Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy był to świadomy sen?

ld lucid dream świadome śnienie

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1

Shevyy.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Okej, ja wiem, że brzmi to dość idiotycznie, ale ja sama pojęcia o tym większego nie mam, a ciekawi mnie ta sprawa, dlatego pytam (:

Wczorajszej nocy pierwszy raz przydarzył mi się sen, w którym zdałam sobie sprawę, że śnię (albo tak mi się wydawało). A był dość durny, o taki:

 

Stałam przed jakąś szkołą rozmawiając z grupą nieznanych mi osób (a przynajmniej nie w realnym świecie, bo we śnie byliśmy znajomymi). W pewnym momencie zachciało im się śpiewać (i tu pojawia się wśród tych "znajomych", uwaga, Joe Jonas. Proszę mnie nie pytać o nic, bo sama miałam niezłe wtf chwilę później <random#1> i zapewniam, że nie jestem fanką :P) ale ja odparłam, że jeśli zaczną, to mnie to obudzi -> w tym momencie zdałam sobie sprawę, że śnię. Zdziwiło mnie to na maksa, więc wyciągnęłam ręce przed siebie żeby to sprawdzić i skończyły one swoją podróż na klatce piersiowej "koleżanki" <random#2> (serio aż mi wstyd o tym pisać, no ale tak było :P odruch ruszania rękoma był mój, ale to, gdzie one się znajdą już nie). Po chwili już byłam pewna, że śnię i mogę siebie kontrolować, sceneria zmieniła się na boisko szkolne (przypadkowo, nie myślałam o tym ani nie chciałam tego), gdzie pracownik szkolny (wydaje mi się, że musiałam też tam pracować) zapytał mnie czy wiem, że mój znajomy (tym razem człowiek, który naprawdę jest moim znajomym) odchodzi, a ja w emocjach pobiegłam go znaleźć i, całkiem świadomie, biedaka pocałowałam [...] 

 

Była tam jeszcze krótsza część dalsza, ale niezbyt istotna (a na pewno nie mniej żenująca niż to, co już napisałam, więc sobie daruję  :D). W pewnym momencie chciałam się obudzić i udało mi się to bardzo szybko, ale nie wiem czy to za pomocą mojej woli, czy tego że akurat w tej samej sekundzie chłopak szturchnął mnie przez przypadek nogą.

I teraz tak się zastanawiam, czy to było świadome śnienie, czy raczej jakiś zwykły sen ale upgraded version, czy półsen? Mój mózg najprawdopodobniej męczy mnie wyrzutami sumienia po pewnej historii z mojego życia, aczkolwiek nigdy nie mogłam tak kontrolować rzeczy w swoich snach, jak tym razem; było to dość silne uczucie, czułam siłę w moich rękach, czułam że one należą do mnie.

Nie myślałam o LD w najbliższej przeszłości, nie czytałam o tym, nigdzie przez przypadek się na to nie natknęłam, a Paranormalne czytałam może z miesiąc temu, lecz nie ten dział, więc było to kompletne zaskoczenie.

 

A jako żem bajadydło, to się teraz boję iść spać - bo co, jeśli się nie będę mogła obudzić (to w ogóle możliwe?)? Albo co wtedy, jeśli dostanę paraliżu sennego? Chyba bym zeszła na zawał, zwłaszcza że nikogo ze mną nie ma, by dać choć ułudę bezpieczeństwa (no wiem, że żal :D).

 

x

 


  • 0

#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A jako żem bajadydło, to się teraz boję iść spać - bo co, jeśli się nie będę mogła obudzić (to w ogóle możliwe?)? Albo co wtedy, jeśli dostanę paraliżu sennego? Chyba bym zeszła na zawał, zwłaszcza że nikogo ze mną nie ma, by dać choć ułudę bezpieczeństwa (no wiem, że żal :D).

To zapewne był LD. Nie martw się, z LD można szybciej wyjść , niż z normalnego snu, bo działa świadomość. Ona cię wybudzi. Paraliż senny miałam i na to pomaga zamknięcie oczu i próba zaśnięcia. Kiedy następnym razem otworzysz oczy , paraliż zniknie.


  • 0



#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To był świadomy sen tylko, że z bardzo słabą kontrolą. I świadomością raczej też niewielka skoro nie próbowałaś zrobić nic konkretnego i w czasie snu nie dziwiło cię co robisz (bo przy normalnej świadomości widząc, że twoje ręce wędrują na cycki koleżanki starałabyś się to przerwać, no chyba, że masz ukryte skłonności les i ci się to podobało, tylko tutaj udajesz niewiniątko :D).

 

Twoje sny często są takie porąbane? Ja tak durne, randomowe sny miewam tylko w czasie gorączki...

 

BTW. Ile masz lat? Bo coś mi się zdaje, że to sen niewyżytej seksualnie nastolatki z burzą hormonalną. Zgadłam? (nie obrażaj się, nie mam nic złego na myśli, to normalny etap dorastania)

 

Co do niemożliwości obudzenia się ze snu:

 

Z reguły łatwo jest się obudzić ze świadomego snu. Wystarczy poczuć/wyobrazić sobie fizyczne ciało i poruszyć nim.

Może się jednak zdarzyć, że nie będziesz mogła się wybudzić ze snu do czasu aż ten się nie zakończy (czasem podświadomość ma coś ważnego do przekazania i coś się musi wydarzyć) i po prostu trzeba poczekać, pozwalając snowi kontynuować bieg(jeżeli akcja jest nie do zniesienia można teleportować się do innego snu, podświadomość znajdzie sposób by przekazać swoją wiadomość w innej scenografii).

 

Czasem też próbując się obudzić ze świadomego snu doświadczysz fałszywej pobudki. Jest to irytujące.

 

Ale nie ma możliwości, że wcale się nie obudzisz i będziesz spać w nieskończoność. Może ci się wydawać, że tak jest, bo czas we śnie płynie inaczej (głównie za sprawą fałszywych wspomnień) ale w rzeczywistości faza REM trwa nie dłużej niż 50 minut(najczęściej 20). Po tym czasie albo się obudzisz albo zaśniesz głębiej. W drugim przypadku obudzisz się samoistnie jak tylko się wyśpisz lub gdy wybudzi cię jakiś dźwięk z otoczenia.

 

Również paraliży przysennych nie ma się co bać. Wystarczy się zrelaksować (spróbować zasnąć) albo spróbować poruszyć czubkiem palca zamiast całym ciałem.


  • 1



#4

Shevyy.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To był świadomy sen tylko, że z bardzo słabą kontrolą. I świadomością raczej też niewielka skoro nie próbowałaś zrobić nic konkretnego i w czasie snu nie dziwiło cię co robisz (bo przy normalnej świadomości widząc, że twoje ręce wędrują na cycki koleżanki starałabyś się to przerwać, no chyba, że masz ukryte skłonności les i ci się to podobało, tylko tutaj udajesz niewiniątko :D).

 

Twoje sny często są takie porąbane? Ja tak durne, randomowe sny miewam tylko w czasie gorączki...

 

BTW. Ile masz lat? Bo coś mi się zdaje, że to sen niewyżytej seksualnie nastolatki z burzą hormonalną. Zgadłam? (nie obrażaj się, nie mam nic złego na myśli, to normalny etap dorastania)

 

Toś mnie kopnęła! Nie, moje sny przeważnie nie są tak idiotyczne jak ten; jeśli już uda mi się zapamiętać jakiekolwiek, to raczej są one dość normalne. A na pewno nie są aż tak bezsensowne, jak ten - ale w sumie chyba lepszy taki LD, niż żaden. Przynajmniej wiem, że to naprawdę może mi się przydarzyć.

Co do ciekawości - mam 21 lat i śmiem stwierdzić, że z niewyżytą trochę nie trafiłaś, chociaż pewnie by mi to ułatwiło parę spraw :P

 

Dzięki za resztę info, moja świadomość została nieco uspokojona i nic mnie nie próbowało zjeść podczas snu (lub byłam zbyt zmęczona, by na to zwrócić uwagę) x


  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do ciekawości - mam 21 lat i śmiem stwierdzić, że z niewyżytą trochę nie trafiłaś, chociaż pewnie by mi to ułatwiło parę spraw :P

Hehe. Z nastolatką może nie trafiłam, ale wiek 21 lat nie oznacza, że nie jesteś niewyżyta. :D
W wieku 20-25 lat jest podobno największy popęd płciowy.
  • 0



#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapodaję filmik na temat świadomych snów ( LD) dla zainteresowanych :)

 


  • -1






Also tagged with one or more of these keywords: ld, lucid dream, świadome śnienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych