Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne sny, próba o opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

melciak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, że przez wiele lat byłam ateistką. Nie wierzyłam w żaden wyższy byt ani życie pozagrobowe. Mam 27 lat i choć mam szeroką gamę zainteresowań to temat życia po życiu jakoś mnie nie interesował.
Zdecydowałam się tutaj opisać to co mnie spotkało, żeby ktoś obiektywny powiedział mi czy to faktycznie znak z tamtej strony czy moja wyobraźnia. Do tej pory nieliczne osoby, którym o tym mówiłam, mnie wyśmiewały.
W marcu 2012 u mojej mamy zdiagnozowano raka piersi. Wcześniej nic nie wskazywało na to by chorowała. Wyglądała jak okaz zdrowia. Tymczasem w lutym przez około tydzień miałam wciąż ten sam sen. Śniła mi się babcia, mama mojej mamy, która zmarła gdy miałam 2 lata. W ogóle jej nie pamiętam, a w domu nie ma żadnego jej zdjęcia. W tym śnie nic nie mówiła, tylko patrzyła na mnie smutno i głaskała po grzywce. Wtedy nie wiedzialam że to babcia. Gdy ten sen powtórzył się czwarty raz powiedziałam o tym mamie. Pamiętam że śmiałam się że we śnie obca baba głaszcze mnie po grzywce. Mama dziwnie wtedy popatrzyła i powiedziała że jej mama zawsze głaskała ją po grzywce, gdy była smutna. Po opisaniu przeze mnie kobiety ze snu, mama powiedziała że to babcia, ale natychmiast dodała, że na pewno widziałam jakieś zdjęcie, z tym że ja naprawdę nidy nie widziałam zadnego zdjęcia mamy. Po ostatnim śnie, następnego dnia mama wyczua guza w piersi. Podczas jej leczenia, kilkakrotnie Śniła mi się jej siostra, która zmarła w 2008 iz która miałam bardzo dobry kontakt. Opowiadała różne historie z dzieciństwa mojej mamy i powtarzała, żebym się nie martwia bo będzie dobrze. I faktycznie było. Moja mama żyje i ma się dobrze. Od tamtej pory ani babcia, ani ciocia mi się nie Śniła. Tylko czasem w ciągu dnia czuje bardzo intensywny zapach świeżego prania, który nieodmiennie kojarzy mi się z ciocią.
Kolejna seria snów miała miejsce 2 lata temu. W marcu 2014 roku wciąż śnił mi się dziadek, ojciec mojego taty. Ww rodzinnym domu taty, ciągle szukał okularów, a nigdy ich nie nosił. Całe życie miał bardzo dobry wzrok. Ja za każdym razem mu pomagałamm a in mówił jak się cieszy, że wyrosłam na dobrą kobietę. Zmarł kiedy miałam 7 lat. Nie wiem ile razy powtarzał mi się ten sen, ale ostatniego znaleźliśmy te okulary, ale to były okulary mojego taty bez jednego szkła. Dziadek mi je dał i powiedział, żebym wygonila jego syna do okulisty bo może być za późno. Tata juz dawno powinien iść na kontrole ale wciąż coś mu wypadalo. W końcu poszłam z nim na kontrole. Okazało się, ze ma oderwanie siatkówki. Musiał być operowany. Okazało się też, ze coraz gorzej widział na to oko, ale się nie skarżył. Po operacji znów śni mi się dziadek, ale tym razem zabiera okulary i mówi że nie będzie już potrzebne. Potem już mi się nie śnił, ale czasem, nie wiem dlaczego mam wrażenie jwgo obecności.
Czy to moja wyobraźnia? Czy faktycznie jakiś znak z tamtej strony?

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#2

Latrans666.

    Wszyscy kłamią....

  • Postów: 79
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc to że nie pamiętasz swojej babci nie znaczy że jej wygląd nie siedzi gdzieś w twojej głowie. W snach potrafimy zobaczyć kogoś kogo po prostu minęliśmy na ulicy, zobaczyliśmy w dzieciństwie czy dawno zapomnieliśmy z braku kontaktu. To w jakich sytuacjach ci się śnili można wytłumaczyć tym jak się martwisz, przejmujesz lub też myślisz po prostu. Mi ostatnio śnią się pewne sytuacje które są adekwatne do mojego braku humoru. Sama zapewne okłamujesz się że zawsze coś skończy się dobrze lub po prostu inni tak cię pocieszają.

 

Z drugiej strony gdyby ci wierzyć po prostu zmarłe bliskie ci osoby cały czas są przy tobie. Jak to przeważnie się mówi (szczególnie po kilku głębszych) pomagają ci w życiu, troszczą się o ciebie i pilnują by nic złego ci się nie przytrafiło. Kiedy tego potrzebujesz po prostu kontaktują się z tobą w jedyny sposób jaki mogą. Ale by poczytać nieco więcej w takim sensie musisz poczekać na Endinajle xD


  • 1

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trudno powiedzieć jak mogło być. W tym drugim przypadku wiedziałaś, że z okiem twojego ojca jest coś nie tak i że dawno już miał to zbadać. A ponieważ miałaś już w rodzinie przypadek ciężkiej choroby, obawy ujawniły się w snach. Gdy moja mama kupiła skuter zdziwiłem się że nie kupiła kasku i namawiałem ją żeby sobie szybko kupiła. No i kilka dni później miałem sen w którym pojawia się kask motocyklowy. Ale nie nastąpił zaraz po tym żaden wypadek, minął tydzień i kupiła kask bez komplikacji i przeczuć.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 21.08.2016 - 14:10

  • 0



#4

melciak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiedzialam, że tata ma coś z okiem. Ukrywał to, ale ma wade wzroku wiec co jakiś czas chodzi do okulisty, a ja zaciągnęłam go na kontrole bo nie był u niego ze trzy lata

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podziwiam, coś musi w tym być, nigdy nie mam kontekstowych snów


  • 0

#6

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słyszałem podobne historie o ostrzeżeniach/przestrogach wydawanych przez zmarłych nam bliskich we snach. Myślę, że coś może być na rzeczy, bo w końcu posiadamy w sobie cząstkę naszych rodziców/dziadków/pradziadków. Z  drugiej strony może to być zwykła świadomość i wyczuwanie np. że Twój ojciec może mieć problem ze wzorkiem, bo np. unikał jakiś czynności czy np. podczas rozmowy umysł mógł zauważyć(ale ty nie), że coś jest nie tak(coś jak mikroekspresja). Co do babci być może gdzieś w głębi pamięci utarł Ci się jej obraz - bo w końcu ją widziałaś, ale Ty nic nie pamiętasz.


  • 0

#7

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jesli niektore z tych snow rzeczywiscie byly "prorocze" to na pewno nie wszystkie. Ludzie ktorzy maja takie "zdolnosci" probuja czesto na sile lub podswiadomie dopasowac sen do jakichs wydarzen w realu, ale kazdy z tych ludzi sni po prostu swoje pragnienia, marzenia, leki i wydarzenia z przeszlosci. Moze gdy bylas mala babcia glaskala cie po glowie a twoj mozg to zapamietal i po dlugim czasie to wysnilas. Dziekuje, dobranoc.

Użytkownik Camebe edytował ten post 23.08.2016 - 13:18

  • 0

#8

melciak.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że faktycznie moja podświadomość pamięta wygląd babci, nie mniej sny z dziadkiem trochę mnie przestraszyły. Tata wcześniej się migdy nie skarżył na wzrok. Jasne, ma wade i nosi okukary od wielu lat, ale nigdy nie było nic więcej
Oczywiście mogłam coś zauważyć tylko zwyczajnie tego nie zanotować... w każdym bądź razie dziękuję za odzew :)

Wysłane z mojego SM-T211 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w takie rzeczy (prekognicja). Wiele razy śniło mi się coś, co zwiastowało późniejsze wydarzenia. Możliwe, że nawet pisałam o tym na forum, aczkolwiek już nie pamiętam. 


Użytkownik Ksiądz Cerber edytował ten post 08.09.2016 - 20:07

  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych