Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy, nocny gosć


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Songblade.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doprawdy, do czego to doszło w tematach o tego typu zjawiskach, że pierwsze słowa autorów to przysięga, że nie pili alkoholu, nie palą dziwactw, nie oglądali sugestywnych filmów i nie leczą się psychiatrycznie.

 

Zadam Ci więc niecodzienne pytanie... jaką miałaś wtedy fryzurę? I zanim uznacie że jest to pytanie jeszcze dziwniejsze, niż nocni goście wielokrotnie miałem w pewnych momentach w życiu okazję do napisania całej książki na temat nawiedzeń-ludzi-cienistych-widzianych-kątem-oka. Szkoda tylko że to były po prostu kosmyki moich włosów do których oczy przyzwyczaiły się jak do obecności nosa w obszarze widzenia, i czasami przy poruszaniu się tworzyły niewyraźną sylwetkę czegoś co czmycha z pola widzenia kiedy odwracamy wzrok. Zwłaszcza kiedy byłem skoncentrowany na jakiejś myśli, sprawie, czynności i przez jakiś czas patrzyłem "pustym wzrokiem". Być może podobnie było wtedy z Tobą? Sama mówisz że widziałaś to kątem oka, może to był właśnie niesforny włos który tak często sprawia, że serce staje mi do gardła na setne sekundy? Byłaś zamyślona, ułożona tak że światło oświetliło go w odpowiedni sposób, w chwili zauważenia nie skojarzyłaś że to on, odwróciłaś nieznacznie głowę w jego kierunku, a wtedy zjawisko zniknęło, bo i światło zaczęło inaczej padać, może nawet niedoszły sprawca odchylił się jeszcze bardziej z linii wzroku, bardziej w bok. Zmęczenie też robi swoje w takich sytuacjach. Czasami odrobina światła i zamyślenia może stworzyć najcudaczniejsze iluzje... Ah... i hodowanie odrobinę dłuższych włosów.

Nie twierdzę że dokładnie tak było w Twojej sytuacji, lecz twierdzę że to wyjaśniło moich "ludzi cienistych" :)

Co do snu... naprawdę nie wiem jak to wytłumaczyć. Sam nigdy nie doświadczyłem podobnej sytuacji więc nie wiem co mogę powiedzieć. Jeśli to zajdzie ponownie, będziesz mogła opowiedzieć tutaj więcej szczegółów, nawet tych najmniej ważnych, będę rad :)

 

EDIT: Wiem, że ciemną plamę ciężko porównać do zjawiska kiedy coś może nawet ludzkiego czmycha Ci kątem oka w kąt pokoju. Dlatego kajam się za podwójne użycie określenia "ludzi cienistych" jednakże nie wiem również jak to dosadnie nazwać, a generalnie najwięcej incydentów tudzież przywidzeń tego typu kojarzy się z tymi jegomościami. Po prostu mam nadzieje że rozumiecie o czym piszę :)


Użytkownik Songblade edytował ten post 30.07.2016 - 19:47

  • 2

#17

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Endinajla, nie trzeba odczuwać emocji przy oglądanym filmie, żeby jego elementy się później przyśniły. W snach pojawiają się naprawdę randomowe wątki z wydarzeń przeżytych w ostatnim czasie, z przemyśleń i z marzeń. Z niektórych nawet nie zdajemy sobie sprawy, nie pamiętamy ich a później zachodzimy w głowę w jaki sposób coś takiego mogło się przyśnić.

Gdyby rzekome punkty we Francji i w Niemczech przyśniły ci się 2 lata temu i wtedy byś komuś o tym powiedziała to może byłyby one warte rozpatrzenia jako coś interesującego, ale... od ponad roku pojawiają się newsy o zamachach, codziennie ludzie biadolą w internetach o uchodźcach, polityce europejskiej i islamistach .Nawet na tym forum. Nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, że ci się to przyśniło. 

 

Po co demon/duch miałby oddychać btw? A tym bardziej dyszeć? Skoro to energia, to chyba nie ma takie potrzeby. Mieszkasz w bloku? Może ktoś spędzał miło czas za ścianą.


  • 3



#18

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co widziałam kątem oka , to faktycznie  mogło być przewidzenie. Miałam rozpuszczone włosy. Jednak snem była tylko ta rozmowa z chłopakiem. Potem zbudził mnie ten ciężki oddech i od tej pory byłam świadoma. Ten oddech nie miał nic wspólnego ze snem, był jakby spoza . On mnie obudził, tak jak czasami głośna rozmowa z otoczenia wdziera się w sen i następnie cię budzi. Zadziałało to właśnie na takiej zasadzie. 


  • 0



#19

hääel.
  • Postów: 38
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początek mała anegdotka. Biegałem sobie kiedyś, było lato i zaschło mi w gardle. Po kilkunastu minutach biegania zacząłem trochę dyszeć. Nagle.. coś zaczęło dyszeć prosto za mną, jakby ktoś próbował mnie dogonić dosłownie metr za mną. Odwróciłem się i nikogo nie było. Znowu zacząłem biec, znowu zacząłem dyszeć i znowu to usłyszałem.

Wtedy zrozumiałem, że to był mój własny oddech.

Dźwięk dyszenia z mojego gardła przeszedł przez czaszkę, odbił się od potylicy i dotarł do uszu. Uszy zinterpretowały to, jakby dźwięk dobiegał z tyłu. To było bardzo nieprzyjemne, jak możecie się domyślić.

 

Druga historia. Czytaliście Roberta Monroe? Opisywał on kiedyś, że podczas jednej z eksterioryzacji usłyszał ohydne dyszenie za swoimi plecami, jakby stary facet dobierał się do niego od tyłu. Potem zrozumiał, że to był po prostu on sam. Jego astral wyszedł przed ciało fizyczne, ale ono dalej oddychało i astral usłyszał to jako dyszenie za sobą. Wszystko się zgadzało, bo Monroe był właśnie starym facetem :).

 

Dlatego poważnie wziąłbym pod uwagę teorię, że mogłaś usłyszeć swój własny oddech. Jest to możliwe. Mnie czasami może obudzić moje własne chrapanie i też początkowo odbieram to jako coś zewnętrznego.


  • 0

#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Piszę , bo chciałabym się z wami podzielić czymś co mnie ostatnio spotkało.

No, dobra - przełamałem się.

I nie jestem jakoś szczególnie zawiedziony, bo właśnie tego się spodziewałem :D

Ta logika do mnie przemawia jak podobne, inne... logiki

Czułam , że cokolwiek to jest, leży na moim łóżku,  za moimi plecami i raczej patrzy na mnie bo słyszałam jak oddycha.

 

Jak bowiem powszechnie wiadomo - tylko to co patrzy oddychać może.

Cała reszta tkwi w bezdechu :facepalm:

Dlatego ja np. sypiam zawsze z otwartymi oczami - patrząc (bo boję się, że inaczej się uduszę).


  • 6



#21

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja wiem, co się dzieje: Cienki Aniołek żebrze o uwagę!
Odwiedziny duchów i innych zjaw to po prostu kolejna z supermocy, jakimi nasz Aniołek dysponuje, obok zdolności przewidywania przyszłości czy detalicznej wiedzy na temat kosmitów. Czekam jeszcze na telekinezę, pirokinezę i inne kinezy, którymi na bank dysponujesz. Wiesz, mam piosenkę dla ciebie:

  • 1



#22

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dlatego poważnie wziąłbym pod uwagę teorię, że mogłaś usłyszeć swój własny oddech. Jest to możliwe. Mnie czasami może obudzić moje własne chrapanie i też początkowo odbieram to jako coś zewnętrznego.

 

Tylko , że jak się obudziłam, też to słyszałam. To na bank nie było moje sapanie, ja tak głośno nie oddycham. Jak śpęi w łóżku, to jestem cichutka jak myszka. Jak to usłyszałam to wstrzymałam oddech- tak reaguję jak coś wzbudza moją czujność i nasłuchiwałam. Pomimo to , dalej to słyszałam.

 

 

Jak bowiem powszechnie wiadomo - tylko to co patrzy oddychać może.

Cała reszta tkwi w bezdechu :facepalm:

Dlatego ja np. sypiam zawsze z otwartymi oczami - patrząc (bo boję się, że inaczej się uduszę).

Nie trzeba się odwracać, żeby określić położenie obiektu który wytwarza falę dźwiękową.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 30.07.2016 - 21:30

  • 0



#23

Songblade.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kojarzysz może tego blondwłosego mężczyznę? Widziałaś go już wcześniej? Poza tym, o czym do Ciebie dyskutował? Bo zostało to też jakoś pominięte w temacie.


  • 0

#24

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kojarzysz może tego blondwłosego mężczyznę? Widziałaś go już wcześniej? Poza tym, o czym do Ciebie dyskutował? Bo zostało to też jakoś pominięte w temacie.

Nigdy go na oczy nie widziałam. Poza tym nie rozumiałam w tym śnie co on do mnie mówił Mówił szybko i był bardzo sympatyczny. Pewnie bym doszła do tego , gdyby nie to co się później stało :)


  • 0



#25

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

będę strzelał

justin-bieber-8-hr.jpg

 

Nie trzeba się odwracać, żeby określić położenie obiektu który wytwarza falę dźwiękową.

 

Ale wypadałoby się odwrócić żeby móc ocenić, czy ktoś / coś patrzy oddychając.

Nawet demonicznie.

Tak się bowiem składa, że oddychać można nawet nie patrząc. Wiem - to zaskakujące ale takie są fakty.

Budowanie więc teorii, że skoro coś/ ktoś oddycha, to z założenia musi się patrzyć, jest z gruntu błędne.


  • 5



#26

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest tak jak mówiłem skoro Shadow we snach nawidzają seksowni blondyni to tylko potwierdza jej potrzeby :szczerb:
  • 4



#27

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdyby to robić na zmianę? To znaczy oddychać i się patrzeć, to można by zmylić tego, na kogo się oddycha, to znaczy patrzy, nie? Wtedy nie wiadomo by było, czy to jest demoniczne, czy ktoś se jaja robi.

A tak... ten tego.





#28

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kilka razy miałem sytuację, że obudziłem się z powodu pisku czy syczenia w uszach - spowodowane jest to ciśnieniem krwi przepływającym przez ciało, jak mamy podwyższone ciśnienie możemy czasem poczuć lub usłyszeć własną krew, która płynie, a dźwięki można różnie interpretować - jako syk, gwizdy itp. Seksowni blondyni i ciśnienie może podskoczyć :) Jeżeli była to jednorazowa sytuacja należy to olać, ale jak zacznie się to powtarzać polecam pomiary ciśnienia oraz wizytę u odpowiedniego specjalisty.

Co do cienia - kątem oka widzimy niewyraźnie i nie brałbym tego na poważnie, że to co się widziało było prawdziwe.


Użytkownik FoxX edytował ten post 30.07.2016 - 22:00

  • 0

#29

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Shadow, po prostu się przebudziłaś w środku nocy i miałaś omamy, bo sen cie jeszcze trzymał. W takim stanie jakim się znalazłaś mózg figluje. Mogłaś się od razu położyć spać i miałabyś prawie, że 100% szanse na kolejne zabawy w LD. Dlaczego do zwykłych sytuacji przypisujesz sobie paranormalności?


  • 1



#30

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Tati, bo Cienki Aniołek jest wyjątkowa, więc ma wyjątkowe zdarzenia, wyjątkowe supermoce z tyłka wzięte. Wszystko, co jej się przytrafia jest z automatu wyjątkowe. Omamy i halucynacje w półśnie to domena nas, nikczemnych sceptyków, Aniołka odwiedzają duchy i tyle...

IMHO temat tej żebraczki o uwagę dojrzał do zamknięcia...

Użytkownik Urgon edytował ten post 30.07.2016 - 22:29

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych