Skocz do zawartości


Zawieszający i przegrzewający się smartfon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam was.

 

Pojawił się u mnie ostatnio problem ze smartfonem, który notorycznie się nagrzewa i zawiesza. To moja Xperia E4G. Przegrzewa się szczególnie przy korzystaniu z Wi-Fi i oglądaniu filmów za pośrednictwem aplikacji Youtube, ale nie tylko, bo również przy np. słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów z karty sd. 

 

Instalowałem już różne aplikacje czy to obniżające temp. CPU czy baterii ale nic to nie dało. Wielkokrotnie go resetowałem czy to przywracaniem ustawień fabrycznych czy to twardym resetem. Nic. Ilość zainstalowanych aplikacji też nie robi różnicy. Dziś smartfon się zawiesił i zaspałem do pracy bo nie zadzwonił i tak dalej nie może być.

 

Nie obejmuje go gwarancja. 

 

Jakieś pomysły?


Użytkownik critter☆ edytował ten post 24.08.2016 - 08:21


#2

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten model niestety nie cieszy się zbyt dobrą opinią.

 

http://www.mgsm.pl/p...sony/xperiae4g/

 

Wg mnie jedynym racjonalnym wyjściem jest zakup nowego telefonu, koniecznie z 2 GB pamięcią RAM.

Można oczywiście próbować coś rzeźbić w tym telefonie po uprzednim "zrootowaniu" ,pousuwać niektóre aplikacje systemowe, które obciążają procesor i drenują baterię ale nie sądzę aby to przyniosło długotrwałą poprawę.

 





#3

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Aplikacje "obniżające" zużycie baterii czy temperaturę służą do wyświetlania reklam i zbierania danych. Niestety, nie ma na niego Cyanogenmoda ani innych, koszernych systemów, wiec jedyna opcją jest root by powywalać śmieci. Grzać, niestety, się będzie, bo ma tani wyświetlacz TFT, moduł WiFi też sporo mocy potrzebuje. Następnym razem bierz Ciamciunga lub HTC...



#4

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może być to kwestia hardware'u a nie samego systemu operacyjnego. Kiedyś telefon mi się mocno grzał i okazało się, że bateria była na wykończeniu. Nejlepszym pomysłem chyba będzie wymiana. Jak lubisz Xperie to polecam Z3 + cyanogenmod. :)





#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten typ już tak ma.

Nie wiem jak z innymi smartfonami bo tak się złożyło, że do tej pory miałam szczęście korzystać tylko z 2 Xperii (X10 mini pro i Tipo Dual) ale oba mają tendencję do przegrzewania. U mnie szczególnie we znaki daje się internet przez GSM.

 

Zauważyłam jednak, że po instalacji niektórych apek telefon grzał się o wiele częściej, nawet w stanie względnej bezczynności a po ich odinstalowaniu i zainstalowaniu aplikacji alternatywnych telefon grzeje się tylko podczas intensywnej pracy (taki przypadek miałam przy niektórych aplikacjach przewidujących czas pracy na baterii i przy niektórych grach typu tetris ale taki BatteryBot i Quadris nie powodują szczególnego grzania).

Co pozwala mi sądzić, że pewne aplikacje powodują nadmierne nagrzewanie telefonu.

 

Odinstaluj co się da a później instaluj najbardziej potrzebne aplikacje pojedynczo(upewnij się, że jest wyłączone autoprzywracanie kopii zapasowej). Jak zobaczysz zwiechy lub grzanie - odinstaluj ostatnio instalowaną aplikację i poszukaj alternatywy.

Ilość zainstalowanych aplikacji nie ma znaczenia - wystarczy jeden "grzejnik".





#6 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Już jest zrootowany. Niedługo albo z nową umową wezmę coś z 2gb ram albo po prostu kupię coś na poziomie galaxy s6 albo xiomi mi5. 

 

Generalnie ten smartfon tak się zachowuje nawet kiedy zostaje dosłownie jedynie 4-5 aplikacji zainstalowanych.

 

A jakie smartfony byście polecali do zakupu. Cena do 2500.



#7

neurotoksyna.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przegrzewa sie, bo temperatura na zewnatrz jest wysoka.. Ten model nie ma silnego procesora, wiec lapanie temperatury, spowodowane silnymi podzespolami nie wchodzi w gre.. Wedlug mnie to wina bateri/zle zoptymalizowanego softu..
Smartfon do 2500? Nie zaartuj ;) kup sobie na spokojnie do 1000PLN i bedzie w porzadku..

D O double G!

#8 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Do 1000 to ja dostanę wraz z przedłużeniem umowy. Sęk w tym, że w momencie przedłużania ostatnim razem Xperia E4G zdaje się też była "do 1000". No nic, dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.



#9

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

albo hard reset z wgraniem nowego ROMu.

 

Jeśli mowa o nowych telefonach to polecam Lenovo P70, dystrybucja z chin, 700zł, benchmark score - 47k. Bateria 4000 mAh. Procesor z niższych półek - mediatek, ale jestem bardzo zadowolony z tego telefonu. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych