Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawiska w nocy.

Duchy noc dziwne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Magister.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Chciałbym opisać bardzo dziwne zdarzenie które mnie spotkało. W noc z 17 na 18 listopada toku bieżącego około godziny 3:00 światło w pokoju zaczęło się samo zapalać, co dziwniejsze można było usłyszeć charakterystyczny "pstryk" włącznika tegoż światła, w koło zapalało się na ułamek sekundy i gasło, około 5 razy, za chwilę w dodatku telewizor sam mi się włączył, w życiu się tak nie najadłem strachu, a raczej należę do grona osób sceptycznych, przynajmniej jeśli chodzi o duchy, nikomu o tym nie mówiłem, ponieważ został bym najpewniej wyśmiany, liczę na podpowiedz cóż to takiego mogło być, z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Dodam że mieszkam w okolicach centrum małego miasta (15 tys mieszkańców) jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie ;)


Użytkownik Magister edytował ten post 20.11.2016 - 17:10

  • 0

#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W jakim domu żyjesz? Ktoś zmarł? Inne doświadczenia tego typu? Zdjęcia, dzwięki, filmy? 


  • 0



#3

Magister.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jakim domu żyjesz? Ktoś zmarł? Inne doświadczenia tego typu? Zdjęcia, dzwięki, filmy? 

Żyję w poniemieckiej kamienicy na 1szym piętrze, ostatnia osoba bliska która zmarła to Kumpel 3 lata temu, nigdy wcześniej nic takiego się nie działo.


  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przebicia w elektryce. Zapewne stara instalacja a wszystko co opisujesz ma zwiazek z pradem. Elektryka wezwij i niech sprawdzi.
  • 0



#5

Magister.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przebicia w elektryce. Zapewne stara instalacja a wszystko co opisujesz ma zwiazek z pradem. Elektryka wezwij i niech sprawdzi.

Tak zrobię, dodam tylko że nigdy wcześniej tak się nie działo, i od tych kilku dni wszystko gra ;)


  • 0

#6

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przebicia w elektryce. Zapewne stara instalacja a wszystko co opisujesz ma zwiazek z pradem. Elektryka wezwij i niech sprawdzi.

 

A to włącznik światła sam pstryka - przecież tutaj wymagany jest nacisk mechaniczny?


  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto powiedzial ze on pstrykal? Autor nalisal, ze to brzmialo jak pstrykanie. A jak pstrykanie brzmi tez np. spiecie.
  • 0



#8

Magister.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kto powiedzial ze on pstrykal? Autor nalisal, ze to brzmialo jak pstrykanie. A jak pstrykanie brzmi tez np. spiecie.

W włączniku światła jest tak, że dźwięk włączania jak i wyłączania jest różny, w tedy był on różny.


  • 0

#9

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

A kto powiedzial ze on pstrykal? Autor nalisal, ze to brzmialo jak pstrykanie. A jak pstrykanie brzmi tez np. spiecie.

W włączniku światła jest tak, że dźwięk włączania jak i wyłączania jest różny, w tedy był on różny.

 

 

Różny? TZN? Spróbuj sam wcisnąć i spróbuj sobie przypomnieć jak wtedy to brzmiało.


  • 0



#10

Magister.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

A kto powiedzial ze on pstrykal? Autor nalisal, ze to brzmialo jak pstrykanie. A jak pstrykanie brzmi tez np. spiecie.

W włączniku światła jest tak, że dźwięk włączania jak i wyłączania jest różny, w tedy był on różny.

 

 

Różny? TZN? Spróbuj sam wcisnąć i spróbuj sobie przypomnieć jak wtedy to brzmiało.

 

No właśnie próbowałem, dźwięk jest co najmniej podobny, dodam że włącznik światła znajduje się metr od mojego łóżka więc słyszałem to wyraźnie.


  • 0

#11

Albert Rosenfield.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zrobiłem sobie kiedyś w nocy sesję z filmami science fiction.Około 2 zacząłem już zasypiać więc postanowiłem wyłączyć telewizor i wyłączyć tuner telewizji kablowej (tam miałem nagrane filmy). Nagle włączył się mój odtwarzacz płyt CD i to dość głośno, bo w środku wciąż była płyta. Myślałem, że dostanę zawału. Okazało się, że pilot do kablówki działa również z tym odtwarzaczem CD a akurat musiałem być w takiej pozycji, że dotrarł do niego sygnał.
  • 0

#12

fillip33k.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ja tam w nocy nie robię, bo aż strach później iść do łóżka.


  • 0

#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...co dziwniejsze można było usłyszeć charakterystyczny "pstryk" włącznika tegoż światła

 

W włączniku światła jest tak, że dźwięk włączania jak i wyłączania jest różny, wtedy był on różny.

 

No właśnie próbowałem, dźwięk jest co najmniej podobny, dodam że włącznik światła znajduje się metr od mojego łóżka więc słyszałem to wyraźnie.

 

 

Mam pytanie - ten "charakterystyczny pstryk wyłącznika" jest różny przy włączaniu i wyłączaniu, czy jednak "co najmniej" podobny?

Bo się pogubiłem.


  • 0



#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobieństwo pstryka do pstryka może być złudne, wszak podrobienie dźwięku pstryka nie jest wcale takie trudne (biedne rymy mi wyszły...). Nie wiemy jakie warunki towarzyszyły owemu pstrykowi, a one mogą być kluczowe dla sprawy. Nieuwzględnienie nawet najbardziej dziwnych rzeczy mogących mieć wpływ, da nam obraz niepełny i pozbawiony elementów istotnych.

Stwierdzenie, że dźwięk pstryka oryginalnego był co najmniej podobny do pstryka z sytuacji jest pozbawione elementu zapewnienia, a tym samym, można stwierdzić, że ów brak czyni wyznanie co najmniej cienkim.

No i pstryk...





#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobieństwo pstryka do pstryka może być złudne, wszak podrobienie dźwięku pstryka nie jest wcale takie trudne (biedne rymy mi wyszły...). Nie wiemy jakie warunki towarzyszyły owemu pstrykowi, a one mogą być kluczowe dla sprawy. Nieuwzględnienie nawet najbardziej dziwnych rzeczy mogących mieć wpływ, da nam obraz niepełny i pozbawiony elementów istotnych.

Stwierdzenie, że dźwięk pstryka oryginalnego był co najmniej podobny do pstryka z sytuacji jest pozbawione elementu zapewnienia, a tym samym, można stwierdzić, że ów brak czyni wyznanie co najmniej cienkim.

No i pstryk...

 

 

Moim zdaniem - ów brak - pstryka, mówi iż przejął kontrolę i potęguje uczucie samotności u słuchacza.
I jak wiadomo, nic już nie zapełni powstałej w ten sposób pustki, a napewno nie zapełnią jej inne pstryki. Co więcej zapowiada wzrost oczekiwań wobec pojawijajacych sie przyszłych pstryków, marzeń sennych itd,
Taa ... ten brak i wzrost ... może namieszac w głowie.


Użytkownik Aidil edytował ten post 22.11.2016 - 10:53

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Duchy, noc, dziwne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych