Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ghosthunters - najlepsze dowody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawa kompilacja wycinków z odcinków Ghosthunters (nie mylić z Ghostadventures). Zdecydowanie bardziej racjonalne podejście do tematu i ciekawsze materiały. Wycinek 5 najlepszych filmów. Wasza ocena?

 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 30.11.2016 - 22:26

  • 1



#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierdoły, jak wszystkie PARA dokumenty. Pod publiczkę. Takich ekip i filmików są tysiące - po co mamy to komentować? Napiszemy to samo, co userzy na YT pod filmami.


  • 0



#3

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pierdoły, jak wszystkie PARA dokumenty. Pod publiczkę. Takich ekip i filmików są tysiące - po co mamy to komentować? Napiszemy to samo, co userzy na YT pod filmami.

 

No to zmieniamy nazwe paranormalne.pl na forumowiskowo.pl?


  • 0



#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Pierdoły, jak wszystkie PARA dokumenty. Pod publiczkę. Takich ekip i filmików są tysiące - po co mamy to komentować? Napiszemy to samo, co userzy na YT pod filmami.

 

No to zmieniamy nazwe paranormalne.pl na forumowiskowo.pl?

 

 

Dlaczego? Ja właśnie chcę tego uniknąć. Zakładanie takich tematów uważam za bezsensowne, bo można ich założyć 17492 i każdy w gruncie rzeczy będzie taki sam. Część ludzi powie, że fajne, część, że głupie. I tyle. Bo co mają innego napisać? Dyskusji z tego nie będzie.


  • 0



#5

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

 

 

 

Dlaczego? Ja właśnie chcę tego uniknąć. Zakładanie takich tematów uważam za bezsensowne, bo można ich założyć 17492 i każdy w gruncie rzeczy będzie taki sam. Część ludzi powie, że fajne, część, że głupie. I tyle. Bo co mają innego napisać? Dyskusji z tego nie będzie.

 

 

No to o czym mamy dyskutować na tym forum? To jest jakiś nowy materiał do analizy, debunkowania żeby wiedzieć jak w przyszłości unikać fejków. 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 30.11.2016 - 22:41

  • 0



#6

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to znaczy "debunkowania"? Wplatasz zagraniczne słówka, żeby podnieść znaczenie zdania? Mało masz tematów do dyskusji? Musiałbyś założyć 500 tematów o tym samym, żeby każdy wiedział co omijać szerokim łukiem. Wystarczy obejrzeć odcinek czy dwa, żeby wyrobić sobie zdanie. Nadal uważam ten temat za zbędny.


  • 0



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

... żeby wiedzieć jak w przyszłości unikać fejków.

Czyli to fejk jest? To o czym mamy dyskutować? O tym, czy przekonujący?

Czy może prawda - i mamy to traktować jako przykład jak fejk nie wygląda?

Pytam, bo zanim zacznę oglądać chciałbym wiedzieć, czy warto.


  • 0



#8

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co to znaczy "debunkowania"? Wplatasz zagraniczne słówka, żeby podnieść znaczenie zdania? Mało masz tematów do dyskusji? Musiałbyś założyć 500 tematów o tym samym, żeby każdy wiedział co omijać szerokim łukiem. Wystarczy obejrzeć odcinek czy dwa, żeby wyrobić sobie zdanie. Nadal uważam ten temat za zbędny.

 

Ale nawet nie pokusiłeś się o analizę tego materiału..obal te filmy po kolei. To ma większy sens niż dyskusja o rapie na forum o zjawiskach paranromalnych...


 

 

... żeby wiedzieć jak w przyszłości unikać fejków.

Czyli to fejk jest? To o czym mamy dyskutować? O tym, czy przekonujący?

Czy może prawda - i mamy to traktować jako przykład jak fejk nie wygląda?

Pytam, bo zanim zacznę oglądać chciałbym wiedzieć, czy warto.

 

 

Według mnie to dobry materiał. To nie Ghostadventures. Niektóre ujęcia i nagrania wydają się wiarygodne. 


  • 0



#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obejrzałem mnóstwo odcinków tego programu, fajnie się to ogląda, ale ani razu nie zdarzyło się, żeby wg mnie, faktycznie coś nagrali. Oni oczywiście twierdzą inaczej i w co drugiej lokacji, z całą stanowczością potwierdzają, że jest nawiedzona. A wiesz kim ci goście byli wcześniej, zanim przemalowali furę na czarno i zakupili kamery z noktowizją? Hydraulikami. Już samo to, skłania mnie do opinii "z przymrużeniem oka". Filmiki kręcone typowo pod publiczkę, fajnie zmontowane, zawsze dają porcję historii danego miejsca, przyjemne dla oka, ale nic więcej. Reszta jest podciągana pod paranormalność, dla zachowania widza i zarabiania kasy.


  • 0



#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim - jest w dramatycznie złej jakości.

Ale o to mniejsza, bo problem tkwi w czym innym - i jakość nie ma tu nic do rzeczy.

 

Tego typu programy opierają się na zainteresowaniu ludzi zjawiskami paranormalnymi.

W związku z faktem, że niełatwo jest nagrać coś autentycznie paranormalnego, większość"tfurców" idzie na łatwiznę i kreuje paranormalność - bo atrakcyjnie być musi.

Jak jest w tym przypadku  - nie wiem ale nie dałbym sobie ręki obciąć (bo bardzo lubię wszystkie moje członki), że jest to od początku do końca wyreżyserowane.

Tym bardziej, że na tyle co oglądnąłem - nie wymagało to jakiegoś specjalnego wysiłku i nakładu środków - że o specjalnych umiejętnościach nie wspomnę.

I tyle - wszystko w temacie.

 

Czyli, własciwie dokładnie to, co wcześniej napisał Kronikarz.


  • 0



#11

Moskwianin.
  • Postów: 39
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Amerykańskie podejście do badań zjawisk paranormalnych ma zazwyczaj wspólny koncept, długo można tutaj opowiadać, lecz pragnę zauważyć że scenariusz jest zawsze taki sam, tz. grupa ludzi siedzi przed monitorem i nagle "creepy moment". Mam doświadczenie w tej dziedzinie i mogę cały ten film obnażyć na przykładzie łóżka z poruszającą się kołdrą. Większość zjawisk, które kojarzymy z duchami ma podłoże nieingerencyjne, tz oprócz subiektywnych emocji nic nam się nie dzieje, natomiast zjawiska podczas których wykonywana jest praca sił zewnętrznych to już problem poważniejszy. Jeżeli na wydzielonym obszarze działają siły, które nie pochodzą od pól potencjalnych bądź subiektów zewnętrznych, wtedy mamy do czynienia z pomostem między dwoma polami energetycznymi (o tym traktują źródła wiedzy starożytnej). Z tego co zaobserwowałem, takim wydarzeniom towarzyszą również zakłócenia pola elektromagnetycznego, co powinno być widoczne na nagraniu. Jednokrotnie znajdowałem się w "paranormalnie aktywnym" polu siłowym, oprócz tego że telefony przestały działać, to współtowarzysze byli na granicy wytrzymałości psychofizycznej.
Mogę za to przedstawić przypadek dość dobrze przeze mnie przebadany i nawet rozwiązany. Za względu na pewną etykę nigdy nie wstawiłem i nie będę wstawiał zdjęć "duchów" w internet (za to mogę przedstawić przy spotkaniu tête-à-tête), lecz skorzystam z braku takiej etyki innych ludzi. Oto przykład 100% potwierdzony:

z_9de6ff14.jpg

Można porównać rewelacje z filmu z etalonem.

Każdy przypadek paranormalny jest przypadkiem delikatnym, nie wolno traktować tego na zasadzie "patrz, rusza się!". Każde takie zjawisko ma jakieś powiązanie z konkretnym człowiekiem bądź sytuacją, co nie pozostaje bez wpływu na osobę odczuwająca.
W amerykańskich programach widzimy brak emocji, brak pragnienia zrozumienia i sympatii. Żeby nie być jednostronnym, w Rosji również występują podobne programy. W Polsce jak wiemy już nie ma. 


Użytkownik Moskwianin edytował ten post 30.11.2016 - 23:14

  • 0

#12

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obejrzałem mnóstwo odcinków tego programu, fajnie się to ogląda, ale ani razu nie zdarzyło się, żeby wg mnie, faktycznie coś nagrali. Oni oczywiście twierdzą inaczej i w co drugiej lokacji, z całą stanowczością potwierdzają, że jest nawiedzona. A wiesz kim ci goście byli wcześniej, zanim przemalowali furę na czarno i zakupili kamery z noktowizją? Hydraulikami. Już samo to, skłania mnie do opinii "z przymrużeniem oka". Filmiki kręcone typowo pod publiczkę, fajnie zmontowane, zawsze dają porcję historii danego miejsca, przyjemne dla oka, ale nic więcej. Reszta jest podciągana pod paranormalność, dla zachowania widza i zarabiania kasy.

 

Ale to jest wycinek najlepszych materiałów, są dziesiątki innych w których nic się nie dzieje. Albo niewiele. Dlaczego takich fajerwerek nie ma w każdym odcinku. Oskarżasz też np: wojsko o współprace przy fejkowaniu?


  • 0



#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałeś opinii, to ją wyraziłem. Mam w sumie sentyment do tej serii, miłe wspomnienia, bo oglądałem sporo odcinków, jak poznałem się z moją żoną, i wspólnie nocami katowaliśmy tego typu produkcje. O nic nikogo nie oskarżam, takie mam zdanie o tego rodzaju filmach. Niestety to wszystko da się łatwo sfabrykować, a nie słyszy się za dużo teraz o ekipach, które nagrały coś przełomowego. Na 1000 odcinków takich programów, nawet jeden nie rozszedł się szerokim echem? To też o czymś świadczy. Przecież jakby faktycznie coś nagrali i to zostałoby potwierdzone, to internet trąbiłby o tym dłużej niż o smoleńsku.


  • 0



#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego takich fajerwerek nie ma w każdym odcinku.

 

Jak rany.

To tak jakbyś zapytał, "Dlaczego Szeregowiec Ryan" nie jest cały taki jak początkowa scena na plaży Omaha?

Bo po pół godzinie ludzie by ziewali, a po godzinie, zaczęliby wychodzić z kina (poza fanatykami krwawej jatki oczywiście).

Nikt nie lubi przesytu - a takie programy robi się po to, żeby ludzie je lubili.

Jeżeli w jednym odcinku nagrają "zjawisko paranormalne", to wszyscy wołają Wow!

Ale gdyby nagrywali je w KAŻDYM odcinku, to nawet najwięksi zwolennicy zaczęliby główkować : "Zaraz, jak to jest, że ja nigdy nie zobaczyłem nawet kawałka ducha, a oni, gdzie nie pojadą, to spotykają ich na pęczki"?

Pomijam tu fakt, że po pierwszym sezonie nie mieliby gdzie jeździć, bo by im się nawiedzone miejsca skończyły.


  • 2



#15

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Dlaczego takich fajerwerek nie ma w każdym odcinku.

 

Jak rany.

To tak jakbyś zapytał, "Dlaczego Szeregowiec Ryan" nie jest cały taki jak początkowa scena na plaży Omaha?

Bo po pół godzinie ludzie by ziewali, a po godzinie, zaczęliby wychodzić z kina (poza fanatykami krwawej jatki oczywiście).

Nikt nie lubi przesytu - a takie programy robi się po to, żeby ludzie je lubili.

Jeżeli w jednym odcinku nagrają "zjawisko paranormalne", to wszyscy wołają Wow!

Ale gdyby nagrywali je w KAŻDYM odcinku, to nawet najwięksi zwolennicy zaczęliby główkować : "Zaraz, jak to jest, że ja nigdy nie zobaczyłem nawet kawałka ducha, a oni, gdzie nie pojadą, to spotykają ich na pęczki"?

Pomijam tu fakt, że po pierwszym sezonie nie mieliby gdzie jeździć, bo by im się nawiedzone miejsca skończyły.

 

 

Czyli mają skrypt, co pięć odcinków zwiększaja ciśnienie żeby widownia nie odskoczyła? Ale musisz w to wplątać również wojsko czy inne organizacje które z nimi współpracują, poważny zarzut. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych