Skocz do zawartości


Zdjęcie

telewizor dla gracza


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ktoś mógłby zaproponować jakiś dobry model telewizora o przekątnej ok.42 cale, który służyłby głównie do gry na konsolach albo napisać kilka zdań, na co (poza niskim input lag) warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego modelu?

Kontrast, rodzaj / ilość hdmi, odświeżanie ekranu i nie wiem co tam jeszcze może przesądzać o atrakcyjności danego modelu.

 

Jeżeli ma to znaczenie, to ten telewizor będzie kupowany w Kanadzie.

Z góry dzięki.





#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te wszystkie telewizory są na jedno kopyto. Ja bym brał taki

Philips 43PUH4900 Przekątna 43 cale 4K UHD, odświeżanie 400 Hz.

nie ma wifi chyba że na tym ci też zależy

 

Albo lepszy PHILIPS 43PUS7100 Przekątna 43 cale 4K UHD, odświeżanie 800 Hz. Wi-Fi,


Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.11.2016 - 11:35




#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, wi-fi to raczej powinno być.

Nie pisałem o nim, bo uznałem, że to już standard.

 

A jak w tych modelach wygląda wielkość input lag?





#4

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli dla gracza to zależy jak konsola, i jaki budżet. Póki co to, najnowsza PS4 PRO obsługuje 4K. a gry w tym formacie będą wychodzić dopiero w przyszłym roku. Reszta konsol oferuje zaledwie Full HD a i to nie we wszystkich grach. Tryb 3D jedynie  PS3 i PS4.

 

Jeżeli budżet jest skromny to polecam jakąś plazmę (o ile jeszcze można taką kupić) Full HD i 3D.

 Dlaczego? Plazma jest pozbawiona efektu smużenia który dotyczy wszystkich LCD czy też LED.  I dysponuje dużo lepszym kontrastem, powodem tego jest to ze każdy punkt na ekranie emituje własne światło, w przeciwieństwie do LCD czy LED gdzie źródło światła  jest umieszczone za matrycą.

 

 Nowoczesnym odpowiednikiem plazmy, są telewizory OLED. Tutaj również każdy punkt ekranu emituje własne światło dzięki czemu, dysponujesz dużym kontrastem i brakiem smużenia, co jest istotne przy grach z szybką akcją.  Drogie, ale dla gracza konsolowego nie znajdziesz nic lepszego.

 

 Osobiście mam ośmioletni Panasonic Viera plazma Full HD 3D do tego  PS3 i PS4, Gry w 3D robią wrażenie, niestety mam takiego pecha że po kilkunastu minutach grania, robi mi się niedobrze. Mam trochę przestarzały mózg :szczerb: .

 

 Jeżeli chodzi o model, to niestety nie pomogę. Dawno telewizora nie kupowałem i nie jestem na bieżąco.





#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oledy oledy i tylko oledy. Panasonic i LG, to dwie firmy, które technologię mają opanowaną na cacy. Jest jeszcze SONY BRAVIA KD-55SD8505BU Smart 4k Ultra HD HDR 55" ale to już chyba za duże.





#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dzięki.

 

A taki LG by podszedł?

 

edit: Dzięki Staniq


Użytkownik pishor edytował ten post 20.11.2016 - 20:04




#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten LG lepszy.

 

PanJuzek@

Xbox one też ma 4K.





#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten LG lepszy.

 

PanJuzek@

Xbox one też ma 4K.

 Tak, ale nie w grach. Gry są skalowane max 1080p, a znakomita większość to zaledwie 720p. PS4 Pro będzie oferowało możliwość grania z rozdzielczością 4320p.

 

 Oczywiście na początku tylko niektóre tytuły.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 20.11.2016 - 21:16




#9

piterro88.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o najlepszy telewizor dla gracza to ja bym stawiał na OLED 4K od LG.Miałem okazję na tym pośmigać i naprawdę robi wrażenie. Niestety, to też duży koszt, no ale jak już gadamy o najlepszym sprzęcie...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych