Skocz do zawartości


Zdjęcie

Figura Jezusa otwiera oczy

Film Jezus Figura Oczy Cud

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

snajper414.
  • Postów: 50
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie,

 

Widzieliście ten film? Podobno akcja działa się w meksyku i figura Jezusa otworzyła oczy. Sceptycy twierdzą, że to światło się odbija z drzwi które się otwierają i zamykają ale moim zdaniem nie odbijałoby się w samych oczach. Wyraźnie widać powieki... Ale nagranie jest jakieś takie sam nie wiem. Ktoś nie umiał prosto utrzymać kamery?

 

 

Co o tym myślicie?


  • 1

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że chciał sprawdzić jaka będzie oglądalność tego filmiku na YouTube.

Druga myśl, to taka, że musiał mieć bardzo długie rzęsy, bo jak zamyka te oczy, to cienie kładą się na całym fragmencie jego twarzy na wysokości oczu. Szczególnie dobrze widać to w 34 sec - po prawej stronie prawego oka i na nosie.

Ale poza tym spoko - fajnie mruga.


  • 0



#3

snajper414.
  • Postów: 50
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że chciał sprawdzić jaka będzie oglądalność tego filmiku na YouTube.

Druga myśl, to taka, że musiał mieć bardzo długie rzęsy, bo jak zamyka te oczy, to cienie kładą się na całym fragmencie jego twarzy na wysokości oczu. Szczególnie dobrze widać to w 34 sec - po prawej stronie prawego oka i na nosie.

Ale poza tym spoko - fajnie mruga.

Nie widzę cienia na nosie ale rzeczywiście widzę cień po prawej stronie powieki i na policzku. Przypomina to raczej ruch policzka, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Oczy są pomalowane pewnie taką samą farbą jak reszta twarzy tak więc refleksy powinny być wyraźniejsze w przypadku odbicia światła.


  • 0

#4

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pamiętam jak wczoraj jak byłem młodziutki(chyba 14 lat) to jak byłem na jasnej górze i patrzyłem w figurkę Jezusa to mrugał do mnie. To nie była żadna halucynacja czy coś, przetarłem oczy ze zdumienia a On dalej do mnie mrugał.


  • 0

#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Nie widzę cienia na nosie ale rzeczywiście widzę cień po prawej stronie powieki i na policzku. Przypomina to raczej ruch policzka, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Oczy są pomalowane pewnie taką samą farbą jak reszta twarzy tak więc refleksy powinny być wyraźniejsze w przypadku odbicia światła.

Popatrz na 31 sec nagrania i 35 sec (wtedy kiedy już ma zamknięte oczy - chociaż już w 34 sec widać to również przy jeszcze otwartych oczach).

Zwróć uwagę na kilka punktów twarzy figury po jej prawej stronie:

- prawa brew

- prawe nozdrze

- prawa strona oka (policzek)

- lewa strona oka (blisko nasady nosa)

Do tego dochodzi jeszcze korona.

W 31 sec, we wszystkich tych miejscach widać blik światła -  w 35 sec, taki blik widać tylko na prawej brwi.

 

 

blik%201.jpg

31 sec nagrania

 

 

blik%202.jpg

34 sec nagrania

 

 

blik%203.jpg

35 sec nagrania

 

 

Oświetlenie w pomieszczeniu w tak krótkim czasie nie powinno było się zmienić, więc co spowodowało zniknięcie tych blików, których nie widać?

A poza wszystkim - przy zamykaniu oczu nie rusza się policzkami - tzn ja nie ruszam ale nie wiem jak inni (w tym rzeźbione figury).

 

edit:

A tu masz pokazane jak można zamknąć oczy tej rzeźbie. Czy tam zamknąć.

Fajne - nie?

 

 

 

 

edit 2:

Znalazłem jeszcze kilku jego "ruchliwych kolegów" - ci dopiero to są fajni.

Jeden z drugim rusza głową, a trzeci to nawet ustami - normalnie strach podchodzić.
Co robi ten czwarty to nie wiem, bo na szybko przeglądałem.

 

 


Użytkownik pishor edytował ten post 11.08.2016 - 12:21

  • 2



#6

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

figura Jezusa otworzyła oczy

 

Jak już, to zamykała oczy a w tym przypadku, to wielka różnica.


  • 0



#7

snajper414.
  • Postów: 50
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

figura Jezusa otworzyła oczy

 

Jak już, to zamykała oczy a w tym przypadku, to wielka różnica.

 

Przejęzyczenie.

 

#pishor

Rzeczywiście masz rację z tymi blikami, przeglądając po klatkach łatwiej zobaczyć takie rzeczy.


Użytkownik snajper414 edytował ten post 11.08.2016 - 14:20

  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Film, Jezus, Figura, Oczy, Cud

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych