Skocz do zawartości
Zdjęcie

Przyszłość na wyciągnięcie ręki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#31

Anunnaki
 • Postów: 466
 • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Permanentna inwigilacja!

A czy robot - kochanek też będzie produkowany?

 

Nie wiem czy to taki dobry pomysł, sztuczna inteligencja wyprze ludzi na dalszy tor. Do czego wówczas będziemy potrzebni? Co się z nami stanie? Wyginiemy jak mamuty? Czy świat idzie w dobrym kierunku?

 

ojjjjj  z tym może być różnie  ale nie wyobrażam sobie by iść z robotem do łóżka. ale widzę inną dobrą strone robotyzacji.... ludzki mózg podpiąć do komputera  krwioobieg zastapić maszynką do natleniania  cieczy krwiopodobnej w celu utrzymania funkcji mózgu , reszte  ciała zastąpić maszyną ale pojawia się probłem etyczny, czy  maszynę dałoby się podpiąć pod wirtualną sieć neuronową  aby człowiek rozmawiał z innym człowiekiem za pomocą  internetu albo innej sieci , wtedy nie potrzebujemy ust.  ani jedzenia   pod warunkiem że robot bedzie zasilany  jakimś  generatorem RTG  coś w stylu RTG z voyagera 1 albo 2 a co 20 - 30 lat wymiana paliwa w generatorze..

 

zalety?

- wydłuży się życie człowieka do maksymum  aż do zuzycia tkanki mózgowej

- przestaną nękać choroby bo niema ciała niema chorób

 

wady

- przestaniemy się rozmnażac

- techologia dostępna tylko dla bogatszych.

- utata cech ludzkich mimo posiadania mózgu, przestaniemy kichać, oddychac mówić bo wszystko będzie działo się w sieci.

-jedzenie stanie się zbędne,  aby odżywić mózg wystarczy wstrzyknięcie do maszynki płynu z odżywkami.


 • 1

#32

Ichigo
 • Postów: 17
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te wynalazki są tak dziwaczne, bo zapytano o zdanie "800 menadżerów wysokiego szczebla i ekspertów z sektora technologicznego"

Czyli producentów technologicznych zabawek.

Jakby zapytano przeciętnych ludzi, albo lekarzy, to prognozy też byłyby zupełnie inne.

Jak dla mnie nieunikniona przyszłość jest prosta do przewidzenia: W Ameryce głośno kiedyś było o człowieku, który twierdził, że został przeniesiony do przyszłości i zobaczył, że ludzkość spokojnie, bez wojen, wymiera sobie, bo życie w wygodzie nie sprzyja posiadaniu dzieci. Wszechobecna technologia spowodowała, że ludzie nie muszą pracować- maszyny same produkują wszystko, co potrzebne, dbają o porządek i dają ludziom dożywotnie wakacje.

 

Osobiście, choć śmiem wątpić w prawdziwość podróży tego człowieka w czasie, to wiem, że już przed wojną wielcy naukowcy prorokowali taki kierunek postępu technologicznego.

Nikt nie ma problemów z pieniędzmi, bo nikomu nie trzeba za nic płacić. "Samo" się produkuje, a człowiek tylko korzysta. Kiedyś, dążąc do takiego idealnego życia, posiadało się niewolników. Pan, który miał ludzi robiących wszystko za niego, spędzał życie na zabawach i nic nie musiał robić. Teraz możemy zastąpić pracujących przymusowo ludzi maszynami. Przedmiotami, które bez poczucia bycia wykorzystywanymi i bez potrzeby wolności, mogą produkować wszystko, co im każemy, a gdy się zepsują, to odpowiednia fabryka "sama" wyprodukuje nowe. Spójrzmy, co dzieje się współcześnie z przyrostem naturalnym- kraje bogate, w których wciąż na codzień trzeba harować, mają coraz mniej ludzi.W krajach biednych, ludzie mnożą się jak króliki.

Czyli, gdy wszystkie kraje będą bogatsze niż najlepiej rozwinięte teraz, to możemy zwyczajnie wymrzeć.

Ewentualnie brak stresu, który dziś tylko się nasila, brak problemów, bo dzieckiem zajmie się system, możliwość "hodowania" płodów całkowicie poza ciałami matek, mogą sprawić, że jakoś przetrwamy. Bo zakładam, że w przyszłości podejście do rozmnażania będzie bardziej liberalne choćby przez to, że może pojawić się widmo wyginięcia.


 • 1

#33

Nick
 • Postów: 1089
 • Tematów: 467
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kraj, który będzie liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji, zostanie "władcą świata"

 

terminator.jpg?itok=7pfeP6oC

Kadr z filmu Terminator 3: Bunt Maszyn

 

Wiele się mówi o korzyściach i niebezpieczeństwach wynikających z rozwoju sztucznej inteligencji. Zwykle kładzie się nacisk na zagrożenia, których na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w pełni świadomi. Jednak jedno jest pewne - sztuczna inteligencja może wywołać w danym kraju radykalne przemiany i usprawnić wszystkie sektory, począwszy od gospodarczego po militarny.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin, przemawiając kilka dni temu do studentów powiedział wprost, że kraj, który będzie przewodził w pracach nad sztuczną inteligencją, będzie dominował nad całym światem. Stwierdzenie to nie jest wcale przesadzone gdy weźmiemy pod uwagę, że inteligentne oprogramowania znajdują zastosowanie w każdym sektorze - zwiększają wydajność w przemyśle przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pracowników, pozwalają zautomatyzować wiele zawodów a przede wszystkim mogą zrewolucjonizować prowadzenie wojen.

 

    "Sztuczna inteligencja jest przyszłością, nie tylko dla Rosji, ale także dla całej ludzkości. Zapewni nam ogromne możliwości, ale także trudne do przewidzenia zagrożenia. Kto zostanie liderem w tej sferze stanie się władcą świata" - powiedział Władimir Putin.

 

Nic dziwnego, że światowe mocarstwa aktywnie rozwijają sztuczną inteligencję i wprowadzają ją do systemów zbrojeniowych. Rosyjski prezydent powiedział, że przyszłe wojny będą toczyły się pomiędzy uzbrojonymi dronami (robotami bojowymi), a gdy jedna strona straci swoje zabawki to pozostanie jej wywiesić białą flagę. Wielu futurologów przewiduje, że tak właśnie będą wyglądały przyszłe konflikty zbrojne.

 

Choć Stany Zjednoczone pozostają najpotężniejszym państwem świata to Chiny znajdują się na drugim miejscu. Co więcej, Chiny planują zostać światowym liderem w rozwoju i wdrażaniu sztucznej inteligencji najpóźniej w 2030 roku. Jest to kraj, który przeznacza ogromne środki w automatyzację produkcji, robotyzację i sztuczną inteligencję. Jeśli plan zostanie zrealizowany, Chiny prawdopodobnie zdetronizują USA i staną się nowym supermocarstwem.

http://tylkonauka.pl...e-wladca-swiata


 • 0#34

Atomowy_jogurt_zagłady
 • Postów: 466
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciuchy podłączone do sieci, Internet rzeczy, Internet, który dociera wszędzie i wie o nas wszystko? Mi to nasuwa na myśl wizje Orwella. 

Wiadomo, im więcej osób podłączonych do sieci, tym większy zasięg zbieranych informacji i większy zysk firm, które te informacje uzyskają chociażby o naszych gustach konsumenckich. Ponadto władza lubie wiedzieć jak najwięcej o swoich obywatelach. 


 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u