Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#31

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie w mieście jak spojrzysz na gmach sądu, remizę strażacką czy komendę policji to się nie domyślisz w jakim kraju jesteś dopóki nie podejdziesz do samego wejścia żeby ujrzeć małą tarczę z orzełkiem schowaną za filarem.

 

Ja myślę, że u nas też kiedyś będzie podobnie ale póki co - może dobrze, że jest jak jest.
Bo jak jest - każdy widzi.

 

 

To tylko przykład (jeden z wielu)  oczywiście ale myślę, że póki nie nauczymy się, że flaga państwowa to nie jest tylko kawałek... materiału (żeby było bardziej elegancko) w dziwnych kolorach, to może lepiej żeby byle kto jej nie wywieszał.

Nie wspominam tu już litościwie o jej "ozdabianiu" nazwami miejscowości, z których raczyliśmy przyjechać - czy to na mecz, czy na koncert, czy na spotkanie z papieżem, "jakości" flag, którymi ozdabiamy nasze samochody (bo dostaliśmy je w gratisie przy zakupie paliwa), a których kolory nawet nie ocierają się o biel i czerwień, wyglądu tychże po dwóch tygodnia szastania nimi na wietrze, czy ignorancji na poziomie podstawowym, w kwestii - czym się różni flaga państwowa od np bandery.

 

Wiec nie narzekaj Legendarny - jeszcze się doczekasz. A jak nie Ty, to Twoje dzieci.

A póki co zajmijmy się może podstawami, jakimi jest na przykład postawa zasadnicza przy hymnie państwowym - który się śpiewa, a nie wyrykuje przepitymi głosami.

 

edit:

Masz racje Urgon - noxili, to słabe było trochę.


Użytkownik pishor edytował ten post 28.10.2016 - 20:02




#32

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Noxili, pomoc w razie wojny to nie tylko walka zbrojna. Mogę choćby naprawiać lub składać radiostacje czy inną elektronikę. Trochę wiedzy i sporo notatek o materiałach wybuchowych też mam. Takie umiejętności też są potrzebne. W ostateczności będę pisał teksty do gazety podziemnej...

Swoją szosą to naklejki na wóz strażacki wzorem tych używanych do taniego i prostego tuningu wizualnego nie byłyby dużo tańsze od malowania aerografem?

 

 Były by tańsze ,  zwłaszcza że kilka lat w życiu pracowałem na oracalu i plotterze :) i zrobiłbym to tylko za koszt materiałów i folii transportowej i cięcia  . Ale moi chcieli albo super wypas , albo żaden.OSP to tak naprawde działa wg ustawy o stowarzyszeniu. Na dorocznym spotkaniu to decyduje wiekszość (nawet ci którzy na akcjach od dawna nie bywają). 

Spodobał sie ten projekt:

P4NTFhl.jpg





#33

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajny ale trochę przegadany. Amerykansky taki :D





#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

61-f5.jpg

ffabc3732bde458371d78aa0fdc7014f_WWA-1-m

A w Anglii dla Anglików

 

t-shirt-public-enemy-smi_12380_k.jpg





#35

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko.

Serio sądzisz, że noxilowi strażacy będą ganiali w koszulkach z napisem "Śmierć konfidentom" - i to pisanym szwabachą (?) :D





#36

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko sądzi, że wszyscy na marszu ganiają z takimi koszulkami.



#37

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszyscy pewnie nie ale wielu by się znalazło - tak sadzę z kolei ja.

I dlatego mam do tego akurat marszu, stosunek mocno... ambiwalentny.





#38

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dopoki tacy ludzie beda przychodzic na imprezy narodowe (link/foto) to ja na nich sie nie pojawie. Niestety... Jest patriotyzm i patriotyzm. Niestety w tych czasach trudno o prawdziwego patriote i zawsze innym ludziom odbieraja przywilej do nazwania siebie patriota wyzywajac od lewakow, sprzedawczykow niemieckich, komuchow itd. Oczywiscie takie oskarżenia najczesciej sa bezpodstawne.

 

ef0cd42d14ff4744e2bca7b6057434bc,640,0,0

 

onr24.jpg



#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak mi się przypomniało:

 

Jaki powinien być dobry narodowiec? Znać historię ojczyzny czy tępić homoseksualizm? Wygląda to na to, że Ruch Narodowy z Łodzi stawia raczej na to drugie. Działacze wystosowali ostry protest przeciwko billboardom przedstawiającym dwóch całujących się mężczyzn. Trudno traktować poważnie takie oburzenie, jeśli ma się świadomość, że owi "geje" to Leonid Breżniew i Edward Gierek.

http://wiadomosci.dz...w-i-gierek.html





#40

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszyscy pewnie nie ale wielu by się znalazło - tak sadzę z kolei ja.

I dlatego mam do tego akurat marszu, stosunek mocno... ambiwalentny.

Wielu to ilu? 5%? 10%? 20%? To nie jest wielu, większość ma normalne flagi i barwy, a nie jakichś ugrupowań, czy kojarzących się z ruchami nacjonalistycznymi będącymi marginesem, a takim niewątpliwie w Polsce są autonomiczni nacjonaliści.



#41

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Wszyscy pewnie nie ale wielu by się znalazło - tak sadzę z kolei ja.

I dlatego mam do tego akurat marszu, stosunek mocno... ambiwalentny.

Wielu to ilu? 5%? 10%? 20%? To nie jest wielu, większość ma normalne flagi i barwy, a nie jakichś ugrupowań, czy kojarzących się z ruchami nacjonalistycznymi będącymi marginesem, a takim niewątpliwie w Polsce są autonomiczni nacjonaliści.

 

 

Wszystkie "patriotyczne" i patriotyczne akcje sa wspierane np. przez ONR ktory jest swojego rodzaju nazistowskim ugrupowaniem z dosc duzym poparciem wsrod CALEJ spolecznosci narodowcow ktorzy twierdza, ze to dobre chlopaki i robia duzo dobrego dla narodu. A! I pojada na wojne nie to co te p***y.


Użytkownik Cez77 edytował ten post 28.10.2016 - 20:55


#42

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@owerfull

Nieważny jest "procent" - jak dla mnie, to i tak za dużo. Nie chcę być kojarzony z tą..."mniejszością". Nie o taki "patriotyzm'' mi chodzi. I pod nim się nie podpiszę. Juz wole żeby mnie nazywano zaprzańcem, lewakiem, KOD-owcem, "tęczowym" itd itp.

Ja to przeżyję ale nie zamierzam "maszerować w równym tempie".

Bo mi skojarzenia nie pasują.





#43

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I mimo tego ani falanga, ani żaden krzyż celtycki nie są specjalnie widoczne, raczej są przytłumione przez biało czerwone barwy, może przesadzasz po prostu? Na marszu jest cała masa ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z żadną z tych organizacji.



#44

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serio sądzisz, że noxilowi strażacy będą ganiali w koszulkach z napisem "Śmierć konfidentom" - i to pisanym szwabachą

 

Po pierwsze to miało iść na nasz wóz . Wóz strażacki z napisem "śmierć konfidentom albo zdrajcom" to troche ...megaobciachowy. Nie ta bajka. Absolutnie nie ta.

Na koszulkach to po prostu mamy Straż .

 

Wszystkie "patriotyczne" i patriotyczne akcje sa wspierane np. przez ONR ktory jest swojego rodzaju nazistowskim ugrupowaniem z dosc duzym poparciem wsrod CALEJ spolecznosci narodowcow ktorzy twierdza, ze to dobre chlopaki i robia duzo dobrego dla narodu. A! I pojada na wojne nie to co te p***y.

 

A to oznacza że nie możesz robić nic ale to absolutnie nic, Nie będziesz na było nie było demonstracji patriotycznej, bo jakiś odsetek  demonstranów(?) to ultrasi prawicowi. Może też nie wchodź do internetu, bo tam nie tylko ultrasi prawicowi ale i lewicowi i islamscy terroryści występują.Zawsze znajdziesz coś co ci nie pasi.Tak po prostu.





#45

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może przesadzam ale, oglądając każde takie zgromadzenie (nawet przemarsz kibiców trzecioligowej drużyny piłkarskiej) nie patrzę na "masę", która robi tłum.

Staram się wychwytywać szczegóły.

W "masie" taki marsz robi wrażenie. Ale jak się przyjrzeć "detalom", to to wrażenie traci na jakości.

A w tym konkretnym dniu, właśnie o tą jakość chodzi.

Póki co - nie ale dziękuję.

Może kiedyś.


Po pierwsze to miało iść na nasz wóz . Wóz strażacki z napisem "śmierć konfidentom albo zdrajcom" to troche ...megaobciachowy. Nie ta bajka. Absolutnie nie ta.

Na koszulkach to po prostu mamy Straż .

 

No to bylo tak od razu.

Na wozie, to by zupełnie inaczej wyglądało. Choć nadal - "amaerykansko" :D

A jeśli chodzi o "straż", to pokombinuj hasłem "straż dzienna" - "straż nocna". Nawet małymi literkami.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych