Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieprawdopodobny dowód na życie po śmierci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ich kamera pokazuje tylko anomalie termiczne. Zarysowane sylwetki są wygenerowane przez jakiś program jako interpretacja. Popatrz na czwartą sylwetkę:

bf9Z0rh.png

anomalia termiczna to tylko plama na podłodze, nie mająca kontynuacji na ścianie. Więc skąd ta patykowata sylwetka? Jaką niby strukturę tam wykryło skoro zygnał jest tylko na podłodze? Może to po prostu bug programu, który każdą anomalię interpretuje w taki sposób?


  • 6



#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja oglądałem ten moment kilka razy i dalej nie wiem o co chodzi. Widzę ścianę i faceta trzymającego coś w ręce i powtarzane nagranie 5 razy.


  • 0



#18

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to nie jest tak, że manipuluje się OBRAZEM a nie KAMERĄ? Przecież to przeszło przez godziny postprodukcji, gdzie przy obecnej technice, można wstawić wszystko i wszędzie i ludzie się nie zorientują, że to fake.

A skoro to taki poważny dowód na życie po śmierci, to dlaczego o tym nie trąbią? Bo ja to widzę pierwszy raz. 

Nie widzisz jak te odcinki są montowane? Po 5 razy puszczany jakiś szept, potem ze dwa razy w zwoooolllnnioooonyyyymmm teeeemmmppieeee, żeby człowiek oglądający NA PEWNO to usłyszał. Ukoronowaniem konwencji jest nażelowany, opalony, żywcem wyjęty z Backstreet Boys, prowadzący.

Ściema. Dałeś się wkręcić autorze ;)


  • 0



#19

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 A to nie jest tak, że manipuluje się OBRAZEM a nie KAMERĄ?

 

No właśnie. Nie wiem Universe24 skąd pomysł, że do sfałszowania takiego "dowodu" potrzeba zafałszować pracę kamery. Wszystko można dodać w post produkcji. To trochę tak, jakby mówić, że przy kręceniu nowych gwiezdnych wojen musieli się nieźle namajstrować przy kamerze, żeby te efekty uzyskać, choć wiadomo, że większość tego to green screen i praca grafików.

 

Druga rzecz to te patykowate ludziki. Zaciekawiony ma tu rację - one są nakładane przez zewnętrzny program na sygnatury cieplne. Z tym, ze ja nie twierdzę, że to jakiś bug programu, tylko jego umyślne działanie. To jest show telewizyjne. Ten program ma za zadanie nakładać sylwetkę ludzika na każdą anomalię termiczną jaką kamera wykryje. Widziałem kiedyś kilka odcinków i to jest raczej norma - ludziki pojawiają się wszędzie, na każdej plamie niezależnie od jej kształtu.


  • 1



#20

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Up

 

 

Ich kamera pokazuje tylko anomalie termiczne. Zarysowane sylwetki są wygenerowane przez jakiś program jako interpretacja. Popatrz na czwartą sylwetkę:

bf9Z0rh.png

anomalia termiczna to tylko plama na podłodze, nie mająca kontynuacji na ścianie. Więc skąd ta patykowata sylwetka? Jaką niby strukturę tam wykryło skoro zygnał jest tylko na podłodze? Może to po prostu bug programu, który każdą anomalię interpretuje w taki sposób?

 

Bug zachowujący się w tak nietypowy sposób? 4 bugi w jednym czasie? oglądałem z 50 odcinków tego programu. Prawie w każdym korzystają z tej kamery. W 5-10 % dochodzi do obserwacji anomali jednej patykowatej istoty- często połączonych z obecnością EVP + orbsów. Z 50 odcinków tylko w 1 pojawiły się 4 postacie - na tak długo. Dziwna nierównomierność jak na bugi? Pianino, migająca dioda? A co do manipulacji - musisz znać kontekst tego serialu. To nie są jakieś łebki dla których to forma zarabiania kasy, są szanowani w USA a ich program powstał na dłogo przed wejściem na Travel. Nie naciągają odcinków, w niejednym nie ma nic ciekawego. Jak im ktoś leje wodę, to są sceptyczni. Zaś ułożenie kamer podczas nagrywania tej anomali, gdzie jedna kameruje drugą, a druga trzecią - wyklucza manipulacje. Nie wiem - chciałbyś mieć 1000 kamer w tym pomieszczeniu żeby zaspokoić twoją pewność że to nie fake? I skittles - mylisz się, najedz na psa - zobaczymy czy będzie wyglądał jak człowiek, albo na ściane. Niczego nie znajdziesz


Użytkownik Universe24 edytował ten post 11.09.2016 - 09:12

  • 0



#21

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie te wszystkie amerykańskie programy wyglądają na przesadzone, zwłaszcza ten. (Właściwie to nawet jak robią jakiś program kulinarny to ma się wrażenie, że zaraz powiedzą "Holly shit! What was that?!"). Ujęcia kamery skaczą co chwilę z jednego ujęcia na drugie i tak naprawdę nie wiemy co dzieje się za kulisami. Nawet na zwykłe stukanie w rury reagują z takim typowym amerykańskim, trochę sztucznym entuzjazmem. Nie wiadomo też czy ten ich sprzęt to prawdziwy detektor czy coś innego z podstawionym filmem (to chyba łatwo jest zrobić), bo raczej nikt nie pokazuje specyfikacji i innych detali urządzenia. Efektowny program. Ale ja bym zluzowała i nie brała go na poważnie.


  • 0



#22

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie te wszystkie amerykańskie programy wyglądają na przesadzone, zwłaszcza ten. (Właściwie to nawet jak robią jakiś program kulinarny to ma się wrażenie, że zaraz powiedzą "Holly shit! What was that?!"). Ujęcia kamery skaczą co chwilę z jednego ujęcia na drugie i tak naprawdę nie wiemy co dzieje się za kulisami. Nawet na zwykłe stukanie w rury reagują z takim typowym amerykańskim, trochę sztucznym entuzjazmem. Nie wiadomo też czy ten ich sprzęt to prawdziwy detektor czy coś innego z podstawionym filmem (to chyba łatwo jest zrobić), bo raczej nikt nie pokazuje specyfikacji i innych detali urządzenia. Efektowny program. Ale ja bym zluzowała i nie brała go na poważnie.

 

Dla mnie te wszystkie amerykańskie programy wyglądają na przesadzone, zwłaszcza ten. (Właściwie to nawet jak robią jakiś program kulinarny to ma się wrażenie, że zaraz powiedzą "Holly shit! What was that?!"). Ujęcia kamery skaczą co chwilę z jednego ujęcia na drugie i tak naprawdę nie wiemy co dzieje się za kulisami. Nawet na zwykłe stukanie w rury reagują z takim typowym amerykańskim, trochę sztucznym entuzjazmem. Nie wiadomo też czy ten ich sprzęt to prawdziwy detektor czy coś innego z podstawionym filmem (to chyba łatwo jest zrobić), bo raczej nikt nie pokazuje specyfikacji i innych detali urządzenia. Efektowny program. Ale ja bym zluzowała i nie brała go na poważnie.

 

Bo wiadomo - to show. Dlatego nie naciagają niczego, nie dorabiają czarnych sylwetek. Czasem w trakcie nagrywania nic się nie dzieje. Wyobraź sobie że jesteś sam w takim miejscu..


  • 0



#23

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie naciągają, bo Ciebie naciągnęli :D i milion amerykanów pewnie też - fajnie jest wierzyć i liczyć, że coś poza naszym światem jest, ale to fantazja i nie daj się zwariować :) to tylko edycja filmu. Przecież oni to robią dla kasy i popularności, a żeby jedno i drugie miało miejsce, muszą być jakieś dziwne akcje - tyle tylko, że udawane, a przedstawiane jako dowody na coś.


  • 0



#24

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Bo wiadomo - to show. Dlatego nie naciagają niczego, nie dorabiają czarnych sylwetek. Czasem w trakcie nagrywania nic się nie dzieje. Wyobraź sobie że jesteś sam w takim miejscu..

 

No właśnie ja bym wyciągnęła odwrotny wniosek. W show naciąga się wszystko. Od reakcji począwszy po obserwacje skończywszy. Zauważ, że ujęcie, w którego tle słychać pianino jest zupełnie wycięte. Nie postarano się nawet pokazać ujęcia bezpośrednio na monitorze. Chyba nawet ja potrafiłabym wstawić tam dźwięk.

Nie pokazują też jednocześnie obrazu na kamerze SLS i tego co się dzieje na scenie (tzn. pokazują, ale obraz jest wycięty z wyświetlacza kamery i pokazują jakieś randomowe ujęcie ze sceny kiedy jest ona pusta). Równie dobrze ktoś mógł tam po prostu być w trakcie używania kamery SLS. A sceny kiedy te osoby widać mogły zostać wycięte. Siła montażu. To też jest bardzo proste do zrobienia.

 

Też bym chciała wierzyć, że coś tam jest, ale tego typu dokumenty to słaby fundament. Przecież fałszowane były nawet seanse spirytystyczne, które działy się w czasie rzeczywistym. Skoro to udawało się zrobić, to tym bardziej jest to możliwe w programie telewizyjnym a nawet YouTubowym, gdzie wystarczy naprawdę tylko i wyłącznie odpowiedni montaż. Wyciąć to tam, wstawić to tu i zrobione.

 

edit:literówki


Użytkownik dziewięć edytował ten post 11.09.2016 - 09:50

  • 0



#25

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

Bo wiadomo - to show. Dlatego nie naciagają niczego, nie dorabiają czarnych sylwetek. Czasem w trakcie nagrywania nic się nie dzieje. Wyobraź sobie że jesteś sam w takim miejscu..

 

No właśnie ja bym wyciągnęła odwrotny wniosek. W show naciąga się wszystko. Od reakcji począwszy po obserwacje skończywszy. Zauważ, że ujęcie, w którego tle słychać pianino jest zupełnie wycięte. Nie postarano się nawet pokazać ujęcia bezpośrednio na monitorze. Chyba nawet ja potrafiłabym wstawić tam dźwięk.

Nie pokazują też jednocześnie obrazu na kamerze SLS i tego co się dzieje na scenie (tzn. pokazują, ale obraz jest wycięty z wyświetlacza kamery i pokazują jakieś randomowe ujęcie ze sceny kiedy jest ona pusta). Równie dobrze ktoś mógł tam po prostu być w trakcie używania kamery SLS. A sceny kiedy te osoby widać mogły zostać wycięte. Siła montażu. To też jest bardzo proste do zrobienia.

 

Też bym chciała wierzyć, że coś tam jest, ale tego typu dokumenty to słaby fundament. Przecież fałszowane były nawet seanse spirytystyczne, które działy się w czasie rzeczywistym. Skoro to udawało się zrobić, to tym bardziej jest to możliwe w programie telewizyjnym a nawet YouTubowym, gdzie wystarczy naprawdę tylko i wyłącznie odpowiedni montaż. Wyciąć to tam, wstawić to tu i zrobione.

 

edit:literówki

 

 

Można, kwestia wiary. Niczego nie naciągaja, a reakcje są czasem pod show. Ale uwierz mi - widzialem bardziej szmatławe programy typu ghosthunters. Tutaj nikt nie wkleja żadnych sylwetek, ciemnych postaci. Czasem coś powiedzą żeby przyspieszyć tempo odcinka - coś sie musi dziać, jak sie nic nie dzieje, ale jak już sie zacznie dziać - dzieje się. 


  • 1



#26

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale manipulacja obrazem i widzem, to nie tylko wstawianie ciemnych sylwetek, bo uczepiłeś się tego jak pijany płotu. Opcji manipulacji jest milion i ich jakość i ilość zależy tylko od funduszy i kreatywności ludzi, którzy te filmiki obrabiają. A uwierz mi, obrabiają na potęgę i na wszelkie możliwe sposoby. 

Dałeś się nabrać i potwierdzasz to z każdym postem, w ostatnim napisałeś, że "jak się już zacznie dziać - dzieje się" - no właśnie to jest najlepszy dowód na to, że manipulacja widzem ma się doskonale i ciągle są nowe zastępy ludzi, którzy oglądają, polecają, rozmawiają o tym i na tym polega biznes. Z realizmem nie ma to jednak nic wspólnego - to tylko zabawa i nieprawda :)


  • 0



#27

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale manipulacja obrazem i widzem, to nie tylko wstawianie ciemnych sylwetek, bo uczepiłeś się tego jak pijany płotu. Opcji manipulacji jest milion i ich jakość i ilość zależy tylko od funduszy i kreatywności ludzi, którzy te filmiki obrabiają. A uwierz mi, obrabiają na potęgę i na wszelkie możliwe sposoby. 

Dałeś się nabrać i potwierdzasz to z każdym postem, w ostatnim napisałeś, że "jak się już zacznie dziać - dzieje się" - no właśnie to jest najlepszy dowód na to, że manipulacja widzem ma się doskonale i ciągle są nowe zastępy ludzi, którzy oglądają, polecają, rozmawiają o tym i na tym polega biznes. Z realizmem nie ma to jednak nic wspólnego - to tylko zabawa i nieprawda :)

 

Czasem zastanawiam się, co wy macie w głowie sceptycy. Kamera SLS - BA, infradzwięki - BA, podczerwień - BA. Pewnie nawet komputer z NASA was nie przekona - wszystko co jest nagrywane przez ludzi zwykła kamerą - BA, przychodzi profesjonalny sprzęt - manipulacja, ustawka. Wasz ostateczny argument, z ktorym nie mogę dyskutować. 


  • 1



#28

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I nawet to, że nie pokazują w programie nagrywających prowadzących i sceny jednocześnie cię nie przekonuje? No niesamowite. 


  • 0



#29

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I nawet to, że nie pokazują w programie nagrywających prowadzących i sceny jednocześnie cię nie przekonuje? No niesamowite. 

 

38.55


  • 0



#30

Herudin.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W 2014 roku Aaron Goodwin wyleciał z Ghost Adventures bo w wywiadzie przyznał, że jak nie zbiorą zadowalających materiałów to ich przełożeni każą im wracać na miejsce i sfałszować materiał :P M.in jego własny głos bym nagrywany jako głos duchów Wszystko po to by utrzymać oglądalność :P


Użytkownik Herudin edytował ten post 11.09.2016 - 10:14

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych