Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ameryka wybiera

wybory prezydenckie USA Clinton Trump

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ameryka wybiera (39 użytkowników oddało głos)

Kto Twoim zdaniem wygra wybory w USA?

  1. Hillary Clinton (6 głosów [15.38%])

    Procent z głosów: 15.38%

  2. Głosowano Donald Trump (27 głosów [69.23%])

    Procent z głosów: 69.23%

  3. Trudno powiedzieć (6 głosów [15.38%])

    Procent z głosów: 15.38%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wygra Clinton, bo sprawia wrażenie normalniejszej od Trumpa dla przeciętnego obywatela. Oczywiście media mają tutaj ogromne znaczenie, ale on sam jest po prostu strasznie nieogarnięty i zachowuje się jak świr.

 

Bliżej mi niektórymi poglądami do Trumpa, ale w ogóle jego sposób bycia mnie nie reprezentuje. Ten człowiek poddaje w wątpliwość zaangażowanie USA w walkę z terrorystami w Iraku i Syrii, co jest kompromitujące dla niego.


  • 0

#17

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@owerfull

 

Nie bardzo wiem dlaczego miałoby go to niby kompromitować (zwłaszcza, że w dużej części ma rację), ale na pewno nie powinno to być kompromitujące bardziej niż otrzymywanie dofinansowania od tych samych ludzi którzy finansują wspomnianych terrorystów (zarówno Fundacja Clinton jak i jej kampania wyborcza otrzymały hojne wsparcie finansowe od ważnych osobistości z Półwyspu Arabskiego). Chociaż faktem jest, że media obraz wojny toczącej się w Syrii i Iraku mocno zakrzywiają i niewiele wspominają o szemranym zaangażowaniu finansowym Arabii Saudyjskiej, więc może faktycznie szary Amerykanin siedząc przed telewizorem i słuchając narzekań Trumpa na politykę zagraniczną puka się w czoło... Ciężko mi to powiedzieć.


  • 0



#18

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@owerfull

Ten człowiek poddaje w wątpliwość zaangażowanie USA w walkę z terrorystami w Iraku i Syrii, co jest kompromitujące dla niego.

Poddaje w wątpliwość? Przecież otwarcie oskarżył Clinton o finansowanie ich, co jest w pełni zgodne z prawdą. USA są zaangażowane, oj i to od samego początku, tyle tylko, że nie po tej stronie co trzeba, bo cały ten terroryzm to tylko i wyłącznie ich własny twór.


  • 0



#19

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

małe info z Ameryki:

 

 

[usunąłem offtop żeby nie kusił]

Aquila


Użytkownik Aquila edytował ten post 09.11.2016 - 15:28

  • 2



#20

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trump gada antypaństwowe głupoty, podważa fakty i zachowuje się niepoważnie, na pewno nie da mu to wygranej.

 

[jak wyżej]

Aquila


Użytkownik Aquila edytował ten post 09.11.2016 - 15:28

  • 0

#21

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 
4iv2Or7.png
 
Bo warto pamiętać, że w USA jest trochę inny system wyborczy, niż u nas. Cały myk rozchodzi się o ilość elektorów w danych stanach. Więc sondaże sondażami (pomijając już ich wiarygodność), ale więcej głosów tutaj, wcale nie musi przekładać się na więcej głosów ogólnie i w drugą stronę. Swoją drogą ciekawostką jest to, że na polskich portalach pozdejmowali prawie wszystkie ankiety. Gdy patrzyłem na wyniki jeszcze parę godzinek temu, to głosy internautów były mniej więcej 60% Trump, 40% Hillary.

 

[jak wyżej]

Aquila


Użytkownik Aquila edytował ten post 09.11.2016 - 15:28

  • 2



#22

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu, Clinton jak wygra, to oczywiście polityka zagraniczna będzie agresywna jak dotąd, ale kto powiedział, że jak Trump wygra, to nie będzie agresywna i nie będzie dronowania w Pakistanie, Jemenie i gdzie indziej? Agresywność to nie tylko stosunek wobec Rosji, ale także wojna z terroryzmem, która do tej pory okazała się wielką porażką - bo pomogła doprowadzić do powstania państwa terrorystów.

 

[jak wyżej]

Aquila


  • 0

#23

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na godzinę 03:15 prowadzi Trump:

 

ZFNkdU3.png

 

http://www.foxnews.c...on-headquarters

 

Ale docierają ciekawe głosy z USA - podobno w wielu stanach maszyny do głosowania nie przyjmują głosu na Trumpa, są podobno również jakieś problemy z głosowaniem korespondencyjnym, gdzie głosy z marszu zliczane są na korzyść Clinton...


  • 0



#24

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jakby ktoś nie widzial gdzie : http://www.270towin....ction-night-map


  • 0



#25

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i tak to jest w dzisiejszym świecie. Liberałowie i demokraci z hasłami demokracji i równości na ustach, strasząc zamordyzmem  przegrywają demokratyczne wybory. Ta demokracja i równość staje się ich gwoździem do trumny. Niech żyje demokracja!

Ciekawe czy powstanie w Stanach Committee for the Defence of Democracy :P


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 09.11.2016 - 17:33

  • 1



#26

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i mamy zwycięzce - to było do przewidzenia. Ciekawe jaka będzie reakcja clinton i spółki - trochę się jej boję, ale myśle że świat jest od dzisiaj bezpieczniejszy. 


  • 0



#27

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmmm to teraz jak odbierać żądania demokratów dotyczące ponownego przeliczenia głosów? jak widać u nich też dwie demokracje, wasza i nasza, niedawno buczeli kiedy Trump mówił o możliwości sfałszowania wyborów a teraz sami grzmią, (jak co to my ich,  a nie oni nas) skąd to znam?...


Użytkownik jako_taki edytował ten post 09.11.2016 - 10:10

  • 0

#28

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świat prawdopodobnie tak, martwię się teraz o amerykańskie miasta. Już antytrumpowcy na marszach Trumpa i na co dzień przy spotkaniach z trumpowcami pokazali ile mają honoru i zdrowego rozsądku, a referendum brexitowe pokazało, że skrajna lewica nie umie przegrywać i optuje za demokracją tylko kiedy wynik wyborów jest im na rękę. Spodziewam się zamieszek w USA. Ale póki co prezydentem jest wciąż Barack Obama, Trump zaprzysiężony zostanie chyba dopiero w styczniu.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 09.11.2016 - 10:13

  • 2



#29

Jurigag.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak czy siak świetny wybór ameryki. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Osobiście zazdorszczę im i mam nadzieję że kiedyś i u nas przyjdzie normalność.


  • 0

#30

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Śledziłem w nocy aż Trump zyskał przewagę na Florydzie i poszedłem spać, rano wstałem, a tu Trump, nie ukrywam zaskoczenia. Spodziewałem się zwycięstwa Clinton, ale Trump poglądami jest mi bliższy, więc może to lepiej. Co do bezpieczeństwa świata, nie sądzę żeby USA przestało bawić się w obrońcę demokracji przez dronowanie.


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: wybory prezydenckie USA, Clinton, Trump

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych