Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kosmici stworzyli życie na ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#46

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jaka jest definicja boga?
Załóżmy,że ktoś nas stworzył a oprócz tego nic dla nas nie zrobił,możemy być wdzięczni tak jak i rodzicom ale czy rodzice to bogowie?Niewątpliwie należy się im szacunek ale czy ślepe posłuszeństwo ?Osobiście uważam,że bycie sługą tej czy innej istoty nie jest dobrą drogą.Wierzyłem w boga ale prosta lektura Biblii każe się zastanowić czy wiara w dobro i boga idzie w parze.Trudno mi pojąć np.czy uśmiercenie niewinnych pierworodnych w Egipcie jest wyrazem miłości do ludzi?Oczywiście wierzący znajdą tysiąc odpowiedzi ale pytań jest wiele ?
Poza tym jeśli jeden nas stworzył i jest bogiem to jeśli w tej rasie istot jest więcej to czy i oni będą bogami?
  • 1



#47

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Załóżmy że Boga nie ma.To jak to wszystko mogło się stać ???Z tego co wiem to życie na ziemi mogły zapoczątkować asteroidy...Bo kiedyś oglądałem coś na Discovery i takie mikroorganizmy przetrwałyby takie uderzenie i tak mogły zapoczątkować życie na ziemi.
  • 0

#48

Shamy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W całość na pewno nie wierzę, ale zgadzam się z niektórymi stwierdzeniami. To że istnieje "Bóg" jest więcej jak pewne, dla nas mnie "Bogiem" jest ktoś kto stworzył życie na Ziemii, nie mówię tutaj o tym co rozumiemy pod pojęciem "Bóg" tylko o zupełnie czymś innym.
Od czasu jak zaczełem rozmyślać nad wiarą to stałem się ateistą. Przytaczając kawałek treści "Skoro Bóg jest dobry i wszechmogący to dlaczego istnieje coś takiego jak zło, cierpienie, głód itd.? [...] Jeżeli Bóg stworzył cały "świat" to stworzył też "Szatana", czyli zło."

Być może nie wyraziłem dogłębnie tego co chciałem, ale lepiej nie potrafię tego obrać w słowa.

Mało prawdopodobne, że kosmici nas stworzyli ale mogliśmy powstać w labolatorium ,a ci kosmici mogli powstać na drodze ewolucji.

Kosmici to istoty istniejące w kosmosie, więc tak naprawdę każdy z na jest kosmitą. W końcu żyjemy na planecie która jest w kosmosie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych