Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do debaty "Ideologia gender to szkodliwa fikcja - tak czy nie?"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat przeznaczony na potrzeby komentowania debaty pt. "Ideologia gender to szkodliwa fikcja - tak czy nie?"


  • 0



#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorry, że tak pytam, bo pewnie gdzieś o tym było, ale na jakiej zasadzie wybierana jest komisja sędziowska?


  • 0



#3

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony i Szczyglis  zaproponowali pierwszych dwóch sędziów którzy wyrazili zgodę na sędziowanie, a ja zapytałam uczestników debaty czy nie mają nic przeciwko żebym ja była jednocześnie opiekunem i jednym z sędziów. Panowie nie mieli nic przeciwko i w ten sposób powstała "komisja".


  • 0



#4

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sorry, że tak pytam, bo pewnie gdzieś o tym było, ale na jakiej zasadzie wybierana jest komisja sędziowska?

- Sędziowie debat zgłaszają się na stanowisko dobrowolnie. Akceptacją ich kandydatury zajmuje się opiekun debat.


  • 0



#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Okej, dzięki. Pomyślałem o Don Corleone, bo on zawsze był zwolennikiem wszystkich takich odchyleń od normy, więc byłby dobrą równowagą. :D

W ogóle "szkodliwa/nieszkodliwa fikcja" to takie dziwne pojęcie. No, ale czekam co tam panowie naskrobią ciekawego.


  • 0



#6

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle "szkodliwa/nieszkodliwa fikcja" to takie dziwne pojęcie.

Danielu, tłumacząc na polski (bo może rzeczywiście tytuł debaty jest trochę niezrozumiały):

 

"Czy udostępnianie i promowanie możliwości sztucznego wymyślania sobie fikcyjnej płci jest szkodliwe społecznie/kulturowo/demograficznie/fizycznie/psychicznie, czy nie".
To tak w ogólnym rozwinięciu tej definicji.


  • 2



#7

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Debata została rozpoczęta. http://www.paranorma...ja-tak-czy-nie/

 

Rzut monetą wskazał że rozpoczyna Zaciekawiony

 

Szczyglis i Zaciekawiony życzę Wam powodzenia! 


  • 0



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to postaram się zacząć czymś ciekawym.


  • 0



#9

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaciekaw nas  ;)


  • 0



#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wpis w debacie opóźni się o jakąś godzinkę.


  • 0



#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mój interlokutor dodał ciekawy wps, gdzie jest dużo materiału do polemiki.

 

Ale, ale - a co wy myślicie o debacie? Bo na razie wygląda na to, że piszemy ją sobie a muzom.


  • 0



#12

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczygilis, całkiem nieźle piszesz, trochę banalne, ale prawie w stu procentach zgodne z moim podejście do problemu.
  • 1



#13

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony

Mój interlokutor dodał ciekawy wps, gdzie jest dużo materiału do polemiki.

Interlokutor? Matko boska, aż musiałem zajrzeć do słownika co znaczy ta obelga i okazało się, że... rozmówca :)
 

Ale, ale - a co wy myślicie o debacie? Bo na razie wygląda na to, że piszemy ją sobie a muzom.

Ja piszę. Ty się spóźniasz z pisaniem :P
 
A tak serio, to racja -  fajnie by było jakby i tutaj jakaś polemika się potoczyła, jakaś wojenka mała.
No i wiem wiem, że waga argumentów przytłoczyła, ale może pojawi się ktoś z pomocą. Trzymam kciuki.
Doceniam też taktykę, którą zagłuszyłeś owy ciekawy wpis wpisem w tym temacie zdejmując go z najnowszych wpisów w debatach na głównej stronie. Nice try.

Odbijam mój wpis: http://www.paranorma...ie/#entry683436


Użytkownik szczyglis edytował ten post 14.11.2016 - 02:51

  • 0



#14

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mam takie pytanie do bardziej wtajemniczonych w te klimaty gender. Czym się różni Trans Male od Trans Man i samo Trans od Trans Person? Trans Male to jest transseksualny osobnik rodzaju męskiego, a Trans Man to transseksualny osobnik czujący się mężczyzną? Trans Person to transseksualna osoba, a samo Trans jest dla tych, którzy nie czują się osobami, tylko np. transseksualna syrena albo lalka? Dobrze rozumiem?


Użytkownik marko895 edytował ten post 14.11.2016 - 02:13

  • 0

#15

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam takie pytanie do bardziej wtajemniczonych w te klimaty gender. Czym się różni Trans Male od Trans Man i samo Trans od Trans Person? Trans Male to jest transseksualny osobnik rodzaju męskiego, a Trans Man to transseksualny osobnik czujący się mężczyzną? Trans Person to transseksualna osoba, a samo Trans jest dla tych, którzy nie czują się osobami, tylko np. transseksualna syrena albo lalka? Dobrze rozumiem?

Trans Person to niby trans, samo Trans to bardziej co się czują, a jeszcze chyba nie są. Trans to Trans to chyba jakieś sprzężenie zwrotne, że ktoś się zmienia w inną płeć, która się zmienia potem w swoją. Zresztą nie wiem, pogadajmy o czymś prostszym, nie wiem, o programowaniu, fizyce kwantowej, czy czymś w ten deseń. W każdym razie chyba źle rozumiesz i ja też chyba źle rozumiem, niech ktoś inny wytłumaczy. Ogólnie chodzi chyba o transgender, czyli o osoby które rodzą się z daną płcią, a potem to zamieniają, bo czują się inaczej i nie ma to związku biologią, tj. babka rodzi się babką, a facet facetem, czyli inaczej, niż np. w przypadku, gdy kobieta rodzi się z 8=>, albo facet z (|). Chyba. Nie wiem, to jest zamotane.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 14.11.2016 - 03:52

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych