Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shadow People - Zdemaskujmy prawdę!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Założyłam ten temat, pomimo, że jest ich więcej o tej tematyce. Właśnie dlatego, że wielu ludzi pyta o te zjawiska i doświadcza ich. W necie można przeczytać, iż shadow people, zdarzają się coraz częściej. Co powoduje, że je widzimy? Problemy z percepcją? Choroby psychiczne? A może cieniści ludzie istnieją naprawdę?  Może to nie fikcja a realna rzeczywistość?

 

Wyjaśnijmy to w końcu. Nie szczędźmy dowodów, podejrzeń, jakimi by one nie były. Tu możecie pisać każde swoje przemyślenia. Nikogo tu nie obrażacie, bo tego tematu nie założyła osoba szukająca pomocy, a ktoś kto ma celu ukazanie prawdy, tym nieśmiałym, którzy tu wchodzą i boją się zmierzyć z krytyką. Niech dyskusja w tym temacie będzie szczera, niech posypią się iskry. To trzeba wyjaśnić i jeśli ktoś prowadzi badania- potwierdzić lub zaprzeczyć.

 

Zapraszam do aktywnej i szczerej dyskusji w której nie ma sentymentów!

(jednak nie obrażamy nikogo personalnie)

 

Na początek dyskusji zapodaję  coś od czego możemy zacząć. Takie miłe filmiki na dobranoc ;)

 

 


  • 1



#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam, że to doskonały pomysł ale mam taką nieśmiałą prośbę na sam początek tej (zakładam) burzliwej i konstruktywnej dyskusji.

 

Czy ktoś kto ma celu ukazanie prawdy, tym nieśmiałym, którzy tu wchodzą i boją się zmierzyć z krytyką, zechciałby napisać jakie jest jego zdanie na ten temat?

Myślę, że byłoby to o tyle słuszne, że pozwoliłoby (przynajmniej na początek) ukierunkować jakoś wymianę zdań.

Nadać jakiś kierunek całej dyskusji.

Później pewnie i tak rozwinie się ona jak rozwinie ale przynajmniej to pierwsze przełamanie lodów byłoby wskazane.

 

Co więcej - sądzę (no, dobra - podejrzewam to nie bez przyczyny) że ten "ktoś" ma za sobą bogate doświadczenia w kontaktach, czy też obserwacjach "Shadow People", i byłoby fajnie, gdyby się tutaj nimi podzielił - tak z potencjalnymi dyskutantami, jak i tylko czytającymi ich wpisy.

 

To nie tylko mogłoby ich ośmielić do zwierzeń w tym temacie ale pozwoliłoby również na zweryfikowanie ich własnych obserwacji, które mogą być bardzo inspirujące, a być może, z różnych względów (np. ze wstydu przed ośmieszeniem - lub zwykłą nieśmiałością po prostu), mogą być przez nich skrywane (a także przez inne osoby, które ich dokonały, a które ten temat zainteresował).

 

Myślę, że przykład doświadczeń autorki tego tematu (no, bo przecież wiadomo chyba, że to ona jest tym "kimś", wspomnianym wyżej) wpłynąłby wydatnie na przełamanie tej nieśmiałości.

To oczywiście tylko luźna propozycja ale sądzę, że warto ją rozważyć.

 

W końcu, nie ma to być jakiś kolejny temat tylko dyskusja "w której posypią się iskry".

Trochę niefajnie byłoby ją zaczynać jakimiś "letnimi filmikami" z YT.


  • 0



#3

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na jakiej podstawie stworzyłaś tezę, że zjawisko cienistych ludzi występuje coraz częściej ? Raczej skłaniam się w stronę, że brakuje danych na ten temat. Sam fakt, że temat jest wałkowany na forach i pojawia się częściej na portalach o wątpliwej wiarygodności, nie oznacza, że zjawisko wystepuje częściej. Brakuje rzetelnych badań, rzetelnych źródeł, rzetelnych relacji, czegokolwiek, czego można by się chwycić z naukowego punktu widzenia. A jest ku temu prosta przyczyna - cieniści są wymysłem, miksem urban legends, relacji z paraliżów przysennych i historyjek znudzonych nastolatków.

Teraz filmiki : fejk po fejku, jeden za drugim. Nie można na ich podstawie powiedzieć czegokolwiek, oprócz tego, że niemal z całą pewnością są zmontowane komputerowo lub przedstawiają tzw. artefakty. 


  • 0

#4

Arczibald.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie większość tych filmów wygląda na zmanipulowane ,coś zawsze gdzieś błyska ,wygląda niezbyt naturalnie (jakby stop klatki) ,ktoś nagrywa spacer po lesie i w momencie gdzie my nie jesteśmy w stanie nic zauważyć opuszcza kamerę jak gdyby szykował się do ucieczki ... tylko przed czym? Normalny człowiek przyglądałby się i nagrywał dalej. 

 Co da samego zagadnienia o cienistych ludziach to nie mam większego pojęcia ,gdzieś coś czytałem ,troszkę tutaj. Uważam jednak ,że coś jest na rzeczy odnoście "tamtego świata" Każdy z nas miał, lub nie ,doświadczenia na ten temat. Ja miałem ,więc z góry piszę ,że wierzę w takie rzeczy ale te nagrania do mnie nie przemawiają 


  • 0

#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@pishor

He he. Czuję się jakbym szła na ścięcie, ale niestety, ktoś musi stanąć po tej drugiej stronie. Robimy to w końcu dla dobra tych, którzy szukają obiektywnych rozwiązań, chcąc się czegoś dowiedzieć, nie narażając się na krytykę.A jak już się zdecydują na uczestnictwo w dyskusji, to będą tylko stroną, a nie poszkodowanym.

 

Ja ogólne wierzę w istnienie cienistych ludzi, bo z naukowego punktu widzenia, nic nie stoi na przeszkodzie zaistnienia takiego zjawiska.

Jako dziecko byłam światkiem tego zjawiska. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego. Rodzice nie pozwalali oglądać mi horrorów, więc nie mógł być to wytwór wyobraźni.  Ważną kwestią jest też to, że cień kota widziałam frontalnie a nie kątem oka. Był to wieczór i paliło się w pokoju światło.

 

Zauważcie, że to nie jest wymysł jednej osoby, a tych osób jest więcej. Zjawisko jest znane na całym świecie. Ja rozumiem widzenie kątem oka. Próbowałam parę razy, żeby to sprawdzić i faktycznie, jest szansa zobaczenia czegoś ciemnego. To może być pyłek kurzu, rzęsa etc. Sprawdziłam i można powiedzieć, że widzenie kątem oka, może być złudzeniem. Jednak co, w przypadku gdy widzi się dosłownie czarny cień frontalnie? W tym momencie nie można wykluczyć prawdziwości zjawiska.

 

@Sony i @Arczibald

Podejrzewam, że te filmiki to fejki, ale od czegoś trzeba zacząć, chociażby od zdemaskowania takiego filmiku. Ma ktoś jakieś pomysły? Bo jeśli nie dacie rady podważyć w sensowny sposób tych nagrań, to cieniści prowadzą 1:0 :D ha ha :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 02.09.2016 - 23:45

  • 1



#6

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym powiedział, że niestety to Ty musisz udowodnić prawdziwość tych filmów, ponieważ to ty sformułowałaś 2 tezy 

- cieniści ludzie istnieją.

- występowanie zjawiska ludzi cienistych w ostatnim czasie nasiliła się.

 

Z mojej strony argumentacja wygląda tak:

 

- cieniści ludzie nie istnieją. Brak przekonywujących dowodów. Po pierwsze mamy problem z oceną prawdziwości źródła, a w mojej opinii kompilacja filmików jest hmmm.... wątpliwej wiarygodności. Po drugie kompilacja jest zmanipulowana tak, by wzbudzić u widza strach (napisy, muzyka etc). 

- zjawisko nie może się nasilić, bo nie istnieje. 

 

Dodatkowo wydaje mi się , że ulegasz tzw. efektowi potwierdzenia.

 

"Efekt potwierdzenia, błąd konfirmacji, strategia konfirmacyjna – tendencja do preferowania informacji, które potwierdzają wcześniejsze oczekiwania i hipotezy, niezależnie od tego, czy te informacje są prawdziwe." - doszukujesz się informacji na forach, wyszukujesz filmiki etc.


  • 1

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego ludzi widzą shadow people i inne nierzeczywiste obiekty, przyczyny są takie
http://www.paranorma...hy/#entry670445
  • 0



#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.paranorma...

http://www.paranorma...

http://www.paranorma...

http://www.paranorma...

http://www.paranorma...ple#entry169810

 

Proszę wypowiadać się w istniejących tematach i nie robić bałaganu.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych