Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zebrało mi się na sentymenty :) - a zarazem witam pięknie

piotr89

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Piotr89.
  • Postów: 33
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich :)

 

Wydawało mi się, że po tym jak po roku 2012 nastąpiła wielka klapa z domniemanym końcem świata to takie fora jak typu paranormalne odejdą w niepamięć co zresztą się stało w wielu internetowych środowiskach, które pompowały temat ufo, obcych, 2012, nibiru, kalendarz majów i niestety ich dogmaty umarły śmiercią naturalną.

 

Jednak ostatnio zebrało mi się na sentymenty postanowiłem wpaść i odwiedzić stare śmieci i poczytać czy może ma ktoś coś ciekawego do powiedzenia. Wbrew pozorom tematyka ufologiczna na dzisiejszy stan wiedzy równoznaczna jest z bujaniem w obłokach chociaż w tej dziedzinie bardzo często włącza się dziedzina teologiczna czyli religijna interpretacja życia poza ziemskiego i związany z tym motyw Boga.

 

Oczywiście w takim temacie silnie popieram pogląd, który określa się jako filozofia iluminizmu i najprawdopodobniej o tym będę chciał rozmawiać na tym forum. Oczywiście jestem fanem tematyki paranormalnej także w kontekście ufologicznym czy okultystycznym. Wyjątkowo również interesuje mnie wątek tak zwanych dzieci indygo i o tym również wspomnę nie bez powodu :). Jest to prąd określany mianem New Age i także w tym kontekście odzywa się tematyka religijna. Chociaż przeczytałem wiele książek psychologicznych, filozoficznych w odniesieniu do wątku teologicznego i powiązaniach z okultyzmem, także Biblie choć nie całą to jednak jestem radykalnym ateistą i wyznawcą religii rozumu. Prowadzę również osobisty blog na ten temat jednak na dzień dzisiejszy nie cieszy się on zbytnią popularnością być może za słabo go promuje więc to o czym mam chętkę porozmawiać przedstawię tutaj.

 

Tym samym chcę się również przywitać na imię mi Piotr, rocznik 89 pochodzę z Warszawy jednak mieszkam obecnie w zachodnich Niemczech. Moją pasją i wewnętrznym umiłowaniem jest tworzenie muzyki co również zaprezentuję w dziale Muzyka, a także oczywiście interesuje się tematyką psychologiczną, filozoficzną, teologiczną i okultystyczną (szerzej rozumiejąc to interesuje mnie zjawisko mediumizmu). Od razu mówię, że nie polubią mnie tutaj ludzie ortodoksyjnie i radykalnie nastawieni do czczenia religii :) Będę przedstawiał szereg argumentów i wykładów filozoficznych w których prostolinijnie udowodnię, że Bóg nie istnieje - istnieje tylko człowiek i tylko on jest co najwyżej Bogiem. Bóg to postać mitologiczna stworzona przez staroświecką mentalność starożytnych ludzi. To samo można powiedzieć o Zeusie, Herkulesie, Hadesie czym kimkolwiek innym.

 

Spójrzcie na to w ten sposób, że jeżeli na przykład człowiek odkryje życie na Marsie (a silnie na to się zapowiada) to w tym momencie burzy się cała religia. Niech wskaże mi ktoś duchownego kto będzie raczył wydać oświadczenie na ten temat i próbować znieważyć odkrycia nauki. Po prostu Biblia zamyka się w strefie ziemskiej. Druga sprawa to pytanie czy Biblie należy traktować poważnie i uznać, że to co jest w niej napisane nie jest jedynie wymysłem jakichś ludzi? odpowiedź brzmi biblie można traktować co najwyżej jako podręcznik historyczny i nawet nie tyle, bo jeżeli ma ktoś bystre oko i cierpliwość do przeczytania ponad tysiąca stron pisma świętego to dostrzeże w pewnych miejscach, że Biblia sama sobie przeczy w wielu wersetach :) i to tak doraźnie, że dziwię się, że ktokolwiek daje radę ufać temu w to co jest tam napisane. Popieram pogląd, że w życiu człowieka przejawiają się zjawiska określane mianem paranormalne jednak nie ma w tym żadnego Boga. To jest długi i trudny wywód jednak możliwy do jego opisania nawet na gruncie logiki.

 

Także rozpoczynam swój udział, kłaniam się wszystkim i witam serdecznie :) 

 

 



#2

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam na forum, uwaga na kotły, widły i płonącą siarkę. :P
A Staniq zaraz poczęstuje Cię chlebkiem i kotkiem z grilla :P

A tak serio, witamy w szeregach :) patrząc po zainteresowaniach i przekonaniach, będziesz miał tu z kim pogadać :)



#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla nie których ateizm, gnostycyzm to religia, a dla niektórych stan umysłu. 

Witaj.


Użytkownik Aidil edytował ten post 23.08.2016 - 11:33




#4

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie Bogiem jest Wszechświat, a człowiek, to co najwyżej nanobożek :D he he

Witaj w szeregach ;)





#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sie ma. Też interesuję się mediumizmem.



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako się rzekło...

- kotem i chlebem witamy. 







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych