Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłopiec pamięta swoje poprzednie życie


  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#31

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczekujesz ode mnie, żebym podał wyjaśnianie problemów nad którymi głowią się najwybitniejsi fizycy od kilkuset lat. Zastanów się nad tym. Pytasz o rzeczy jeszcze przez naukę niewyjaśnione i chcesz żebym podał ci jakieś satysfakcjonujące wytłumaczenia. Ale jakie mam podać? Co ci to da że np. napiszę, że wszechświat powstał z niczego albo że stworzył go bóg lub kosmici. Przecież to będzie mój pogląd, a ty będziesz mógł napisać, że nie moich wyjaśnień nie przyjmujesz jako ostatecznej i właściwej prawdy. 


Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.11.2016 - 21:37

  • 0



#32

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczekujesz ode mnie, żebym podał wyjaśnianie problemów nad którymi głowią się najwybitniejsi fizycy od kilkuset lat. Zastanów się nad tym. Pytasz o rzeczy jeszcze przez naukę niewyjaśnione i chcesz żebym podał ci jakieś satysfakcjonujące wytłumaczenia. Ale jakie mam podać? Co ci to da że np. napiszę, że wszechświat powstał z niczego albo że stworzył go bóg lub kosmici. Przecież to będzie mój pogląd, a ty będziesz mógł napisać, że nie moich wyjaśnień nie przyjmujesz jako ostatecznej i właściwej prawdy. 

 

Nie, mylisz się. Nie oczekuje tego ani od ciebie, ani od naukowców. To jest iluzja. Rodzaj gry pomiędzy uczuciami, przekonaniami. Nikt nie zna i nie pozna odpowiedzi. Nie można otworzyć puszki z konserwą, jeśli jest zamknięta od zewnątrz. Chyba że ktoś pociągnie za haczyk. Nauka daje komfort, jest kadźidłem dla ludzkiego umysłu. Tak jak wiara. Sytuacja 50:50. Od zawsze na zawsze, tutaj na tym świecie w tej rzeczywistości. A co do reinkarnacji - jest prawdziwa. Za dużo dowodów, przypadków. Nie potrafisz ich zanegować w całości 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 26.11.2016 - 21:47

  • -3



#33 Gość_Dave81

Gość_Dave81.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten film ,,chłopiec który żył już kiedyś" był dyskutowany na forum, chyba nawet specjalny temat o tym był. Poszukajcie sobie.
A co do samej reinkarnacji, to obaliłem ją, możecie sobie poszukać.

Wiesz, przeczytałem całą debatę i nigdzie nie widzę gdzie niby obaliłeś reinkarnację... A skoro masz taki światły umysł (zero sarkazmu), to czy według Ciebie teoria wieloświata Everetta, coraz bardziej uznawana wśród fizyków w jakimś stopniu nie popiera reinkarnacji? Bo jeśli to prawdziwy obraz rzeczywistości, to znaczy że jesteśmy nieśmiertelni, a nasz umysł lawiruje między wszechświatami.
  • 1

#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co pisałem w tamtym temacie.

Jest jeszcze więcej takich aspektów reinkarnacji, które mnie od niej odrzucają. Jednym z takich jest związek między genetyką. Prawie każdy wie że kształtują nas geny, po połowie od każdego rodzica, a część zależy od środowiska. Jeśli przyjąć, że idea reinkarnacji jest słuszna, to trzeba dorzucić osobowość poprzedniej istoty do wymienionych czynników. Powstaje więc z tego dziwny twór, hybryda trzech istot, różnych charakterów. Jak dla mnie to nie trzyma się kupy, stwarza tylko zamęt w psychice, z której co najmniej 1/3 pochodzi od kogoś z kim nie mamy nic wspólnego. A w przypadku gdy jest to jakiś któryś z kolei etap reinkarnacji, to ostatecznie ta osoba jest mieszanką różnych bytów. Kto i na jakim etapie życia płodu decyduje w jakie ciało ma się wcielić? Co jeśli dziecko sie nie narodzi, czyli umrze np. w 7 dniu od zapłodnienia? Dusza wtedy przeskakuje na innego noworodka albo na płód? A jeśli tamten też umrze? 

 

Teoria everetta to spekulacje, nie ma na nią żadnych dowodów doświadczalnych. Nie jest też prawdą, że coraz więcej fizyków ją popiera. 


  • 0



#35

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co, raz jest w ciele czlowieka a raz zielonego ufoka? To czemu tych innych swiatow nie pamietamy? I czemu, skoro mozg kazdego czlowieka lawiruje miedzy swiatami, czemu rzekomej reinkarnacji doznaje 0.00001% populacji?
Serio uwazacie ze taka teoria jest bardziej prawdopodobna, niz taka, ze ktos chce miec swoje 5 minut w zyciu i moze przy okazji zarobic troche grosza?
  • 0



#36

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

teoria wieloświata Everetta, coraz bardziej uznawana wśród fizyków w jakimś stopniu nie popiera reinkarnacji?

 

Ale to tylko teoria, domysły nie poparte badaniami. Ja też mogę wysnuć teorie że kiedyś żyły jednorożce a ty spróbuj ją obalić. 


  • 0



#37

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I co, raz jest w ciele czlowieka a raz zielonego ufoka? To czemu tych innych swiatow nie pamietamy? I czemu, skoro mozg kazdego czlowieka lawiruje miedzy swiatami, czemu rzekomej reinkarnacji doznaje 0.00001% populacji?
Serio uwazacie ze taka teoria jest bardziej prawdopodobna, niz taka, ze ktos chce miec swoje 5 minut w zyciu i moze przy okazji zarobic troche grosza?

 

Bo być może gdyby to było 5% albo 20 % życie straciłoby wartość, sens? Ludzie cierpiący wieszaliby się bo mieliby dowód. A tak to tylko poszlaka? Być może coś tam czuwa żeby zachowana została sensowna równowaga?

 

 

To co pisałem w tamtym temacie.

Jest jeszcze więcej takich aspektów reinkarnacji, które mnie od niej odrzucają. Jednym z takich jest związek między genetyką. Prawie każdy wie że kształtują nas geny, po połowie od każdego rodzica, a część zależy od środowiska. Jeśli przyjąć, że idea reinkarnacji jest słuszna, to trzeba dorzucić osobowość poprzedniej istoty do wymienionych czynników. Powstaje więc z tego dziwny twór, hybryda trzech istot, różnych charakterów. Jak dla mnie to nie trzyma się kupy, stwarza tylko zamęt w psychice, z której co najmniej 1/3 pochodzi od kogoś z kim nie mamy nic wspólnego. A w przypadku gdy jest to jakiś któryś z kolei etap reinkarnacji, to ostatecznie ta osoba jest mieszanką różnych bytów. Kto i na jakim etapie życia płodu decyduje w jakie ciało ma się wcielić? Co jeśli dziecko sie nie narodzi, czyli umrze np. w 7 dniu od zapłodnienia? Dusza wtedy przeskakuje na innego noworodka albo na płód? A jeśli tamten też umrze? 

 

Teoria everetta to spekulacje, nie ma na nią żadnych dowodów doświadczalnych. Nie jest też prawdą, że coraz więcej fizyków ją popiera. 

 

Ale co ma wspólnego metafizyka z genetyką? Co ma wogóle wspólnego ciało z duszą? Dusza to dysk twardy na którym zapisane są wszystkie reinkarnacje, a sama reinkarnacja do świata fizycznego odbywa się zgodnie z karmą. Co do pytań o w co się ma wcielić. To jest system, nikt nie decyduje. To dzieje się samo z taką prędkością i zgodnie z regułami gry. A jeśli dziecko się nie narodzi - to lekcja dla rodziców, ich karma i cierpienie. 


  • -1



#38

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do pytań o w co się ma wcielić. To jest system, nikt nie decyduje. To dzieje się samo z taką prędkością i zgodnie z regułami gry. A jeśli dziecko się nie narodzi - to lekcja dla rodziców, ich karma i cierpienie.

 

Ten fragment jest esencją dyskusji ze zwolennikami, sami wymyślają własną teorie aby pasowała do tezy a od sceptyków żądają twardych dowodów naukowych :szczerb:


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 26.11.2016 - 22:16

  • 2



#39

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Co do pytań o w co się ma wcielić. To jest system, nikt nie decyduje. To dzieje się samo z taką prędkością i zgodnie z regułami gry. A jeśli dziecko się nie narodzi - to lekcja dla rodziców, ich karma i cierpienie.

 

Ten fragment jest esencją dyskusji ze zwolennikami, sami wymyślają własną teorie aby pasowała do tezy a od sceptyków żądają twardych dowodów naukowych :szczerb:

 

 

Chłopie, przecież nie jestem tam, po drugiej stronie. Analizuje fakty, czekam na negacje przypadku z pilotem czy z chłopcem z wyspy i nie ma. Więc implikuje pewien werdykt - a na pytania wszytko staram się odpowiedzieć wedlug wlasnych przekonań.


  • 0



#40

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chlopie, czy ty czytasz co piszesz? Bratem shadow jestes czy chlopakiem? Bo piszecie identycznie. Podpinasz sobie swoje teorie i obrabiasz je jak ci sie podoba. Dusza to dysk twardy? A gdzie ta dusza jest? Mozesz mi pokazac jej zdjecie? Albo jakis dowod na reinkarnacje mozesz mi pokazac? Tylko nie te sfabrykowane filmiki, bo to zaden dowod. Skoro uwazasz ze reinkarnacja istnieje to nam to udowodnij - w czym problem?
  • 0



#41

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Analizuje fakty, czekam na negacje przypadku z pilotem czy z chłopcem z wyspy i nie ma. Więc implikuje pewien werdykt - a na pytania wszytko staram się odpowiedzieć wedlug wlasnych przekonań.

 

Kiedy ja przeanalizowałem filmy według własnych przekonań ty i twoj kolega Dave nazwaliście mnie kłamcą, wiec o czym my tu rozmawiamy?


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 26.11.2016 - 22:33

  • 0



#42

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chlopie, czy ty czytasz co piszesz? Bratem shadow jestes czy chlopakiem? Bo piszecie identycznie. Podpinasz sobie swoje teorie i obrabiasz je jak ci sie podoba. Dusza to dysk twardy? A gdzie ta dusza jest? Mozesz mi pokazac jej zdjecie? Albo jakis dowod na reinkarnacje mozesz mi pokazac? Tylko nie te sfabrykowane filmiki, bo to zaden dowod. Skoro uwazasz ze reinkarnacja istnieje to nam to udowodnij - w czym problem?

 

woow, bo zaraz mi warna wlepisz za to że nie potrafisz zanegować przypadku z pilotem czy chłopcem z wyspy. Sfabrykowane? Co jest sfabrykowane? Ja się odnoszę do tych filmów i dorabiam swoją teorię, a ty mnie pytasz dlaczego tak działa reinkarnacja. NIE WIEM? Ale wierze w nią, bo te i tysiące innych przypadków o tym świadczy. A moja teoria jak działa jest pewną konwencją. Staram sobie to logicznie poukładać. Ja nie muszę nic udowadniać, te filmy, stevenson i tucker udowadniają to. To wy nie potraficie obalić tych przypadków, jedyne wyjaśnienie - wmawianie, kasa z bycia w telewizji. Jak zawsze.


  • 0



#43 Gość_Dave81

Gość_Dave81.
  • Tematów: 0

Napisano

Chlopie, czy ty czytasz co piszesz? Bratem shadow jestes czy chlopakiem? Bo piszecie identycznie. Podpinasz sobie swoje teorie i obrabiasz je jak ci sie podoba. Dusza to dysk twardy? A gdzie ta dusza jest? Mozesz mi pokazac jej zdjecie? Albo jakis dowod na reinkarnacje mozesz mi pokazac? Tylko nie te sfabrykowane filmiki, bo to zaden dowod. Skoro uwazasz ze reinkarnacja istnieje to nam to udowodnij - w czym problem?

W tym problem, że reinkarnacja leży w sferze filozofii, a nie twardej fizyki. Jeśli ktoś na portalu o nazwie "paranormalne" oczekuje dowodów na różnorakie tezy to jest śmieszny. Chcesz, to zamiast dowodów możesz mieć zeznania tysięcy świadków, dla każdego sądu taka ilość by wystarczyła. 

@wszystko

Fizyka kwantowa opiera się na spekulacjach, a teoria Everetta jest bardzo prawdopodobna. Może wolisz biocentryzm Lanzy?


  • 0

#44

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Analizuje fakty, czekam na negacje przypadku z pilotem czy z chłopcem z wyspy i nie ma. Więc implikuje pewien werdykt - a na pytania wszytko staram się odpowiedzieć wedlug wlasnych przekonań.

 

Kiedy ja przeanalizowałem filmy według własnych przekonań ty i twoj kolega Dave nazwaliście mnie kłamcą, wiec o czym my tu rozmawiamy?

 

 

Bo jesteś kłamcą pisząc że są tylko przypadki wcieleń ludzi znanych. To nie jest kłamstwo? Czytałeś choć jedną księżkę stevensona?


Użytkownik Universe24 edytował ten post 26.11.2016 - 22:35

  • 0



#45

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tu zadnego dowodu nie widze. Widze nagrania randomowych ludzi, i nie mam ZADNEGO przekonania o tym ze mowia prawde. Zapytalem Cie, skoro reinkarnacja istnieje, dlaczego jest ona dostepna ulamkowi procenta ludzi - to mi wyjechales z bogiem czy innym tworem, ktory to reguluje. Kolejna bzdurna odpowiedz, za wszelka cene broniaca twoich tez. Zamiast sie przyznac ze glupoty wypisujesz :D
A jak tam faceci w czerni? Masz juz jakis dowod? Takie same bzdety jak i ten temat. Kolejny - ufo cygaro. Jestes niepowazny.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych