Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Promocja Książki "Wybaczanie - Michael Dawson"

wybaczanie michael dawson

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1

Piotr89.
  • Postów: 33
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Michael Dawson - Wybaczanie

Promocja Książki

 

d5f4b1ee0fd385ced51e373fe5a77a89.jpg

 

W jednym z głównych motywów dla jakich angażuje się na tym forum jest promocja książki pod tytułem: Michael Dawson - Wybaczanie.

Zależy mi na tym, żeby podzielić się wiedzą dostępną z tej publikacji z gatunku psychologii. Moim zdaniem wiedza jaka jest w niej zawarta jest o tyle cenna i wyjątkowa, że pozwala ona zrozumieć kim jest "Bóg" na gruncie logiki. Jeżeli teraz powiem, że Ty osobo, która czytasz ten post jesteś "Bogiem" to tak na prawdę nie do końca zrozumiesz dlaczego tak jest i czemu to mówię. Żeby jeszcze konkretniej to określić to tak jakbym powiedział Ci, że:

 

2+2*2 = 6, a nie 8.

 

Możesz w tym momencie uznać, że mylę się iż 2+2x2 = 6, a nie 8 albo przyjąć, że 2+2x2 = 6 jednak wielu niewtajemniczonych nowicjuszy matematycznych myli się i nie rozumie czemu poprawny wynik to 6, a nie 8.

 

Dopiero zrozumienie pewnych praw matematycznych pozwala uświadomić sobie dlaczego 2+2x2 równa się = 6, a nie 8. Zrozumienie faktu, że w arytmetyce mnożenie ma pierwszeństwo przed dodawaniem jest równoznaczne ze wiedzą o tym dlaczego w działaniu 2+2x2 wynik tej operacji wynosi 6.

 

Na tym właśnie przykładzie można odnieść się do wiedzy, którą przekazuje książka pod tytułem: Wybaczanie. Jest to fenomenalny materiał, który pozwala zrozumieć na gruncie logiki czym jest  tak zwany "Bóg". Można powiedzieć pozwala ona poznać umysł Boga, a tym samym obalić całą dotychczasową iluzję jaką serwują opisujące go religie w tym również Biblia.

 

Jeżeli ktoś z was poszukiwał w życiu odpowiedzi na takie pytanie jak:

 

"Kim jest Bóg?"
"Jak można udowodnić, że on na prawdę Istnieje?"
"Jak wygląda Bóg"?

 

To zaskoczę Cię jeżeli powiem Ci osobo, że ta właśnie książka pomoże Tobie odpowiedzieć na te pytania w sposób racjonalnie zrozumiały. Jest to bezcenne źródło wiedzy będące kluczem do obalenia religii i ostatecznego poznania przez człowieka Boga właśnie na gruncie czystego rozumu. Osobiście traktuję ją jako ponadczasową Biblię. Co prawda jest to gatunek czysto psychologiczny jednak zawarta w niej treść pozwala jasno i klarownie spojrzeć na fundamentalizm i dogmaty religijne od strony logicznej. Myślę, że jest ona warta poświęcenia dla osób określających siebie jako radykalnych ateistów, a już na pewno smakoszy takich tytułów jak "Bóg nie jest wielki" czy "Bóg urojony". Książka pod tytułem "Wybaczanie" ma swój przekład na dwóch płaszczyznach: tematyce teologicznej i psychologicznej jaka świetnie w niej nawzajem uzupełnia się.

 

W sposób entuzjastyczny gorąco ją polecam do przeczytania :)


  • 0

#2

Ulltra.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako Piotr89? czy świadek Jehowy? :D aa pardon... Zapewne jesteś ateistą, zastanawia mnie ten ornament na okładce, ale podobno książki się po niej od razu nie ocenia... ;) Nie jestem zainteresowany, ale może kiedyś kupię i przeczytam. :)


  • -1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych