Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powtarzający się sen

sen szkoła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Carrimon85.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć, mam 23 lata obecnie studiuję, odkąd skończyłem liceum czyli cztery lata temu ciągle mam sny, że tam jestem i mają one wydźwięk negatywny (miałem poważne problemy z  kilkoma przedmiotami). Od czterech lat potrafię mieć te sny nawet po trzy razy w tygodniu, nie ma w nich nic konkretnego, tylko po prostu, że jestem w liceum (tylko i wyłącznie liceum) i nie chcę tam dalej tam być, w tych snach mam w świadomości zawsze taką myśl: nie chcę powtarzać liceum (zawsze je powtarzam nie wiedząc czemu) i równocześnie studiować.

Oczywiście nie przeżyłem żadnej traumy w szkole, chociaż nieraz byłem załamany przez nauczycieli którzy się na mnie uwzięli.

 

Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek pomysły co te sny mogą oznaczać.


  • 0

#2

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też miewam takie sny ale o gimnazjum (jestem w liceum) nienawidziłem swojej szkoły i do teraz mi się przypomina. W twojej podświadomości, liceum jest czymś złym po prostu.


  • 0



#3

Carrimon85.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też tak myślę, tylko dziwi mnie to, że to już trwa cztery lata i to w dodatku tak często, nie odczuwam przez to żadnego dyskomfortu no ale ile można?


  • 0

#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cztery lata? Tylko?

U mnie sny o liceum (o tym, że jestem nie przygotowany, że czegoś nie umiem, że sprawdzian, matura, że się spóźniam itp.) skończyły się dooobre kilka lat po studiach.

I choć nie były one może jakoś szczególnie regularne, to dość stresujące (w sytuacji, gdy miałem już sporo aktualnych -dużo większych niż w liceum, stresów związanych z pracą, czy zmianami w życiu rodzinnym).

 

Na tyle stresujące, że gdy się budziłem i uświadamiałem sobie, że liceum już dawno za mną, to oddychałem z ulgą.

Gdybym chciał się zastanowić kiedy śniłem ostatni z nich, to nie przesadziłbym, gdybym napisał, że było to jakieś 10-15 lat od zakończenia liceum. O ile nie później nawet.

I dodam tylko, że problemów w liceum nie miałem,więc i powodów szczególnych do takiego właśnie śnienia, również.


  • 0



#5

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Też tak myślę, tylko dziwi mnie to, że to już trwa cztery lata i to w dodatku tak często, nie odczuwam przez to żadnego dyskomfortu no ale ile można?

 

Ja przeprowadziłem się 10 lat temu do innego mieszkania. I pomimo upływu tych 10 lat, stosunkowo często i regularnie (ok. 2-3 razy w miesiącu) śni mi się, że mieszkam w tamtym starym mieszkaniu. Co ciekawe, praktycznie nie miewam snów związanych z tym nowym.

Ja sobie to tłumaczę silnym związkiem emocjonalnym z tamtym miejscem. Tam się wychowałem i spędziłem dzieciństwo, więc teoretycznie najlepsze lata życia. Myślę, że u ciebie jest podobnie - jak sam piszesz, miałeś pewne przejścia w liceum, co niechybnie wiązało się z dużymi emocjami i stresem. To zawsze odbija piętno na naszych umysłach. Różnica jest taka, że w moim przypadku tamto stare mieszkanie odbiło raczej pozytywne piętno, a szkoła w twoim - negatywne. Ale uwierz, że te 4 lata to nic niezwykłego. Ja śnię od 10, a pewnie będę jeszcze drugie tyle (mimo, że teraz jestem już po kolejnej przeprowadzce).


Użytkownik skittles edytował ten post 10.08.2016 - 08:45

  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: sen, szkoła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych