Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam koincydencje - efekt działania sił nadprzyrodzonych?

koincydencje zbiegi okoliczności dopust złe duchy 21.7 21 42 84 3 6 9 Tesla

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czym są według ciebie moje koincydencje? (29 użytkowników oddało głos)

Czym są według ciebie moje koincydencje?

  1. Zjawiskiem nadprzyrodzonym (3 głosów [10.34%])

    Procent z głosów: 10.34%

  2. Głosowano Urojeniami (21 głosów [72.41%])

    Procent z głosów: 72.41%

  3. Ideami odniesienia (1 głosów [3.45%])

    Procent z głosów: 3.45%

  4. Matematycznym zbiegiem okoliczności (4 głosów [13.79%])

    Procent z głosów: 13.79%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#91

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Urojenia nie powinny mieć tak usystematyzowanej struktury. Na "matematyczny przypadek" też to nie wygląda, bo prawdopodobieństwo tylu koincydencji na przestrzeni około 5 lat jawi się jako niskie, iluzoryczne. Idee odniesienia to raczej też nie są, bo mogą być zbyt logiczne. Biorę leki przeciwpsychotyczne takie jak sulpiryd i olanzapina i nie mają one żadnego wpływu na zjawisko "koincydencji"/urojeń/"zbiegów okoliczności"/idei odniesienia. Odkryłem kilka ciekawych zbiorów liczb dzięki tym zjawiskom, które zdają się mieć nieznaną oficjalnej nauce przyczynę.

 

"Podobne" zjawisko do mojego związane jest z domniemanymi liczbowymi, literowymi i naukowymi zależnościami w oryginalnym arabskim tekście Koranu. Wygląda to na działanie nieznanej nauce inteligencji. Dla muzułmanów za te zjawiska będzie odpowiadał nierzadko sam Allah, ale chrześcijanie mogą upatrywać w tym co najwyżej działania złych duchów, z kolei sceptycy mogą sądzić, że to "przypadek".

 

W poprzednim moim poście powinno być "downoladable content", nie "downloadable contact").

Koincydencja ze spotkaniem "Drogi John" ("Dear John") ma ciąg dalszy. W Fallout 4 jest lokacja nazwana po angielsku "Hugo's Hole". Nazwa ta kończy się na słowo "Hole", tak jak nazwa "Big Hole", jest w tej grze też wspomniana wcześniej lokacja "Big John's salvage", której nazwa zaczyna się na słowo "Big". I to w dodatku jest tu mowa o "Wielkim Johnie", co może przywodzić na myśl słowa "Legend of Big John".

Chyba 25.08.2019 wpisałem w Google frazę in search of a legend i w wynikach od razu pojawiło się zdjęcie czarnego lamparta (ang. black leopard). Zwierzę to to wielki kot (big cat). Wielki czarny kot. A na okładce magazynu "Kocia Łapka" był czarny kot, zaś we frazie, która przyniosła koincydencję związaną z chicken-kicken było słowo "Big" (duży, wielki)!

Tego samego dnia wpisałem też w Google frazę chicken-kicken. Był znowu link do filmu zatytułowanego "Legend of Big John", ale w pierwszym linku do tekstu (właściwie to w opisie tego linku) pojawiło się słowo "fable". A gra, z którą związek ma chicken-kicken, ma nazwę zaczynającą się właśnie od słowa "Fable"!


  • 0

#92

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koincydencje związane z "Drogim Johnem" wystąpiły przez korzystanie z wyszukiwarki internetowej (ang. search engine). W tytule filmu, przez który wystąpiła ta koincydencja, było słowo "search" ("In search of a legendary legend").

 

Jest jeszcze jedno spotkanie w Fallout of Nevada, które przyniosło mi wielkie koincydencje. Chodzi o Wielkie Jajo (ang. Giant Egg). Kiedy zapewne po raz pierwszy zobaczyłem to spotkanie (na zrzucie ekranu), dostrzegłem taki tekst w lewym dolnym rogu:

* You see: Egg.

* This heavy egg stuck in the hole and now will not

move anywhere.

* You see: Hole.

* Obviously, a hole dug by animals. Hardly you'll fit

inside.

 

Widzimy, że dwa rzeczowniki się powtarzają - są to "egg" (jajo) i "hole" (dziura). Po "You see:" najpierw występuje wyraz "Egg", a potem wyraz "Hole". Z tych dwóch wyrazów otrzymamy frazę Egg Hole. Bardzo podobna do frazy Big Hole! Słowa mają tyle samo liter, krótsze jest przed dłuższym. Pierwsze ma taką samą ostatnią literę, co słowo "Big", zaś drugie jest tożsame ze słowem "Hole"!

 

To nie jedyna zależność związana ze słowami "egg" i "hole". Otóż słowa te występują pomiędzy zdaniami zaczynającymi się od "You see:". Krótsze przed dłuższym! "I jak tu nie pomyśleć, że to wszystko nie zostało umieszczone celowo"?


Użytkownik 214284 edytował ten post 28.09.2019 - 23:01

  • 0

#93

NAZWA PRZYMIERZA.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam dla ciebie wiadomośći
byś przypomniał swą siłę boskosci nadprzyrodzonosci!

i alfabetem tym , nie jestem urojeniem twym!
i alfabetem tym , nie jesteś urojeniem mym !

to ja
brat krwi i kości osobności

to ja
twoja następna prawdziwa koincydencja
  • 0

#94

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdziłem dzisiaj 122 filmy z let's playa do Fallout: Nevada pod kątem spotkań specjalnych oznaczonych małym zielonym kółkiem. Trwało to ok. dwie godziny. Znalazłem 5 filmów, w których dochodzi do takiego spotkania. Były to filmy: 31, 54, 82, 112, 114:

 

- 31 - 'Dear John' ('Drogi John')

- 54 - Big Hole (Wielka Dziura)

- 82 - 'Next' ('Następny')

- 112 - Big Hole (Wielka Dziura)

- 114 - Big Hole (Wielka Dziura)

 

Liczby związane z tymi spotkaniami, ich angielskimi nazwami, są koincydentne, zwłaszcza z jednym z "cudownych kwintetów" - 3, 7, 11, 15, 19:

 

1. 19 - liczba liter w trzech nazwach razem wziętych (nie uwzględniając powtórzeń). 19 to także największa liczba powyższego kwintetu.

2. Występują 3 nazwy - Next, Dear John i Big Hole. 3 to najmniejsza liczba kwintetu 3, 7, 11, 15, 19.

3. W trzech nazwach jest 5 słów, a 5 to liczba liczb w kwintecie.

4. 4 - liczba słów czterocyfrowych w nazwach razem wziętych, jak widać, jest ona równa liczbie liter w każdym z tych słów. 4 to także różnica ciągu arytmetycznego tworzonego przez powyższy kwintet.

5. 11 - liczba liter w pierwszych słowach w nazwach trzech spotkań (Big, Next, Hole), w dodatku 11 jest trzecim wyrazem ciągu arytmetycznego tworzonego przez kwintet 3, 7, 11, 15, 19.

6. 12 - liczba liter w słowach w cudzysłowach(?) i ostatnich słowach w nazwach trzech spotkań, jest to też różnica największej dwucyfrowej liczby kwintetu (19) i największej jednocyfrowej liczby tego kwintetu (7).

7. 2 - liczba nazw w cudzysłowach(?) i liczba liczb jednocyfrowych oraz liczba cyfr w trzech największych liczbach kwintetu.

8. 1 - liczba nazw bez cudzysłowów(?) i liczba cyfr w dwóch najmniejszych wyrazach kwintetu.

 

Myślę, że to pochodzi od szatana, który chce, abym zniszczył wiarę katolicką, a zwłaszcza pewne jej dogmaty.


  • 0

#95 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Wczoraj podczas palenia fajki uderzyła we mnie pszczoła. Oznaczmy ją jako x^2. Ukuła mnie w palca. Jeden palec, więc -1. Bolało przez 5 godzin. Zdarzenie miało miejsce, gdyż pszczoła spotkała granicę. Maksymalna prędkość typowej pszczoły, to 65km/h.

 

lim ((x^2)-1):5 = 844.8

x->65

 

8+4+4+8=24

 

Doba ma w przybliżeniu 24h. Wychodzi na to, że zaatakowała mnie pszczoła, która pracuje przez 24h dziennie. W związku z tym, mogę stwierdzić, iż polska zmierza w bardzo złym kierunku, skoro nawet pszczoły muszą tu pracować 24/7.


Użytkownik TęczowaEuropa edytował ten post 30.09.2019 - 15:45

  • 0

#96

NAZWA PRZYMIERZA.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

,,Myślę, że to pochodzi od szatana, który chce, abym zniszczył wiarę katolicką, a zwłaszcza pewne jej dogmaty,,


A ty wierzysz ? ( pytam czy masz religię)
Kto Ty jesteś!!?
Jesteś ten pierwszy ...? .. ,,Piotr , opoka moja.. ,, ?

Bo jak czytam to co piszesz .. Mam wrażenie ze mój ,,film,, nadal trwa ? A przecież to wszystko real ?!?!
  • 0

#97

NAZWA PRZYMIERZA.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

,,Myślę, że to pochodzi od szatana, który chce, abym zniszczył wiarę katolicką, a zwłaszcza pewne jej dogmaty,,
A ty wierzysz ? ( pytam czy masz religię)Kto Ty jesteś!!?
Jesteś ten pierwszy ...? .. ,,Piotr , opoka moja.. ,, ?
Bo jak czytam to co piszesz .. Mam wrażenie ze mój ,,film,, nadal trwa ? A przecież to wszystko real ?!?!




OBE -
tak to zwią . . .
a Ty też jesteś moimn dowodem!
  • 0

#98

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spotkanie "Next" nawiązywało do dziwnego autobusu sprzed kilkudziesięciu lat, który nazywał się po angielsku "Further" lub "Furthur". Dlaczego zatem w angielskiej wersji Fallout: Nevada pojawiła się nazwa "Next"? Myśleć mogę, że po to, abym miał koincydencje. Są dwie nazwy w cudzysłowach(?) wśród spotkań specjalnych w gameplayu użytkownika Colonel RPG z gry Fallout: Nevada.

 

Jedną z największych lokacji w koincydentnej grze jest Salt Lake City. Nazwa składa się z trzech czteroliterowych słów. W spotkaniach specjalnych są dwa o nazwach w cudzysłowach(?): 'Next' i 'Dear John'. Te nazwy także składają się z trzech czteroliterowych słów!

 

Big Hole pojawia się trzy razy. W trzech frazach "Big Hole" występuje razem 21 liter, 7 jest w jednej. Słowo "Big" występuje 3 razy, razem w trzech tych słowach jest 9 liter. Słowo "Hole" też występuje 3 razy, razem w tych słowach jest 12 liter (4 w jednej). Słów jest razem 6. Mamy tu koincydencje z:

- 21.7

- 12.4

- 3, 6, 9!


  • 0

#99 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

@up

 

W Twojej wiadomości jest 978 znaków. Jeśli je zsumujemy dostaniemy 24, co też można sumować. Dostajemy 6. Były 2 sumowania, więc 6*2=12. 1+2=3.

 

3*6=6+6+6... nie chcę Cię straszyć, ale wszystko wskazuje na to, że masz urojenia.


  • 0

#100

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Wielkie jajo" - tym określeniem nazwałem tryplet 5, 23, 421, który poznałem dzięki stronie o "Easter eggs" w Fallout 2 na stronie Trzynastego Schronu (link do niej wyświetlił się jako pierwszy po wpisaniu w polskim Google frazy fallout 2 eggs (bez cudzysłowu). Koincydencje wywołała pierwsza "pisanka" na tej stronie, dotycząca logo Vault Tec. Jest na nim fraza "L5-AA23 TK-421" (L5-AA23 znajduje się po lewej stronie, TK-421 po prawej).

 

Opis ze strony (uwaga, na stronie mogą być złe treści, jak niezbyt skromnie ubrana kobieta):

 

Oto logo Vault Tec na mapie post-nuklearnego świata :-)). Te dwie sekwencje cyfr nie znalazły się w Falloucie 2 przez przypadek... Są to aluzje do "Star Wars". Pierwsza z nich L5-AA23 oznacza kolejno: poziom i numer komnaty, w której przetrzymywano księżniczkę Leię w Gwieździe. Druga sekwencja pije do Stormtrooperów, a zwłaszcza do tego, którego wdzianko przywłaszczył sobie Luke.

A oto logo:
f2_vtlogo.jpg

 

Miesiące wcześniej zwróciłem uwagę na inny tryplet złożony z addytywnych liczb pierwszych - 7, 29, 139 (związany z liczbą wersetów, słów i liter w pierwszym rozdziale księgi uznawanej przez wyznawców islamu za świętą).

 

Ile wynosi szansa, że sześć losowo wybranych liczb z przedziału 0 - 999 będzie addytywnymi liczbami pierwszymi? Od 0 do 999 znajduje się tylko 89 addytywnych liczb pierwszych. Szansa na to, że losowo wybierzemy 6 addytywnych liczb pierwszych z tego przedziału, jest o wiele mniejsza niż 1:1 000 000.


Użytkownik 214284 edytował ten post 02.10.2019 - 22:22

  • 0

#101

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

114 odcinek gameplaya do Fallout: Nevada na kanale Colonel RPG ma tytuł "Ares that are so easy (for me) to miss". Pierwsze słowo jest ciekawe. Można z niego ułożyć niegrzeczne określenie części ciała poniżej pleców w brytyjskim angielskim. To słowo może oznaczać zarówno pośladki, jak i odbyt. Aby je utworzyć, wystarczy przestawić dwie litery. Słowo to ma 4 litery, tyle samo, co angielskie słowo "anus", oznaczające odbyt. Co więcej, pierwsza litera w słowie "anus" jest taka sama, co w słowie "ares", i ostatnie litery w tych słowach też są takie same! Big Hole jest wielkim odbytem... Pięć pierwszych liter w słowie "Colonel" tworzy ciekawy wyraz, także związany z kałem. Otóż "colon" po angielsku oznacza dużą część jelita grubego, w którym formowany jest kał.

 

111 odcinek tego samego gameplaya nosi nazwę "Trading with my would-be assassin". Ostatnie słowo można podzielić na trzy: jedno utworzone z trzech pierwszych liter, drugie z trzech kolejnych i trzecie z dwóch ostatnich. Co ciekawe, w kolejnym filmie (nr 112) pojawiają się słowa (w wypowiedzi grającego): "it's the as*" ("to jest ty**k"), "hey, Mr. As*, can I go in?" (hej, Panie Ty**k, czy mogę wejść do środka?"). Najpierw dwa razy pojawia się słowo "as*", a potem słowo "in"! 27.09.2019 ok. 23:54 usłyszałem chyba słowo "coincidence" ("koincydencja") w filmie numer 111...


  • 0

#102

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W rozmowie z postacią o imieniu Lydia występującą w Vault City (pol. Kryptopolis) w Fallout 2 mogą pojawić się takie teksty:

{183}{}{Uh, it's the big hole in the side of the mountain to the east of here... say, you are a Citizen, aren't you?}
{184}{}{It's that big hole in the mountain to the east of here. You can't miss it. You also can't get inside unless you're a Citizen, though.}

Z tego, co pamiętam, to w polskiej wersji językowej występowała fraza "wielka dziura".

 

W Fallout of Nevada gra zaczynała się wewnątrz tej wielkiej dziury będącej wejściem do Krypty 8, w gameplayu Colonela RPG skończyła się wewnątrz owej wielkiej dziury!

 

W spotkaniu "Wielkie Jajo" można znaleźć:

- 3 kupy kamieni - jak sama nazwa wskazuje, tryplety: 7, 29, 139 i 5, 23, 421 mają po 3 liczby, w dodatku największe liczby w tych trypletach mają 3 cyfry, a iloraz największej liczby cyfr w liczbach któregoś z tych trypletów (3) i najmniejszej liczby cyfr w tych trypletach (1) wynosi 3,

- 2 dziury, z których wychodzą mrówki - koincydencje przyniosły 2 tryplety, w których średnia liczba cyfr w liczbach je tworzących wynosi 2 i liczby, które mają 2 cyfry (29 i 23), mają 2 jako pierwszą cyfrę,

- maksymalnie 6 mrówek - 6 to liczba liczb w trypletach: 7, 29, 139 i 5, 23, 421 razem wziętych i w dodatku liczba cyfr w pojedynczym takim tryplecie,

- bezlistne, suche drzewo - w 2014 i 2015 r. miałem koincydencje z pewną aspijką, która na pewnym forum miała awatar zawierający między innymi drzewo bez liści!

 

"Wielkie Jajo" to określenie, którym określiłem zbiór liczb: 5, 23, 421. Ma on sumę cyfr 17. Tryplet: 7, 29, 139 ma sumę liczb 31. Różnica liczb 31 i 17 wynosi 14, tyle samo, co w przypadku liczb 21 i 7. W dodatku ostatnia cyfra w większej liczbie (31) jest taka sama, co w większej liczbie dubletu 21 i 7 (jest to 1) oraz druga cyfra w najmniejszej liczbie dubletu 31 i 17 (która to cyfra jest jednocześnie ostatnią cyfrą w mniejszej liczbie) wynosi 7 (tak samo jest w przypadku liczby 7, najmniejszej w dublecie 21 i 7) - liczba 7 jest jednocyfrowa, więc pierwsza cyfra jest jednocześnie ostatnią.


Użytkownik 214284 edytował ten post 03.10.2019 - 20:44

  • 0

#103

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film nr 82 na kanale Colonela RPG nosił tytuł "Acid and Super 8". Na końcu tego filmu były dwa spotkania specjalne: "Next" (oznaczone zielonym kółkiem) i Super 8 (nieoznaczone na mapie świata). W spotkaniu "Next" był dziwny autobus, w którego opisie było zdanie: "This bus is in an unusual acidic coloring seemed to be specially acquired laid to rest". Jedno ze stworzeń w tej grze to "acid gecko" ("kwasowy gekon"). Jest to jaszczurka. Super 8 z następnego spotkania to także jaszczur, zmutowany - szpon śmierci!

 

W odcinku 55 pojawia się tekst:

* You see: Toilet.

* A crude, but effective, toilet. There are some

leaves dropped into the hole to manage the odor.

Gdy wpisałem w tłumaczu Google słowo "John", pojawił się na dole napis, że jednym ze znaczeń jest "a toilet". Z Johnem była już koincydencja ('Dear John' i Legend of Big John). Toaleta jest związana z pośladkami, odbytem. W opisie toalety były dwie frazy typu 3+4 - "the hole" i "the odor"! Podobne do "Big Hole". Jedna z nich nawet zawiera słowo "hole"!


Użytkownik 214284 edytował ten post 03.10.2019 - 22:49

  • 0

#104

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwotne znaczenie słowa - toaleta - przywędrowało do nas z języka francuskiego (toilette)., jest i to miejsce w którym robiło się toaletę i nadal robi.

Natomiast defekację wykonywało, i nadal powinno się wykonywać w ubikacji. 


  • 1



#105

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W innym total conversion modzie do Fallout 2 - czeskim Fallout 1.5: Resurrection - gra zaczyna się w jaskini w miejscowości zwanej w angielskiej wersji gry New Hope (Nowa Nadzieja). Lokacja położona najbliżej niej to Rat Hole. New Hope zaznaczone jest średnim zielonym kółkiem na mapie świata, Rat Hole - dużym. Obydwie nazwy są bardzo koincydentne z nazwą Big Hole!

1. Obydwie są złożone z dwóch słów.

2. Pierwsze słowa są trzyliterowe.

3. Drugie słowa są czteroliterowe.

4. Drugie słowa mają takie same pierwsze, drugie i czwarte litery, co słowo "Hole"!

 

W wydanej w 2018 r. grze Fallout 76 jest sześć regionów Appalachii. Są to: Cranberry Bog, The Forest, Savage Divide, Toxic Valley, The Mire, Ash Heap. Dwie z tych sześciu nazw mają nazwy złożone z pierwszego trzyliterowego słowa i drugiego czteroliterowego. Tak jak fraza "Big Hole"!


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: koincydencje, zbiegi okoliczności, dopust, złe duchy, 21.7, 21, 42, 84, 3 6 9, Tesla

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych