Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uroczy chomik podbił Internet. Czy wiesz, co się dzieje w Twoim mózgu, kiedy go oglądasz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Ten lis jest tez uroczy.

Chciałabym mieć takiego liska w domu ;) Tak się zastanawiam, co by się stało gdyby człowiek udomowił, nie wilka, tylko lisa?  Bo lisy chyba są łagodniejsze od wilków. Są półdzikie, gryzą, ale nie atakują pierwsze.

 

 

Boję się pająków. Ale to:

i tak jest słodkie.

On jest sweet :D

 

 

Lisy są tak samo dzikie jak wilki. I atakują pierwsze w takiej samej sytuacji jak wilki. Tyle, że zwierzęta rzadko kiedy atakują w innym celu jak pożywienie lub obrona. Oswajanie dzikiego zwierzęcia jest niezgodne z jego naturą i skoro tak kochasz zwierzaczki, to powinnaś o tym pomyśleć a nie widzieć tylko swoje chęci. Dzikie zwierzę będzie się męczyło w nie swoim naturalnym środowisku. A już trzymanie go w domu to skrajny egoizm.





#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem kilka razy lisa z bardzo bliska i w życiu bym nie pomyślał, że on może zaatakować. Wystarczył gwałtowniejszy ruch i uciekał szybciej niż kot domowy. Nie sądzę, że tak samo zachowałby się wilk.





#18

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 

Ten lis jest tez uroczy.

Chciałabym mieć takiego liska w domu ;) Tak się zastanawiam, co by się stało gdyby człowiek udomowił, nie wilka, tylko lisa?  Bo lisy chyba są łagodniejsze od wilków. Są półdzikie, gryzą, ale nie atakują pierwsze.

 

 

Boję się pająków. Ale to:

i tak jest słodkie.

On jest sweet :D

 

 

Lisy są tak samo dzikie jak wilki. I atakują pierwsze w takiej samej sytuacji jak wilki. Tyle, że zwierzęta rzadko kiedy atakują w innym celu jak pożywienie lub obrona. Oswajanie dzikiego zwierzęcia jest niezgodne z jego naturą i skoro tak kochasz zwierzaczki, to powinnaś o tym pomyśleć a nie widzieć tylko swoje chęci. Dzikie zwierzę będzie się męczyło w nie swoim naturalnym środowisku. A już trzymanie go w domu to skrajny egoizm.

 

To nie było pisane na poważnie. Myślałam, że każdy się skapuje, kiedy coś takiego pisze osoba, która już w przeszłości była wegetarianką i nigdy nie skrzywdziła by zwierzęcia (jedynie w samoobronie)...szybciej człowieka, jeśli by na to zasłużył ;)

 

Tak wygląda agresja lisa

 

A tak agresja wilków

 

Dalej kronikarz jesteś taki pewny tego, że lis i wilk, to takie samo zagrożenie?

 

Zauważ, jak reaguje lis a jak wilk.  Ten lis się tylko broni, ale i tak ma świętą cierpliwość. Warczy jak może, bo ostrzega. Nawet oswojony pies w tym momencie podjął by atak. Zwierzęta tak reagują, jak odetnie im się drogę ucieczki.  Ten lis na 100% zaatakowałby, ale tylko z konieczności. Na wolności, albo na większym terenie, już dawno by uciekł.

Tymczasem patrząc na wilki, nie za bardzo uśmiecha się im uciekać. Wybierają opcję ataku.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 03.09.2016 - 21:31




#19

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lisy są zadziwiające. Wygląda jak pies. Zachowuje się i porusza jak kot...





#20

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Oswajanie dzikiego zwierzęcia jest niezgodne z jego naturą i skoro tak kochasz zwierzaczki, to powinnaś o tym pomyśleć a nie widzieć tylko swoje chęci. Dzikie zwierzę będzie się męczyło w nie swoim naturalnym środowisku. A już trzymanie go w domu to skrajny egoizm.

Kronikarz, mówiłam ci już , że potrafię być bezczelna ? ;) Mam coś dla ciebie. Na pewno ci się spodoba ;) Lisie szczeniaczki są sweet :D

 

 

A ogólnie zwierzaczki w wersji Baby, są naprawdę rewelacyjne :D, tak samo jak ten chomik :D

 

@Ana Mert

Te liski są świetne. Mają coś w sobie np. diabełka ten drugi hi hi :D Jak ktoś zacznie mi się psocić, to powiem mu "Masz lisi temperament :D"


Użytkownik Endinajla edytował ten post 04.09.2016 - 00:11




#21

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe, czy uczucia towarzyszące człowiekowi w chwili śmierci takiego pupila są podobne do tych, wywołanych śmiercią dziecka. Naprawdę ciekawe.



#22

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Endinaila.
To nie są lisie szczeniaczki tylko fenki. Lisy pustynne.



#23

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe, czy uczucia towarzyszące człowiekowi w chwili śmierci takiego pupila są podobne do tych, wywołanych śmiercią dziecka. Naprawdę ciekawe.

 

Nie no, moim zdaniem to nieporównywalne w żadnym aspekcie. Zwierzę to nie człowiek. Dziecko jest częścią Ciebie, fizycznie i mentalnie, a zwierzę to tylko zwierzę, jakbyś nie był przywiązany, to inny rodzaj miłości. Przynajmniej dla mnie, kocham dziecko a nie kocham chomika czy kota - bez przesady. Pewnie się zaraz odezwą obrońcy, że jak ktoś nie ma dzieci a ma pieski i jest do nich tak strasznie przywiązany, to jest to samo - dla mnie nie jest i nigdy nie będzie. 





#24

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Endinaila.
To nie są lisie szczeniaczki tylko fenki. Lisy pustynne.

@Enetra, tam były również szczeniaczki, na jakimś ujęciu.

 

 

Ciekawe, czy uczucia towarzyszące człowiekowi w chwili śmierci takiego pupila są podobne do tych, wywołanych śmiercią dziecka. Naprawdę ciekawe.

To zależy jak się przywiążesz do pupila.. W moim przypadku, był to szok, płacz, widzenie ducha pupila,  różne zaburzenia somatyczne, w końcu Zespół Stresu Pourazowego, realne wizje na jawie z udziałem pupila. Do dziś śni mi się Shadow. We snach jest żywy i uśmiechnięty. Chyba moja psychika w ten sposób mnie ratuje, pozwalając na spotkania z nim, chociaż w snach. Nie wiem, jak to jest stracić dziecko, wolę się nie dowiedzieć, pewnie umarłabym z rozpaczy.





#25

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nornica-vole.jpg

 

Hehe fajny ten chomik. Nornice też nie są złe, ale lubią wkurzać właścicieli ogródków - jeśli się pojawią w takich miejscach. :)



#26

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Endinajla

 

 

Dalej kronikarz jesteś taki pewny tego, że lis i wilk, to takie samo zagrożenie?

 

Zauważ, jak reaguje lis a jak wilk.  Ten lis się tylko broni, ale i tak ma świętą cierpliwość. Warczy jak może, bo ostrzega. Nawet oswojony pies w tym momencie podjął by atak. Zwierzęta tak reagują, jak odetnie im się drogę ucieczki.  Ten lis na 100% zaatakowałby, ale tylko z konieczności. Na wolności, albo na większym terenie, już dawno by uciekł.

Tymczasem patrząc na wilki, nie za bardzo uśmiecha się im uciekać. Wybierają opcję ataku.

 

Wilk jest większy od lisa. W naturze to ma znaczenie.  Wilk będzie atakował większe zwierze, ale tylko do pewnej granicy, uzależnionej od dysproporcji wielkości wilka i jego przeciwnika czy też ofiary. Dodatkowo, wilki polują w grupach, a lisy to raczej samotniki. To też ma znaczenie. Mały lis nie zaatakuje dużego człowieka, ale wilk owszem. Jednakowoż samotny wilk, nie zaatakuje samotnego byka na łące, ale wataha wilków, jak najbardziej

 

I perełka na torcie.

 

Do dzisiaj wielu ludzi trzyma w domu potomków, strasznych wilków. Przerobili je na jamniki, spaniele i inne Chihuahua. A lisy jak były tak są.





#27

Smokerider.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dawniej człowiek udomowił wilka, który jest dzikim zwierzęciem. Dzięki temu obecnie mamy psy, które nie wydają się cierpieć z powodu udomowienia. 


Użytkownik Smokerider edytował ten post 02.10.2016 - 22:32


#28

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co Wy tam wiecie... ;)

 





#29

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Biedny chomik... żył sobie swobodnie w swojej klatce, nagle to z niej wyciągnęli, narzucili na niego koc i dali mu marchewkę do jedzenia. Groza. Przecież ten chomik musiał być przerażony. A co, jeśli myśli, że nie wydostanie się spod kocyka i ja marchewkę, bo, kierowany instynktem przetrwania, chce jak najdłużej przeżyć w pułapce ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik GBZP edytował ten post 04.10.2016 - 12:10


#30

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A co, jeśli myśli, że nie wydostanie się spod kocyka i ja marchewkę, bo, kierowany instynktem przetrwania, chce jak najdłużej przeżyć w pułapce ?

Chyba, jak najdłużej być w posiadaniu marchewki :D






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych