Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#76

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żeby tych nazistów była większość, albo chociaż połowa to faktycznie byłby problem. Przeważnie jest ich tam tylu, że ciężko w ogóle znaleźć chociaż jednego w tych tłumach maszerujących ludzi. No, ale jak się chce do czegoś przyczepić to się zawsze przyczepi.

Na szczęście marsz się odbędzie, mam nadzieje, że jeszcze liczniejszy i z jeszcze większym uderzeniem niż rok temu. Mam też nadzieje, że znowu obiegnie całą Europe i świat. Na koniec mam nadzieje, że media zagraniczne znowu o tym napiszą na pierwszych stronach gazet, a Polska zostanie przedstawiona jako jednolity bastion, jako społeczeństwo silne, zjednoczone i walczące. Niech usłyszą i zobaczą gdzie jesteśmy i jak silni jesteśmy jako ludzie!





#77

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chcę się wtrącać w tą jakże interesującą wymianę zdań i odbijanie piłeczki od lewej do prawej, ale chciałbym się odnieść do dwóch rzeczy.

Pierwsza sprawa - tłumaczenie zdjęcia przedstawiającego chłopaków z ONR rzymskim salutem jest mocno naciągane. Wszyscy dobrze wiemy w jakim kontekście są tam te podniesione ręce i naprawdę nie ma sensu tłumaczenie tego na około, że chłopaki mają tutaj akurat na myśli coś zupełnie innego, niż hajlowanie odnoszące się wiadomo do kogo.

 

Druga sprawa: Na koniec mam nadzieje, że media zagraniczne znowu o tym napiszą na pierwszych stronach gazet, a Polska zostanie przedstawiona jako jednolity bastion, jako społeczeństwo silne, zjednoczone i walczące. Niech usłyszą i zobaczą gdzie jesteśmy i jak silni jesteśmy jako ludzie!

Cel bardzo szczytny i tego oczywiście Polsce życzę, ale... Nie chcę psuć nikomu nastawienia, ale jakiś taki prosty racjonalizm nie pozwala mi tak naprawdę wierzyć, że oto mamy tutaj jakieś zjednoczone i walczące społeczeństwo. Może gdzieś tak w okolicach II Wojny takowe mieliśmy, ale obecnie Polska to jest tak podzielona jak chyba jeszcze nigdy. Dobrze jeśli taki wizerunek pójdzie w świat, ale szkoda tylko, że niewiele ma on wspólnego z rzeczywistością.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 01.11.2016 - 01:48




#78

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

tłumaczenie zdjęcia przedstawiającego chłopaków z ONR rzymskim salutem jest mocno naciągane. Wszyscy dobrze wiemy w jakim kontekście są tam te podniesione ręce i naprawdę nie ma sensu tłumaczenie tego na około

Szczerze to nie wiem, może wyjasniśz, napisz  wprost, skoro masz argumenty, no czym to jest, pozdrowieniem dla Adolfa Hitlera, uwielbienie germańskiego narodowego socjalizmu ? Pochwała dla niego ? Co za tymi osobami stoi, skoro nie wymaga to komentarza to chyba jest jakąś oczywistością dla wszystkich, a w takim razie chętnie ją poznam.
Polecam na przyszłość  nie wypowidać się za "wszystkich" :)


Użytkownik mjr Tsu edytował ten post 01.11.2016 - 02:04




#79

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm, a czy nieprawdą jest, że wytłumaczenie gestu jako "salut rzymski" pojawiło się dopiero na ławie sądowej, po tym jak prawnik przyjął taką linię obrony w procesie o używanie gestów faszystowskich w 2008 roku? Nie czarujmy się, przecież każdy w Europie doskonale wie, z czym przede wszystkim kojarzy się ten gest. Swastyka też pierwotnie była czymś zupełnie innym, a została jedynie przejęta przez nazistów - wątpię jednak, aby ktokolwiek malujący swastykę na murze miał na myśli japoński symbol pomyślności. 

 

PS. Żeby nie było nieporozumień - zaznaczam, że piję jedynie do "elitarnego" zdjęcia wklejonego przez Wszystko, a nie do ludzi na marszu na późniejszych fotkach. Chłopacy na tej fotce nie wyglądają raczej na takich, co to mają w małym paluszku historię Cesarstwa Rzymskiego.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 01.11.2016 - 03:20




#80

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tsu, nie zakłamuj rzeczywistości. Fakt jest taki że część tych najbardziej radykalnych narodowców ma sympatię wobec nazizmu. Widziałem wiele razy w necie jak ludzie tego pokroju pisali o tym, że żydzi powinni zniknąć, że ,,za hitlera,, lepiej by poradzono sobie z imigrantami. Również paranoiczne tropienie żydów wśród dziennikarzy, polityków.



#81

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Widziałem takie zdjęcie młodych, sympatycznych chłopaków w mundurkach ONR, z zielonymi przepaskami na ramionach, jak pięknie podczas jakiejś imprezy demonstrowali umiejętność prawidłowego wykonania Sieg Heil (Tsu, taki to salut rzymski, jak z Ciebie członek SLD). Skoro ONR chce się odcinać od takich "łebków", to czemu ich zwyczajnie z organizacji nie wywali na podstawie dowodu fotograficznego?
Prawda jest taka, że organizacjom narodowo-faszystowskim członkowie-naziści przeszkadzają tylko wtedy, gdy ich nazizm jest pokazany w mediach. To jeden z powodów, dla których mam o nich tak negatywną opinię. Drugim jest to, że oni zachowują się jak typowi kibole - byle pretekst wystarczy, by stali się agresywni. Do tego stopnia, że mam wrażenie, iż szukają takiego pretekstu "do bitki". Jakoś na marszach KODu, feministek czy paradach równości nie rozgrywają się takie sceny, jakie zdarzały się na marszach Niepodległości, czy przy okazji pogrzebu Inki. To akurat faktycznie była celowa prowokacja pokazująca, jak ładnie ONR i reszta narodowców dzielą nas wszystkich na Prawdziwych Polaków (czyt. swoich) i wrogów Jedynego Słusznego Narodu (czyt. całą resztę). Jest to głupie, chore i całkowicie sprzeczne z ideami patriotyzmu. Choćby dlatego, że wszyscy jesteśmy członkami jednego społeczeństwa i wszyscy mamy prawo brać udział w publicznych imprezach. A teraz od paru lat Święto Niepodległości "należy" tylko do narodowców i ja nie mogę brać w nim udziału, bo się boję o swoje życie i zdrowie. To jest chora sytuacja...



#82

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

. A teraz od paru lat Święto Niepodległości "należy" tylko do narodowców i ja nie mogę brać w nim udziału, bo się boję o swoje życie i zdrowie. To jest chora sytuacja...


Ale kto Ci broni brać udział w tym Święcie, jeśli faktycznie boisz się uczestniczyć w MN, to tego dnia masz jeszcze dwa inne "marsze", jeden organizowany przez niemieckich zadymiarzy, drugi przez pewnego hipisa, którego dziadek wraz z kolegami skutecznie przez lat kilkadziesiąt, ów Święto zwalczał. Najwięksi krzykacze "zawłaszczenia" Święta Niepodległości przez Narodowców (haha).


Nie wiem co z różowo-czekoladową akcją "orzeł może", ponieważ zaczął się odstrzał dzika i może nie być organizatora.

..a więc - co kto lubi, od koloru, do wyboru :)

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 01.11.2016 - 11:49




#83

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą, ile jeszcze ma być marszów? W zeszłym roku w Warszawie był Marsz Niepodległości, 11 zgromadzeń i bieg na ileśtam kilometrów.





#84

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z większych to jeszcze dwa marsze, antyfaszystowski i KODowski, więc szykuje sie zadyma jak się patrzy.





#85

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cwm1He-XUAAeUJ1.jpg

http://wyborcza.pl/7...neonazisci.html





#86

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^dzięki wyborczej żaden nazista nie może spać spokojnie, szkoda że tak namiętnie nie tropi zakamuflowanej mniejszości komunistycznej.

A skoro już tak siejemy propagandę, to i ja ją posieję. Tutaj niepokazywana w mass mediach twarz narodowców, bez kiboli z maczetami.

Miniaturka kozacka, ładne te nasze nacjonalistki :D


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 07.11.2016 - 22:08




#87

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Każdy "miłośnik lewicowych poglądów" stanie się komuchem, jeśli warunki mu na to pozwolą. Chore jest krytykowanie skrajnej prawicy z jednoczesnym niezauważaniem wad leeicy i vice versa.



#88

Madzik87.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2016

Idzie ktoś?

 

 

Tak i już się nie mogę doczekać wyjazdu :) Będę pierwszy raz i mam nadzieję że co roku będzie mi dane być na Marszu Niepodległości :>



#89

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak tam? Spakowani już na wyjazd? Mnie nie będzie, ja mam jutro imieniny, parę osób ma się pojawić i głupio by było, gdyby mnie nie było :)





#90

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przed chwileczką obejrzałem reportaż na TVNie, dotyczący jutrzejszych marszów w Warszawie i dowiedziałem się, że nie ma żadnego Marszu Niepodległości. Jest kilka różnych opcji do wyboru, a największym marszem ma być marsz KOD (zarejestrowany na około 100 tysięcy osób). Dwa razy mniejszy ma być masz narodowców. Oprócz tego mogę się również udać np. na demonstrację organizowaną przez Antifę.

 

A ja myślałem, że to będzie taki ogromny marsz, na który mogą przyjść wszyscy, a okazało się, ze nie dość, że mały, to jeszcze tylko dla narodowców :(. Chyba muszę częściej oglądać TVN dla sprawdzonych i prawdziwie rzetelnych informacji ;)


Użytkownik marko895 edytował ten post 10.11.2016 - 15:50



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych