Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2016



6z1w61.jpg


11.11.2016 spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu – zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę.

333aelu.jpg

Msza Święta.

Co roku przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości odbywa się Msza św. w Parafii Rzymskokatolickiej św. Barbary

ajxc9v.jpg

W tym roku, w 98 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów i niewoli, o godz. 12.00 w samo południe, będzie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych za wolną Polskę. Na ten uroczysty dzień Święta Narodowego, prosimy wszystkich gospodarzy domów o wywieszenie biało-czerwonych flag narodowych.

Parafia Rzymskokatolicka św. Barbary
ul. Nowogrodzka 51


https://marszniepodleglosci.pl/
fot. domena publiczna, you tube


...



Idzie ktoś?

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 27.10.2016 - 12:27




#2

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybieram się, będzie to w sumie mój pierwszy Marsz Niepodległości. Rok temu miałem być, ale niestety coś mi wypadło, jednak tym razem będę na 100%. Nie mogę się doczekać :)



#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe jaka będzie frekwencja w tym roku. W ubiegłym roku byłem, ale teraz chyba nie dam rady. I taka tam ciekawostka, w ramach tolerancji i wolności słowa, cenzorzy facebooka pokasowali wiele kont narodowców, profili Marszu Niepodległości i wiele innych stron na których informowano o marszu niepodległości :szczerb:





#4

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe jaka będzie frekwencja w tym roku. W ubiegłym roku byłem, ale teraz chyba nie dam rady. I taka tam ciekawostka, w ramach tolerancji i wolności słowa, cenzorzy facebooka pokasowali wiele kont narodowców, profili Marszu Niepodległości i wiele innych stron na których informowano o marszu niepodległości :szczerb:

 

Pokasowali, bo główną szefową facebooka na Polskę jest niejaka Sylwia de Weydenthal:

 

aUN4mv3.jpg

 

Mocno związana z tą bardziej "europejską" stroną.





#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciii my to wiemy, ale 7.14 obowiazuje :)

Edit: Pi :D


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 27.10.2016 - 18:26




#6

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Frekwencja będzie taka jak zawsze ok. 100 tysiaczków dobrych ludków. ;)
Taka cenzura to to mogłaby zdezorientować tych dziadków z innego marszu nie nas, swoją drogą co oni tak straszą? Dobrze wiedza, ze jakakolwiek prowokacja z ich strony nie wypali, nawet jakby to wyląduja w czarnej du... żej dziurze ;)

Seba 7.14 jak już xD

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 27.10.2016 - 18:32




#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny marsz nazistów, rasistów, ksenofobów i fanatyków religijnych? ;)

Oby było jak najwięcej ludzi, jeszcze więcej niż rok temu, by znowu pokazać siłę i jedność zniewieściałej Europie. :)


Użytkownik Daniel. edytował ten post 27.10.2016 - 20:53




#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno jest pewne - że w tym roku będzie w TV relacja z całości, a nie wybiórczo jak przez ostatnie lata.

 

PS. @D.B. co Ty tak dzisiaj na binarno ;)

 

yJuJA5L.png





#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmieszy mnie ta moda na prawactwo, noszenie ubrań z jakimiś głupkowatymi napisami typu ,, śmierć wrogom ojczyzny,, ,,stop islamizacji polski,,.



#10

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To raczej nie moda, a mobilizacja ludzi dostosowująca się do obecnej patologii jaka dzieje się w Europie. Jest przyczyna, jest skutek. Ludzie chcą pokazać zjednoczenie.

Ja czułem dumę jak rok temu czytałem prasę z całego świata, gdzie każdy nas chwalił i pisał o bastionie z Polski. No, ale niektórych Polaków to śmieszy widocznie.





#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a co jest zlego w modzie na prawactwo? tylko bez argumentów ad. hitlerum bym prosił.





#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle jak w świecie tak chorym psychicznie, gdzie wszędzie jest poprawność polityczna, gdzie Neymarowi zamalowali "jesus" na opasce, gdzie oskarżają go o prowokowanie, bo robi sztuczki piłkarskie na boisku, gdzie nie możesz powiedzieć murzyn, gdzie nie możesz w ogóle skazać obcokrajowca, a i mógłbym tak powymieniać jeszcze z 15min, jak w ogóle można pomyśleć o modzie na prawactwo? :facepalm:

Ale mam nadzieje, że taka "moda" nadejdzie i ta cała obecna sodoma i gomora w końcu zniknie, wraz z imigrantami, zboczeńcami i poprawnymi politycznie.





#13

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W barwach narodowych, czy bluzie z orłem przecież nie ma niczego śmiesznego. To powinna być jak najbardziej naturalna rzecz całym rokiem. W USA flagi amerykańskie wiszą na co drugim domku i jest to naturalna sprawa. Śmieszne to są jedynie sebixy osiedlowe, które łażą z kotwicami i husarią udając wielkich patriotów, by po chwili za rogiem sprzedać innemu rodakowi dzwona.





#14

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmieszy mnie ta moda na prawactwo, noszenie ubrań z jakimiś głupkowatymi napisami typu ,, śmierć wrogom ojczyzny,, ,,stop islamizacji polski,,.

 

 Takie mody mają to do siebie, że ludzie zaczynają myśleć. Kontrowersyjne hasła potrafią wytrącić obojętnego człowieka z rutyny życia. Zmuszają go, do zweryfikowania ich treści.

 

 Mnie śmieszą głupkowate koszulki z facjatą   Che Guevary, albo  z takimi napisami

 

pol_pm_Bluzka-damska-JEDNA-RASA-02-70004

 

 

A co do islamizacji Polski.

 

 Gdy nie będziemy mogli wygłaszać takich haseł, to będzie znaczyło że islamizacja się rozpoczęła, a Polska znalazła się na równi pochyłej

 

 

P.S.

 

W barwach narodowych, czy bluzie z orłem przecież nie ma niczego śmiesznego. To powinna być jak najbardziej naturalna rzecz całym rokiem. W USA flagi amerykańskie wiszą na co drugim domku i jest to naturalna sprawa

 

 To jest sedno problemu. We wszystkich państwach, epatowanie narodowością jest ok. Taka Anglia. Na każdym kroku, można spotkać się z czczeniem symboli narodowych. 

 Na każdym rogu (w turystycznych rejonach) można kupić kubek, koszulkę, deskorolkę czy też dowolny  przedmiot w barwach Wielkiej Brytanii.

 Ale w Polsce, wywieszenie Flagi na  rocznicę odzyskania niepodległości, jest Passe. Wiocha i tyle. Zastanawiam się jak wielką siłę w Polsce stanowi zachodnie lewactwo. I ile pieniędzy kosztowała zmiana myślenia inteligentnych ludzi.

 

 Większość europejskich państw, epatuje swoim nacjonalizmem na poziomie parlamentu europejskiego.

 

 Smutne jest to, że wielu Polaków wstydzi się swojego Kraju.

+


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 27.10.2016 - 22:00




#15

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Z tych narodowców tacy patrioci, jak z koziego zadka waltornia. Za Wikipedią:

Cechami patrioty jest umiłowanie własnej ojczyzny i narodu oraz szacunek dla swoich przodków. Może być ono realizowane poprzez kultywowanie tradycji i obrzędów, obchodzenie świąt i rocznic, oddawanie czci bohaterom narodowym oraz sławnym osobistościom zasłużonych dla kraju, a także kultywowanie pamięci o nich. Patriotyzm oznacza także postawę prospołeczną przejawiającą się również w pozytywnym działaniu na rzecz rozwoju swojej lokalnej społeczności w różnego rodzaju przedsięwzięciach o charakterze kulturalnym, politycznym, gospodarczym i społecznym; uczestnictwo w wyborach, świadomą postawą obywatelską, ochroną własnego dziedzictwa kulturowego.

W pewnych sytuacjach, takich jak utrata niepodległości czy narzucenie danej społeczności rządów o charakterze tyrańskim, działania na szkodę represyjnego aparatu państwowego mogą być uznawane jako patriotyczne, jeżeli służą one budowaniu ojczyzny – nieposłuszeństwo obywatelskie. W czasie wojny postawa patriotyczna wiąże się z obowiązkiem obrony terytorium własnego kraju przed atakującym wrogiem. W okresie okupacji kraju mogą to być sabotaż, działania dywersyjne zmierzające do obalenia niesprawiedliwych i represyjnych rządów oraz konspiracja i partyzantka.

Patriotyzm to stawianie dobra kraju i swojej społeczności ponad interes osobisty. Wymaga on osobistego poświęcenia i podporządkowania interesom społeczności, co może się niekiedy wiązać z rezygnacją z prywatnych korzyści, a nawet z poniesieniem straty. Wynika on z poczucia więzi społecznej i emocjonalnej z narodem, kulturą, tradycją oraz przodkami. Patriotyzm opiera się na poczuciu lojalności wobec społeczności, w której się żyje. Wiąże się także z poszanowaniem innych narodów i ich kultury.


Oni nie szanują kraju, nie szanują społeczeństwa, którego są częścią, nie szanują historii i kultury, nie szanują nawet języka. A spośród bohaterów narodowych wybrali sobie tylko niektórych, i obnoszą się z nimi, jak z jakimiś logami kapel. Prospołecznie będą się bić z własnymi rodakami i prospołecznie zaatakują policję. To banda dreso-kiboli, którzy szukają tylko okazji, by się z kimś pobić i coś zdewastować. Nazywanie ich patriotami to obraza dla wszystkich, którzy nimi naprawdę byli i są...




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych