Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy świat jest realny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od 2 tyg. gryzie mnie ta myśl jak w tytule. 

Oto co się zdarzyło. 

Jakiś czas temu pracowałem w klubie piłkarskim Korona Kielce i w dalszym ciągu interesuje się jak im idzie i oglądam mecze, jestem w jakimś sensie emocjonalnie związany. Jak ktoś interesuje się rozgrywkami to wie że w ostatnich tygodniach marnie im szło, srogie baty.

I tutaj wracamy do sytuacji jaka była 2 tyg. temu. Korona jechała na wyjazdowy mecz do Niecieczy. Termalica zajmowała 4 miejsce w lidze, nie przegrała u siebie od pół roku. Korona rozbita, zwolniony trener, ostanie 3 mecze wyjazdowe to przegrane po 0:4, 0:6, 0:4 i to 2x z drużynami ostatnimi w tabeli, czyli masakra. W zespole plaga kontuzji, 2 podstawowych obrońców nie gra, napastnik, i inni, skład zlepiony z tego co jest. Logicznie myśląc wynik meczu może być tylko jeden, remis byłby by cudem.

Teraz do sedna.

Noc przed meczem śni mi się jak Korona gra bardzo dobrze i prowadzi 2:0, 3:1, 5:2. Cały sen składa się z 3 fragmentów, tak jakby sniło się kawałek, potem przerwa powrót do wątku przy 3:1, potem znów inny sen i znów powrot do snu o Koronie.

Przed meczem piszę na forum Korony że jak ktos liczy na kolejne baty to będzie rozczarowany bo będzie dobrze.

A co było na boisku, Korona obejmuje prowadzenie, potem pada wyrównanie a po przerwie najpierw niewykorzystany karny dla korony, potem czerwona kartka dla zawodnika Terlamicy i od tego momentu Korona kontroluje mecz i wygrywa go 3:1. 

 

I tutaj zaczęło mnie gryźć, jakim cudem może coś takiego się śnić gdy nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia tego co się stanie.

Nie da się przewidzieć czegoś takiego jak czerwona kartka. Mało z tego, nie da się przewidzieć jak może potoczyć się mecz, gdy grają drużyny na tym samym poziomie piłkarskim. Sport jest nieprzewidywalny dzięki czemu świetnie prosperują zakłady bukmacherskie.

 

Można powiedzieć zbieg okoliczności ale jak dla mnie trochę zbyt duży, po jakiego miało by mi się snić to akurat teraz i to tak realnie. 

Jeśli mózg wie coś więcej niż my świadomie i potrafi o tym śnić nim się wydarzy to czy my nie odgrywamy tylko roli w filmie, który jest odtwarzany. Rozumiem sen przewidujący coś co jest realne i może się zdarzyć ale co innego jeśli szansa na taki scenariusz jest na poziomie 1%. czy to co się stanie jest już zaprogramowane na 24h. wczesniej a my jesteśmy tylko biernymi aktorami? Ile mamy wolnej woli w wolnej woli. I co to jest przypadek. Niektóre rzeczy które dzieją się przez przypadek są tak skomplikowane że wydaje się że muszą być zaplanowane. Od 2 tyg. trochę mnie tak na filozofię zebrało.


  • 0

#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można powiedzieć zbieg okoliczności ale jak dla mnie trochę zbyt duży, po jakiego miało by mi się snić to akurat teraz i to tak realnie.

śniło Ci się to dlatego, że ciągle o tym myślisz. Sam napisałeś, że emocjonalnie jesteś z nimi związany, śledzisz i interesujesz się co się dzieje. Zazwyczaj tak jest, że to o czym dużo intensywnie myślimy to nam się śni. Do tego jeśli jesteś jakimś tam ich kibicem to na pewno chcesz jak najlepszych wyników - wyobrażasz to sobie, wierzysz w to podświadomie - dlatego też przyśnił Ci się taki wynik. Nic nadzwyczajnego. Nie trafiłeś dokładnego wyniku, ani przebiegu spotkania, trafiłeś tylko wygraną, dobrą grę(która w końcu i tak musiała nadejść) i jedno zdarzenie, które jest tylko zbiegiem okoliczności.

Wiesz, są nawet ludzie, którzy obstawili, że Niemcy wygrają 7:1 z Brazylią na MS i zgarnęli kupę kasy. Nie było ich wielu, ale jednak jakimś cudem to trafili, a jaka była realna szansa na taki scenariusz wtedy? No właśnie.


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Można powiedzieć zbieg okoliczności ale jak dla mnie trochę zbyt duży, po jakiego miało by mi się snić to akurat teraz i to tak realnie.

Noc przed meczem śni mi się jak Korona gra bardzo dobrze

 

Korona gra bardzo dobrze i prowadzi 2:0, 3:1, 5:2.

 

A co było na boisku, Korona obejmuje prowadzenie, potem pada wyrównanie a po przerwie najpierw niewykorzystany karny dla korony, potem czerwona kartka dla zawodnika Terlamicy i od tego momentu Korona kontroluje mecz i wygrywa go 3:1.

 

Nie da się przewidzieć czegoś takiego jak czerwona kartka.

 

???

 

 

Mam nadzieję, że na podstawie tych cytatów zorientowałeś się, że nadinterpretujesz swój sen?

 

Po pierwsze - śniłeś o meczu przed meczem. To takie zaskakujące?

Po drugie - trafiłeś tylko wynik meczu. Ani remisu w trakcie spotkania, ani wyższej wygranej nie przewidziałeś - bo to nie miało miejsca.

Po trzecie - nie przewidziałeś czerwonej kartki, a przynajmniej nie napisałeś, że ci się przyśniła (stąd te znaki zapytania w "cytacie").


  • 0



#4

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz co jest ciekawe w tym zjawisku? Jakby przyśniłaby ci się przegrana i zespół by jak zawsze przegrał to nie zwróciłbyś na to uwagi. Zwykły przypadek podbudowany tym co pisali koledzy wyżej.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten sen był tak realny i w ciągu nocy 3x wracał z kontynuacją i w dodatku okazał się prawdziwy, w momencie gdy w rzeczywistości było to bardzo mało prawdopodobne.

Z tego powodu zaczęły mnie nachodzić refleksje że niektóre rzeczy po prostu staną się. W dodatku przeglądając nawet to forum to ludzie piszą o czymś takim jak intuicja, po prostu niektóre rzeczy się wydarzą i w jakiś sposób nasz mózg o tym wie.

Nie wiem na ile jest to prawdziwe, przewidywanie przyszłości przez szamanów którzy odurzali się aby wejść w trans, czyli pewnego rodzaju sen. Czyli mieli by doświadczenia związane z tym.

Jeśli mózg ludzki potrafi nawet w niewielkim stopniu odczytać przyszłość, to znaczy ta przyszłość po prostu stanie się, to chyba nasz świat jest programem komputerowym albo my nimi jesteśmy. Działamy w systemie którego działanie można odczytać. Tysiące małych rzeczy których nie dostrzegamy, rejestruje nasz mózg i wie co się stanie albo nawet więcej, mózg utrzymuje kontakt z systemem i wie bezpośrednio z systemu co się wydarzy.

Czy coś takiego jak przypadek więc istnieje a może po prostu człowiek po 40stce zaczyna za dużo mysleć o tym jakie decyzje podjął w życiu :)

 

P.S. sny nigdy nie są w 100% dokładne, takie przynajmniej mam odczucia. Ostatni mój sen, to śniło mi się że z ręcznej wyrzutni zestrzeliłem statek kosmitów. Statek miał 3 silniki jak na rogach trójkąta i rakieta trafiła jeden z nich. Na drugi dzień uśmiałem się jak norka z tego snu.


  • 0

#6

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten sen był tak realny i w ciągu nocy 3x wracał z kontynuacją i w dodatku okazał się prawdziwy, w momencie gdy w rzeczywistości było to bardzo mało prawdopodobne.

Z tego powodu zaczęły mnie nachodzić refleksje że niektóre rzeczy po prostu staną się. W dodatku przeglądając nawet to forum to ludzie piszą o czymś takim jak intuicja, po prostu niektóre rzeczy się wydarzą i w jakiś sposób nasz mózg o tym wie.

Nie wiem na ile jest to prawdziwe, przewidywanie przyszłości przez szamanów którzy odurzali się aby wejść w trans, czyli pewnego rodzaju sen. Czyli mieli by doświadczenia związane z tym.

Jeśli mózg ludzki potrafi nawet w niewielkim stopniu odczytać przyszłość, to znaczy ta przyszłość po prostu stanie się, to chyba nasz świat jest programem komputerowym albo my nimi jesteśmy. Działamy w systemie którego działanie można odczytać. Tysiące małych rzeczy których nie dostrzegamy, rejestruje nasz mózg i wie co się stanie albo nawet więcej, mózg utrzymuje kontakt z systemem i wie bezpośrednio z systemu co się wydarzy.

Czy coś takiego jak przypadek więc istnieje a może po prostu człowiek po 40stce zaczyna za dużo mysleć o tym jakie decyzje podjął w życiu :)

 

P.S. sny nigdy nie są w 100% dokładne, takie przynajmniej mam odczucia. Ostatni mój sen, to śniło mi się że z ręcznej wyrzutni zestrzeliłem statek kosmitów. Statek miał 3 silniki jak na rogach trójkąta i rakieta trafiła jeden z nich. Na drugi dzień uśmiałem się jak norka z tego snu.

 

Ja każdej nocy mam inny sen, a ich fabuła czasem mnie szokuje. Czasem myśle że moje sny są poza jakimikolwiek ramami. Zawsze są inne, zawsze intensywne, zawsze emocjonalne. Ale nie licz że sceptycy przyznają ci rację. Ale w tym twoim śnie za mało szczegółów, gdbyby przyśniło ci się jak padają bramki. Czy przyśniły ci się jak padają? Czerwona kartka? Tutaj kolejny ciekawy materiał Krzysztofa Jackowskiego, który uważa że nasz los jest już zapisany. Mam podobne odrzucia, wiele rzeczy w moim życiu wydarzyło się których nie potrafię wyjaśnić. Np: od dziecka piszę wiersze, opowiadania. Od kilku lat wydaję własną poezję i prozę. W szkole średniej nikt o tym nie wiedział, nigdy. A tutaj na lekcji języka Polskiego w liceum pani do mnie - T. - wyobraź sobie, że jesteś poetą i opisz bla bla bla. Myślałem że skisnę. Przypadek, chichot losu? Ale tam u góry muszą mieć ubaw czasem. 

 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 20.11.2016 - 16:22

  • 0



#7

Albert Rosenfield.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, że ktoś ma proroczy sen nie oznacza, że świat jest nierealny. Może po prostu rządzi się innymi prawami niż przypuszczamy.
A z osobistych doświadczeń: kiedyś na szkolnej wycieczce w liceum, matka jednego z kolegów powiedziała, że powinienem być - i tutaj nazwa profesji. Dzisiaj zajmuje się właśnie tym, choć wtedy nigdy na poważnie o tym nie myślałem.
  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świat jest realny, a wszystkie takie przygody wynikają z prawdopodobieństwa. Szukać przeznaczenia można w przypadku, gdy ktoś zginie od uderzenia meteorytu, a nie wtedy jak komuś przyśnił się wynik meczu.
  • 0



#9

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Świat jest realny, a wszystkie takie przygody wynikają z prawdopodobieństwa. Szukać przeznaczenia można w przypadku, gdy ktoś zginie od uderzenia meteorytu, a nie wtedy jak komuś przyśnił się wynik meczu.

 

Ale jak komuś przyśni się w jaki sposób padły bramki to też wynika z prawdopodobnieństwa?


  • 0



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak to też wynika z prawdopodobieństwa. Na świecie są setki milionów kibiców, codzienie rozgrywanych jest kilkaset meczów, nie tylko piłki nożnej, ale też wielu innych sportów zespołowych. Codziennie te setki milionów kibiców idą spać. Części z nich przyśni się wynik jakiegoś meczu.
A bramka w meczu na ile sposobów może paść? Z główki, z nogi, z karnego. Nie ma wielu możliwości.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.11.2016 - 19:35

  • 0



#11

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak to też wynika z prawdopodobieństwa. Na świecie są setki milionów kibiców, codzienie rozgrywanych jest kilkaset meczów, nie tylko piłki nożnej, ale też wielu innych sportów zespołowych. Codziennie te setki milionów kibiców idą spać. Części z nich przyśni się wynik jakiegoś meczu.
A bramka w meczu na ile sposobów może paść? Z główki, z nogi, z karnego. Nie ma wielu możliwości.

 

Nie no panie, warunki atmosferyczne, ruchy piłkarzy ZAWSZE są inne. Co ty piszesz?


  • 0



#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jasne warunki astronomiczne to w okresie poza zimą tylko dwie opcje: deszcz albo brak deszczu.
  • 0



#13

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No jasne warunki astronomiczne to w okresie poza zimą tylko dwie opcje: deszcz albo brak deszczu.

 

Szczęka mi opada co ty piszesz. Przecież nigdy nie będzie identycznego gola. Koszulki, kępy trawy, ruchy piłkarza, innych piłkarzy obok niego, cieszynka, nazwisko a dzień później pada taki gol - jeśli sen jest wyraźny to prawdopodobnieństwo jest zerowe że to przypadek.


Użytkownik Universe24 edytował ten post 20.11.2016 - 19:53

  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo masz bardzo płytką wyobraźnię. Przecież on nie napisał o takich szczegółach jak kolor trawy i wilgotność powietrza.
Prawdopodobieństwo tego że wylosuje się czarną kulę z pojemnika gdzie jest 100000000000 białych kul i jedna czarna, to nie jest zerowe.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.11.2016 - 20:08

  • 0



#15

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo masz bardzo płytką wyobraźnię. Przecież on nie napisał o takich szczegółach jak kolor trawy i wilgotność powietrza.
Prawdopodobieństwo tego że wylosuje się czarną kulę z pojemnika gdzie jest 100000000000 białych kul i jedna czarna, to nie jest zerowe.

 

Wiem, że nie napisał. Piszę o przypadku teoretycznym. Nie zerowe, ale bliskie zeru. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych