Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Haker Umysłu


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Haker Umysłu" - to pierwszy w Polsce projekt Łukasza Płoszajskiego popularyzujący mentalizm. Zobaczycie z bliska, jak działa hipnoza, czytanie w myślach czy sugestia. Wszystko z udziałem ciekawych osób znanych z internetu, telewizji, ulicy... Czy odnajdą się w sytuacji, w której nigdy nie byli? Jak zareagują?

 

#1


  • 1



#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ha ha. Ciekawe.... myślicie, że on naprawdę zgadł, czy raczej zostało to zaplanowane?

Ja szczerze mówiąc, próbowałam zgadywać i ... na początku gdy zadał mu pytanie o markę samochodu, wydawało mi się, że myśli o czanrym BMW, ale potem pomyślałam, że postawi na mniej znaną markę i obstawiłam czarnego Veyrona lub Astona Martina. Wybrałam Astona :facepalm:  A potem jak się okazało, że nie czarny, to postawiłam na niebieski :D he he


  • -2



#3

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli jest mentalistą to zgadł. A właściwie wszystko zostało zorganizowane tak, że osoba poddana eksperymentowi, pomyślała o tym, o czym prowadzący chciał żeby ta osoba pomyślała.


  • 0



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To się nazywa moc przekazu podprogowego, bazująca na naszych nieświadomych umysłach ;)


  • 1



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem, że ten płoszajski interesuje się mentalizmem. Wiedziałem tylko, że gra w tym serialu pierwsza miłość.
Z początku po pierwszych sekundach tego triku, pomyślałem od razu, że jest to standardowa metoda znana każdemu mentaliście. Jednek trik wygląda w taki sposób, że raczej na pewno to jest propless z wykorzystaniem metody anagramu.
W takiej metodzie widz może wybrać dowolne auto, magik nie sugeruje konkretnej marki.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.10.2016 - 17:27

  • 0



#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Płoszajski faszerował tego człowieka przekazami podprogowymi, bazującymi na nieświadomości. Kolor jaki powie, ten człowiek, był do przewidzenia, dla mentalisty, albo czarny, albo niebieski lub biały...ponieważ , człowiek ten miał takie uwarunkowania. Nie wiem o co Łukasz pytał go poza wizją, ale mogło to być znaczące. Wystarczy, że rozmawiając o motoryzacji, weszli na rozmowę o Bugatti i w tym momencie Łukasz wykonał jakiś ruch lub konkretne słowo. Nieświadomość mężczyzny powiązała te dwa wydarzenia. Łukasz proponując wymyślenie marki, faszerował go przekazami podprogowymi, których nie odczyta widz, ale  nieświadomy umysł pytanego, już tak. To nie jest trudne.  ;)


  • 1



#7

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 A właściwie wszystko zostało zorganizowane tak, że osoba poddana eksperymentowi, pomyślała o tym, o czym prowadzący chciał żeby ta osoba pomyślała.

 

Moja pierwsza myśl po obejrzeniu tego odc. była identyczna jak twoja.

Lubie tego faceta i wiem, że dość długo szykował ten program, o tajemniczym tytule H... U...(jak to wcześniej zapowiadał) wiedziałem już z jakiś rok temu.

Jak będą kolejne odcinki, to wstawie tutaj.


 Nie wiem o co Łukasz pytał go poza wizją, ale mogło to być znaczące. Wystarczy, że rozmawiając o motoryzacji, weszli na rozmowę o Bugatti i w tym momencie Łukasz wykonał jakiś ruch lub konkretne słowo.  ;)

 

Też bardzo możliwe.


  • 0



#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzę, ani trochę w to co zobaczyłem na filmie.

To jest ustawione od A do Z (to, że mówi facet, że tak nie jest - to ja mam w to uwierzyć?)


  • 1



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chociaż nie mam 100% pewności, że to nie jest ustawione, to jestem prawie pewny, że nie jest. Takie triki są możliwe, nawet w takiej wersji, gdzie widz wcale się nie odzywa. Nie wiem czy ten płoszajski sam ten trik gdzieś znalazł czy ktoś go nauczył.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 08.10.2016 - 07:23

  • 0



#10

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczcie jak ubrane jest to dziecko co się przypatruje, ten chłopiec. Spójrzcie jak ubrany jest ten mężczyzna z którym rozmawia Łukasz. Zobaczcie jak ubrany jest Łukasz. Przekaz w nieświadomość. Mężczyzna drugi kolor jaki wymyślił był czarny, jak ubranie i buty Łukasza. To było do przewidzenia, że samochód marzeń będzie koloru niebieskiego. Dlaczego? Z reguły ubieramy się w kolory, które lubimy, podobnie jest z autami. Facet ma niebieskie buty, niebieskie spodnie, a więc najprawdopodobniejszym kolorem był niebieski. Proste ;).


  • 1



#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki chłopiec, bo nie widzę żadnego?
Ogólnie taki efekt można uzyskać co najmniej czterema różnymi metodami. Z czego dwie metody są dosyć łatwe, jedna jest średnio trudna, a ostatnia jest najtrudniejsza.
  • 0



#12

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobiłem mały research.

Facet (ten Serafin cały) jeździ czarnym mercem, więc wiadomo, że gustuje raczej w czarnych autach, dowód:  https://www.instagra...en-by=serafintv

Wcześniej jeździł niebieskim Golfem V, dowód: https://www.facebook...?type=3

 

Kolory więc już z marszu wiadome.

A o Bugatti pewnie mówił w jakimś wywiadzie, albo polubił jakiś fanpage Bugatti na fejsbukach, czy coś w ten deseń.

W dodatku Bugatti wypuszcza raptem kilka wersji lakierów, m.in. niebieski i czarny.

Ot i cała wielka magia, choć i tak obstawiam, że ustawione.

 

PS. I jeszcze jedno - "marka widoczna na masce".

Większość marek nie ma w logo nazwy, a jedynie jakiś znaczek (no może poza fiatem, fordem i volvo - ale tutaj raczej nie ma zbytniego szału, jeśli chodzi o jakieś sportowe indywidua).

Za to Bugatti, jako dość ekskluzywna i niestandardowa marka ma pełną nazwę w logo:

 

Y9Woz6Z.jpg


Użytkownik szczyglis edytował ten post 08.10.2016 - 18:07

  • 0



#13

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

#2 "Amnezja Imienia"

 

Zdecydowanie za krótki odcinek Łukaszu. Rach-ciach, dziękuje, można się rozejść.

 


  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie, jeden trik na każdy odcinek. Powinien kręcić dłuższe odcinki z co najmniej dwoma trikami.
Ale poza tym jestem pod wrażeniem. Myślałem że będzie pokazywał jakieś bezpieczne, rekwizytowe triki mentalne. A jednak postawił na psychologiczne efekty gdzie wykorzystuje się sugestię i swoją intuicję.
Trik z zapomnieniem imienia jest efektowny, ale wymaga sporych umiejętności i nie jest wychodzi w 100% przypadków.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.10.2016 - 18:37

  • 0



#15

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za każdym razem jak mówił o zapominaniu wykonywał gest prawą ręką (że coś ulatuje na bok). Na koniec, w momencie, gdy zapytał o imię wykonał dokładnie to samo. W tym tutaj gdzieś tkwi klucz plus w tym, że zadał pytanie w momencie, gdy babka jeszcze wyobrażała sobie płonące dokumenty. Ale i tak średnio mi ten program podchodzi, to nie może być aż tak proste.

 

PS. Czy ten gość cokolwiek je? Jest chudy jak szkielet, albo i gorzej.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 18.10.2016 - 23:14

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych