Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wstrząsające pochodzenie mema Trollface


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wśród aktywnych użytkowników internetu niezwykle popularny jest wizerunek trollface. Niewielu jednak zna jego mroczną tajemnicę. Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy użytkownik o pseudonimie Whynne opublikował na swoim deviantarcie śmieszny komiks z kierowcą i policjantem. Komiks zrobiony został w Paint'cie i szybko stał się prawdziwym memem.

 

Trollface.jpg

 

Tymczasem jego prawdziwym autorem był ten niepokojąco wyglądający człowiek:

 

Trollface%201.jpg

 

Henry Lee Lucas - sławny amerykański pedofil i seryjny morderca. Na swoim koncie ma 11 udowodnionych zabójstw. Swoją zbrodniczą karierę zaczął od zabicia kuchennym nożem swojej matki. Odsiedział za to 15 lat, w tym 4,5 roku w klinice psychiatrycznej.

 

Kiedy wyszedł na wolność, urządził prawdziwą rzeź. Po aresztowaniu sam przyznał się do 300 zabójstw, ale tylko 213 z nich można było ocenić jako bardziej lub mniej prawdopodobne. Do dziś nie wiadomo ile ludzi straciło przez niego życie. Lucas stał się popularny w amerykańskim społeczeństwie, na motywach jego historii nakręcono 3 filmy.

 

Podczas procesu udowodniono mu 11 gwałtów i zabójstw, za co dostał karę śmierci, ale później zamieniono ją na dożywotnie więzienie. Potwór zmarł za kratami w wieku 64 lat na zawał serca.

 

Lucas po raz pierwszy narysował go na ścianie piwnicy, w której dokonał gwałtu na dziewczynce.

 

Trollface%202.jpg

 

Później ozdobił nim swoją celę.

 

Trollface%203.jpg

 

W jaki sposób Whynne odnalazł rysunek nie wiemy. Jedna wersja mówi, że stało się to podczas wycieczki do miejsca pracy jego ojca (funkcjonariusza jednego z wydziałów policji w Texasie). Według drugiej, Whynne zobaczył trollface'a na zamkniętych forach internetowych dla zboczeńców, na których opisywana była postać Henry'ego Lee Lucasa.

 

Tak czy inaczej, ta wykrzywiona w szyderczym uśmiechu twarz jest ponurym towarzyszem współczesnej internetowej społeczności.

 

autor:Vampiirike

 

źródło

 

Zdjęcia pochodzą z podlinkowanego artykułu.

 

 

 

 


  • 16



#2

Szumi1910.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawa historia... do tego teraz będzie dziwnie używać "trollface'a" ze względu na znajomość prawdziwej genezy powstania....


  • 0

#3

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Oj pishor obawiam się, że dałeś się... strollować ;)

 

Ta historia to nic więcej tylko zwyczajna creepypasta. Nie ma na nią absolutnie żadnych dowodów. A co więcej - twórca trollface'a jest znany i nawet posiada do niego prawa autorskie, co byłoby niemożliwym gdyby tylko przerysował tę twarz ze zdjęć.

 

Prawdziwa historia jest mało "wstrząsająca" - otóż Carlos Ramirez (znany jako Whynne) po raz pierwszy wykorzystał tę twarz w jednym ze swoich komiksów (lecz bynajmniej nie w tym z policjantem, choć to on przyniósł jej popularność). A pomysł na nią zaczerpnął z innego mema, znanego jako "Raperodent":

RR.jpg

 

Historia "Rape rodenta", pomimo zastanawiającej nazwy, również nie jest jednak wstrząsająca. Jest to nieudana próba narysowania postaci komiksowej "Mighty Mouse", którą autor wrzucił do neta. Twarz myszy wyszła cokolwiek zastanawiająco, jak u typa spod ciemnej gwiazdy, więc postać tę internauci po prostu okrzyknęli mianem "Rape rodent".

 

Mighty Mouse:

mighty_mouse.jpg

 

Ot i cała sprawa. Ramirez otwarcie mówił o historii powstania tego mema, zaś o Henrym Lee Lucasie nigdy nie wspomniał ani słowem.


  • 10



#4

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciekawa historia... do tego teraz będzie dziwnie używać "trollface'a" ze względu na znajomość prawdziwej genezy powstania....

To fejk jest, spokojnie. :P

 

EDIT: Skittles zdążył przede mną i to z obszerniejszym tłumaczeniem.


Użytkownik Edric edytował ten post 31.08.2016 - 13:53

  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj pishor obawiam się, że dałeś się... strollować ;)

Być może - nie zastanawiałem się nad tym specjalnie.

Po prostu zobaczyłem historię "z dreszczykiem" i pomyślałem, że warto wrzucić jako ciekawostkę (stąd wybór działu min).

 

Nota bene - czytałem komentarze pod tym artykułem więc...no, nie jestem jakoś szczególnie zaskoczony :D

 

Ostatnio kilka razy czytałem na forum żale, że mało takich "dreszczykowatych" historii się na nim pojawia. Więc...

Jak widać po reakcji użytkowników - warto było. I Twój post na to wskazuje również - bo zareagowałeś 8)

I o to chyba chodzi?


  • 1



#6

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w 2009 wrzuciłem fragment książki który opowiadał o dokonaniach tego pana. 

 

Dla zainteresowanych: http://www.paranorma...as/#entry363028

Miłej lektury. 

 


  • 2

#7

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Używam go głównie na Viberze. Nigdzie indziej jakoś mi nie po drodze. Mem jak mem 


  • 0



#8

Valkyria Saeth.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mem jak mem, ale moim zdaniem to jest bajeczka, która ma dodać pikanterii memowi, którego używa dość dużo osób i który jest popularny. Historyjka swoją drogą ciekawa i dość ciekawie napisana, także nie jest tak źle. ;)


  • 0

#9

Heian.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam pomysł miał zapewne przerazić i spowodować dziwne myśli osób, korzystających z tego mema, ale jak napisała Ksiądz Cerber [zabawny problem lingwistyczny]:

 Mem jak mem 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych