Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny obiekt na księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znaczy z jaka teoria sie zgadzasz?
  • 0



#17 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Znaczy z jaka teoria sie zgadzasz?

Przechodząc do meritum, że cywilizacje pozaziemskie istnieją. I że mogą mieć swoje ośrodki na wielu planetach (jasna rzecz przede wszystkim na macierzystych planetch - ta jak my), w tej lub innej galaktyce. 


  • 0

#18

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak zwykle, w tego rodzaju amatorskich nagraniach ukazujących teleskopowe obrazy Księżyca, główną rolę odgrywa silna turbulencja atmosfery. Gdy przeanalizujemy kolejne klatki filmu, "obiekt" zmienia swój wygląd. Oczywiście, mamy tu do czynienia z klasyczną grą świateł i cieni na brzegu księżycowej tarczy, na granicy dnia i nocy. Cienie gór i oświetlone niskim Słońcem wały krateru, tworzą dziwne formy, kojarzące się niektórym z tym i owym.

Sfilmowany rejon to Mare Humboldtianum (Morze Humbolta), położony w północnej strefie polarnej Księżyca. Jest to wypełnione lawą zagłębienie, otoczone licznymi, głębokimi kraterami.

Dla porównania, wyszukałem trzy reprezentatywne, statyczne ujęcia tego miejsca, by wykazać, że rzeczony "sztuczny obiekt" jest jedynie górskim grzbietem. Wnioski wyciągnijcie sami.

 

1. Zdjęcie w małej skali w niemal identycznym oświetleniu, którego autorami są: Alexander Pikhard i Natalie Ebner.

21ac5f8497a3c.jpg

 

2. Autorem tego zdjęcia jest Efrain Morales

3b9e8f6f8d0f4.jpg

 

3. Kolejne zdjęcie kogoś podpisującego się: [email protected]

28c7218d099fe.jpg

 

4. Mare Humboldtianum widziane z góry.

ed79f83528cd5.jpg


  • 10



#19

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Sfilmowany rejon to Mare Humboldtianum (Morze Humbolta), położony w północnej strefie polarnej Księżyca. Jest to wypełnione lawą zagłębienie, otoczone licznymi, głębokimi kraterami.

 

Ej, a ta lawa nam się nie wyleje na głowę? 


  • 0

#20

Madzik87.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy istnieje potwierdzona informacja przez chociażby nasa że na księżycu sa jakieś budowle wykonane nie przez człowieka? Bo jest taka mieszanina w sieci że nie wiadomo co jest prawdziwe a co oszustwem.... Jedyna rada to chyba tam się wybrać i sprawdzić ;)


  • 0

#21

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Potwierdzili jedynie, że Księżyc jest pusty. Misja Apollo z 12 listopada 1969 r. ustawiła tam sejsmometry, a następnie celowo rozbiła na powierzchni Moduł Księżycowy, powodując uderzenie równe jednej tonie TNT. Fala uderzeniowa narastała przez osiem minut, a naukowcy NASA powiedzieli, że Księżyc „dzwonił jak dzwon”.  :>

 

Jeżeli Księżyc jest pusty bardziej zakładałbym hipotezę, że baza UFO znajduje się wewnątrz lub nawet to, że Księżyc jest maszyną, która reguluje życie na Ziemi. 


Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 27.01.2017 - 21:33

  • 0

#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Potwierdzili jedynie, że Księżyc jest pusty. Misja Apollo z 12 listopada 1969 r. ustawiła tam sejsmometry, a następnie celowo rozbiła na powierzchni Moduł Księżycowy, powodując uderzenie równe jednej tonie TNT. Fala uderzeniowa narastała przez osiem minut, a naukowcy NASA powiedzieli, że Księżyc „dzwonił jak dzwon”.

Drgania owszem, utrzymywały się długo, ale nie udowadniały że księżyc jest pusty. Zarejestrowano bowiem ich odbicia od wewnętrznych warstw księżycowej litosfery. Ten długi czas był wywołany tym, że księżycowe skały są suche a znaczna objętość globu jest już zastygnięta. Płyny i skały plastyczne hamują fale sejsmiczne, dlatego na ziemi drgania są szybciej wygaszane.


  • 0



#23

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

lub nawet to, że Księżyc jest maszyną, która reguluje życie na Ziemi.

 

Tzn w jaki sposób księżyc reguluje życie na ziemi?


  • 0



#24

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Księżyc jest jak pompa. Księżyc wpływa na pływy – przypływy i odpływy – wody na Ziemi aż w 70 %, a Słońce tylko w 30 procentach, to głównie od położenia Księżyca względem Słońca i Ziemi zależy rozmiar i czas przypływów i odpływów. W czasie odpływów woda przesuwa się w rejony przypływów. W miejscu na Ziemi, nad którym zawisa Księżyc, tworzy się wodny garb, czyli przypływ. Podobny garb powstaje symetrycznie z drugiej strony Ziemi, ponieważ tam z kolei znajduje się przyciągające wodę Słońce. Księżyc ma również wpływ na wody pod powierzchniowe oraz skorupę Ziemską.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Księżyc#P.C5.82ywy_morskie


  • 0

#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W miejscu na Ziemi, nad którym zawisa Księżyc, tworzy się wodny garb, czyli przypływ. Podobny garb powstaje symetrycznie z drugiej strony Ziemi, ponieważ tam z kolei znajduje się przyciągające wodę Słońce.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Księżyc#P.C5.82ywy_morskie

Gwoli ścisłości, z drugiej strony wcale nie musi być Słońca, żeby powstał tam wodny garb. Księżyc dźwiga wodę z obu stron kuli ziemskiej.


  • 0



#26

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gwoli ścisłości, z drugiej strony wcale nie musi być Słońca, żeby powstał tam wodny garb. Księżyc dźwiga wodę z obu stron kuli ziemskiej.

 

 

 

Oczywiście, że nie musi być Słońca. Napisałem, tylko dla porównania oraz przedstawiłem zasadę działania "maszyny" :>  Jakby nie patrzeć wpływ Księżyca to aż 70%, sporo.


  • 0

#27

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Księżyc jest jak pompa. Księżyc wpływa na pływy – przypływy i odpływy – wody na Ziemi aż w 70 %, a Słońce tylko w 30 procentach, to głównie od położenia Księżyca względem Słońca i Ziemi zależy rozmiar i czas przypływów i odpływów. W czasie odpływów woda przesuwa się w rejony przypływów.

 

 

Ja to wszystko wiem. Wytłumacz mi tylko sens tworzenia przez kosmitów maszyny wielkości księżyca, która obiega ziemię w celu... generowania przypływów i odpływów. Po co? Oczywiście aktualnie przyroda jest przystosowana do tych cykli, ale pewien jestem, że gdyby ich nigdy nie było, to byłaby równie dobrze przystosowana do ich braku.

 

Dlatego pytałem o wpływ księżyca. Jest jakiś sensowny powód dla którego ktoś zadał by sobie tyle trudu, by umieścić taki obiekt na orbicie? Oczywiście nie pytam z perspektywy teraźniejszej (bo to jasne, że życie jest aktualnie przystosowane do obecności ksieżyca). Pytam ogólnie z perspektywy życia na ziemi - księżyc nie istnieje przecież od wczoraj, więc "ktoś" musiałby mieć jakiś bardzo ważny cel w umieszczaniu go tam.


  • 0



#28

qbss.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam film pokazuje, że podobna struktura znajduje się zaraz obok na horyzoncie (po lewej jasna kreska), Ciemniejszy fragment ma bardzo podobny odcień jak krater zaraz przed tą "strukturą" (poniżej zdjęcie i naniesione strzałki).

jgex187j5uec.jpg

 

Obejżałem ten film kilku krotnie, może dojdziecie do tego samego wniosku, że to nic sztucznego.


  • 0

#29

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Księżyc jest jak pompa. Księżyc wpływa na pływy – przypływy i odpływy – wody na Ziemi aż w 70 %, a Słońce tylko w 30 procentach, to głównie od położenia Księżyca względem Słońca i Ziemi zależy rozmiar i czas przypływów i odpływów. W czasie odpływów woda przesuwa się w rejony przypływów.

 

 

Ja to wszystko wiem. Wytłumacz mi tylko sens tworzenia przez kosmitów maszyny wielkości księżyca, która obiega ziemię w celu... generowania przypływów i odpływów. Po co? Oczywiście aktualnie przyroda jest przystosowana do tych cykli, ale pewien jestem, że gdyby ich nigdy nie było, to byłaby równie dobrze przystosowana do ich braku.

 

Dlatego pytałem o wpływ księżyca. Jest jakiś sensowny powód dla którego ktoś zadał by sobie tyle trudu, by umieścić taki obiekt na orbicie? Oczywiście nie pytam z perspektywy teraźniejszej (bo to jasne, że życie jest aktualnie przystosowane do obecności ksieżyca). Pytam ogólnie z perspektywy życia na ziemi - księżyc nie istnieje przecież od wczoraj, więc "ktoś" musiałby mieć jakiś bardzo ważny cel w umieszczaniu go tam.

 

 

Sensem jest Życie. :)  to chyba oczywiste.

 

Można gdybać jakby Ziemia wyglądała bez księżyca. Chodzi mi o fakt obecności UFO, dlatego założyłem, że księżyc jest Maszyną. Po za tym chyba jako jedyny w Układzie nie obraca się wokół własnej osi oraz idealnie zasłania słońce. ;) 

 

Już w 1962 roku doktor Gordon McDonald, czołowy uczony NASA, opublikował w Astronautics Magazine artykuł, w którym stwierdził, że analiza ruchu Księżyca wskazuje, że Księżyc jest pusty w środku.


Sam film pokazuje, że podobna struktura znajduje się zaraz obok na horyzoncie (po lewej jasna kreska), Ciemniejszy fragment ma bardzo podobny odcień jak krater zaraz przed tą "strukturą" (poniżej zdjęcie i naniesione strzałki).

 

Obejżałem ten film kilku krotnie, może dojdziecie do tego samego wniosku, że to nic sztucznego.

 

Wszystko jest rozmazane, nic tam nie widać szczególnego. Na granicy światło-cienia różnych rzeczy można dojrzeć :)


  • 0

#30

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

że księżyc jest Maszyną. Po za tym chyba jako jedyny w Układzie nie obraca się wokół własnej osi

 

Co???

oraz idealnie zasłania słońce.

 

nie zasłania idealnie.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 03.02.2017 - 23:20

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych