Skocz do zawartości


Zdjęcie

Era Rapu


  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#1

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu zauważyłem, że w Polsce trwa potężny boom na rap. O ile kiedyś rap był dość niszowa muzyka, której słuchaczami były głównie podwórka, teraz jest to prawdziwa mania. Praktycznie każdy używa slangu hip-hopowego, ludzie co nie mieli nic wspólnego z hip-hopem stali się zagorzałymi fanami, ogromne wyświetlenia co bardziej popularnych kawałków, dominacja nad innymi gatunkami muzycznymi, nawet księża juz rapuja, jakiś Taco Hemingway jest raperem, kolaboracje z raperami ze stanow na dodatek polska scena rapowa w sumie przerosla niemiecka, niby dobrze ale jednak trochę drażni mnie to ze większość tych nowych fanów rapu to zwykle lamusy i bananowe dzieci, ale cóż poradzić rap niby jest dla każdego jednak ja mam swoje zdanie na ten temat :)

A Wy co o tym sądzicie? Tez to zauważyliście? Drażni Was to jako prawilnych słuchaczy prawdziwego rapu czy należycie do nowej fali? Jacy są Wasi ulubieni wykonawcy? Zapraszam do nawijki na ten temat, pozdro 600 :)



#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jezu, chłopie - ty niedługo zrobisz z tego forum drugie forumowisko..





#3

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętam dobrze rok 1994 jak wyłonił się Leroy i jego słynne "Scooby doo" . No i się zaczęło. Po nim wyłonił się zespół "Wzgórze Ya Pa 3" i mój ulubiony kawałek " Libacja " .

Oj działo się na szkolnych dyskotekach ;)W tym samym roku moje serce zakochało sie w Prodigy i kocha ich do dziś. Były przełomy gdzie wracałam do rapu np. Chada. Mam nawet jego oryginalną płytę " Proceder" a tak z szacunku do autora za jego wspaniałe flow. Za nim w kolejce ustawia się Kaliber 44 ( Paktofonika ), Peja, Pih, Pezet, Gabi, Wdowa, Sokół  oraz Bezimienni i 3Y ( yes yes yo ).

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam ;)





#4

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Universe to jest dział o muzyce, to zakładam muzyczny temat, proste. Zresztą po coś chyba jest tutaj coś takiego jak Hyde park, gdzie można porozmawiać na inne tematy niż np. Lirianie. A jak nie chcesz nic tutaj pisać to idź sobie do jakiegoś działu wyżej albo poskarz się moderacji i mi tematu nie zaśmiecaj jakimiś żalami.

TheToxic - props, ja to aż takiego długiego stażu nie mam, że względu na rocznik. I choć wymienionych tu raperów obecnie nie słucham to nadal szanuje i wracam do starszych płyt.

Użytkownik Blantinho edytował ten post 28.11.2016 - 12:11




#5

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam że dobre czasy polskiego rapu minęły już dawno. Kiedy słucham tego co się teraz dzieje to mnie mdli. Audio tune, mało odkrywcze teksty upodabnianie się do amerykańskiej muzyki.
A już te wszystkie nowe twarze... Hip hopolo.
Dla mnie najważniejszy w Pl jest Wojtek Sokół, potem PIH, Chada... Wiadomo że o historii się nie zapomina. Peja, PFK, K44, WFD, Slums Attack a nawet Nagły Atak Spawacza.

#6

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja to tam lubię czasem posłuchać jakiegoś rapu z fajnie zastosowanym auto tunem czy trapów, jednakże sporadycznie bo jestem maniakiem old schoolu, sprawdźcie sobie np. płytkę JWP/BC -Sequel, tłuste bity rodem z NY, wersy przepełnione panczami, ale są też nuty o "życiu", dobre rymy, zajawka.



#7

Ulltra.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magik byłby dumny. :D W sumie to również lubię czasem posłuchać jakiegoś rapu/trapu, elektroniki w połączeniu z rapem czy rockiem. No, ale nie jestem pewien czy taki hype na rap się zrobił, tak średnio bym powiedział... A jak zapytasz rodziców o Eminema albo 50 centa czy 2paca to już w ogóle nie wiedzą kto to jest. Zależy też od rodziców... No sprawdzę tą płytkę jak znajdę czas. Czemu nie? Ja tam lubiłem Hemp Gru, 3Y (zwłaszcza kawałek: "Się nie poddawaj") słuchałem także firmy z krakowa, ale później tak jakoś niezbyt ich lubiłem, Pezeta lubiłem, zresztą lubię do tej pory, Więcej Zieleni, a z Zagranicznych to ci wspomnieni już, a także: Lil Wayne, Euro, Busta Rhymes, Xzibit, Dr, Dre, A$AP Ferg, Travis Scott, T.I. :)



#8

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rodzice mogą nie wiedzieć kto to, bo to inne pokolenie wiadomo. Z wymienionych przez Ciebie raperów nie lubię Lil Wayne'a, Euro i T.I. props za Ferga, propsuje go za kolaboracje z legendami, np. kawałek z B-Realem i Onyx. I jeszcze A$AP Moba za Trillmatic z Method Man em. W sumie cała rodzina A$AP robi trapy ale szanują pionierów i to się ceni.

Użytkownik Blantinho edytował ten post 28.11.2016 - 14:58




#9

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A gdzie Ice Cube, Eazy E, WC, WuTang Clan, GZA, RZA, Ghost Face, Nas, Masta Ace, Notorious BIG, NWA, Run DMC, Kurupt, MC Ren... Mogła bym tak dłużej ale to nie w temacie. Jak słucham nowego Tede to mam ochotę popełnić samobójstwo.

#10

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lady Makbet teraz to mnie zaskoczyłaś :o Proooops większość moich ziomów nawet nie wie kim jest GZA, z tego co widzę słuchasz głównie raperów Golden Ery Hip-hopu, piona :D Wogle to nie spodziewalbym się, tymbardziej po paniach (pozdro TheToxic) ze mi z takimi legendami wyjedziecie, miazga :D

Ja od siebie dodam że moi idole to: Cypress Hill, Wu-Tang, Method Man, Redman, Vinnie Paz, Jus Allah, Mobb Deep. Generalnie wymieniłem takich których zawsze będę propsowal a wymienianie każdego kogo słucham jest bez sensu bo można by bez końca tak :D A z Polski to obecnie mało co sprawdzam

Użytkownik Blantinho edytował ten post 28.11.2016 - 16:29




#11

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w ogóle sluszam muzyki z tylko lat 80 i 90, no czasem 00 ;) współczesna muzyka mi nie leży

#12

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rap z lat 90 to coś więcej niż muzyka!!! Zawsze jak slucham kawałka Bone-Thugsow "Crossroads" poświęconego zmarłym i na klipie pojawił się duch Eazy-e go który idzie razem z innymi zmarłymi a potem pojawia się na niebie to mam ciary i prawie łzy w oczach, bez kitu ten typek był jednym z tych raperów os których zaczynałem słuchać rapu, sentyment ogromny!



#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hip hop to dno. Tylko Rysiek Rynkowski!!!!



#14

Ulltra.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rodzice mogą nie wiedzieć kto to, bo to inne pokolenie wiadomo. Z wymienionych przez Ciebie raperów nie lubię Lil Wayne'a, Euro i T.I. props za Ferga, propsuje go za kolaboracje z legendami, np. kawałek z B-Realem i Onyx. I jeszcze A$AP Moba za Trillmatic z Method Man em. W sumie cała rodzina A$AP robi trapy ale szanują pionierów i to się ceni.

 

No osobiście nie lubię tylko T.I. Za bardzo, nie żebym coś miał do niego, ale czasami wkurza mnie swoimi głupimi poglądami i lansowaniem się, chociaż szanuję go np. Za to, że dba o rodzinę i nie chodzi wytatuowany jak większość raperów, poza tym lubię niektóre jego utwory i dlatego napisałem, że lubię, nie odbierajcie wszystkiego dosłownie. :D

 

A gdzie Ice Cube, Eazy E, WC, WuTang Clan, GZA, RZA, Ghost Face, Nas, Masta Ace, Notorious BIG, NWA, Run DMC, Kurupt, MC Ren... Mogła bym tak dłużej ale to nie w temacie. Jak słucham nowego Tede to mam ochotę popełnić samobójstwo.

 

No właśnie miałem wspomnieć, że jeśli kogoś ważnego nie wymieniłem to przepraszam. :D A gdzie DMX i Lil Uzi Vert? :) Z twoich wymienionych znam tylko Eazy E oraz Ice Cube'a. WC? serio? jest taki raper? lol w Polsce miałby pewnie wiele fanek w postaci babć klozetowych. :D Kiedyś też słuchałem Pejii, ale znudził mi się, w sensie jego styl jest niepowtarzalny, ale tak jakby ciągle w tym samym stylu nagrywał, za mało urozmajcenia jak dla mnie, a tedego w ogóle nie słucham... xD Może kiedyś tam usłyszałem coś od niego tylko, że jakoś mnie to nie pociągało. Chociaż on taki śmieszek wydaje mi się, w sumie nic do niego nie mam, nie znam go, może jest spoko, może nie, nie ważne... Tu chodzi o muzykę raczej. :)

 

Słabwe prowo panie Kronikarzu. ;)



#15

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dnem to jest Twoje zachowanie i wczuta w forum internetowe, chlopie ty masz ponad trzy dychy na karku, nie masz potomstwa mam nadzieje?

Co do tematu -w grudniu będzie dosc dużo premier rapowych, ja w sumie czekam na płytkę WSRH dzisiaj nowy singiel z Reto wrzucili polecam :)

A no tak zapomniałem - po przejrzeniu tematu rozkminilem ze śmiałem się z Lirian. Ej Kronikarz nie obrażaj się, nie chciałem!!!1

Użytkownik Blantinho edytował ten post 29.11.2016 - 00:34





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych