, żebym się do ciebie całkowicie zniechęcił. A później będą płacze i żale.


Użytkownik pishor edytował ten post 03.01.2017 - 17:38

  • 0



#10

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałem napisać to co Zaciekawiony, po za tym zwróćcie uwagę na stawy one w ogóle do siebie nie pasują. porównajcie ich spasowanie na zdjęciu ręki które wkleił Pishor.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 03.01.2017 - 17:39

  • 0



#11

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bez badań może to być Wszystko, nawet kończyna jakiejś wymarłej małpy z ameryki południowej. Patrząc na jej stan nie wydawał bym pochopnych wniosków. Może się okazać, że to kolejny człowiek z Piltdown, a wtedy będzie tylko rozczarowanie I tłumaczenie sobie wszystkiego spiskiem przeciwko prawdzie.

 

Proszę, nie porównuj naszego forumowego sceptyka do amerykańskiej małpy..aż tak źle nie jest

 

 

Cóż - albo to więc kończyna obcego albo... jego reklama :D

 

Przypominam, że w tym roku wchodzi do kin Obcy: Przymierze - być może mamy więc do czynienia ze sprytną akcją marketingową.

Bo nie trzeba się wcale bardzo upierać żeby dopatrzyć się podobieństw tej dłoni do larwy ksenomorfa ("twarzołapa") z Obcy 8 Pasażer Nostromo.

 

obcy%20przymierze.gif

 

Kompletnie nietrafione. Gdzie tu są 3 palce?

 

 

Bardziej mi to przypomina klasyczną dłoń szaraka


  • -2



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kompletnie nietrafione. Gdzie tu są 3 palce?

 

:facepalm:

 

Zapytałbym ile "palców" widzisz na tym gifie ale to chyba daremny trud.

Głównie w kontekście tego, że, jak pisałem wyżej - nie ma absolutnie żadnej pewności, że jest to kompletna dłoń. Tym bardziej, jeżeli miałaby to być dłoń "obcego".

No chyba, że przedstawisz jakikolwiek dowód, że jest to dłoń kompletna.

 

Bardziej mi to przypomina klasyczną dłoń szaraka

To ja bym poprosił o zdjęcie "klasycznej dłoni szaraka", wraz ze źródłem z którego to zdjęcie pozyskałeś oraz z jakimkolwiek potwierdzeniem (najlepiej nie ulegającym wątpliwości), że to, co na zdjęciu będzie zaprezentowane, należy do szaraka właśnie.

Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że nie mogą to być kadry z filmów S-F?


  • 3



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chętnie też zobaczyłbym inne zdjęcia i prześwietlenie tej "czaszki" która wygląda mało czaszkowato. Jaki kształt musiałaby mieć soczewka oka położonego w tak płytkim oczodole?


  • 0



#14

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Kompletnie nietrafione. Gdzie tu są 3 palce?

 

:facepalm:

 

Zapytałbym ile "palców" widzisz na tym gifie ale to chyba daremny trud.

Głównie w kontekście tego, że, jak pisałem wyżej - nie ma absolutnie żadnej pewności, że jest to kompletna dłoń. Tym bardziej, jeżeli miałaby to być dłoń "obcego".

No chyba, że przedstawisz jakikolwiek dowód, że jest to dłoń kompletna.

 

Bardziej mi to przypomina klasyczną dłoń szaraka

To ja bym poprosił o zdjęcie "klasycznej dłoni szaraka", wraz ze źródłem z którego to zdjęcie pozyskałeś oraz z jakimkolwiek potwierdzeniem (najlepiej nie ulegającym wątpliwości), że to, co na zdjęciu będzie zaprezentowane, należy do szaraka właśnie.

Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że nie mogą to być kadry z filmów S-F?

 

 

Chodzi mi o ogólną percepcję tego typu obcych, w opisach ich dłonie są kościste, długie. 

 

alieni161.jpg

hqdefault.jpg

real-alien11.jpg


  • -3



#15

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony Jak dla mnie ta czaszka wygląda na kamień. Czy tylko ja mam takie wrażenie ?
Ta ręka przypomina mi za to kości łapy nietoperza, przynajmniej proporcjami I długością elementów układu. Innym wytłumaczeniem był by gigantyzm.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Peru, dziwne odkrycie, dłoń z trzema palcami

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych