Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niespotykane kształty chmur?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Froke.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Witam.

Postanowiłem dołączyć do społeczności i podzielić się ciekawa obserwacją. Mieszkam w Gdańsku. Dzisiaj rano około 9.00 wyszedłem do piekarni po świeże pieczywo, spojrzałem w górę na niebo i trochę mnie zamurowało, takich chmur jeszcze nigdy nie widziałem. Widok ten rozciagał się na wiele kilometrów w lewo i w prawo. Jesli dobrze orientuję się w kierunkach, to było to z północy na południe kraju. Bardzo regularny pas , szeroki. Z początku wydawało się, że jest to jeden pas. Kiedy pojechałem do Lidla około 10.00 po zakupy na obiad , dostrzegłem drugi węższy równiez barszo regularny. Nie zrobiłem fotografi tej póżniejszej obserwacji i kolejnych, czego bardzo żałuję. Około 11.00 odwoziłem córkę na dworzec i zobaczyłem, że te tory "chmur" bardzo się już rozmyły, co jednak ciekawe zobaczyłem dwie smugi odrzutowców zdaje się wojskowych, też sie zainteresowali tym zjawiskiem. dopiero z perspektywy smugi odrzutowców mogłem ocenic , że te zaobserwowane tory 'chmur' były na znacznej wysokości i dotarło do mnie jak ogromy jest to ślad. Myślę , że szerokosci kilku kilometrów.

Jesli ktoś juz widzał coś podobnego, lub może wyjasnić co to może być. Jestem ciekaw. Moja pierwsza myśl to nagły wiatr rozwiewający chmurę , jednak kiedy zobaczyłem to z innych miejsc zrozumiałem , że to nie może być nic naturalnego . Na powiekszeniu dostrzegłem wyrażne dwa poziomy tego kształ

Załączone grafiki

  • 20161016_100721.jpg

  • 0

#2

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zwolennicy chemtrails przybędą (przybędzie w w wielu postaciach) za 3,2,1...

Raczej zwyczajny widok w wietrzny dzień, a tych ostatnio nie brakuje.
  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Smuga chmur cirrus uncinus lub cirrus fibratus rozwiewanych wiatrem.

wsi-cld034.jpg

 

f288701b22716eba5f76b746738582e4.jpg


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 16.10.2016 - 16:27

  • 2



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chmury potrafią przybierać różne kształty, a jak do oceny ich wyglądu dołączy wyobraźnia, to można zobaczyć wszystko, nawet ludzkie twarze. Sama kiedyś fotografowałam chmury z tego względu ;)


  • -2



#5

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu jeszcze bardziej efektowny układ:

 

cyHJSH5.jpg


  • 1



#6

Lego.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiś rok temu zrobiłem zdjęcie prostokątnej chmury, niestety na zdjęciu tylko kawałek :(

Załączone grafiki

  • 20140820_094301.jpg

Użytkownik Lego edytował ten post 16.10.2016 - 23:48

  • 0

#7

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chmury soczewkowate lub soczewkowe  mają najbardziej zbliżony kształt do latającego spodka czasem mają kształt cygara tuby  raz  mnie zaciekawiła chmura  soczewkowa która na środku miała dziurę


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych