Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to UFO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że te loty miały miejsce od 7:30 mniej więcej. O tej porze u mnie na balkonach nie ma nikogo.

Czyli nie tylko nie było ptaków ale też innych ludzi?

Robi się ciekawie. Jest u was jakiś zakaz wychodzenia na balkony przed godziną ósmą?

A co z tymi, którzy obserwowali to z ziemi? Chyba nie wszyscy zabrali się do balonów?

Jakaś obsługa techniczna tych zawodów (czy tam pokazów), przypadkowi przechodnie - może ktoś na przykład do pracy szedł o tej porze, albo jakimś autobusem, czy tramwajem jechał?

 

To musiał być szybki pojazd, na zdjęciu, które mam 2 sekundy później już nic nie ma. A normalnie helikopter czy coś takiego to 2 sekundy później da się złapać na zdjęciu.

 

Jak rozumiem, owada nadal wykluczasz? Nie wiem tylko dlaczego?

 

Nie wiem, dlaczego mnie tak traktujecie. Jak jakąś paranoiczkę.

 

Nikt cię tak nie traktuje - ale zmienię zdanie jeśli podasz jakiś przykład (najlepiej cytat z czyjejś wypowiedzi w tym temacie).

Mile widziane dwa cytaty, bo użyłaś liczby mnogiej.

 

Nie spodziewałam się tego wśród tych, którzy się na tym temacie znają.

 

A to założenie to na jakiej podstawie przyjęłaś? W sensie - "że się znamy na tym temacie"?

 

 

Myślicie, że zamieściłabym to dla zabawy?

Bynajmniej. Ale ty z kolei nie dopuszczasz do siebie myśli, że możesz się najnormalniej w świecie mylić. I interpretować na sposób "paranormalny" zupełnie banalne wydarzenie. Jakim był przelot owada przed obiektywem.

Wykluczam tu drona, bo zakładam, że tego mogłabyś zauważyć.
 

Chyba mało wiecie na tematy ufo, ponieważ jest powiedziane, że można nie widzieć tych pojazdów aczkolwiek czasami podczas zrobienia zdjęcia pojawiają się one na fotografiach.

Przyznaję, że jest to dla mnie nowość.

I w związku z tym przyznaję również, że niewiele wiem "na tematy ufo".

Ale ma to swoją dobrą stronę - tzw "plus dodatni", bo teoria na temat tego, że istnieją ufo, których nie widać, a które można zobaczyć tylko na fotografii, warta jest założenia osobnego tematu.

Co, mam nadzieje zrobisz w najbliższym czasie.

Wierzę też, że w tym temacie dowiedziesz, że to "jest powiedziane".


  • 0



#17

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

panie i panowie   chyba  patrzymy w złym kierunku zdjęcia "podejrzane" dwa obiekty są obok balonów  przy rogu budynku .  co do tego większego obiektu  on jest z tyłu zamazany bądź nie wyraźny nie widać tylnej części obiektu może ją światło słońca się na niej odbija i dlatego takie nie wyraźne  ale fakt jest faktem  po większym zbliżeniu  widać że to jest helikopter tylko no właśnie jest troche podejrzanie dziwny , zamiast wieszać psów na autorze tematu pokombinujcie z  odwracaniem kolorów i zbliżaniem/wyostrzaniem zdjęcia bo  jest  bardzo ciekawe


  • 0

#18

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Patrzymy w kierunku wskazanym przez autorkę. Mógłbyś wskazać o jakie inne obiekty Ci chodzi? Bo ja tam nie widzę nic niezwykłego.

I co nazywasz wieszaniem psów na autorce? Bo chyba nie podanie racjonalnego wyjaśnienia sprawy?


  • 0



#19

czarownik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To czy był to obiekt obcych czy wojskowy trudno jednoznacznie potwierdzić. Mógł to też być owad albo dron. Trudne do ustalenia. Nie mniej jednak sam zrobiłem swoim życiu trochę takich zdjęć i od 15 lat wychodzę dziwnym zbiegiem okoliczności na zdjęciach...


  • 0

#20

Koksik.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem nowy na forum. Co to może być. Bardzo poważnie proszę. Przyjechałem z wakacji nad oceanem , siedziałem luzowalem itp. Zbierałem kamienie porostu niektóre były, są podobne do bursztynu. Trochę mi się znudziło godzina ok 18,40 przed zachodem słońca pomału przypływ dookoła praktycznie skały najmniej 70m wysokości. Zaobserwowałem coś świecącego. Myślę kamień trochę duży. Świecił a raczej wtedy wydawało mi się ze odbija jakoś słońce. Robiłem zdjęcia tel. Jakiś mężczyzna coś krzyknął ja nic hyba portugal. Mam go na zdjęciu wskazuje palcem. Wczoraj przeglądałem zdjęcia zresztą dzisiaj też. I do życzy kamień to świecące w kolorze seledynowym pół jajo ok może 40 -50 CM. Uniósł się widział je też ten mężczyzna przemieszczalo się ok 1 -2 minut. OK ale na zdjęciach które mam nadzieję uda mi się wrzucić dzisiaj a jest ich kilka a szczególnie chodzi mi o ostatnie jest postać ok 190 cm nie jest chyba do końca fizyczna i jest tylko na ostatnim zdjęciu a zdjęcia są robione ok max 30 s po sobie. Najbliżsi ludzie są oddaleni od postaci min 300 metrów a widać ich wyraźniej niż tą postać co to ???????
  • 0

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłeś krypton, a ta wysoka postać to superman.
  • 1



#22

Koksik.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobre ha ha naprawdę, ale nie .Może ktoś pomóc jak tu wrzucić zdjęcia ?
  • 0

#23

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W prawym dolnym rogu pod oknem, gdzie wprowadzasz tekst posta, jest przycisk "Więcej opcji". Otwiera się nowe pole tekstowe z większą ilością opcji. Pod spodem jest przycisk "Dodaj plik", z której korzystasz.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 21.08.2016 - 17:35

  • 0



#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś długo mu idzie wrzucane tego zdjęcia. Wiadoma sprawa.

A co do tej foty, kształt helikoptera jest ale mocno niewyraźny. Obiekt się wydaje być bliżej niż większość balonów. Więc obstawianie że to jakiś owad może być prawdziwe.


  • 0



#25

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi to na helikopter nie wygląda, sądząc z kształtu musiała by to być duża maszyna tj. mi 24 czy mi 8 a nikt ze względów bezpieczeństwa nie wydałby pozwolenia na latanie takim "potworem" na trasie przelotu balonów (zresztą najbliższa baza śmigłowcowa jest w Inowrocławiu a tam chłopcy o tej porze jeszcze śpią a biorąc pod uwagę że to sobota to latanie można wykluczyć). Na powiększeniu widać że obiekt ma kształt dyskoidalny oświetlony z lewej strony. Jak dla mnie to typowe ufo :) bo na dobrą sprawę  nikt nie wie co to jest :) Wg mnie owad też odpada chociaż mogę się mylić aczkolwiek jestem nieomylny bardziej od tego co wie wszystko :D


  • 0

#26

Fufu.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To albo Helikopter albo owad jakiś Ci przeleciał :)


  • 0

#27

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po co zakładasz temat i pytasz czy to UFO, skoro Ty wiesz, że to UFO i żadnej innej racjonalnej odpowiedzi nie przyjmujesz do wiadomości?

 

 

Daniel ale to jest UFO, bo o czym innym tu rozmawiamy jak nie o Niezidentyfikowanym Obiekcie Latającym?  ;)

Mam nadzieję, że w tym konkretnym przypadku nikt (może poza autorką?) nie mówi o ET?  

 

 

edit: jak autorka ma jakieś dodatkowe poszlaki świadczące o ponadnaturalnym charakterze uwiecznionego zjawiska to chętnie się zapoznam, bo póki co sprawa wygląda jak moje zdjęcie, niektórzy pewnie pamiętają, z którym "przybiegłem" kiedyś na forum - czyli słabo.

 

Do widomości autorki zdjęcia: są lepszej jakości (i zawartości) materiały UFO, z których wynika tyle samo - nic.


Użytkownik fussy edytował ten post 21.08.2016 - 23:03

  • 0

#28

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra. Skoro samo wspomnienie o blurfo nie załatwia sprawy wdajmy się głębiej w szczegóły.

 

Widać wyraźnie, że obiekt jest "przecięty na pół" - górna/lewa połowa jaśniejsza, pozostała część ciemniejsza.

Linia przecięcia jest równoległa do granicy słońce/cień na trawie poniżej. Co znaczy, że jest to również efekt promieni słonecznych.

Położenie światła i cienia jest jednak odwrotne do tego na trawniku - co znaczy, że obiekt nie znajdował się nad tym punktem.

Takie ułożenie cienia wskazuje na dwa miejsca - obok widocznego na zdjęciu bloku z lewej strony albo tuż przy balkonie/oknie z którego fotografowano.

Pierwszy przypadek wykluczam - obiekt musiałby znajdować się nieco niżej i odrobinę bardziej z lewej strony zdjęcia by chwycić cień w taki sposób.

Pozostaje bliższa możliwość.

Zwróćmy uwagę na ścianę z prawej strony - jest niemal w pełni oświetlona słońcem. A to oznacza, że obiekt musiał być bardzo blisko, w przeciwnym wypadku cień obejmujący jego prawą stronę padłby również na ową ścianę.

 

Teraz pytanie - co znajduje się bezpośrednio na lewo od punktu z którego było robione zdjęcie? Balkon jest wypukły? Blok ma w tym miejscu kształt litery L lub inną wypustkę? W czasie robienia zdjęcia wystawiłaś rękę z aparatem poza barierkę? Jest tam coś w rodzaju anteny?

Jeżeli nie ma tam nic - obiekt przeleciał tuż przed obiektywem aparatu a cień rzuciła twoje ręka lub krawędź urządzenia.


  • 1



#29

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Helikopter to raczej było by mało prawdopodobnedlatego że kierunek rozmycia wskazuje jakby kierował się w stronę balonów, co jednak jest zakazane, strefa wokół startujących balownów jest zamknięta dla helikopterów (w tak bliskiej odległości) jak i również dronów. Jednocześnie ten "helikopter" nie ma statecznika pionowego, wiem że istnieją takie lecz nie ma takich z takim gabarytem kadłuba. Jeżeli to jakiś idiota z dronem to powinni go za jajeczka powiesić bo stwarza zagrożenie osób w balonach. bardziej stawiał na jakiegoś przelatującego ptaka, twoje skupienie jest na balonach więc bardzo łatwo nie zauważyć czegoś szybko przelatującego.
  • 0

#30

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale na dron, to to jest za wielkie. Może jakiś syfek przeleciał w trakcie zdjęcia.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych