Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne istoty we śnie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

białyjeleń.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od kilku miesięcy miewam sny, które przerażają mnie do granic możliwości.
Budzę się w swoim łóżku, wszystko jest na swoim miejscu, wręcz mam trudności z ocenieniem czy to sen czy jawa, nagle samoistnie otwierają się drzwi i do pokoju wchodzi wysoka, humanoidalna istota jakby stworzona z cienia, chwyta mnie i wyrywa z łatwością z łóżka. Kiedy staram się ruszyć, krzyczeć, zareagować, po prostu nie mogę. Nie jestem w stanie nic powiedzieć, nie jestem w stanie się poruszać. Istota po prostu jednym szybkim ruchem paraliżuje mnie w powietrzu. Najczęściej wtedy we śnie tracę przytomność i budzę się na jawie cały zdyszany. Czasem zdarza się, że istota ciągnie mnie po mieszkaniu, jednak w tym wypadku, również nie jestem w stanie nic zrobić.
Takie sny zdarzają się średnio trzy-cztery razy w tygodniu. Ciężko jest mi uspokoić serce, kiedy zrywam się nocą.
Co mogłoby według was wywoływać takie stany?
  • 0

#2

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stres, sytuacja w rodzinie, jakas choroba psychiczna lub po prostu ogólny strach przed tym snem przez co miewasz go często bo dużo o nim myślisz.
  • 0

#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zwykły paraliż senny. A jeśli to duchy to jest na to sposób.

[attachment=3981:e4f29a75180e35e7af56d76e2201f2d5.gif]


  • 1



#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogą powodować je nerwy, stres, i tak jak kolega Camebe powiedział :)

 

Ja też kiedyś miałam coś podobnego - sen, który wyglądał jak 100% rzeczywistość, tyle , że z jakimiś mężczyznami o dziwnych spojrzeniach - obcymi w roli głównej. Mnie nikt nie szarpał, ale dostałam propozycje wejścia na pokład ich statku. Jeszcze świadomość mnie nie opuściła ( jak w realu) i się nie zgodziłam. W tym śnie strach mnie nie opuszczał. Jak na sen to trochę dziwne, bo raczej  nie powinnam się bać i tak świadomie myśleć. Położyłam się spać i w pozycji jakiej zasnęłam , w takiej się rano obudziłam :)

 

Jednak z tego co piszesz, to może być również paraliż senny.


  • 0



#5

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za robotę się weźcie, a nie się jakimiś snami przejmujecie! :)

Naprawdę (bez obrazy), ale czytając takie tematy to mam wrażenie, że ludziom się już po prostu nudzi.

Przejmować się snem? Opisywać to? Po co? Kogo to obchodzi? Każdy ma jakieś sny. Nie rozumiem ludzi, którzy za wszelką cenę chcą się swoimi snami chwalić i uważają swoje sny za coś wyjątkowego. Nie - nie są wyjątkowe. Ja na temat swoich snów mógłbym napisać encyklopedię, albo co najmniej dobrą książkę SF, ale tego nie robię. A po co? A po to, że nikt poza mną i tak by nie zrozumiał o co w tych snach chodziło.

 

Sen i wizje senne to prywatna, intymna sprawa i naprawdę nie rozumiem jaki sens ma pytanie kogokolwiek o to, co dane coś może znaczyć.

Jeśli sam śniący nie rozumie swojego snu, to tym bardziej nie pomoże mu w tym obca osoba.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 25.08.2016 - 00:25

  • 0



#6

lagartija_nick.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Endinajla, pytanko.

Nie przeszło Ci nigdy przez myśl, abstrahując od wszystkich mądrych rzeczy, które zostały Ci tutaj powiedziane, że rozpoczynanie każdej odpowiedzi w stosunku do nowych użytkowników, od przytoczenia swojej własnej ekscytującej historii, stawia Twoją osobę w oczach stale czytających (co rusz i znowu, i jeszcze raz, i jeszcze bo mało)  w potwornie niekorzystnym świetle? Nie musisz odpowiadać na to pytanie, albo nawet - nie odpowiadaj na to pytanie, po prostu spróbuj się zastanowić.

Boziu broń przed takimi rozmówcami w rzeczywistym świecie. Mnie to żenuje.

 

Przepraszam za offa.


  • 2

#7

Glow!.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o sny tego typu,które się powtarzają i za każdym razem ciężko zapanować Ci nad tachykardią... Przepraszam,że zapytam. Nie chorujesz na zaburzenia lękowe? Przeżywałeś jakiś chroniczny stres,napięcie? Stosowałeś jakieś leki (np.escitalopram) przed pojawieniem się tych snów lub może zaprzestałeś brania leków w sposób nagły?


  • 0

#8

chimaera.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Radzę spróbować interpretacji (np. techniką autowywiadu) albo nauczyć się świadomego śnienia i zapytać istotę, czego chce i co oznacza. Sny przedstawiają twoją podświadomość, by je zrozumieć, musisz się z nią skontaktować.


  • 1

#9

Bigben.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Miewałem podobne klimaty we śnie. Ciągle powtarzający się atak istoty, której nie widziałem, ale czułem. Wrażanie przerażające. Sposób, który mi pomógł: zawsze przed snem mówiłem jasno i wyraźnie, że nie chce mieć do czynienia z tą istotą. pomogło. Spróbuj, bądź zdecydowany, to ty decydujesz i masz władzę nad tym.

Pozdrawiam.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych