Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sytuacja na paranormalne (Sceptycy vs Wierzacy)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 replies to this topic

#16

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I to jest myśl amatorspokoju! Razem możemy więcej! O to chodziło, wiedziałem ze ten temat pomoże wszystkim się pojednac przed świętami :)



#17

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Blancik

A czy mógłbyś nieco bardziej precyzyjnie się wyrażać?

Bo na razie to rzuciłeś kilka haseł, na zasadzie "ktoś-coś" i bardziej mi to pachnie pomówieniem o jakieś bardzo niecne rzeczy jednych, wymieszanym z żalami nad ciężkim losem innych niż zachętą do dyskusji.

 

To Sceptycy są bardziej wpływowa klika, mają swoich reprezentantów osadzonych w najwyższych szczeblach władzy, ponadto ich siła tkwi tez w niesamowitym zgraniu. Gdy któryś reprezentant ma poleć w dyskusji niemalże natychmiast pojawia się w jego miejscu dziesięciu kolejnych, system oceniania tez dobrze wpływa na PR, bo jest dobrym narzędziem propagandy.

 

1. o jaką wpływową "klikę" ci chodzi? Tak konkretnie poproszę.

 

2. jakich "reprezentantów osadzonych w najwyższych szczeblach władzy" :facepalm:  masz na myśli? Również poproszę o konkrety.

 

3. jaki przykład możesz podać na poparcie tezy, że cyt. "Gdy któryś reprezentant ma poleć w dyskusji niemalże natychmiast pojawia się w jego miejscu dziesięciu kolejnych"? Może być to przykład z całego bieżącego roku.

 

4. co konkretnie rozumiesz pod stwierdzeniem, że system oceniania postów jest narzędziem propagandy :facepalm: i dlaczego uważasz, że działa ona tylko na korzyść sceptyków, a nie może działać również na korzyść zwolenników - w końcu i jedni i drudzy mają prawo oceniać tak na plus, jak i na minus. Każdego, kogo zechcą.

I z tego, co obserwuję - skwapliwie z tego korzystają.

 

Zwolennicy zjawisk para natomiast są mniej liczni i rozproszeni wobec czego paradoksalnie portal ten jest obecnie zdominowany przez ludzi którzy nie wierzą w owe cuda i dziwy, co doprowadza często do sytuacji w których ludzie opisujący swoje historie zostają przyssypani fala cynizmu i giną pod kanonada pocisków, bardzo często wywołujących rozbawienie, wiec karuzela dissów się kręci.

 

 

1. dlaczego winą za to, że "zwolennicy są mniej liczni i rozproszeni" obarczasz kogokolwiek innego poza samymi zwolennikami?

 

2. czy uważasz, że rozwiązaniem byłoby ustalenie parytetów - tak, żeby wyrównać liczbę zwolenników i sceptyków na forum? to by według ciebie pomogło?

 

3. dlaczego uważasz, że ktoś, kto nie wierzy w niedopracowane, wyssane z palca albo żle udokumentowane lub źle argumentowane historyjki o duchach - sam w te duchy nie wierzy.

 

4. rozumiem nie przeszkadza ci, to, że 90% sprzedawanych tu opowiastek paranormalnych to wyssane z palca historyjki albo historii, które z paranormalnością nie mają nic wspólnego (poza przekonaniem o tym ich autora) bo bardzo łatwo je wyjaśnić w sposób racjonalny ale...

 

5. ...przeszkadza ci, że jakiś sceptyk, racjonalnie wyjaśnia kalkę historii, które już tyle razy komentował (bo jakiś następny ktoś uznał że jest niezwykle oryginalny ze swoim problemem)

 

6. co konkretnie rozumiesz pod pojęciem "fala cynizmu" i "grad pocisków"? I dlaczego wywoływanie przez nie ''rozbawienie" jest według ciebie złe? Przykłady poproszę.

 

 

Ja sam wymykam się podziałom

:szczerb: :szczerb: :szczerb:

taaa.. jasne

A temat ten założyłeś bo...? Ale tak szczerze.

 

Tylko błagam cię - nie pisz mi, że zatroszczyłeś się nagle o kondycję forum, bo obserwujesz już od dłuższego czasu, jak z forum które za czasów Eurego tętniło życiem i na które tak chętnie się zaglądało, żeby toczyć po nocach długie i wartościowe dyskusje o duchach i ufo albo przynajmniej godzinami pisać do siebie na sb same fajne rzeczy, robi się się jakieś byle jakie forum sceptyczne, na które nawet nie chce się zaglądać, bo wszyscy wartościowi ludzie juz z niego odeszli przez administrację, a szczególnie złych modów, którzy tylko by wytykali ortografię i nawet nie pozwolą człowiekowi napisać porządnego tematu o ufo, a ostrzeżeniami i upomnieniami sypią tak, że człowiek czasem się zastanawia, czy przypadkiem ktoś im za to nie płaci i jak tu ma być dobrze, jak jest tak źle, a jak nie wierzycie to zapytajcie tych co odeszli jak tu było kiedyś fajnie za czasów Eurego. Amen.





#18

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hahaha wy chyba serio myślicie że wylewa jakieś żale i kogoś bronie, w sumie nie, zaciekawiła mnie po prostu sytuacja na forum to o niej pisze bo mam wene :) Żali nie wylewam bo nie mam powodów do żali, a gdzie wyczytałes ze to "rozbawienie" jest złe wg. mnie to nie wiem, właśnie to lubię w takich tematach ze można się pośmiać sam tak często postępuje :)

P.S napisz coś więcej o kadencji tego euro bo wydaje się być ciekawym tematem na wieczór z gorącą czekolada i buszkiem :)

Użytkownik Blantinho edytował ten post 05.12.2016 - 21:18




#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nio, tylko, że za Eurego, za taki temat Przemo zasadziłby Ci co najmniej warna, jeżeli nie krótki urlop.





#20

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Swoją drogą Pishor trochę dyskredytujesz moja funkcje mediatora wątpiąc w moja niemalże szwajcarska neutralność. Czyżbym czegoś nie wiedział? :)

Użytkownik Blantinho edytował ten post 05.12.2016 - 21:24




#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hahaha wy chyba serio myślicie że wylewa jakieś żale i kogoś bronie, w sumie nie, zaciekawiła mnie po prostu sytuacja na forum to o niej pisze bo mam wene :) Żali nie wylewam bo nie mam powodów do żali, a gdzie wyczytałes ze to "rozbawienie" jest złe wg. mnie to nie wiem, właśnie to lubię w takich tematach ze można się pośmiać sam tak często postępuje :)

I tylko tyle tej twojej odpowiedzi?

 

Nie powiem, że liczyłem na więcej ale jednak... jestem odrobinę rozczarowany.

To powiem ci, że szkoda strzępić tu język, tylko po to żeby zaspokoić twoją ciekawość.

Bez urazy.

 

a gdzie wyczytałes ze to "rozbawienie" jest złe wg. mnie to nie wiem,

 

O w tym fragmencie to wyczytałem przyssypani fala cynizmu i giną pod kanonada pocisków, bardzo często wywołujących rozbawienie.

 

Jeżeli omyłkowo, to będziesz musiał popracować nad formułowaniem myśli, bo jak jednym tchem wymieniasz "falę cynizmu", "kanonadę pocisków" i "rozbawienie" to albo to jest zarzut - w całości albo, tym zarzutem nie jest.

Również w całości.

 

Bo jeżeli ci się podoba rozbawienie wywołane falą cynizmu i kanonadą pocisków, to znaczy, że ani tej fali, ani kanonady nie traktujesz jako coś złego.

No, chyba że... (ale nie mogę w to uwierzyć, bo ten temat nie miałby wtedy sensu) lubisz śmiać się wtedy, gdy jakiś sceptyk potraktuje jakiegoś zwolennika, wspomnianą falą i kanonadą.

 

To jaką opcje wybierasz?

a. zarzut

b. zaleta

c. schadenfreude

d. popracujesz nad formułowaniem myśli


Swoją drogą Pishor trochę dyskredytujesz moja funkcje mediatora wątpiąc w moja niemalże szwajcarska neutralność. Czyżbym czegoś nie wiedział? :)

Czyli ktoś cię poprosił o mediację?

Nie powiem żebym był zaskoczony. Choć, póki co - idzie ci to tak sobie.





#22

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ten temat to powstał w celu jakim? Skoro sceptycy mają silniejsze argumenty, lub w ogóle argumenty jakiekolwiek, a zwolennicy nie mogą ich obalić - to co w tym dziwnego, że wygrywają dyskusje?

 

Nie rozsmieszaj mnie. Argumenty "bo to nie mozxliwe" miliony rzy tutaj się rpzewijają. Albo argument typu  "gaz bagienny" szyscy to znamy. Tak to gadać można w nieskończonośc bo zawszę będą "argumenty" przeciw. Niczego Wam sie udowodnić nie da, bo albo jakość video za słaba, albo za dobra. A to jakiś cień się nie zgadza albo odwrotnie, to gra cieni. A to obrazek lecial przez poł pokoju, bo "spadł z gwoździa". Takie jest przeważnie "dyskusja".

 

I mówie to z neutralnej pozycji bo w wielu tematach jestem sceptykiem ale mam otwarty umysł a sceptycy sa strtasznie zacietrzewieni w swoich wąskich rpzekonaniach.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 05.12.2016 - 22:10


#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy dorosły człowiek powinien być sceptykiem. To świadczy o dojrzałości.

Pozdrawiam, James Randi



#24

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdy dorosły człowiek powinien być sceptykiem. To świadczy o dojrzałości.

Pozdrawiam, James Randi

 

 

W średniowieczu też tak mówili. Oni wtedy palili na stosie, a Wy dzisiaj uprawiacie to w innej formie. Szydzenie na forum.



#25

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli rozumiem, ze to nie slabe argumenty nas nie przekonuja, tylko nas sie nie da przekonac? :D
A z tym paleniem na stosie, to tez z neutralnej pozycji piszesz?
Sprawa jest banalnie prosta. Dajcie niezaprzeczalny dowod, uwierzymy. Dajecie slaby, nie wierzymy.



#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden jest sceptykiem i nie nabierze się na czary mary, a drugi nie jest i cyganka sprzeda go za dwa ruble na ruskim targu.



#27

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niczego Wam sie udowodnić nie da, bo albo jakość video za słaba, albo za dobra. A to jakiś cień się nie zgadza albo odwrotnie, to gra cieni. A to obrazek lecial przez poł pokoju, bo "spadł z gwoździa". Takie jest przeważnie "dyskusja".

Czyli to o to chodzi?

No, to przecież było tak od razu. Ja po prostu nie wiedziałem, że to jest tak istotne dla was - zwolenników.

 

Sądziłem po prostu, że jak argumenty są słabe albo coś da się wyjaśnić racjonalne, to można to chociażby spróbować podważyć, zanegować albo racjonalnie wyjaśnić.

Nie sądziłem nawet, że to wywołuje aż taką frustrację.

 

Okej - to z mojej strony jest taka oto deklaracja.

Od dziś, do końca tego tygodnia dam się przekonać w KAŻDYM temacie, w którym KTOKOLWIEK, napisze COKOLWIEK -  nawet jeśli to nie będzie trzymało się kupy zupełnie.

Albo nie - do końca roku nawet. A co mi tam szkodzi.

 

Nieważne czy to będzie proroczy sen, jasnowidzenie w samochodzie, oddech męski na karku, cień na ścianie, pukanie w drzwi, światełko na niebie, czy sekcja zwłok szaraka - ja to kupuję w ciemno i deklaruję, że jestem przekonany, że to prawda i tylko prawda.

 

Czy taka postawa, o którą apeluję również do pozostałych członków "kliki" sceptyków, włącznie z ich "reprezentantami na najwyższych szczeblach władzy" :facepalm: zadowoli wszystkich zwolenników?

No, to się cieszę.

 

W średniowieczu też tak mówili. Oni wtedy palili na stosie, a Wy dzisiaj uprawiacie to w innej formie. Szydzenie na forum.

Ale tym argumentem to mnie normalnie zmiażdżyłeś.

Serio - czuję się nim zmiażdżony :D

 

Ja wiedziałem, że dla niektórych niemożność przekonania innych do swoich racji jest problemem - ale palenie na stosie? :facepalm:

 

Wygląda na to, że część użytkowników tego forum to masochiści, którzy uwielbiają być paleni na stosie:D

Bo zakładam, że (w przeciwieństwie do palonych na stosach w średniowieczu) każdy z was wchodzi tu dobrowolnie?

Czy może się mylę?

 

 

edit:
Po krótkim zastanowieniu jednak cofam swoją deklarację wiary w ciemno.
Bo nie rozumiem, dlaczego niby miałbym ułatwiać życie komuś, kto nie jest w stanie nawet obronić argumentami tego, do czego chciałby przekonać innych.

Nieważne, czy nie potrafi, nie chce mu się czy ma braki w wykształceniu - mnie to nie obchodzi.
Bo to nie mój, tylko tego kogoś problem.

Jeżeli uważasz, że masz rację w danej sprawie to przynajmniej podejmij próbę jej obrony.
Jeżeli nie dajesz rady - to nie oczekuj, że ktoś zrobi to za ciebie.
Jeżeli nie potrafisz - to miej pretensję tylko do siebie.
Tylko, na miłość boską przestan użalać się nad sobą i nad tym, że nie ma łatwo.
Bo nie ma.

Życie to nie jest przyjęcie z okazji piątych urodzin, na którym mama z tata podsuwają ci pod nos kawałek tortu, wręczają prezenty, a później jeszcze posprzątają.

I nawet jeśli to tylko forum, na ktore wchodzi się żeby porozmawiać w wolnej chwili, to panują w nim podobne zasady.
Albo coś potrafisz albo nie. Ale, tak, czy owak - radzić sobie musisz sam.


Użytkownik pishor edytował ten post 05.12.2016 - 22:54




#28

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kiedy jednak powiem, że widziałem UFO, to nikogo nie zaciekawi fakt sam w sobie tylko niezbity dowód - foto!

Ale czy ciebie to dziwi? Nikogo taka historia sama w sobie nie zaciekawi, bo po pierwsze - takich historii było już na pęczki i w zdecydowanej większości okazywało się, że istnieje racjonalne wytłumaczenie, po drugie - nie jest żadnym problemem wymyślenie sobie takiej opowiastki na poczekaniu i takich przypadków też było pełno. Więc pytanie o dowody jest w pełni normalną sytuacją.

 

 

Foto nie ma i nie będzie.

No to jak ma wyglądać i na czym ma się opierać taka dyskusja? Mamy wszyscy uwierzyć na słowo i napisać "Ooo, ale super"? Zapewne kilkustronowe tematy by się z tego rozwinęły.

 

Pomijam już fakt, że często jakakolwiek próba podania racjonalnego wyjaśnienia kończy się wielkim oburzeniem, "no bo jak wy możecie mi nie wierzyć, robicie ze mnie oszusta".





#29

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to Blancik pogodzil zwasnione strony. Sam tytul nawoluje do walki. Ale to gwiazdkowy czas pojednania. Widzicie dzieci, do czego prowadzi palenie.



#30

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:D Mediator - to jego drugie imię.

Co by nie powiedzieć - ma chłop talent do tej roboty :D






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych