Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy coś jest w moim mieszkaniu?

Nawiedzenie duchy paranormalne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

KingBruceLee.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jestem tutaj nowy. Do założenia tematu skłoniły mnie moje dziwne przygody.
Dziwne rzeczy w moim mieszkaniu zaczęły się dziać kilka miesięcy temu, kiedy to mniej więcej po godzinie 5 nad ranem ze ściany spadła drewniana figurka.
Pomyślałem wtedy, że to nic dziwnego. Może po prostu jakimś cudem zaczep ześlizgnął się z gwoździka.
Jakieś półtora miesiąca po tym wydarzeniu w nocy, kiedy przeglądałem na tablecie internet, w drugim pokoju włączył się telewizor. Żaden program nie nadawał, ponieważ dekoder był wyłączony, ale i tak serce zaczęło bić mi szybciej, więc wyszedłem z mieszkania przed blok na papierosa i siedziałem tam chyba z godzinę. Serio, miałem pietra żeby wrócić do domu.
Miałem też dwukrotnie sytuację, gdzie w nocy samoistnie włączał mi się laptop, ale tłumaczyłem to sobie, że może jakaś aktualizacja albo jakiś wirus, choć program żadnych nie wykrywał.

Wszystko to działo się, kiedy zostawałem sam w mieszkaniu, ponieważ mieszkam jeszcze z rodzicami i chodzą oni do pracy na 12-godzinne zmiany, więc czasem (rzadko) mam wolne mieszkanie na noc.

Wszystkie te wydarzenia zawsze jakoś sobie racjonalnie tłumaczyłem, choć wiadomo, że ludzka fantazja lubi wszystko wyolbrzymiać.
Jednak ostatnio zakupiłem książkę „Demonolodzy” opowiadającą o rodzinie Warrenów, na podstawie historii ich działalności nakręcono kilka horrorów. Dwa dni temu około godziny 23 dotarłem do strony 63 i jak w pokoju obok coś walnęło, aż podskoczyłem. Wchodzę do pokoju, zapalam światło i widzę leżący na podłodze obraz, który dostałem na pierwszą komunię, przedstawiający Jezusa.
Myślałem, że dostanę zawału. Książkę od razu wrzuciłem do szuflady i jej nie wyjmuję do tej pory.
Na razie nikomu z domowników nie mówiłem o tych wydarzeniach.
Przyszedłem po poradę tutaj na forum. Myślicie, że to zwykłe dzieła przypadku, czy (odpukać) coś jest w domu?
Za wszelkie opinie dziękuję.

Użytkownik KingBruceLee edytował ten post 27.08.2016 - 23:04

  • 0

#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sadzę, że jakaś energia lub byt mogą być w twoim domu, ale nie koniecznie. Mieszkasz np. blisko ulicy, szosy przelotowej? Wtedy wibracje powodowane np. przejeżdżającym tirem mogą wpływać na spadanie przedmiotów. No chyba, że praktykujesz okultyzm, wtedy możesz doznawać takich stanów. ;)


  • 2



#3

KingBruceLee.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam obok drogi, ale w nocy nic po niej praktycznie nie jeździ. Okultyzmu tym bardziej nie praktykuje, jedynie kiedyś oglądałem na YouTube taśmy z egzorcyzmu, gdzie była rzekomo rozmowa egzorcysty z demonem, ale całej nie wysłuchałem, bo mi włosy dęba stanęły.
  • 0

#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A za dnia, przejeżdża tamtędy dużo tirów albo ciężkich pojazdów? Słuchasz głośnej muzyki? Bo czasami fale dźwiękowe mogą naruszać struktury również.


  • 0



#5

KingBruceLee.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tirów dziennie jest może od 5-10, muzyki słucham na słuchawkach. Może pomoże fakt, że mieszkam w stosunkowo nowym bloku, który ma 11 lat.
  • 0

#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zależnie jak był budowany. W sumie to stawiam właśnie na te wibracje. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na to od strony zjawisk paranormalnych, to powiedz mi oprócz tego samoistnie włączającego się telewizora czy laptopa, zdarzało się coś jeszcze, np. uczucie chłodu, jakieś odczucia, że coś się otarło o ciebie, stuki, miganie światła, pękanie żarówek, cieniste postacie, duchy etc.?

Albo jakieś stany depresyjne, lęki, kłopoty ze snem itp? Wiesz zła energia może odbijać swoje piętno na psychice.


  • 0



#7

CzoczoVk.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do laptopa, może zostawiles a nie pamiętasz w stanie czuwania ? Wtedy najdrobniejszy ruch myszką, touch padem powoduje ponowne uruchomienie.
  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mieszkasz może na terenie gdzie są kopalnie? Bo czasem jest tak że jakiś wstrząs pod ziemią powoduje że blok się rusza i wtedy różne rzeczy mogą spaść.
  • 0



#9

KingBruceLee.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc odpowiadam.

Zależnie jak był budowany. W sumie to stawiam właśnie na te wibracje. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na to od strony zjawisk paranormalnych, to powiedz mi oprócz tego samoistnie włączającego się telewizora czy laptopa, zdarzało się coś jeszcze, np. uczucie chłodu, jakieś odczucia, że coś się otarło o ciebie, stuki, miganie światła, pękanie żarówek, cieniste postacie, duchy etc.?
Albo jakieś stany depresyjne, lęki, kłopoty ze snem itp? Wiesz zła energia może odbijać swoje piętno na psychice.


Czasami zdarza mi się, że przeniknie mnie zimno. Co do odczuć, to zdarza mi się jak już leżę w łóżku i próbuję zasnąć, mam wrażenie, że coś stoi za łóżkiem, albo w progu drzwi. Myślałem, że to tylko jakieś moje urojenia.
Co do stukania, to raczej nie. Czasem szafa trzeszczy, ale to chyba po prostu taki jej urok. Migania światła, pękajacych żarówek nie ma.
Jeśli chodzi o duchy, to osobiście żadnego nie widziałem i nie chcę widzieć.
Moja mama kiedyś mi opowiadała, że raz spała w domu swojej babci i w nocy, kiedy się przebudziła zobaczyła wysoką, białą kobietę w rogu pokoju, która pokazywała jej palcem żeby podeszła.



Co do laptopa, może zostawiles a nie pamiętasz w stanie czuwania ? Wtedy najdrobniejszy ruch myszką, touch padem powoduje ponowne uruchomienie.


Byłem pewny, że wyłączałem, nie mam w zwyczaju zostawiać laptopa w trybie czuwania, ale wszystko możliwe. Może akurat wtedy zapomniałem.


Mieszkasz może na terenie gdzie są kopalnie? Bo czasem jest tak że jakiś wstrząs pod ziemią powoduje że blok się rusza i wtedy różne rzeczy mogą spaść.


Z tego co wiem to nie było u mnie żadnych kopalni. Poza tym, dlaczego to wszystko się dzieje jak jestem w domu sam?
  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro obrazy czy tam figurki spadają to widocznie są słabo powieszone. Rozumiem jak u kogoś jest silny wstrząs albo jakieś trzęsienie ziemi to może coś spaść. ale żeby spadało tak sobie to znaczy że trzeba przejrzeć czy wiszące rzeczy są dobrze zamontowane i tyle.

A co do telewizora, ludzie na forum opisywali takie przypadki  że włączał im się samoistnie tv. Mnie się to nie zdarzyło.


  • 0



#11

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czasami zdarza mi się, że przeniknie mnie zimno. Co do odczuć, to zdarza mi się jak już leżę w łóżku i próbuję zasnąć, mam wrażenie, że coś stoi za łóżkiem, albo w progu drzwi. Myślałem, że to tylko jakieś moje urojenia.
Co do stukania, to raczej nie. Czasem szafa trzeszczy, ale to chyba po prostu taki jej urok. Migania światła, pękajacych żarówek nie ma.
Jeśli chodzi o duchy, to osobiście żadnego nie widziałem i nie chcę widzieć.
Moja mama kiedyś mi opowiadała, że raz spała w domu swojej babci i w nocy, kiedy się przebudziła zobaczyła wysoką, białą kobietę w rogu pokoju, która pokazywała jej palcem żeby podeszła.

To raczej trochę za mało by mówić o jakiś poważnych "siłach", duchach, demonach. Stawiała bym na te te wibracje z ulicy ;) a co do komputera, myślę , że laptop naprawdę mógł być włączony, nie zauważyłeś tego, co czasami się zdarza. Zalatany dzień, jakiś kłopot, zakochanie, myślenie, marzenie, to czasami powoduje, że się zapomina o niektórych sprawach. Każdy tak ma ;) Co do TV...to jesteś pewien , że ktoś go wyłączał?  Brak prądu ( zdarza się, że wyłączają) powoduje wyłączenie się TV, a potem gdy przychodzi prąd, to telewizor ma prawo włączyć się samoistnie. Mój  tak ma. ;)

Także bądź spokojny :) Uważam , że nic złego się w twoim mieszkaniu nie dzieje :) Jakby coś to pisz.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 28.08.2016 - 10:35

  • 0



#12

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to nie było u mnie żadnych kopalni. Poza tym, dlaczego to wszystko się dzieje jak jestem w domu sam?

 

 

Jeżeli jesteś sam domu i masz bujną wyobraźnię, normalne jest, że skupiasz się bardziej nad tym co dzieję się wokół. Ja tak mam kiedy zostaję sama w domu. Słyszę wszystko co normalnie w czyjejś obecności bym zignorowała.

Mieszkasz w ogóle na Śląsku może?

 

Włączający się komputer to chyba coś co się zdarza. Kiedy nocowałam przez jakiś czas u rodziców w pokoju brata to jego komputer włączał się o 3 w nocy. Problem z komputerem zniknął kiedy przestałam go hibernować i zaczęłam wyłączać normalnie. Wyciągałam też wtyczkę z gniazdka na wszelki wypadek.

 

Co do tv. Tu masz potencjalne rozwiązanie. Jeżeli to nowy model może faktycznie ma zapisane aktualizacje na którąś godzinę. http://www.elektroda...pic1878049.html

Albo trzeba odłączyć kabel od internetu:

http://1-forum.net/t...-i-wlacza__1844

Jeżeli wpiszesz w google "tv sam się włącza" to dostaniesz kilka wątków. Widać to nie jest taki rzadki problem.


  • 0



#13

KingBruceLee.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Także bądź spokojny :) Uważam , że nic złego się w twoim mieszkaniu nie dzieje :) Jakby coś to pisz.


Dzięki , będę pisał, choć wolę żeby nic już się samo nie włączało, nie spadało ze ścian itd.

 
Mieszkasz w ogóle na Śląsku może?
 .


W Szczecinie.

Ogólnie dzięki Wam za porady. Niby zawsze wszystko próbuję sobie racjonalnie tłumaczyć, te włączające się laptopy itd. ale teraz ten obrazek co spadł to aż mi włosy na głowie stanęły. Może to przez tę książkę trochę przyświrowałem. Tak czy inaczej jakby coś to będę pisał.

Użytkownik KingBruceLee edytował ten post 28.08.2016 - 11:20

  • 1

#14

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak miałam stary telewizor to zdarzało się, że się samoistnie włączał gdy zbliżała się burza. Wtedy nie działał normalnie, nie pokazywał żadnego kanału, tylko "szumy", szary ekran i nie można było nic z nim zrobić za pomocą pilota, ani przycisku na telewizorze. Trzeba było odłączyć go od prądu. Z nowym telewizorem się to nie zdarza. Może problem leży w telewizorze? 


  • 0



#15

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może ktoś ma podobny model pilota od telewizora ? Sąsiad akurat włączył, a ty odebrałeś to jako sygnał od demona... a był to tylko sygnał z pilota.
Używasz innych używek, tak poza papierosami ?
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Nawiedzenie, duchy, paranormalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych