Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warto rozbudować starego kompa?


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja mam zastosowanie dla takiego komputera, i to bez modyfikacji raczej: wgrać DOSa oraz Windows 95 i dać dzieciakowi do grania w gry z lat 80tych i wczesnych 90tych...

Za 50 złotych można kupić terminal, który ma szybszy procesor, więcej RAMu i jest w stanie obsłużyć przeglądarkę. Ale z flashem i HTML5 nie da pewno rady...

Użytkownik Urgon edytował ten post 01.11.2016 - 19:34




#17

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby się nabawił odrazy do komputerów usiłując grać w pokraczne i szpetne twory udające gry? :szczerb: Do takich celów należałoby kupić Amigę lub w ostateczności Atari ST :)





#18

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Zawsze może kupić RPi 3 i zrobić sobie RetroPie...



#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takie flaszówki może na czymś cienkim pograć. Tyle,że minimum, to chyba 800Mhz musi być i winXP.

FLASH!!!





#20

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze może kupić RPi 3 i zrobić sobie RetroPie...

 

Przyznaję, że nie słyszałam o tym. Szybko spojrzałam... Raspberry Pi? Ale to fajne! Muszę się bliżej zainteresować tematem. Dziękuję za informację o tym, choć zapewne nie było to Twoim celem  :)





#21

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

-raspberry pi :) mam chyba 3 szt + orange pi. ze starego odtwarzacza DVD 10" zrobilem mini konsole snes na rp0, jedno pi jest jako retrokonsola a drugie podlaczone na stale do TV z Kodi - dzieciaki maja filmy i programy po angielsku. 3 jest bardzo szybka i fajne działają na niej filmy / gry i jest desktopowy dedykowany os PIXEL . wiec mozna uzywac jako kompa stacjonarnego.


Użytkownik hubiii p edytował ten post 02.11.2016 - 21:01


#22

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja mam RPi 3 model B, wygrałem w konkursie na Elektrodzie jakiś czas temu. Zainstalowałem na nim DietPi i używam jako hotspotu WiFi. W przyszłości będzie tam serwer MQTT do obsługi internetu rzeczy z modułami ESP8266...



#23

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:) ja jedną wrzuce na budowe do obslugi monitoringu z kamery IP - reszta to na razie rozrywka.



#24

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten komputer mogłeś brać 15 lat temu.  :szczerb: czasy podkręcania procków o iles dziesiąt, te giga twardego dysku to chyba przesadzone bo płyty główne obsługiwały chyba do 30-40 giga. Dzieciakowi kup cos używanego na ...... żeby nie reklamować - w internecie.



#25

Valyrian.
  • Postów: 5
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za 300 zł mozna mieć idealnego laptopa który ma procesor z serii Dual Core, a do takiego komputera starego ciagle i to naprawde ciaglke cos trzeba dodawać. Sam system np. win 7 pochłania 1 gb ramu, do tego chrome który też jest hmm łakomy.

Takze taka inwestycja nie bedzie miała konca, lepiej kupic raz a porządnie.

 

Co nie zmienai faktu zebys przyjął taki komputer. Dajmy na przykład Amige po 30 latach jest warta bardzo dużo pieniędzy, więc moze ten komputer z celeronem też osibągnie wartość kolekcjonerską :D



#26

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak to sie stalo, ale nie widze mojego posta z podsumowaniem. Jestem pewien, ze napisalem go, ale moze nie wyslal sie, czy cos, nie pamietam.

 

Dziekuje wszystkim za rady, zastosowalem sie do nich i zrobilem jak mowiliscie. Rzeczywiscie nie mialo to sensu, kupilem normalnego kompa za tyle samo i duzo mocniejszego.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych