Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarny strajk - (3 październik)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#31

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Defincja polityki partii w systemie demokratycznym :To co dobre to nasza zasługa to co złe to nie my . :) 


  • 1



#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam dodatkowe pytanie do osób wierzących i nie tylko. Czy aborcja niszczy duszę. Wiadomo, że dusza tworzy człowieka. Aborcja niszczy ciało ale co z duszą czy też zniszczona? bo jeśli tak to rozumiem wierzących, że walczą z aborcją bo tak naprawdę to walczą o istnienie duszy. Z religii pamiętam, że dusza jest nie zniszczalna ale ciekawa jestem Waszych opinii.


  • 0



#33

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O ile mi wiadomo aborcja nie tyle niszczy duszę co wysyła ją prościutko do piekła(ewentualnie do limbusa), razem z dziećmi nieochrzczonymi.

(Od bodajże 2005 roku dusze dzieci nieochrzczonych idą jednak na nieba ale niektórzy wierzący nie nadążają za zmianami przepisów).


  • 3



#34

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam dodatkowe pytanie do osób wierzących i nie tylko. Czy aborcja niszczy duszę. Wiadomo, że dusza tworzy człowieka. Aborcja niszczy ciało ale co z duszą czy też zniszczona? bo jeśli tak to rozumiem wierzących, że walczą z aborcją bo tak naprawdę to walczą o istnienie duszy. Z religii pamiętam, że dusza jest nie zniszczalna ale ciekawa jestem Waszych opinii.

Na forum mogą być też muzułmanie, a oni wierzą, że duszę zdobywamy dopiero w 4 miesiącu ciąży. Co do chrześcijańskiego punktu widzenia, to nie sądzę żeby taka młodziutka dusza szła do piekła.


  • 1

#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Wiadomo, że dla spadku ludzie się mordują i jest to naganne. Interesujący jest wątek aborcji jako zabijania człowieka.Prawica polityczna wraz z Kościołem zabrania aborcji twierdząc, że już zygota jest człowiekiem. Można przyjąć takie stanowisko lecz chcę zauważyć, że zabijając ciało nie zabijamy duszy, dusza jest nieśmiertelna. ,,
http://www.paranorma...-32#entry592276

Użytkownik Wszystko edytował ten post 04.10.2016 - 17:45

  • 0



#36

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja widze te same gęby co na pochodach KODu. Te protesty nie mają nic wspólnego z aborcją a z polityką.


  • 1

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

Cieszy chyba wszystkich rozległa wiedza biskupów. Ginekologia nie ma przed nimi tajemnic.


  • 1



#38

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil
Akurat z tym stresem utrudniającym zajście w ciążę ksiądz ma trochę racji - stres wywołuje zmiany hormonalne a co za tym idzie może opóźnić a nawet zatrzymać owulację, utrudnić zagnieżdżenie się zarodka lub spowodować wczesne poronienie - łatwe do pomylenia z miesiączką. Co nie zmienia faktu, że ciąża na skutek gwałtu może wystąpić i stres nie jest metodą antykoncepcji. Zmniejszenie prawdopodobieństwa o kilka % nie jest równoznaczne z brakiem prawdopodobieństwa. W artykule http://www.edziecko....ie_w_ciaze.html piszą, że zestresowane kobiety miały zaledwie mniejszą o 12% szansę na zajście w ciążę.

U znajomych był przypadek gdzie para przez 15 lat starała się o dziecko(kobieta przez 25 lat, z pierwszym mężem starała się przez 10 lat, jej ex wciąż nie ma dziecka) - bezskutecznie. Chodzili po różnych lekarzach ale żaden nie potrafił wykryć co jest nie tak. Facet miał nawet syna z poprzedniego związku. W końcu pogodzili się z faktem, że nigdy nie będą mieć dziecka, zaprzestali leczenia i zaczęli cieszyć życiem, wspólnie wyjeżdżać itp. A wtedy - w wieku 45 lat - kobieta zaszła w ciążę. I mają teraz zdrową, trzyletnią córeczkę która jest ich całym światem.
Przypuszczalnie problemem był stres związany z pragnieniem posiadania dziecka i przekonaniem o niepłodności u kobiety(choć przypuszczalnie to jej pierwszy mąż był bezpłodny i dlatego przez 10 lat im się nie udawało) bo żadnej innej przyczyny nie udało się wykryć mimo wielu lat starań, badań i leczenia.
Tu artykuł opisujący podobne przypadki: http://www.ciazowy.p...ecka,584,1.html
  • 0



#39

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Co do chrześcijańskiego punktu widzenia, to nie sądzę żeby taka młodziutka dusza szła do piekła.

Chrześcijański punkt widzenia jest obecnie taki, że właściwie nie wiadomo co się dzieje ale być może Bóg ma swoje sposoby aby rozwikłać problem.


  • 0



#40

zbereźnik.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam dodatkowe pytanie do osób wierzących i nie tylko. Czy aborcja niszczy duszę. Wiadomo, że dusza tworzy człowieka. Aborcja niszczy ciało ale co z duszą czy też zniszczona? bo jeśli tak to rozumiem wierzących, że walczą z aborcją bo tak naprawdę to walczą o istnienie duszy. Z religii pamiętam, że dusza jest nie zniszczalna ale ciekawa jestem Waszych opinii.



Zarejestrowałem sie specjalnie żeby sprostować. Biblia utożsamia duszę człowieka z rozumem, psychą. Nie z jakimś latającym duszkiem. Człowiek w istocie jest tą duszą, tchnieniem życia. Kiedy umierasz, tracisz życie. Nieśmiertelny jest tylko absolut, rozum wszechświata który to życie tworzy. Między innymi dlatego zabójstwo innego człowieka karane jest w Biblii śmiercią.
  • 0

#41

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zbereźnik, to wg Biblii co idzie po śmierci do nieba w takim razie? Bo wg kościoła coś idzie.


  • 0



#42

zbereźnik.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę się wypowiadać na temat KK ze względu na obecną sytuacje polityczną i przywiązanie naszego społeczeństwa do tej instytucji. Powiedzieć można tyle, że przypomina judaizm z czasów Jezusa, "własnych nauk się trzymacie, a o Słowie Bożym zapominacie". Co do Królestwa Niebieskiego, to też nie są jakieś mityczne zaświaty. Pismo Święte opisuje to jako miejsce przebywania samego Boga, miejsce gdzie panuje jego prawo. Zalecam przeczytać jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, żeby nie zmieniać tematyki tej strony.
  • 0

#43

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Zarejestrowałem sie specjalnie żeby sprostować. Biblia utożsamia duszę człowieka z rozumem, psychą. Nie z jakimś latającym duszkiem. Człowiek w istocie jest tą duszą, tchnieniem życia. Kiedy umierasz, tracisz życie. Nieśmiertelny jest tylko absolut, rozum wszechświata który to życie tworzy. Między innymi dlatego zabójstwo innego człowieka karane jest w Biblii śmiercią.

 

To chyba lepiej znam Biblię od Ciebie, mimo, iż katolikiem nie jestem.

Zabójstwo innego człowieka nie jest w Biblii karane śmiercią. Piszesz o Starym Testamencie, który z religią chrześcijańską wiele wspólnego nie ma (ST to judaizm, chrześcijaństwo opiera się na NT, w którym to Jezus bynajmniej nie każe nikogo karać śmiercią).


  • 0



#44

zbereźnik.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest katolicyzm. Chrześcijaństwo opiera się na Starym i Nowym Testamencie. Jezus nie karał nikogo, bo jak sam powiedział, nie przybył by sądzić. No ale zaśmiecamy temat, jeśli chcesz poukładać to sobie w całość, zachęcam do przeczytania Bibli w całości. Ja już nie biorę udziału w dyskusji, chciałem tylko sprostować tamtą sprawe.
  • 0

#45

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Projekt antyaborcyjny w formie petycji znów wpłynął do Sejmu. Ten nowy nie zakłada karania kobiet, bo są one ponoć do aborcji przymuszane i przez to są jej drugimi ofiarami.
http://natemat.pl/19...-karania-kobiet
Ciekawe, czy będą kolejne protesty. I czy ten projekt zakazu aborcji też zostanie odrzucony...
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych