Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam koincydencje - efekt działania sił nadprzyrodzonych?

koincydencje zbiegi okoliczności dopust złe duchy 21.7 21 42 84 3 6 9 Tesla

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czym są według ciebie moje koincydencje? (29 użytkowników oddało głos)

Czym są według ciebie moje koincydencje?

  1. Zjawiskiem nadprzyrodzonym (3 głosów [10.34%])

    Procent z głosów: 10.34%

  2. Głosowano Urojeniami (21 głosów [72.41%])

    Procent z głosów: 72.41%

  3. Ideami odniesienia (1 głosów [3.45%])

    Procent z głosów: 3.45%

  4. Matematycznym zbiegiem okoliczności (4 głosów [13.79%])

    Procent z głosów: 13.79%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#121

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj napisałem w zeszycie co nieco i znowu coś zauważyłem.

 

21, 42, 84. Pierwszy ciąg geometryczny. Drugi to 12, 24, 48 (powstały przez przestawienie cyfr w liczbach pierwszego ciągu). Trzeci tryplet, który mnie zainteresował, to ciąg geometryczny powstały przez uporządkowanie rosnąco sum cyfr w liczbach dwóch poprzednich trypletów, ciągów - 3, 6, 12.

 

Zapiszmy te trzy ciągi jeden pod drugim, zaczynając od najmniejszego, kończąc na największym:
3, 6, 12
12, 24, 48

21, 42, 84

 

Jakie mamy pierwsze liczby w nich?  3, 12, 21. Tworzą one ciąg arytmetyczny o różnicy 9.
Jakie mamy drugie liczby w tych ciągach? 6, 24, 42. Tworzą one ciąg arytmetyczny o różnicy 18.
Trzecie liczby to: 12, 48, 84. Tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 36.

 

Liczby: 9, 18, 36 tworzą ciąg arytmetyczny o sumie liczb 63 i średniej arytmetycznej liczb 21, zaś sumy cyfr we wszystkich liczbach tego ciągu wynoszą 9, suma trzech takich liczb wynosi 27.

 

Mamy trzy tryplety: 21, 42, 84; 12, 24, 48 i 3, 6, 12. Jeżeli odejmiemy w nich odpowiednio: najmniejsze liczby od średnich, średnie liczby od największych, najmniejsze liczby od największych, to otrzymamy odpowiednio liczby mające sumy cyfr: 3, 6, 9. Są też inne triady trypletów mające tę właściwość. Na przykład: 0, 3, 9; 0, 12, 36; 0, 21, 63:
3-0 = 3
9-3 = 6
9-0 = 9

 

12-0 = 12, 1+2 = 3
36-12 = 24, 2+4 = 6
36-0 = 36, 3+6 = 9

 

21-0 = 21, 2+1 = 3
63-21 = 42, 4+2 = 6
63-0 = 63, 6+3 = 9

 

Sprawdźmy teraz, czy kolejne liczby w tych trzech trypletach (0, 3, 9; 0, 12, 36; 0, 21, 63) tworzą ciągi arytmetyczne i czy, jeżeli tworzą, to  różnice tych ciągów arytmetycznych tworzą ciąg arytmetyczny lub geometryczny (jak w przypadku trypletów związanych z 21, 42, 84):
0, 3, 9
0, 12, 36
0, 21, 63

 

Pierwsze liczby: 0, 0, 0. Tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 0.
Drugie liczby: 3, 12, 21. Tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 9.
Trzecie liczby: 9, 36, 63. Tworzą ciąg arytmetyczny o różnicy 27.

 

Nie ma ciągu arytmetycznego czy geometrycznego w przypadku trypletu 0, 9, 27, jednak te trzy liczby odpowiadają sumom cyfr w odpowiednio: pierwszych, drugich i trzecich liczbach trzech trypletów razem wziętych: 0, 3, 9; 0, 12, 36; 0, 21, 63.

 

Suma cyfr w tryplecie 0, 9, 27 wynosi 18, zaś średnia arytmetyczna sum cyfr w tym tryplecie - 6. Tak jest w przypadku 3, 6, 9 też.
Suma liczb: 0, 9, 27 wynosi 36, a suma cyfr w liczbie 36 to 9, zaś iloczyn cyfr w liczbie 36 to 18.


Użytkownik 214284 edytował ten post 30.04.2020 - 23:30

  • 0

#122

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Też miałem dzisiaj koincydencje, dlatego za pozwoleniem dołączę do postu kolegi. Nie wydaje mi się to na tyle ważne by otwierać nowy temat, zamieszczam jako ciekawostkę. Są to cytaty z Pisma Świętego i ich zbieżność z wynikmi wyborów może być całkowicie przypadkowa.

 

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku:

 

Donald Trump 46,09% głosów

 

Księga Izajasza 46:9
Pan włada przyszłością
Wspomnijcie rzeczy minione od wieków!
Tak, Ja jestem Bogiem i nie ma innego,
Bogiem, i nikogo nie ma jak Ja.
Obwieszczam od początku to, co ma przyjść,
i naprzód to, co się jeszcze nie stało.
Mówię: Mój zamiar się spełni
i uczynię wszystko, co zechcę.
Przyzywam ze Wschodu drapieżcę,
człowieka upatrzonego z dalekiej krainy.
Ledwie co wypowiem, już w czyn wprowadzone,
ledwie myśl powziąłem, już wykonana.
Słuchajcie Mnie, wy, którzy tracicie odwagę,
którym daleko do sprawiedliwości.
Zbliżyłem moją sprawiedliwość: już jest niedaleko,
nie opóźni się moje zbawienie.
Złożę w Syjonie zbawienie
dla Izraela, mojej ozdoby.

 

Hillary Clinton 48,18% głosów

 

Księga Izajasza 48:18
O gdybyś zważał na me przykazania,
stałby się twój pokój jak rzeka,
a sprawiedliwość twoja jak morskie fale.
Twoje potomstwo byłoby jak piasek,
i jak jego ziarnka twoje latorośle.
Nigdy by nie usunięto ani wymazano
twego imienia sprzed mego oblicza!

 

Wybory prezydenckie w Rosji w 2018 roku

 

Władimir Putin 76,69% głosów

 

Ewangelia wg św. Łukasza 1:69-76

 

i moc zbawczą nam wzbudził
w domu sługi swego, Dawida:
jak zapowiedział to z dawien dawna
przez usta swych świętych proroków,
że nas wybawi od nieprzyjaciół
i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą;
że miłosierdzie okaże ojcom naszym
i wspomni na swoje święte Przymierze -
na przysięgę, którą złożył ojcu naszemu, Abrahamowi,
że nam użyczy tego,
iż z mocy nieprzyjaciół wyrwani
bez lęku służyć Mu będziemy
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze.
A i ty, dziecię, prorokiem Najwyższego zwać się będziesz,
bo pójdziesz przed Panem torując Mu drogi;

 

Wybory parlamentarne w Polsce w 2019 roku

 

Prawo i Sprawiedliwość 43,59% głosów

 

Ewangelia wg św. Jana 8: 43-59

 

Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».
Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Czyż nie słusznie mówimy, że jesteś Samarytaninem i jesteś opętany przez złego ducha?» Jezus odpowiedział: «Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie. Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki». Rzekli do Niego Żydzi: «Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy - a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?» Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: "Jest naszym Bogiem", ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał [go] i ucieszył się». Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM».  Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

 

Koalicja Obywatelska 27,4% głosów

 

Księga Przysłów 27,4% głosów

 

Gwałtowny jest gniew, zapalczywość - nieubłagana,
a kto się ostoi przed zazdrością?
Lepsza jest jawna nagana niż miłość tajona.
Razy przyjaciela - [znakiem] wierności,
pocałunki wroga - zwodnicze.
Kto syty - depcze po miodzie,
głodnemu i gorycz jest słodka.
Jak ptak, co uciekł z gniazda,
tak człowiek, co uciekł z ojczyzny.
Olejki, pachnidło - serce radują
i dobre słowo przyjaciela, dzięki radzie z duszy.
Nie gardź swoim i ojca przyjacielem,
a w dniu klęski nie chodź do brata,
bo lepszy sąsiad bliski niż brat daleki.
Bądź mądry, synu, rozwesel me serce,
a tym, co lżą mnie, odpowiem.
Rozważny zło widzi i kryje się,
nierozważni tam idą i szkodę ponoszą.

 

 

Z okazji 75 rocznicy Dnia Zwycięstwa, Susan Eisenhower poprowadziła rozmowę z płk. Leonardem Fullenkampem.
Rozmowa dotyczy II Wojny Światowej. Coś ciekawego dotyczącego wspóczesności można by się doszukać w 33 min. Jest też przesłanie przypominające poświęcenie żołnierzy tamtej epoki i pytanie do współczesnych o gotowość do stawienia czoła w przypadku powtórki z historii.
Ja zamieszczam ten wywiad gdzyż zaczynam mieć pewne wątpliwości czy II Wojna Światowa się już skończyła.

Długość wideo 59,33

Ewangelia wg św. Jana 8: 33-59

Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: "Wolni będziecie?"»  Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca». W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga».
Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».
Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Czyż nie słusznie mówimy, że jesteś Samarytaninem i jesteś opętany przez złego ducha?» Jezus odpowiedział: «Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie. Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki». Rzekli do Niego Żydzi: «Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy - a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?» Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: "Jest naszym Bogiem", ale wy Go nie znacie. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy - kłamcą. Ale Ja Go znam i słowa Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień - ujrzał [go] i ucieszył się». Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM».  Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

 


  • 0

#123

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ppp. trochę jest tego, co napisałeś. Nie jedna zależność, a kilka. To może zastanawiać!

 

Poniżej znowu o koincydencjach związanych z let's playem z gry Fallout of Nevada na kanale Colonel RPG (YouTube).

 

David Duchovny as Colonel (Ret.) Dr. Ira Kane - taki tekst można znaleźć na anglojęzycznej Wikipedii na stronie o filmie "Ewolucja" z 2001 roku (https://en.wikipedia...ion_(2001_film)), w sekcji Cast (pierwsza wymieniona postać).

 

Colonel (Ret.) - fraza podobna do frazy Colonel RPG (kanał na YouTube, na którym po raz pierwszy ujrzałem spotkanie z Big Hole w Fallout of Nevada).

 

Podobieństwa między frazami: Colonel (Ret.) i Colonel RPG:
1. Pierwsze słowa takie same (Colonel)
2. Drugie słowa mają te same liczby liter (trzy)
3. Pierwszymi literami w trzyliterowych słowach są duże litery "R".

 

- Re - symbol chemiczny renu, liczba atomowa renu - 75, czyli 33+42; 33 - liczba atomowa arsenu i liczba protonów w jądrze arsenu, 42 - liczba neutronów w jądrze jedynego stabilnego izotopu arsenu, czyli tego o liczbie masowej 75
- et - skojarzenie z E.T. (czyli rzekomą istotą pozaziemską)

 

Pierwszy film z Big Hole, który zobaczyłem na kanale Colonel RPG, był filmem numer 54 w let's playu.

 

54 - liczba atomowa ksenonu, jest to jedyny pierwiastek gazowy, niebędący w temperaturze pokojowej ciałem stałym, spośród pierwiastków piątego okresu. Nazwa pierwiastka pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "obcy" (a słowo to kojarzy się z rzekomymi "kosmitami", rzekomym życiem pozaziemskim). 75 - 54 = 21. 21 - bardzo "koincydentna" dla mnie liczba.

 

Obcy, E.T - skojarzenie z pozaziemskimi formami życia z filmu "Ewolucja" (co prawda w tym filmie nie były to formy osobowe).


Użytkownik 214284 edytował ten post 15.08.2020 - 20:09

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: koincydencje, zbiegi okoliczności, dopust, złe duchy, 21.7, 21, 42, 84, 3 6 9, Tesla

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych