Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głupie zabawy, stare stroje, przykre konsekwencje?

Stare stroje Duchy Zbieg okoliczności

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16

malina89.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję to wszystko prawda, ale z drugiej strony wszyscy jesteśmy ludźmi. Nigdy nie zdarzyło Ci się upić do stanu "wskazującego na znaczne spożycie alkoholu"? Tym bardziej, że co jak co, ale jeszcze byłam studentką...
  • 0

#17

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdarzyło się.

Dlatego napisałem

Jak już masz mus żeby się nastukać (a są takie momenty w życiu, że normalny człowiek ma potrzebę napić się więcej niż zazwyczaj )

 

Zaś ta lista moich... "podpowiedzi", to dobre rady będące wynikiem wieloletniego dopracowywania "techniki" rozsądnego spożywania.

Skorzystasz - dobrze. Nie - drugie dobrze. Twój wybór.

 

Ale w związku z tym, że to nie jest poradnia dla spożywających - wróćmy do tematu.

 

Nie dostaniesz innych, lepszych, bardziej dosadnych odpowiedzi, czy podpowiedzi, bo wszystko, co opisałaś miało praprzyczynę podczas ostrego drinkowania z koleżanką.

Podczas, którego nie mogłyście nic wywołać - a już najmniej duchy.

 

W związku z tym,wszystko, co zdarzyło się w kolejne... rocznice tej balangi, nie jest w żaden sposób z nią powiązane.

Więc nie bardzo jest o czym rozmawiać.

Tym bardziej, że gdyby oderwać te "rocznicowe" zdarzenia od "praprzyczyny" (czyli balangi), to nie są one w żadnym stopniu nadzwyczajne - ot, banalne przypadki, które zdarzają się wielu ludziom.

Już nawet nie wspominam o tym, że te "dziwne" zdarzenia ustały, kiedy kolejną "rocznicę" spędzałyście w większym gronie.


  • 0



#18

malina89.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wystarczająco dobre, aczkolwiek nie szukam porad na temat mojego domniemanego alkoholizmu, bo do jako takiego mi daleko :) a powiedzcie mi, możliwe, że założenie jakiegoś ciucha - dajmy na to - z przeszłością może wywołać jakieś dziwne zdarzenia? Te stroje czarownic wyglądały, jak zdjęte z jakiegoś truposza.

Powtarzam, że to rozważania czysto HIPOTETYCZNE, nie zakładam, że tak było, ani Was do tego nie przekonuję. Przyjmijmy wersję siły działania ludzkiego umysłu + okropnego zbiegu zdarzeń.
  • 0

#19

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...możliwe, że założenie jakiegoś ciucha - dajmy na to - z przeszłością może wywołać jakieś dziwne zdarzenia? Te stroje czarownic wyglądały, jak zdjęte z jakiegoś truposza.
Powtarzam, że to rozważania czysto HIPOTETYCZNE

 

Hipotetycznie, to sama napisałaś:

 

wypożyczyłyśmy (po znajomości) ze szkoły filmowej, okropne, odstraszające stroje czarownic.

 

Inaczej mówiąc - były to kostiumy. Które ktoś uszył w taki sposób żeby wyglądały jak zdjęte z jakiegoś truposza.

 

Więc teraz sama odpowiedz sobie na pytanie - czy ubranie na siebie czegokolwiek co wygląda tylko strasznie (bo straszne nie może być z prostego względu - jest to sztuczny twór, stworzony dla konkretnych potrzeb) może wywołać cokolwiek u ubranego?

Chyba tylko wtedy jeśli sam sobie to wmówi.

 

Równie dobrze możesz zapytać czy jeśli ugryzie cię człowiek ucharakteryzowany na zombie (np statysta z TWD) to na pewno nie zarazi cię tą śmiertelna chorobą, którą udaje w serialu.

Odpowiedź będzie podobna.

 

A przy okazji, jeśli w ogóle rozważasz tego typu kwestię, to te twoje "rocznicowe" nawiedzenia, tracą jeszcze bardziej na wiarygodności.

 

edit:

@Staniq

Nie pytaj skąd wiem....

Jesteś... dziewczyną? :o


Użytkownik pishor edytował ten post 31.08.2016 - 20:30

  • 0



#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... nie mogłyście nic wywołać - a już najmniej duchy.

 

Uważam, że mogły i wywołały. Kaca. Może jego objawy nie były klasyczne, bo i zapewne imprezka nie była z tych hardcorowych, ale zawsze....

Zresztą, wkręcanie sobie dobrych historyjek, to domena dziewczyńskich imprez. 

Nie pytaj skąd wiem....





#21

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie, jeśli ktoś wierzy w magię, to... eh.... hmm.... Zawsze można przekląć coś, ale  to już wyższy poziom wtajemniczenia = Black Magick, za co wylatuje się z kościoła z wielkim hukiem, równo i dokładnie! Jednak wielu ludzi wierzy w uroki i klątwy.  Może ty też, kiedyś o tym słyszałaś?

Dla mnie to grę przejęły psychiczne mechanizmy. Żadnych duchów i żadnych ciemnych mocy nie było. :)

 

 

Zresztą, wkręcanie sobie dobrych historyjek, to domena dziewczyńskich imprez.

Nie pytaj skąd wiem....

@Staniq

Zawsze się zastanawiałam, o czym świadczyć może twój nick, bo jakby zamienić ostatnią literkę z "q" na "k", to wychodzi w sumie...hy hy :D


  • -2



#22

malina89.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałam o urokach, jednak bardzo pobieżnie - nie na tyle, aby się na ten temat wypowiadać.
Mogłabyś rozwinąć temat?

Tu po raz kokainy zaznaczę, że abstrahuję od wymienionych przeze mnie zdarzeń, a pytam ze zwykłej ciekawości :)
  • 0

#23

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... bo jakby zamienić ostatnią literkę z "q" na "k", to ...

Nie chciej, aby ktoś zaczął układać anagramy lub rebusy z Twojego nicka. 

 

malina89@

Urok, to se można rzucić (tfu, tfu - na psa urok). Gdyby wszystkie uroki rzucone na mnie doszły do celu, to byłbym jakimś mutantem. Były wśród nich dość niezwykłe: 

- "oby Ci lufa czołgowa na czole wyrosła" (były i wersje wulgarne, które litościwie przemilczę),

- "żebyś zzieleniał" (chciano mnie zrobić na Hulka), itp.

Cała reszta, czyli "obyś się pod ziemię zapadł" i takie tam różne, zebrane do kupy, mogłyby być lekturą na dłuższe posiedzenie.

W ubikacji.





#24

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słyszałam o urokach, jednak bardzo pobieżnie - nie na tyle, aby się na ten temat wypowiadać.
Mogłabyś rozwinąć temat?

Tu po raz kokainy zaznaczę, że abstrahuję od wymienionych przeze mnie zdarzeń, a pytam ze zwykłej ciekawości :)

Powiem Ci tak.... Trudno w to uwierzyć, w tą cała magię, ale coś w tym jest, jeśli już księża potrafią takie osoby wykluczać ze społeczności Kościoła. ( taki kościelny ban)

Ja zaczęłam w to wierzyć, kiedy sama stałam się ofiarą klątwy. Ja i mój brat mieszkaliśmy na wakacjach w takim domku. Ja wylądowałam na pogotowiu z zakrwawioną łapą a brat omal nie wbił sobie gwoździa w stopę. ( uratowały go grube podeszwy) Krwista masakra działa się w tym domu, a po tym wszystkim znaleźliśmy podłożone śliwki w kształcie krzyża. Kiedy rozprawiliśmy się z tą co nas odwiedziła i dała siatkę śliwek i wyjechaliśmy stamtąd, już nic nam się nie działo. Ta kobieta podobno ma zakaz wstępu do kościoła w parafii, właśnie z powodu czarów.

Jeśli na dom można spuścić klątwę, to na ubranie również. Zaraz pewnie znokautują mnie ujemnymi punktami, bo piszę o czymś  z czym oni (pewna niewielka grupka na forum) się nie zgadza.- STANDARD , stąd taka moja reputacja. Jakby co napisz do mnie na PW :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 01.09.2016 - 14:32

  • 0



#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja zaczęłam w to wierzyć, kiedy sama stałam się ofiarą klątwy.


 

 

Krwista masakra polegająca na prawie zranionej stopie i zranionej dłoni?

Pewnie domostwo się później nie nadawało do użytku.

Tyle krwi.

To jakaś bardzo zła kobieta musiała być, żeby urządzić wam tak krwawą łaźnię.

 

Swoją drogą (bo to mnie zaciekawiło) napisałaś:

Kiedy rozprawiliśmy się z tą co nas odwiedziła i dała siatkę śliwek

a wcześniej

naleźliśmy podłożone śliwki w kształcie krzyża.

 

Ja już nawet nie pytam co to za gatunek śliwek ma kształt krzyża, bo domyślam się, że śliwki były UŁOŻONE w kształcie krzyża.

Bardziej interesuje mnie co innego.

Skoro kobiecina dała wam SIATKĘ śliwek, to kto je ułożył na kształt krzyża?

No, bo chyba one w tej siatce to luzem były wrzucone?


  • 2



#26

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Specjalnie kupiłem dzisiaj siatkę śliwek. Wrzucałem do siatki na różne sposoby przez pół godziny, nawet raz nie udało mi się zbliżyć do kształtu krzyża. To musiał być cud!

Żeby nie było, prawie naukowy eksperyment był. Jedyny zysk z tego jest taki, że śliwki są miękkie i zostaną pożarte za chwilę.

Może siatka musi być w kształcie krzyża? Tak, to jest rozwiązanie tej sztuczki.





#27

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, chodziło mi o UŁOŻENIE w kształcie krzyża :/

 

 

Krwista masakra polegająca na prawie zranionej stopie i zranionej dłoni?

Pewnie domostwo się później nie nadawało do użytku.

Tyle krwi.

To jakaś bardzo zła kobieta musiała być, żeby urządzić wam tak krwawą łaźnię.

Gdzie napisałam o zranionej dłoni? Wiesz ja nie zraniłam sobie dłoni, ale się przewróciłam i wbiłam sobie nóż, w rękę, w taki sposób, że nie dało się w normalny sposób zatamować krwi. Myślano nawet, że żyła poszła. I wiesz, co? To nie jest śmieszne. Musieli mi to zszywać. Do dziś mam bliznę. Więc zachowaj te docinki, dla siebie.

 

 

Specjalnie kupiłem dzisiaj siatkę śliwek. Wrzucałem do siatki na różne sposoby przez pół godziny, nawet raz nie udało mi się zbliżyć do kształtu krzyża. To musiał być cud!

Żeby nie było, prawie naukowy eksperyment był. Jedyny zysk z tego jest taki, że śliwki są miękkie i zostaną pożarte za chwilę.

Może siatka musi być w kształcie krzyża? Tak, to jest rozwiązanie tej sztuczki.

Śliwki były ułożone w kształcie krzyża.

 

Jednak to nie jest temat o mnie i nie róbcie off topu. Odpisałam wam, by sprostować, to czego nie rozumiecie. Koniec. dalej piszemy na temat, lub odpisujemy na pytania autorki, a nie między sobą. Jeżeli macie jakieś pytania do mnie to na PW, koniec- kropka.


  • 0



#28

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Gdyby wszystkie uroki rzucone na mnie doszły do celu, to byłbym jakimś mutantem. Były wśród nich dość niezwykłe:
- "oby Ci lufa czołgowa na czole wyrosła" (były i wersje wulgarne, które litościwie przemilczę),
- "żebyś zzieleniał" (chciano mnie zrobić na Hulka), itp.

Jakby te dwa uroki zadziałały, to wyglądałbyś jak działo samobieżne...
 

Ja zaczęłam w to wierzyć, kiedy sama stałam się ofiarą klątwy.

To dlatego dyszał na ciebie demon z twojego psa zrobiony, czy to twoja nowa przygoda wymyślona na poczekaniu by się poczuć wyjątkową? A może ty grasz w jakieś paranormalne bingo i jak zmyślisz dziewięć paranormalnych zdarzeń ze swojego życia to wygrasz toster?
 

Ja zaczęłam w to wierzyć, kiedy sama stałam się ofiarą klątwy. Ja i mój brat mieszkaliśmy na wakacjach w takim domku. Ja wylądowałam na pogotowiu z zakrwawioną łapą a brat omal nie wbił sobie gwoździa w stopę. ( uratowały go grube podeszwy) Krwista masakra działa się w tym domu, a po tym wszystkim znaleźliśmy podłożone śliwki w kształcie krzyża. Kiedy rozprawiliśmy się z tą co nas odwiedziła i dała siatkę śliwek i wyjechaliśmy stamtąd, już nic nam się nie działo.

Urzekła mnie twoja historia. Czy jak zrzucimy ci się na ten przeklęty toster, to sobie pójdziesz i przestaniesz zmyślać te kulawe historyjki z kiepskiego opka?
 

Krwista masakra działa się w tym domu

Skaleczyła się bidulka i już ma krwawą masakrę.
Krwawa masakra wygląda o tak na przykład:


 

Jeśli na dom można spuścić klątwę, to na ubranie również.

W mitologii którejś tam jeden koleś dostał koszulę nasączoną jadem, co go chyba wykończyło. Ponoć też szata Jezusa była przeklęta - kto ją włożył, ten umierał czy coś. Był nawet z tego film zrobiony, jeden z większych gniotów o Jezusie.
 

Zaraz pewnie znokautują mnie ujemnymi punktami, bo piszę o czymś z czym oni (pewna niewielka grupka na forum) się nie zgadza.- STANDARD , stąd taka moja reputacja.

Jakbyś nie pisała bzdur, nie kłamała i nie zmyślała bajek co tydzień by poczuć się wyjątkową, to byś nie dostawała minusów. Gdybyś pisała mądre i ciekawe rzeczy, to dostawałabyś plusy. Z drugiej strony teraz możesz w każdym poście grać ofiarę tych złych ludzi z forum co się znęcają nad biedną dziewczyną i dają jej złośliwe minusy. Czy życzysz sobie karton chusteczek do kompletu z tosterem?

Użytkownik Urgon edytował ten post 01.09.2016 - 18:39

  • 0



#29

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Shadow

W nosie mam rozmowę o tobie, bo to ostatnia rzecz, która mnie interesuje. Jeżeli jednak próbujesz tu odgrywać specjalistkę od uroków, robiąc autorce tematu nadzieję na to, że wiesz na ten temat cokolwiek i podajesz konkretny przykład, który już na pierwszy rzut oka kupy się nie trzyma, to chcę się dowiedzieć więcej.

To nie ja zacząłem rozmowę o śliwkach i to nie ty będziesz wyrokować co jest OT, a co nie - przynajmniej dopóki nie będziesz na tym forum pełniła jakiejś funkcji.

 

Masz z tym problem? Raportuj - niech moderacja oceni, kto tu offtopuje.

 

A za nim to zrobisz po raz kolejny pytam - i jest to pytanie jak najbardziej w temacie, bo pozwoli autorce zweryfikować, czy przypadkiem nie robisz jej w konia.

Zresztą, to ona sama zmieniła temat w tym momencie:

 

Słyszałam o urokach, jednak bardzo pobieżnie - nie na tyle, aby się na ten temat wypowiadać.
Mogłabyś rozwinąć temat?

 

I myślę, że zanim zaczniesz jej doradzać na PW, to chętnie dowiedziałby się, czy rozmawia z osobą choć trochę wiarygodną.

 

Pytanie brzmi tak jak poprzednio:

Skoro kobiecina dała wam SIATKĘ śliwek, to kto je ułożył na kształt krzyża?

No, bo chyba one w tej siatce to luzem były wrzucone?

 

Bo najpierw napisałaś:

Kiedy rozprawiliśmy się z tą co nas odwiedziła i dała siatkę śliwek

 

a później

Śliwki były ułożone w kształcie krzyża.

 

Przecież odpowiedź na to pytanie powinna być prosta?

Ktoś to musiał zrobić, bo w pomysł Staniqa, że to siatka była w kształcie krzyża - trudno mi uwierzyć (choć pomysł, sam sobie wydaje się być bardzo atrakcyjny).

Więc?


  • 0



#30

neurotoksyna.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Droga autorko tematu:
Jesli te zjawiska ustaly i czujesz sie w porzadku, proponowalbym...OLANIE tego co sie zdarzylo.. Jest okej nie zaprzatamy sobie glowy i zyjemy dalej :)

D O double G!
  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Stare stroje, Duchy, Zbieg okoliczności

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych