Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieznane zwierzę znalezione w syberyjskiej kopalni.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Górnicy z kopalni diamentów nieopodal syberyjskiego miasteczka Udacznyj dokonali dziwnego odkrycia. Znaleźli zmumifikowane zwierzę, które nie przypomina żadnego znanego nam gatunku.
Jak informuje "Siberian Times" stwór wygląda jak pies z wystającymi kłami. Spekuluje się, że może być to dinozaur z okresu triasu lub kredy.

 

W internecie pojawiły się "nadprzyrodzone" teorie: że to kosmita albo demon, zapowiadający apokalipsę.

 

Naukowcy mówią, że może być to wczesna forma kuny, sobóla tajgowego lub rosomaka tundrowego.

Trubka Udacznaja to wielkie złoże i kopalnia diamentów w Jakucji. Jest położone 20 kilometrów za kręgiem polarnym w okolicach miejscowości Udacznyj. Zostało odkryte 15 czerwca 1955 roku. Jest to jedno z największych złóż diamentów na świecie.

 

 

Źródło: http://noizz.pl/zwie...ormalne/prsmefz


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W internecie pojawiły się "nadprzyrodzone" teorie: że to kosmita albo demon, zapowiadający apokalipsę.

Ludzie są dziś aż tacy nawiedzeni, czy może internauci nie rozróżniają przypuszczeń i robienia sobie jaj?


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny



Jak informuje "Siberian Times" stwór wygląda jak pies z wystającymi kłami. Spekuluje się, że może być to dinozaur z okresu triasu lub kredy.

 Jak dla mnie to bardziej wygląda na jakieś łasicowate niż na dinozaura. A dziwny kształt ciała tego czegoś to najprawdopodobniej wynik deformacji już pośmiertnej, w trakcie mumifikacji.

 

edit:

Na przykład rosomak. Prawda, że podobne te czaszki?

 

rosomak.jpg

 

 


Użytkownik pishor edytował ten post 11.08.2016 - 17:06

  • 5



#4

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jak dla mnie to bardziej wygląda na jakieś łasicowate niż na dinozaura.

 

Nawet nie ma co spekulować. Na pierwszy rzut oka wygląda (głównie po kształcie czaszki) na coś z psokształtnych. Czaszka gada to to z pewnością nie jest (ciało z resztą też nie bardzo).


Użytkownik skittles edytował ten post 11.08.2016 - 18:27

  • 0



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te czaszki są wręcz identyczne Pishor. Żaden ze mnie fachowiec w takich sprawach, ale ślepy też nie jestem. 

Czekaj na nagrodę za rozwiązanie zagadki.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych