Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłopiec pamięta swoje poprzednie życie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#211

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ile razy taka skała może inkarnować i jaka będzie różnica między drugą a trzecią reinkarnacją? Ktoś potem oceni, że skała jest wystarczająco przemaglowana przez kolejne wcielenia?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.12.2016 - 12:34

  • 0



#212

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ile razy taka skała może inkarnować i jaka będzie różnica między drugą a trzecią reinkarnacją? Ktoś potem oceni, że skała jest wystarczająco przemaglowana przez kolejne wcielenia?

 

To jest doskonały system, poza czasem i przestrzenią, nie wymagający mocy obliczeniowej . Sam sobie odpowiedz.


  • -3



#213

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Universe24 a Ty masz jakieś wizje dotyczącego poprzedniego wcielenia ? Dałeś bądź oddałbyś się w trans aby zobaczyć swe poprzednie wcielenie jeśli w ogóle istnieje ?

Użytkownik TheToxic edytował ten post 04.12.2016 - 12:52




#214

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Universe24 a Ty masz jakieś wizje dotyczącego poprzedniego wcielenia ? Dałeś bądź oddałbyś się w trans aby zobaczyć swe poprzednie wcielenie jeśli w ogóle istnieje ?

 

Nie, ale musiałem zrobić coś ohydnego. Bo tutaj na ziemi, moje cierpienie bywało/jest czasem nieludzkie. Nie chcę tego obrócić w argument dla Wszystko że jestem nieobiektywny, ale tak jest. Nie ukrywam tego. Jestem lekko niepełnosprawny. 5% uszkodzonego ciała zabiera 95% mojego życia. Smutne, ale z pokorą przyjąłem kare. 


  • 0



#215

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Universe24 a Ty masz jakieś wizje dotyczącego poprzedniego wcielenia ? Dałeś bądź oddałbyś się w trans aby zobaczyć swe poprzednie wcielenie jeśli w ogóle istnieje ?

 

Nie, ale musiałem zrobić coś ohydnego. Bo tutaj na ziemi, moje cierpienie bywało/jest czasem nieludzkie. Nie chcę tego obrócić w argument dla Wszystko że jestem nieobiektywny, ale tak jest. Nie ukrywam tego. Jestem lekko niepełnosprawny. 5% uszkodzonego ciała zabiera 95% mojego życia. Smutne, ale z pokorą przyjąłem kare. 

 

Sorry kolego ale szukasz tylko odpowiedzi na pytanie czemu mi to się przytrafiło. Nie tędy droga bo z takim podejściem to skazujesz się na wieczną karę za grzechy a nawet nie wiesz jakie. Może zastanów się czy musisz znać odpowiedź na to pytanie i co wybierasz w życiu

1. życie jest ciulowe a potem się umiera

2. w życiu ważne sa tylko chwile


  • 0

#216

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Atakujecie Universa, tylko dlatego, że ma odmienne poglądy, od was? Każdy człowiek w coś wierzy. Niektórzy wierzą tak jak im księża nakazują, a inni szukają drogi do Boga na własną rękę. Buddyści na pewno by nie podzielali waszego zdania o zabijaniu zwierząt i pogoni, za hajcem. Mają swoją filozofię, która pomaga im w życiu. Przez własną wiarę i praktyki, pięknie panują nad swoim ciałem. Ciało nie determinuje ich umysłu, ale to umysł włada ciałem.  Spieracie się o rzeczy , których nie można potwierdzić lub zaprzeczyć. Wierzycie w czyściec, a nie wierzycie w reinkarnację??? Śmieszne to :) Przecież czyściec, może tak naprawdę być chrześcijańska metafora reinkarnacji. Sam Jezus odbył swoją drogę  w rejony Tybetu. Po co? Gdyby reinkarnacja była mitem, to Jezus nigdy by nie zaistniał. A jak wiemy narodził się powtórnie.

 

Moje podejście do tego tematu różni się od podejścia Universa, ale nie krytykuje go za to, a raczej podziwiam, że chłopak myśli. Że tworzy, a nie odtwarza, jak większość ludzi na Ziemi.  Gdyby na świecie nie było takich twórczych osób, ze zdolnościami abstrakcyjnego myślenia, to nasz świat cały czas stałby w miejscu. Dlatego ja, jako zwolenniczka teorii symulacji, nie twierdzę, że inne teorie czy filozofie są gorsze. Może są nawet lepsze. :) Kto wie? ;)

 

Moja filozofia jest prosta....

1. Istnieje świat wieczny, gdzie nie ma śmierci.

2. W tym wiecznym świecie istnieją cywilizacje - jedna to my :D

3. Istoty są i materialne ( awatary) i duchowe.

4. Te istoty, by karać za niesprawiedliwość, odbywają kary - symulacja - która jest pewnym Zakładem Karnym.

5. Istota, która popełniła przestępstwo, jest podłączana pod symulacje, a jej dusza ( duchowa świadomość) zostaje podłączona pod system. W tym systemie przybiera formę materialną. To ciało posiada własną świadomość, która wchodzi w reakcję z pierwotną duchową świadomością. Mózg blokuje ją. Taka walka zwierzęcia z istotą duchową, Szatana z Bogiem, ciała z duchem...etc. Kiedy materialna świadomość podpowiada jedno, a duchowa świadomość drugie, i te dwie podpowiedzi są całkowicie ze sobą sprzeczne, dochodzi do tak zwanych opętań, albo nerwic, mnogich osobowości etc. W tej bitwie, chodzi o to by duch zapanował nad ciałem, a nie na odwrót, i za pomocą tego ciała, doznając cierpień, oczyścił swoją duszę, stawiając na rozwój ducha. Uważam , że wszyscy jesteśmy duchami, a ciała są potrzebne tylko do tego by odczuwać np. ból, cierpienie, przyjemności etc.

6. Jeśli dusza nie naprawi się w pierwszym życiu to wpadnie w następne  tak dalej. A jeśli się naprawi to wraca z powrotem do domu.

7. Cała ta symulacja jest nadzorowana przez tamtejszych nadzorców ( w naszej religii, zwanych jako anioły) Oni nas obserwują, przyglądaj sie naszemu życiu, czy ktoś jest gotowy do opuszczenia symulacji, czy jeszcze nie. Może czasami pomagają ( anioły stróże), a czasami podkładają kłody pod nogi, lub karają. 

 

Oczywiście Bogiem nazywam tu cały rząd a nie jedną osobę. 

Takie spojrzenie na to wszystko nie wyklucza reinkarnacji, nie kłóci się z religiami, a cała symulacja, znajduje zwolenników wśród rzeszy naukowców ( 50% , to nie tak mało) ;) Nic dodać , nic ująć :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 04.12.2016 - 15:39

  • 0



#217

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Atakujecie Universa, tylko dlatego, że ma odmienne poglądy, od was? Każdy człowiek w coś wierzy. Niektórzy wierzą tak jak im księża nakazują, a inni szukają drogi do Boga na własną rękę. Buddyści na pewno by nie podzielali waszego zdania o zabijaniu zwierząt i pogoni, za hajcem. Maj swoją filozofię, która pomaga im w życiu. Przez własną wiarę i praktyki, pięknie panują nad swoim ciałem. Ciało nie determinuje ich umysłu, ale to umysł włada ciałem.  Spieracie się o rzeczy , których nie można potwierdzić lub zaprzeczyć. Wierzycie w czyściec, a nie wierzycie w reinkarnację??? Śmieszne to :) Przecież czyściec, może tak naprawdę być chrześcijańska metafora reinkarnacji. Sam Jezus odbył swoją drogę  w rejony Tybetu. Po co? Gdyby reinkarnacja była mitem, to Jezus nigdy by nie zaistniał. A jak wiemy narodził się powtórnie.

 

Moje podejście do tego tematu różni się od podejścia Universa, ale nie krytykuje go za to, a raczej podziwiam, że chłopak myśli. Że tworzy, a nie odtwarza, jak większość ludzi na Ziemi.  Gdyby na świecie nie było takich twórczych osób, ze zdolnościami abstrakcyjnego myślenia, to nasz świat cały czas stałby w miejscu. Dlatego ja, jako zwolenniczka teorii symulacji, nie twierdzę, że inne teorie czy filozofie są gorsze. Może są nawet lepsze. :) Kto wie? ;)

 

Moja filozofia jest prosta....

1. Istnieje świat wieczny, gdzie nie ma śmierci.

2. W tym wiecznym świecie istnieją cywilizacje - jedna to my :D

3. Istoty są i materialne ( awatary) i duchowe.

4. Te istoty, by karać za niesprawiedliwość, odbywają kary - symulacja - która jest pewnym Zakładem Karnym.

5. Istota, która popełniła przestępstwo, jest podłączana pod symulacje, a jej dusza ( duchowa świadomość) zostaje podłączona pod system. W tym systemie przybiera formę materialną. To ciało posiada własną świadomość, która wchodzi w reakcję ze pierwotną duchową świadomość. Mózg blokuje ją. Taka walka zwierzęcia z istotą duchową, Szatana z Bogiem, ciała z duchem...etc. Kiedy materialna świadomość podpowiada jedno, a duchowa świadomość drugie, i te dwie podpowiedzi są całkowicie ze sobą sprzeczne, dochodzi do tak zwanych opętań, albo nerwic, mnogich osobowości etc. W tej bitwie, chodzi o to by duch zapanował nad ciałem, a nie na odwrót, i za pomocą tego ciała, doznając cierpień, oczyścił swoją duszę, stawiając na rozwój ducha. Uważam , że wszyscy jesteśmy duchami, a ciała są potrzebne tylko do tego by odczuwać np. ból, cierpienie, przyjemności etc.

6. Jeśli dusza nie naprawi się w pierwszym życiu to wpadnie w następne  tak dalej. A jeśli się naprawi to wraca z powrotem do domu.

7. Cała ta symulacja jest nadzorowana przez tamtejszych nadzorców ( w naszej religii, zwanych jako anioły) Oni nas obserwują, przyglądaj sie naszemu życiu, czy ktoś jest gotowy do opuszczenia symulacji, czy jeszcze nie. Może czasami pomagają ( anioły stróże), a czasami podkładają kłody pod nogi, lub karają. 

 

Oczywiście Bogiem nazywam tu cały rząd a nie jedną osobę. 

Takie spojrzenie na to wszystko nie wyklucza reinkarnacji, nie kłóci się z religiami, a cała symulacja, znajduje zwolenników wśród rzeszy naukowców ( 50% , to nie tak mało) ;) Nic dodać , nic ująć :D

 

Ale ja wierze w teorię matrixa. Jednak próbuje odpowiedzieć co jest powyżej, kto stworzył naszych stwórców ETc i uważam że każdy kolejny schodek jest zobowiązany do przestrzegania zasad systemu karmicznego.


  • 1



#218

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,, Sam Jezus odbył swoją drogę  w rejony Tybetu. Po co? Gdyby reinkarnacja była mitem, to Jezus nigdy by nie zaistniał.,,
To jest legenda, raczej nieprawdziwa. https://pl.m.wikiped...Jezus_w_Indiach

Skąd ta liczba 50% naukowców wierzących w symulację. O naukowców z których dyscyplin chodzi?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.12.2016 - 15:44

  • 0



#219

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Universe

 

Ale ja wierze w teorię matrixa. Jednak próbuje odpowiedzieć co jest powyżej, kto stworzył naszych stwórców ETc i uważam że każdy kolejny schodek jest zobowiązany do przestrzegania zasad systemu karmicznego.

Aha :) To wysoko się wzbijasz. Ja bardziej skupiam się na rzeczywistości Twórcy matrixa - matrix - My :D Chociaż, jak czytałam, twoje posty na temat nicości to podejrzewałam, że nie lecimy na tych samych biegach :D Ale , kto wie, może Cię doścignę :D W końcu life is eternal :D

 

 

Skąd ta liczba 50% naukowców wierzących w symulację. O naukowców z których dyscyplin chodzi?

Kiedyś, chyba  Szczyglis, zapodał filmik na ten temat. :)

 

Bez reinkarnacji, całe życie pozbawione było by sensu. Zresztą, nawet tu, nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia formę np. materia - energia


  • 0



#220

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A według mnie, reinkarnacja jest pozbawiona sensu.
  • 0



#221

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego sądzisz, że reinkarnacja jest pozbawiona sensu? :)


  • 0



#222

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już wyjaśniałem wiele razy w tym temacie, oraz w temacie policyjni jasnowidze.
  • 0



#223

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Universe24
Bardzo mi przykro że posiadasz w małym stopniu niepełnosprawność. Pytanie moje brzmi dlaczego winy szukasz w sobie ? W poprzednim wcieleniu ale dalej w sobie ?
Dlaczego przyczyny nie szukasz w genach bądź przebytej chorobie ?



#224

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jestem lekko niepełnosprawny. 5% uszkodzonego ciała zabiera 95% mojego życia.

Mógłbyś napisać, jaki to rodzaj niepełnosprawności? Ciekaw jestem niezmiernie...
  • 0



#225

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Universe24
Bardzo mi przykro że posiadasz w małym stopniu niepełnosprawność. Pytanie moje brzmi dlaczego winy szukasz w sobie ? W poprzednim wcieleniu ale dalej w sobie ?
Dlaczego przyczyny nie szukasz w genach bądź przebytej chorobie ?

 

Bo są tacy ludzie, którzy nie radzą sobie psychicznie z problemami jakie ich spotykają. Nie każdy może i potrafi sobie wytłumaczyć problem/chorobę i pogodzić się lub walczyć. Dlatego powstały religie, bo niektórzy ludzie muszą mieć oparcie w czymś "wyższym". Tylko, że to nie jest dobre dla człowieka. Umartwianie się i zwalanie winy na swoje poprzednie wcielenia, jest co najmniej niepoważne. Życie jest jakie jest - nic nie jest z góry zapisane, a już na pewno, to co się z nami dzieje, nie jest wynikiem jakichś poprzednich żyć i naszych uczynków.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych