Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prorocze sny, pytania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Bahometh.
  • Postów: 31
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Co do odpowiedzi na pytanie to nie słyszałem o żadnych praktykach wywoływania proroczych snów może poza plemionami (nie pamiętam nazw) które stosowały "mieszanke ubulawu". Tak można ją kupić (nie próbowałem, ale sporo czytałem kiedyś o tym). Mieszanka jest z kilku roślinek które podwyższają częstotliwość występowania snów, poprawiają ich zapamiętywanie i pomagają w świadomych snach, jednak nie liczyłbym na spektakularne efekty a tym bardziej na pojawienie się snów proroczych. Piszę to jako ciekawostkę że byli tacy szamani i tego korzystali.

 Widzę też dużo porównań deja vu do snów proroczych, jak dla mnie to dwie zupełnie oddzielne tematy. To pierwsze jak u każdego pojawiało się u mnie dość często w życiu to 2-gie raz spontanicznie. Mój sen proroczy który się spełnił to widok mężczyzny ze strasznie zdeformowaną twarzą w tramwaju, po kilku dniach widziałem dokładnie to samo jadąc tramwajem do domu (jakaś straszna choroba :c ), Jestem pewien że to nie było żadne deja vu ponieważ przeżywałem lekko ten sen wcześniej a nie że pojawiło się uczucie "przecież mi się to śniło" w czasie tego zdarzenia. Moje wytłumaczenie? Znajdujemy się często w tych samych godzinach w tych samych miejscach i zawsze są osoby które widujemy częściej niż inne (podobna godzina kończenia pracy itp.). Musiałem więc widzieć tego człowieka wcześniej i mi się to przyśniło.

 

 Co do ostatniego postu bo nie rozumiem: LightWorker15 napisałeś "Boga (lub jak kto woli, jeśli jest za ezoteryką która nawiasem gubi dusze - wyższą energię)". Czym zatem jest Bóg jeśli nie "wyższą energią"/ "siłą sprawczą" utrzymującą materię, energię i wszystkie prawa fizyki takimi jakimi są? Starszym Panem z długą siwą brodą?


Użytkownik Bahometh edytował ten post 09.09.2016 - 00:30

  • 0

#17

chimaera.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mniej więcej. Zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, Lightworker15 wierzy, że Bóg jest osobą.


  • 0

#18

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Co do odpowiedzi na pytanie to nie słyszałem o żadnych praktykach wywoływania proroczych snów

 

Są pewne okoliczności, które temu sprzyjają, ale wywoływać proroczego snu nie próbowałem. Proroczy sen - taki, którego nie da się podważyć - miałem tylko raz. Zmienił on moje pojmowanie rzeczywistości. Były jeszcze 2 albo 3 inne sny, ale mógłbym na upartego podważać ich paranormalność. Ale tego jednego snu nie. Od tego momentu wiem, że nauka jeszcze nie opisała wszystkich zjawisk rządzących światem... ale kiedyś to nastąpi.

 

Zwiększyć szanse można następująco:

- im dłużej i lepiej śpimy, tym większa szansa na zapamiętanie snu (jakiegokolwiek)

- rozmyślanie o snach i śnieniu przed zaśnięciem

- pisanie na kartce lub w zeszycie o innym śnie, który już się miało - też przed zaśnięciem

- nastawienie się na zapamiętanie snów, powtarzanie sobie w myślach "doskonale zapamiętuję wszystkie sny" albo czegoś podobnego

 

Dzięki temu można zapamiętać więcej snów, ale niekoniecznie proroczych. Ten przyszedł do mnie, kiedy się tego nie spodziewałem, kiedy tego nie oczekiwałem... znienacka. Do dzisiaj zastanawiam się, jak to możliwe...


  • 0



#19

robertcb.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skłaniam sie do hipotezy wieloświata, alternatywych wcieleń żyjących w jego odnogach i ich fragmentów codziennych przeżyć jako treści naszych snów.

Mózg w tej hipotezie musiał by wykorzystywać zjawiska typu splątania kwantowego, gdyż w przypadku snów jako rzeczywistych przeżyć z alternatywnych światów oraz snów proroczych realistycznie oddających fragment przyszłości - informacja musiała by być przesyłana z prędkością większą niż prędkość światła w próżni.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych