Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sytuacja na paranormalne (Sceptycy vs Wierzacy)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 replies to this topic

#31

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Blantinho, daję ci propsa za temat :D

Moim zdaniem temat jest jak najbardziej na miejscu. Od początku zauważyłam jak "elyta" traktuje normalnych, wypowiadających się tu ludzi. Szybko odczułam, jaka jest polityka tego forum. Od razu powiem, że wierze w zjawiska paranormalne, bo nauka jeszcze wszystkiego nie dowiodła. Te rzeczy, których nie dowiodła nauka, ale istnieją i zmuszają naukowców do szukania odpowiedzi na dane tematy, to zjawiska paranormalne. Dlatego szanuje każdego człowieka, który szuka na tym forum pomocy. Chętnie pomagam. Jednak zważywszy na to , że zjawiska paranormalnego , nie da się dowieść naukowo,bo nauka jeszcze go nie zbadała, to jednak pozostają obserwacje. Niestety, to są tylko obserwacja zwykłych ludzi i dlatego odbierane są jako ściema, próba trollowania etc. I właśnie tym motywem - braku dowodów, posługuje się zielona elyta i jej zwolennicy. Ja cieszę się z obecności sceptyków, ale tylko tych, którzy przedstawiają swoje  argumenty w postaci solidnych dowodów, a nie głupiego klepania dziobem. Szanuję sceptyków, którzy potrafią prowadzić kulturalne dyskusje. Jest ich tu paru ( można policzyć na palcach jednej ręki) i nawet ich lubię i to ze wzajemnością :) Gorsze od bycia zwolennikiem, może być tylko bycie sceptykiem, który nie umie potwierdzić własnego zdania:facepalm: Niestety, tu jest paru takich, którzy wolą wyzwać, ubliżyć, wyśmiać, a dowodów na słuszność tego , co piszą przedstawić nie potrafią :D Normalnie porażka na całej linii. :D

Śmieszy mnie jednak dziecinność, taka jak nieuzasadniona nienawiść do kogoś, kogo się nawet nie zna , tak na dobrą sprawę, albo zmuszanie innych użytkowników, do myślenia, takiego samego jak myśli "elyta", a jak ktoś się nie daje zmanipulować, to dostaje w parę minut 16 minusów i jeszcze dodatkowo od reszty załogi. Nie tylko ja doświadczyłam takiego reżimu, ale ostatnio, pewien użytkownik, za odmienne zdanie z 40 punktów zjechał na poziom , poniżej zera. Tak się tu tresuje użytkowników? Kijem i marchewką ? :D Sorry, ale to nie Korea Północna :facepalm:

Ogólnie, jestem zwolenniczką, mocnych zaciętych dyskusji, ale, proszę was, bez wyzwisk, ubliżania, poniżania, nabijania się i karania minusami. Jak ktoś może z wami dyskutować, jak za każde odmienne od was poglądy, jest karany?. I to jest no fair play, bo moderatorzy nie dość, że mogą jednego dnia wlepić 16 punktów ujemnych i sami nie zostać ocenieni. Bezprawie widzę, się szerzy - dyktatura :D  Jeśli denerwuje was jakiś użytkownik, to po prostu, nie lepiej jest skończyć z nim dyskusję, a nie celowo ją ciągnąć, by prowokować gościa o odmiennych poglądach, tylko po to by karać go ujemnymi punktami, albo ostrzeżeniem, czasami za nic? Ostatnio chłopak dostał ostrzeżenie za obrazę. No dobra, wszystko było by o"k, gdyby nie fakt, że on tam nikogo nie obraził.:facepalm: A za wyzywanie oponentów, lekkie pouczenie słowne na forumowym czacie, dostają zwolennicy elyty:facepalm:  To jak wtedy jest z tą sprawiedliwością na forum, co?:D  A dziś wchodzę na forum i co widzę? Jeden z moderatorów, cały post wstawił nie na temat :D i to jeszcze z wycieczkami osobistymi. :D Pięknie :D Po prostu cudownie. :D No dobra jedziemy dalej. Co się dzieje, z użytkownikami, którzy proszą o pomoc? Dostają słownym obuchem w łeb i już więcej nie udzielają się na forum. Ale spoko, ratuję reputację tego forum i piszę z nimi na PW :D, niech wiedzą, że nie wszyscy, są tu katami, że są  tu osoby życzliwe. ;) A co się stało z critterem? Oł sorrki, zapomniałam, że usunął konto, bo miał dość... wiadomo kogo. :D No, ale jak by nie patrzeć , miał stanowisko i naprawdę zakładał bardzo ciekawe tematy, które zdobiły to forum i podnosiły jego poziom.  Co musiało spowodować, że mając rangę tłumacza i znakomitą reputację, usunął konto??? Co takiego musiało się wydarzyć, że go już tu nie ma? Przecież nic nie zrobił złego...Był tylko człowiekiem, który otwarcie wyrażał własne poglądy, tak jak ja i ... potrafił powiedzieć forumowej elycie, co o niej myśli. Czy to wystarczyło, by pozbyć się oponenta? Jak widać, tępi sie tu opozycję , jak komary, tylko dlatego, że ci ludzie myślą inaczej i często słusznie. No ja niedawno wróciłam z miesięcznej banicji ( stoję w opozycji do forumowego rządu :D) - wiadomka! :D





#32

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tak uważam. Jak dyskutować z Wami, jeśli My nie mamy Waszych ulubionych argumentów?

 

Oczywiście nasze "ulubione" argumenty byłyby najmilej widziane, ale problem w tym, że z reguły argumentów nie ma żadnych. Lupus dobrze to podsumował - wielu z nas na tym forum udziela się od lat, widzieliśmy setki tematów w stylu "coś jest na zdjęciu", "coś się tłucze w domu", "czy sfotografowałem orba?? (to na szczęście udało się wyplewić" itp. Przy czym zdecydowana większość tych tematów to albo zamazane zdjęcie nie przedstawiające nic konkretnego, albo krótka opowiastka "z życia wzięta", z którą nie za bardzo da się dyskutować. No bo i jak? Słowo przeciw słowu, cóż mamy więcej zrobić, poklepać po plecach?

 

Ale jakiejś wojny zwaśnionych stron to ja szczerze mówiąc nie widzę. Te prawdziwe, spiskowe charakterniki na forum już się dawno nie udzielają. I myślę, że to nie dlatego, że zniechęciła ich obecność sceptyków (bo to nie byli ludzie, których dałoby się zniechęcić). Jest raczej tak jak mówi Kronikarz - mijają lata, człowiek dorasta, nadchodzi swego rodzaju "wypalenie zawodowe", przez co nie chce się już tłuc postów na kilka stron i żywo uczestniczyć w każdej dyskusji. Z drugiej strony boom na zjawiska paranormalne moim zdaniem powoli przemija. To już nie czasy Z archiwum X czy Nie do wiary. Mody się zmieniają, świadomość społeczna rośnie, praktycznie każdy w telefonie ma kamerę full hd, niekiedy nawet nagrywającą w slow mo. A dowodów na cokolwiek jakoś nie przybywa...

 

 

Przecież nic nie zrobił złego...Był tylko człowiekiem, który otwarcie wyrażał własne poglądy, tak jak ja i ... potrafił powiedzieć forumowej elycie, co o niej myśli. Czy to wystarczyło, by pozbyć się oponenta? Jak widać, tępi sie tu opozycję , jak komary, tylko dlatego, że ci ludzie myślą inaczej i często słusznie.

 

Nie popadajmy w przesadę, nie róbmy teorii spiskowych z działań moderacji. To nie polityka, tutaj za "pozycję" nie dostaje się pieniędzy (wbrew temu co niektórzy sądzą ;) ), więc i tępienie opozycji li tylko dla tępienia jest bezsensem totalnym. No i na koniec - crittera tak nie wybielaj, sam się od niego nasłuchałem nie raz i nie dwa razy jakim to jestem dzieciakiem, debilem, idiotą, ignorantem, agentem etc. tylko dlatego, że nie lajkowałem jego tematów i miałem czelność się z niektórymi nie zgodzić. Pieniacze są po każdej ze stron. A że usunął konto? Jego sprawa - to forum paranormalne a nie wojna o niepodległość kraju, nikt na jego zdrowie ani życie nie nastawał. Najwyżej ktoś się z nim przez internet nie zgodził, tyle...


Użytkownik skittles edytował ten post 05.12.2016 - 23:32




#33

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli nie chodzi o to że np ja - moderator - nie wierzę w reinkarnację, tylko o to że na forum jest Regulamin ktorego kiedy często nie przestrzegasz i odczuwasz tego konsekwencje.
Nie chodzi o to, że ja jako człowiek, użytkownik tego forum, nie wierze w prorocze sny, tylko o to że śmiem to napisać mając obok swojego nicku, napis moderator.
Brawo! Kolejny temat który jest o Tobie shadow. Nie mogę niestety tu napisać co o tym sądzę, ale powiem tylko tyle że robisz z siebie ofiarę na tym forum po raz kolejny.

Uważasz że jesteś tu poszkodowana?
Zapraszam do zielonej brudnej roboty, dostaniesz kilka chamskich pw od użytkowników, przeczytasz parę naprawdę wrednych i wulgarnych tekstów na swój temat za to ze wykonujesz powierzone Ci zadania to może przestaniesz wypisywac takie manipulatorskie eseje.



Wszelkie zastrzeżenia na temat pracy moderacji proszę kierować do D.K.

Zamykam bo temat miał być o czymś innym ale dzięki Shadow znow mamy wielkie OT.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych