Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły obraz Matki Bożej z Guadelupe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

MATKA BOŻA Z GUADELUPE - wyniki najnowszych badań w sprawie niezwykłego wizerunku.

 

Dla Meksykanów Matka Boża z Guadelupe to największa świętość. Każdego roku, 12 grudnia w rocznicę objawienia, na terenie Bazyliki ma miejsce największy odpust świata. Wielu wiernych przemierza ostatnie kilometry drogi do świątyni na kolanach.

 

guadalupe.jpg

 

HISTORIA OBRAZU

 

Obraz Matki Bożej z Guadalupe pojawił się cudownie na płaszczu prostego chłopa,Juana Diego, na wzgórzu Tepeyac blisko Mexico City 12 grudnia 1531 r. Dziś można go zobaczyć w pobliskiej bazylice Matki Bożej z Guadalupe, najczęściej odwiedzanym katolickim sanktuarium na świecie.

Podczas spaceru wczesnym rankiem 9 grudnia 1531 r. ze swojej wioski do Mexico City Juan Diego zobaczył spowitą światłem młodą piętnasto- czy szesnastoletnią dziewczynę na zboczu wzgórza Tepeyac. Mówiąc w lokalnym języku, nahuatl, Pani poprosiła, żeby w tym miejscu został zbudowany dla jej uczczenia kościół i z jej słów Juan Diego rozpoznał, że była to Najświętsza Maryja Panna. Diego opowiedział swoją historię hiszpańskiemu biskupowi, Fray Juanowi de Zumarraga, który zalecił mu, by powrócił na to miejsce i poprosił Matkę Bożą o cudowny znak, potwierdzający jej prośbę. Najświętsza Panna powiedziała Juanowi, żeby zerwał trochę kwiatów ze szczytu wzgórza Te-peyac. Była to zima i żadne kwiaty wtedy nie kwitły, ale na szczycie wzgórza Diego znalazł wszelkiego rodzaju kwiaty. Matka Boża sama ułożyła je w jego tilmę, czyli chłopski płaszcz. Gdy Juan Diego rozwarł poły swojego płaszcza przed biskupem Zumarragą, kwiaty upadły na podłogę, a na ich miejscu pojawiła się Matka Boża z Guadalupe, jej cudowny wizerunek na materiale.

Biskup ukląkł u stóp Indianina i przed długi czas adorował cudowny obraz. Zaraz po objawieniach rozpoczęto budowę pierwszej kaplicy na wzgórzu Tepeyac w Meksyku. Ze względu na tłumy pielgrzymów odwiedzających kościół, był on kilkakrotnie przebudowywany i powiększany. Stara bazylika, została wybudowana na podmokłym gruncie. W wyniku trzęsień ziemi, zaczęła niebezpiecznie przechylać się od pionu. Przechył widać obecnie gołym okiem. W 1976 roku wybudowano nowe sanktuarium. Ma on postać namiotu z zielonym dachem. Obecnie Bazylika Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe w Meksyku jest największym sanktuarium katolickim – rocznie przybywa tu 12 milionów pielgrzymów. W centralnym miejscu tuż za ołtarzem wystawiony jest cudowny obraz Matki Boskiej z Guadalupe. Aby pod obrazem nie zbierały się tłumy wiernych, blokujących innym obejrzenie cudownego obrazu, zainstalowano przy nim ruchome schody.

 

Najnowsze informacje w sprawie badań obrazu Matki Boskiej z Guadelupe.

 

Amerykańscy specjaliści z NASA przebadali cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadalupe. Poniżej NIESAMOWITE wyniki ich badań potwierdzające niebiańskie pochodzenie wizerunku. Nikt nie umie racjonalnie wytłumaczyć zaobserwowanych zjawisk. Patrząc na źródła informacji badania miały miejsce ponad 4 lata temu jednak informacje na ich temat dopiero teraz przebijają się do publicznej wiadomości.

Poniżej tekst napisany przez Andre Fernando Garcię poświęcony niezwykłym odkryciom dotyczącym tilmy Matki Bożej z Guadalupe.

 

1.   Badania okulistyczne oczu Najświętszej Maryi Panny wykryły, że kiedy oko jest wystawione na światło, siatkówka kurczy się, a kiedy światło zostaje usunięte, powraca ona do stanu rozszerzenia, tak jak dzieje się to z żywym okiem.

2.   Temperatura tilmy Juana Diego, wykonanej z materiału, który pochodzi z włókien kaktusa maguey utrzymuje się na stałym poziomie 36,6 stopnia Celsjusza, co jest temperaturą żyjącego człowieka.

3.   Jeden z lekarzy, którzy badali tilmę, umieścił swoją słuchawkę poniżej czarnej opaski na talii Maryi i usłyszał rytmiczny puls o szybkości 115 uderzeń na minutę, taki, jak u dziecka, znajdującego się w łonie matki.

4.   Nie odkryto żadnego znaku farby na tilmie. W odległości 8-10 cm od wizerunku można zobaczyć tylko włókna kaktusa maguey, z których wykonany jest materiał: kolory znikają. Badania naukowe nie były w stanie odkryć pochodzenia barw, ani sposobu, w jaki obraz został namalowany. Nie można było odkryć śladów pociągnięć pędzla, czy też jakiejkolwiek znanej techniki malarskiej. Naukowcy NASA potwierdzają, że materiał malarski nie należy do żadnego znanego na ziemi składnika.

5.   Kiedy materiał był badany promieniami laserowymi, widać było, że nie ma tam żadnych barw na przodzie, ani z tyłu tkaniny, i że kolory unoszą się w odległości 3/10 milimetra ponad tkaniną bez jej dotykania. Kolory tak naprawdę unoszą się nad powierzchnią tilmy. Czy nie jest to zdumiewające?

6.   Surowy materiał tilmy ma trwałość nie więcej niż 20-30 lat. Kilkaset lat temu namalowano replikę wizerunku na identycznym kawałku tkaniny maguey, która po kilku dziesięcioleciach rozpadła się. Pomimo to, w czasie ponad 500 lat cudu, tkanina z wizerunkiem Panny Maryi pozostaje tak mocna jak była pierwszego dnia. Nauka nie potrafi wyjaśnić, dlaczego ten materiał się nie rozpadł.

7.   W roku 1791 kwas solny niechcący rozlał  się na prawą górną stronę tilmy. W ciągu 30 dni bez żadnych specjalnych zabiegów materiał sam cudownie się zrekonstruował.

8.   Gwiazdy, które pojawiają się na Płaszczu Panny Maryi dokładnie odzwierciedlają konfigurację i pozycje, jakie można było zobaczyć na meksykańskim niebie w dniu cudu.
Z prawej strony płaszcza Niepokalanej pojawiają się gwiazdozbiory południowe: u góry znajdują się cztery gwiazdy, które tworzą część gwiazdozbioru Wężownika. Poniżej na lewo znajduje się Waga, a po jej prawej stronie to, co wygląda na wierzchołek strzałki jest początkiem gwiazdozbioru Skorpiona. W środku widzimy gwiazdozbiór Wilka, a po jego lewej stronie końcowy punkt Węża Wodnego. Jeszcze niżej możemy łatwo zobaczyć Krzyż Południa, a powyżej lekko pochylony kwadrat gwiazdozbioru Centaura.

Z lewej strony płaszcza Niepokalanej widzimy gwiazdozbiory północne: na ramieniu część gwiazd z gwiazdozbioru Wolarza; niżej po lewej stronie Wielka Niedźwiedzica. Po jej prawej stronie znajduje się Warkocz Bereniki; poniżej niego Psy Gończe, a po jego lewej stronie Thuban, który jest najjaśniejszą gwiazdą gwiazdozbioru Smoka. Niżej dwie równoległe gwiazdy (które nadal tworzą część Wielkiej Niedźwiedzicy) oraz gwiazdy z innej pary gwiazdozbiorów: Woźnicy, a na dole trzy gwiazdy Byka. Tak oto można rozpoznać, w całości i we właściwych miejscach, 46 najbardziej lśniących gwiazd, które można zobaczyć na horyzoncie Doliny Meksykańskiej.

9.   W 1921 r. jakiś człowiek ukrył wielkiej mocy bombę w bukiecie kwiatów, który położył u stóp tilmy. Eksplozja zniszczyła wszystko dookoła, z wyjątkiem tilmy, która pozostała nienaruszona.

10.Naukowcy odkryli, że oczy Maryi posiadają trzy cechy refrakcyjne oka ludzkiego (załamują światło dokładnie tak jak ludzkie oczy).

11.W oczach Maryi (o wielkości tylko około 9 mm), zostały odkryte maleńkie postaci ludzkie, których żaden artysta nie mógłby namalować. Ta sama scena jest powtórzona w każdym oku. Przy użyciu technologii cyfrowej obrazy w oczach zostały wielokrotnie powiększone, ukazując, że każde oko odzwierciedlało postać Indianina Juana Diego rozwierającego swoją tilmę przed biskupem Zumarragą. Czy wiecie, jaką wielkość ma ta scena? Jedną czwartą milimetra.

Na koniec spójrzmy na trzy zaskakujące fakty:

1.   W języku indiańskim „Guadalupe” znaczy „zmiażdżyć głowę węża”. Odnosi się to bezpośrednio do Księgi Rodzaju 3,15: Maryja, zwyciężczyni zła,

2.   Obraz przedstawia także szczegół z Apokalipsy 12: „Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami”,

3.   Niepokalana ma czarną opaskę na talii, która symbolizuje stan błogosławiony, by pokazać, że Bóg chciał, aby Jezus urodził się w trzech Amerykach, w sercu każdego Amerykanina.

Wizerunek Matki Bożej z Gadalupe to klasyczny przykład obrazu typu acheiropoietos, czyli nie wykonanego ludzką ręką. Opisane powyżej obserwacje naukowców całkowicie potwierdzają cudowność wizerunku i jego nieziemskie pochodzenie. Biorąc pod uwagę tylko ten jeden wizerunek i jego niebywałe właściwości, czy nie rzuca on cienia na materialistyczne podejście do świata, które usiłuje się nam za wszelką cenę wszczepić?

 

http://nautilus.org....zych-badan.html

 

 


  • 1

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Że też ludzie w to wierzą...

 

4.   Nie odkryto żadnego znaku farby na tilmie. W odległości 8-10 cm od wizerunku można zobaczyć tylko włókna kaktusa maguey, z których wykonany jest materiał: kolory znikają. Badania naukowe nie były w stanie odkryć pochodzenia barw, ani sposobu, w jaki obraz został namalowany. Nie można było odkryć śladów pociągnięć pędzla, czy też jakiejkolwiek znanej techniki malarskiej. Naukowcy NASA potwierdzają, że materiał malarski nie należy do żadnego znanego na ziemi składnika.

5.   Kiedy materiał był badany promieniami laserowymi, widać było, że nie ma tam żadnych barw na przodzie, ani z tyłu tkaniny, i że kolory unoszą się w odległości 3/10 milimetra ponad tkaniną bez jej dotykania. Kolory tak naprawdę unoszą się nad powierzchnią tilmy. Czy nie jest to zdumiewające?

To Garcia ma stare dane Podczas konserwacji obrazu w latach 90. stwierdzono że po pierwsze, płótno zostało zagruntowane, po drugie wizerunek jest namalowany a po trzecie w podczerwieni widać wcześniejszy szkic.

 

 

8.   Gwiazdy, które pojawiają się na Płaszczu Panny Maryi dokładnie odzwierciedlają konfigurację i pozycje, jakie można było zobaczyć na meksykańskim niebie w dniu cudu.
Z prawej strony płaszcza Niepokalanej pojawiają się gwiazdozbiory południowe: u góry znajdują się cztery gwiazdy, które tworzą część gwiazdozbioru Wężownika. Poniżej na lewo znajduje się Waga, a po jej prawej stronie to, co wygląda na wierzchołek strzałki jest początkiem gwiazdozbioru Skorpiona. W środku widzimy gwiazdozbiór Wilka, a po jego lewej stronie końcowy punkt Węża Wodnego. Jeszcze niżej możemy łatwo zobaczyć Krzyż Południa, a powyżej lekko pochylony kwadrat gwiazdozbioru Centaura.

Z lewej strony płaszcza Niepokalanej widzimy gwiazdozbiory północne: na ramieniu część gwiazd z gwiazdozbioru Wolarza; niżej po lewej stronie Wielka Niedźwiedzica. Po jej prawej stronie znajduje się Warkocz Bereniki; poniżej niego Psy Gończe, a po jego lewej stronie Thuban, który jest najjaśniejszą gwiazdą gwiazdozbioru Smoka. Niżej dwie równoległe gwiazdy (które nadal tworzą część Wielkiej Niedźwiedzicy) oraz gwiazdy z innej pary gwiazdozbiorów: Woźnicy, a na dole trzy gwiazdy Byka. Tak oto można rozpoznać, w całości i we właściwych miejscach, 46 najbardziej lśniących gwiazd, które można zobaczyć na horyzoncie Doliny Meksykańskiej.

Aha. A gwiazdy na Amerykańskiej fladze przedstawiają gwiazdozbiory w dniu podpisania konstytucji. Tylko trochę krzywe.


  • 1



#3

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo bym chciała, aby to wszystko było prawdą... nie wiem, jednak dlaczego.. ale trudno mi w to uwierzyć, mimo, że jestem osobą wierzącą.

Może dlatego, że milion razy prosiłam podświadomie i świadomie o jakikolwiek znak od Boga.. jakikolwiek  znak.., że istnieje i nigdy go nie dostałam. A tu Matka Boska objawia się komuś na ubraniu...czyli ma taką moc? To dlaczego nie ujawnia się częściej.. zwykłym ludziom? Dlaczego nie obroni kogoś przed życiową tragedią.., dlaczego nie powstrzyma kogoś przed zbrodnią..

 

To już takie filozofowanie z mojej strony. Aczkolwiek poruszył mnie ten artykuł 


  • 1

#4

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Że też ludzie w to wierzą...

 

4.   Nie odkryto żadnego znaku farby na tilmie. W odległości 8-10 cm od wizerunku można zobaczyć tylko włókna kaktusa maguey, z których wykonany jest materiał: kolory znikają. Badania naukowe nie były w stanie odkryć pochodzenia barw, ani sposobu, w jaki obraz został namalowany. Nie można było odkryć śladów pociągnięć pędzla, czy też jakiejkolwiek znanej techniki malarskiej. Naukowcy NASA potwierdzają, że materiał malarski nie należy do żadnego znanego na ziemi składnika.

5.   Kiedy materiał był badany promieniami laserowymi, widać było, że nie ma tam żadnych barw na przodzie, ani z tyłu tkaniny, i że kolory unoszą się w odległości 3/10 milimetra ponad tkaniną bez jej dotykania. Kolory tak naprawdę unoszą się nad powierzchnią tilmy. Czy nie jest to zdumiewające?

To Garcia ma stare dane Podczas konserwacji obrazu w latach 90. stwierdzono że po pierwsze, płótno zostało zagruntowane, po drugie wizerunek jest namalowany a po trzecie w podczerwieni widać wcześniejszy szkic.

 

 

8.   Gwiazdy, które pojawiają się na Płaszczu Panny Maryi dokładnie odzwierciedlają konfigurację i pozycje, jakie można było zobaczyć na meksykańskim niebie w dniu cudu.
Z prawej strony płaszcza Niepokalanej pojawiają się gwiazdozbiory południowe: u góry znajdują się cztery gwiazdy, które tworzą część gwiazdozbioru Wężownika. Poniżej na lewo znajduje się Waga, a po jej prawej stronie to, co wygląda na wierzchołek strzałki jest początkiem gwiazdozbioru Skorpiona. W środku widzimy gwiazdozbiór Wilka, a po jego lewej stronie końcowy punkt Węża Wodnego. Jeszcze niżej możemy łatwo zobaczyć Krzyż Południa, a powyżej lekko pochylony kwadrat gwiazdozbioru Centaura.

Z lewej strony płaszcza Niepokalanej widzimy gwiazdozbiory północne: na ramieniu część gwiazd z gwiazdozbioru Wolarza; niżej po lewej stronie Wielka Niedźwiedzica. Po jej prawej stronie znajduje się Warkocz Bereniki; poniżej niego Psy Gończe, a po jego lewej stronie Thuban, który jest najjaśniejszą gwiazdą gwiazdozbioru Smoka. Niżej dwie równoległe gwiazdy (które nadal tworzą część Wielkiej Niedźwiedzicy) oraz gwiazdy z innej pary gwiazdozbiorów: Woźnicy, a na dole trzy gwiazdy Byka. Tak oto można rozpoznać, w całości i we właściwych miejscach, 46 najbardziej lśniących gwiazd, które można zobaczyć na horyzoncie Doliny Meksykańskiej.

Aha. A gwiazdy na Amerykańskiej fladze przedstawiają gwiazdozbiory w dniu podpisania konstytucji. Tylko trochę krzywe.

Czekam na jakiś link potwierdzający twoje rewelacje. Wydaje mi się że się nie doczekam, bo wymyśliłeś to na miejscu.

Cóż niektórych ateistów nic nie przekona, bo lepiej się żyje bez Boga, nieprawdaż? :)


  • -6

#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiara w bożki, to była fajna 1500 lat temu, jak pioruny waliły a ludziki się modliły do Thora. Mamy XXI wiek - dorośnijcie. Na Marsa latamy. 


  • 0



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gwiazdy na płaszczu Maryi i przypisane im gwiazdozbiory:

guadalupe-stars.jpg

 

Jak widać aby niebo zgadzało się z wizerunkiem, trzeba nagiąć niebo.

 

Amerykańska flaga i jej gwiazdozbiory:

UV13iTA.png

Omówienie badań obrazu od 10 strony:

http://ecommons.uday...=marian_studies

 

Podczas badań w podczerwieni znaleziono domalowane partie. Nie znaleziono pigmentów na twarzy, ale to dlatego, bo technika ta wykrywała tylko pigmenty nieorganiczne.

 

Artykuł o badaniach wykonanych przez konserwatora obrazu przy okazji procesu kanonizacyjnego Diego:

http://www.proceso.c...can-a-la-imagen

 

Stosunkowo dobrze znaną sprawą jest zamalowanie w XIX wieku złotej korony.


  • 4



#7

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Gwiazdy na płaszczu Maryi i przypisane im gwiazdozbiory:

guadalupe-stars.jpg

 

Jak widać aby niebo zgadzało się z wizerunkiem, trzeba nagiąć niebo.

 

Amerykańska flaga i jej gwiazdozbiory:

UV13iTA.png

Omówienie badań obrazu od 10 strony:

http://ecommons.uday...=marian_studies

 

Podczas badań w podczerwieni znaleziono domalowane partie. Nie znaleziono pigmentów na twarzy, ale to dlatego, bo technika ta wykrywała tylko pigmenty nieorganiczne.

 

Artykuł o badaniach wykonanych przez konserwatora obrazu przy okazji procesu kanonizacyjnego Diego:

http://www.proceso.c...can-a-la-imagen

 

Stosunkowo dobrze znaną sprawą jest zamalowanie w XIX wieku złotej korony.

Te artykuły to zwykła próba dyskredytacji tego cudownego obrazu. Tyle w temacie.


  • -7

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A do gwiazdozbiorów się odniesiesz?


  • 1



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten fragment mnie rozwalił

,,5.   Kiedy materiał był badany promieniami laserowymi, widać było, że nie ma tam żadnych barw na przodzie, ani z tyłu tkaniny, i że kolory unoszą się w odległości 3/10 milimetra ponad tkaniną bez jej dotykania. Kolory tak naprawdę unoszą się nad powierzchnią tilmy. ,,

Czyli rysunek lewituje nad tą tkaniną. Jakby tak włożyć między tkaninę a barwy jakąś cienką płytę, to by można odzielić jedno od drugiego. Krótko mówiąc artykuł to bzdury.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 23.11.2016 - 08:31

  • 1



#10

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A do gwiazdozbiorów się odniesiesz?

 

Nie odniesie się, bo go zgasiłeś już ;) Wszystko zresztą też. Naiwna wiara w coś takiego nie przystoi ludziom w XXI wieku. Ślepe wierzenie we wszystko co związane z religią, objawia się takimi komentarzami - nie masz racji, odczep się od obrazka!!


  • 0



#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te artykuły to zwykła próba dyskredytacji tego cudownego obrazu. Tyle w temacie.

No jak tu zdyskredytować coś, co się samo broni, nie? Pochylę się na fragmentem, który mówi o badaniach okulistycznych. Odnoszę wrażenie, że ktoś popełnił błąd i powinno być - okultystycznych

Tak na serio, to większej bzdury nie czytałem w moim życiu. Co więcej, dlaczego żaden z miejscowych hierarchów nie potwierdza tych badań. Podpowiem, wyłożyłby się przy pierwszym pytaniu o dowody badań.

Właśnie apro po po dowodów, nie przytoczyłeś żadnych, poza artykułem napisanym na zasadzie: "musicie uwierzyć i już". Nie musimy i już.

Oczywiście punkt nr.5 mnie rozłożył. 

Chciałbym również zobaczyć zdjęcia z badań o których mowa w pkt.11. Wszak to jest coś, co mogłoby zamknąć usta sceptykom, nie?

Nie ma takowych? Bida Panie, bida. 

Cóż, zajęcia oazowe ruchu Światło - Życie nie uzupełnią braków w edukacji, ale jakieś "korki" by pomogły.

Co do języków...  słowo Guadelupe nie pochodzi z języka Indian, lecz korsykańskiego i oznacza... Guadelupe właśnie. Co więcej, w języku indonezyjskim gua delupe, to jaskinia delupe. Gu adelupe (故A的路PE) w języku chińskim, to - droga tak, że PE, a również w chińskim guade lupe (瓜德鲁普哦), znaczy: Och Gwadelupa.

 No, tośmy se pogadali.

 

Aaaa, byłbym zapomniał, co NASA ma do obrazu? Jakoś nikt z owego NASA nie pochwalił się tymi rewelacjami, a gdyby były prawdziwe było by czym. No, chyba, że obraz jest nie z tej ziemi... sarkazm, gdybyś nie załapał.





#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Postaci w oczach Maryi to jeden z najlepszych przykładów pareidolii. Zależnie od interpretującego w tych nieregularnych plamkach dostrzega się do 30 postaci:

Our_Lady_of_Guadalupe_(The_secret_of_her

 

hqdefault.jpg

 

eyes.jpg


  • 2



#13

Lady Makbet.

    Lady

  • Postów: 65
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przez chwilę czytałam z otwartymi ustami. Z wrażenia. Potem wrażenie zmieniło się w szeroki uśmiech.
Jak słyszę argument, że ateistom nie da się nic wytłumaczyć to mnie szlag trafia. Wydaje mi się, że jest zupełnie na odwrót i to wierzący są strasznie zamknięci. Za chwilę będę czytać o tym, że burza jest zemstą za nasze grzechy.
  • 1

#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Za chwilę będę czytać o tym, że burza jest zemstą za nasze grzechy.

A nie jest?  :szczerb:

Niedługo koklusz i gradobicie to też będzie nasza wina.

Prawda jest taka, że strachem w chrześcijaństwie próbuje się utrzymać dyscyplinę, stąd, karą za grzechy ciężkie była śmierć. Zrozumiałym jest karanie w taki sposób za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu innych ludzi. Moje wątpliwości zawsze budziła kara za to, że nie wierzę w to, co ktoś próbuje mi wcisnąć.





#15

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Staniq

W dawnej Europie karanie za grzechy ciężkie doprowadziło do kuriozalnej sytuacji - osoba która próbowała popełnić samobójstwo ale ją odratowano, mogła zostać skazana na śmierć.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych