Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch w lesie?

duch las podkarpacie cień

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#31

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ty masz dowody na istnienie shadow people? Wiesz, jak się narzuca komuś, że coś istnieje to trzeba to udowodnić, bo inaczej identyfikacja osób ze schizofrenią czy innym chorobami byłaby dość trudna. Ktoś zostałby wysłany do lekarza, bo widzi codziennie cienie w pokoju. Lekarz, który dostałby odpowiedź, że najpierw to on musi udowodnić że tych cieni tam nie ma, bo inaczej chory nie podejmie się leczenia ma trochę związane ręce.

No bo w sumie jak można udowodnić, że czegoś nie ma? Pokazywaniem zdjęć, na których czegoś NIE MA? Daj spokój. Poza tym to raczej interesem osoby, która narzuca jakiś pogląd jest udowodnić jego sensowność. Osoba, która uważa, że to stek bzdur na udowadnianiu tego niczego nie zyska, zwłąszcza, że coś jest ewidentnie stekiem bzdur.

 

 

W świecie, jest tyle zjawisk paranormalnych o których czasami tu, aż wstyd mówić, dlatego o wielu rzeczach tu nie piszę.

 

To wszystkiego jak do tej pory nie opisałaś? Ty to masz życie.

 

Ale masz rację. Ataki nie są fajne jeżeli ktoś po prostu zadaje pytanie. Nadmierne narzucanie komuś, że kłamie, bo tak, nie jest ok.

Z drugiej strony to nie powinno być dziwne a nie oburzające, że ktoś zwrócił uwagę na to, że dwie osoby korzystają z jednego konta. To trochę rzadko spotykane, tym bardziej, że założenie konta to kwestia paru minut. Dlatego inni mieli prawo podejrzewać, że coś jest nie tak.


  • 3



#32

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale masz rację. Ataki nie są fajne jeżeli ktoś po prostu zadaje pytanie. Nadmierne narzucanie komuś, że kłamie, bo tak, nie jest ok.

Z drugiej strony to nie powinno być dziwne a nie oburzające, że ktoś zwrócił uwagę na to, że dwie osoby korzystają z jednego konta. To trochę rzadko spotykane, tym bardziej, że założenie konta to kwestia paru minut. Dlatego inni mieli prawo podejrzewać, że coś jest nie tak.

Zgadzam się z tobą. Też uważam, że każdy ma prawo wydać własny osąd w danej sprawie, nawet ten najmniej miły, ale na tym powinno się kończyć, a nie, jak to robią niektórzy, wjeżdżać komuś w prywatne życie, doczepiać się osoby, uczepić się i nie popuścić - zgnębić..


  • 2



#33

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, podejrzewać mogą, tylko co? Że jestem trollem i że co 2 lata będę wrzucać jakieś dziwne historyjki, bo takie mam hobby?? Trochę to śmieszne. W każdym bądź razie, zapoznaliscie się zapewne z historią sprzed 2 lat z tego konta. Wszyscy pisali że to balonik, dmuchana lala, albo coś w tym stylu bo to najbardziej realne... Dopiero później jeden z forumowiczow trafił na podobny przypadek... W Meksyku. Czy waszym zdaniem ktoś chciałby siedzieć tu, rysować jakieś dziwne rysunki w paincie wiedząc co tak naprawdę widział? W poprzednim temacie zagadka została rozwiązana przez jednego z forumowiczów chodź tyle osób pisało o balonach, dlatego chcąc iść za ciosem myśleliśmy że w tym przypadku też ktoś pomoże. Po co zaśmiecać forum drugim kontem skoro konto to nie majtki xD nie musi być prywatne.
Z drugiej strony pomyślcie logicznie, gdyby tą historie opisała z tego konta moja dziewczyna w swoim imieniu i napisałaby np.: mój chłopak mi to opowiedział, to wasza wersja zdarzeń byłaby taka że ją zdradzam w tym lesie albo coś w tym stylu. A tu nie o to przecież chodzi. Spróbujmy więc może wrócić do głównego tematu?
  • 3

#34

Latrans666.

    Wszyscy kłamią....

  • Postów: 79
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zauważyłem by ktokolwiek z nas go gnębił czy jego bliskich. Endinajla stanowczo przesadzasz gdybym wjeżdżał mu w prywatne życie czy ktokolwiek stąd raczej zrobilibyśmy to nieco umiejętniej ale po co? Sam fakt że opowiadając nam swoją historię uchylił nieco swego prywatnego życia więc trudno inaczej mu odpowiedzieć niż już odpowiedzieliśmy. Pierw się czepiasz krytyki a za chwilę popierasz wydawanie osądu tego najmniej miłego. WTF?! Ataki w jego stronę raczej już masz w głowie czy wydaje ci się zbyt wiele. 


  • 0

#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Postaram się przytoczyć tutaj opinię mojego znajomego Andrzeja Kozłowskiego który jest psychologiem klinicznym i również zajmuje się zjawiskami niewyjaśnionymi bo z różnymi przypadkami ma styczność
" trudno ocenić prawdziwość tego zjawiska zwłaszcza że nie ma innych świadków tego cienia. Autor mówi że nic nie brał, choć mam do czynienia z pacjentami którzy też mówią że nic nie brali a potem okazuje się że brali jakieś leki lub ktoś ich czymś poczęstował co mogło spowodować halucynacje. Często jest tak że zapalimy od kogoś papierosa a potem się okazuje że to był skręt. Autor pisze że to było gdzieś po 18 więc wtedy słońce rzuca dłuższy cień. Więc całkiem możliwe że to był jego własny cień a może wilgotne mgliste powietrze sprawiło że cień się odbijał"

Przytoczyłem jego opinię z głowy ale wysłał mi taką wiadomość na gg.
Nie wiem czy ma racje ale na pewno ma więcej doświadczenia i wiedzy bo tym się zajmuje.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.08.2016 - 14:31

  • 0



#36

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ok, podejrzewać mogą, tylko co? Że jestem trollem i że co 2 lata będę wrzucać jakieś dziwne historyjki, bo takie mam hobby??

Też czasami ich nie rozumiem. Gdybyś wiedział o co mnie tu podejrzewano to... he he , lepiej nie mówić.

 

Masz rację, wróćmy do tematu.  Proponuję byś jeszcze raz tam poszedł i nagrał to chociaż na telefonik , albo pstryknął zdjęcie., jeśli spotkasz tego Shadow, wtedy może  spojrzą na to z innej perspektywy. Będą mieli swoje upragnione dowody. :)


  • 0



#37

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Cieniste postacie.... Skąd wiecie, że shadow people nie istnieją? Macie dowody na ich nieistnienie? Wydaje mi się, że nie macie dowodów na ich istnienie. Brak dowodów, to żadne dowody. 

 

No jedna taka people istnieje i właśnie jej odpisuję.

A Ty masz dowody na nieistnienie różowych jednorożców, albo na to, że Harry Potter to postać nieistniejąca? Ten sam kaliber idąc Twoim rozumowaniem.

 

To, że to forum paranormalne.pl, to nie znaczy, że są tu ludzie łykający wszystko jak leci. Autor się zapytał co to mogło być, no to dostał możliwe sensowne opcje. O to chodzi w wyjaśnianiu różnych spraw, aby przede wszystkim znaleźć najpierw racjonalne wyjaśnienie, a nie zaczynać od końca. Jak ktoś zapyta, że coś błysnęło na horyzoncie i pewnie to zjawisko paranormalne, to zaczniesz od burzy i błyskawicy, czy od Zeusa bijącymi fireballami?


  • 4



#38

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shadow people nie istnieją. To dziwaczne okreśnienie stało się ostatnio bardzo modne, a w internecie pojawia się mnóstwo tematów z pytaniem ,, czy widziałem shadow people?,, . Podobnie było z autostopowiczami widmami. kiedy nautilus napisał o tym zjawisku, wtedy okazało się że mnóstwo ludzi się z tym spotkało. Takie historie są 99.99% zmyślone. Reszta ma inne przyczyny.
Pisałem już w innym temacie skąd wynika widzenie tego czego nie ma.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.08.2016 - 16:34

  • 0



#39

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A Ty masz dowody na nieistnienie różowych jednorożców, albo na to, że Harry Potter to postać nieistniejąca? Ten sam kaliber idąc Twoim rozumowaniem.

Żeby mieć dowody, to pierw trzeba sprawdzić. He he, w jednorożce to ja nie wierzę. A jakby ktoś rzucił taki temat, to bym zapytała , czy gdzieś w rejonie nie prowadzi się badań genetycznych. Zawsze najpierw patrzę na racjonalne wyjścia :) Taki różowy jednorożec, może być obserwowanym przy zachodzie słońca, koniem z rogiem - rezultatem jakiegoś eksperymentu. Na świecie mamy wielu szaleńców. Już niejednej osobie na tym forum pomogłam w racjonalny sposób. Jednak zagadka zawsze pozostaje zagadką, dopóki się nie potwierdzi , lub nie zaprzeczy, to nie można być w 100% pewnym :)


  • 0



#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyczną widzenia shadow people może być zapalenie siatkówki, psychoza, migrena.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 20.08.2016 - 16:51

  • 0



#41

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc, gdybym chciał usłyszeć o swojej domniemanej chorobie psychicznej, o tym że biorę narkotyki w papierosach <wspominałem już że nie pale nawet ich?> o tym że mam zapalenie siatkówki albo inne takie duperele, to założył bym temat na forum o szydełkowaniu. Skoro to forum niby jest o zjawiskach paranormalnych, to czemu zamiast próbować wydedukować coś tym tropem, wpieracie w człowieka jakieś pierdolamento?  :facepalm: 
Bo to nie istnieje, tamto nie istnieje. A skąd masz pewność? Na tym forum powinno się rozważać każdą opcje, chyba.


  • 1

#42

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to nie istnieje, tamto nie istnieje. A skąd masz pewność? Na tym forum powinno się rozważać każdą opcje, chyba.

Oczywiście, ale rozważania powinno się rozpocząć od opcji najprostszej i najracjonalniejszej, a dopiero na samym końcu, gdy wszystkie racjonalne opcje zawiodą przyjąć brak wytłumaczenia i lecieć dalej w nieco bardziej luźne dywagacje. Tak to powinno zawsze działać i zdaje się tak to właśnie działa.

 

Możesz ten las pokazać na Google Maps?


Użytkownik szczyglis edytował ten post 20.08.2016 - 18:11

  • 1



#43

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się czy masz rację. Co byś miał z tego jak byśmy napisali, że wierzymy, że to był duch? Na tym temat by się zakończył.
Ktoś kiedyś mądrze powiedział ,, rozważ wszystkie możliwe wyjaśnienia, odrzuć te nieprawidłowe, a to co pozostanie, będzie prawdą,,
  • 0



#44

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

o tym że mam zapalenie siatkówki albo inne takie duperele, to założył bym temat na forum o szydełkowaniu. Skoro to forum niby jest o zjawiskach paranormalnych, to czemu zamiast próbować wydedukować coś tym tropem, wpieracie w człowieka jakieś pierdolamento?  :facepalm:

 

Nie bardzo rozumiem ten tok myślenia. Sam miałem kiedyś problemy z okiem (które pojawiły się zupełnie znikąd) i naprawdę różne "shadow people" widywałem, jest to więc jak najbardziej racjonalne wyjaśnienie. Jaki sens ma więc odrzucanie sensownego wyjaśnienia, tylko dlatego, że to forum ma paranormalne w nazwie? Żeby rzucić "to pewnie był shadow man" i patrzeć, jak kolejne 5 osób pisze: "tak masz rację", "zgadzam się, to pewnie to", "na to wygląda", itd? Naprawdę by cię to usatysfakcjonowało? Naprawdę powoli zadziwia mnie święte oburzenie co poniektórych zakładających tu tematy, którzy robią wielkie oczy gdy ktoś zamiast napisać "tak to był duch!" stara się podejść do sprawy racjonalniej. No bo - po co w ogóle pytać, gdy z góry "zna" się odpowiedź?


  • 1



#45

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Przyczną widzenia shadow people może być zapalenie siatkówki, psychoza, migrena.

Dodałbym do listy jeszcze zmętnienie rogówki wywołane jaskrą oraz podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Pierwsze powoduje załamania światła tworzące powidoki i cienie, drugie zaś powoduje widzenie różnych "mroczków". Moja rada to zacząć od kontrolnego badania u okulisty łącznie z badaniem ciśnienia śródgałkowego i dna oka. Nieleczona jaskra prowadzi do ślepoty...

Użytkownik Urgon edytował ten post 20.08.2016 - 18:40

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, las, podkarpacie, cień

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych