Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica nieukończonego budynku w krakowie na ul. kosocickiej {odkryć tajemnicę}


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1

KITT.
  • Postów: 54
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś pisze z moim kolegą legendę o opuszczonym a może nawet nawiedzonym budynku w Krakowie na ulicy kosocickiej.

Wprowadzenie:

Sam budynek widzę pierwszy raz na oczy. Budynek nie był malowany ani nie miał szyb. Jednym słowem "śmietnik". W tym miejscu krąży legenda o dwóch braciach którzy budowali dom. Bracia bardzo się ni zgadzali i jeden zabił drugiego. Zaś ten który zabił powiesił się. Mówił pewien historyk. Przez pewien czas miejsce było dobrym miejscem na popełnianie samobójstw.

Eksploracja budynku:

Obok budynku stoi mała biała kapliczka. Budynek sam z siebie jest rozwalony. Wchodził em do środka z moim przyjacielem. Nie mogliśmy wejść na 1 piętra bo klatka schodowa była zamurowana xDD więc wchodziliśmy balkonem. Staliśmy tak przez 10 minut bo jakaś szmata się machała na wietrze i mój kolega mówił że ktoś tam wystawiał głowę. W końcu poszliśmy dalej i tam coś wisiało a na ścianie pisało "raz dwa trzy giniesz ty". Mój kolega uciekł ale okazało się że to tylko jakaś kukła. Wchodził em wyżej aż doszedł em do trzeciego piętra. Na strychu wisiał jakiś sznurek i okropnie śmierdziało. Niestety nie mogłem tam wejść bo drabina była urwana.
Po wyjściu z budynku wyskoczył jakiś typek z kijem i rozbił mi auto. ;-;

Dochodzenie:

Nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Jedna osoba przyszła do mnie i podawała się za jakiegoś kuzyna tych dwóch braci. Po długim przesłuchaniu wyszło na to że oni pokłucili się o dach nad w tym momencie nie dokończony. Pokłucili się o to że jeden chciał aby była tam kwiaciarnia i aby dach był szklany a drugi chciał zrobić tam swój pokój i zrobić zwyczajny dach. Jeden popchnoł drugiego a tamten spadł i umarł.

Teoria i zakończenie:

Teoria jest taka że bracia się pokłucili się o dach i jeden popchnął brata i nieumyślnie zabił. Brat żałując tego powiesił się na strychu zwanym 4 piętrem przed śmiercią zniszczył drabinę aby nikt nigdy go nie znalazł. Budynku nikt nie skończył a tajemnic jest CHYBA rozwiązana.
Już nikt nigdy nie zobaczył braci. Już nikt nie pozna tajemnicy.
Ps. Kapliczka ma duży sens w tym ale nie wiem jaki. Podobno była ona po to aby się w niej modlić i aby nikt nigdy nic nie zrobił głupiego.

Kolega miał 22 zdjęcia ale miałem problem z wyrzuceniem zdjęć do artykułu.
  • -1

#2

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po wyjściu z budynku wyskoczył jakiś typek z kijem i rozbił mi auto. ;-;

 

 

Polecam przeczytać opis.


Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 25.11.2016 - 21:45

  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na ulicy kosocickiej.
oni pokłucili się o dach

Pokłucili się o to

Jeden popchnoł
 się pokłucili się o dach 

Jeszcze raz tak napiszesz, zadzwonię do Twojej Pani od Polskiego.

 

Co do tematu, zalatuje kitem. Nie jesteś pierwszy, który wspomina o tej historii. O ile pamiętam, jeden z pierwszych filmów pojawił się na YouTube około 2011 roku i okazał się historią z kłamstwem w tle. Ty tylko kopiujesz istniejące już przekazy i powielasz bajkę choćby z facetem atakującym Twoje auto. Gdybyś to napisał w dziale Creepy, nawet bym tego nie skomentował, wszak tam jest miejsce na bajki z dreszczykiem.

Pierwszą Twoją historyjkę sobie odpuściłem. Teraz wystarczy.





#4

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z komentarzy wynika że ten dom jest już zburzony od kilku tygodni.

 

KITT, dnia 25 List 2016 - 19:46, napisał:

Tak w ogóle jestem już w Krakowie i IDE zaraz do nawiedzonego budynku więc za niedługo będzie kolejny materiał.


Użytkownik Atamzsiktrop edytował ten post 25.11.2016 - 22:43

  • 1

#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z komentarzy wynika że ten dom jest już zburzony od kilku tygodni.

I TO jest właśnie ta paranormalność, której szukam na tym forum.

A nie żadne tam refleksje, w stylu:
 

Dochodzenie:

Nikt nie chciał ze mną rozmawiać.

Choć nie ukrywam, że to mnie zmiażdżyło :D

 

Teraz przynajmniej wierzę w życie pozagrobowe :beer2:  Na tą chwilę kamienic - ale wierzę, że sytuacja jest rozwojowa.


  • 0



#6

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

A tu rozwiązanie tajemnicy, póki budynek jeszcze stał. 


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych