Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w wyjaśnieniu obserwacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Wiem, że piszę troche w późnych porach, ale chcę wam przekazać wszystko jak najbardziej szczegółowo i nic nie pominąć. Tak więc, dokładnie pół godziny temu wracałem rowerem do domu, (była godzina 22, ciemno, jak idzie się domyślić, aczkolwiek pogoda nie sprzyjała obserwacji gwiazd, było dosyć sporo chmur) jak zwykle spoglądałem sobie na gwiazdy, wiem, nieszczególnie mądre podczas jazdy na rowerze. Ku mojemu zdziwieniu, dostrzegłem coś co z początku wyglądało na samolot, ale leciało zbyt nienaturalnie. Zjechałem na pobocze i zrobiłem zdjęcie.
b1af48e07ef0025bee08b61dcc563e3d.jpg
Zdjęcie troche nie wyraźne, na maksymalnym zoomie, ale więcej nie mam. Obiekt poruszał się na lewo.
Chciałem nagrać też filmik, ale kamera w aparacie nic nie uchwyciła. Wrzucam dla potwierdzenia. Z góry mówię nie byłem nawet świadom, że zacząłem już nagrywać stąd lekki brak skupienia. Myślę, że nie jest najgorzej.
https://youtu.be/cC9uHduhnwg
Wracając do samego obiektu, poruszał się on z prędkością na oko większą niż typowy samolot, ale nie to dziwiło. Otóż ten NOL skręcał zbyt szybko i zbyt gładko. Leciał prosto, następnie zrobił coś w formie litery S lecz zwalniając w samym środku, prawie jakby stawał w przestrzeni, po czym znow leciał szybko w innym kierunku, zdawało się że ku górze gdyż malał z czasem. Zaraz po tym go zgubiłem, najpewniej przez chmury. Co do wyglądu obiektu, przypominał on "typową gwiazdę" tzn. świecąca kropka z tymi promieniami na boki (przepraszam, nie znam profesjonalnej nazwy) jednak był znacznie jaśniejszy od reszty co nie zostało przedstawione na zdjęciu. Przypominało to trochę świecenie latarki z dużej odległości wprost na obserwatora.
Dodam jeszcze że mieszkam niedaleko Mielca, gdzie jak pamiętam znajduje się m. in. Baza lotnictwa transportowego, ale nie wiem czy to będzie mialo jakieś znaczenie.
Proszę was o udzielenie podpowiedzi czym ten obiekt mógł być, w razie pytań postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Sortrek edytował ten post 27.07.2016 - 21:58

  • 0

#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli świeciło to jednym jednostajnym białym światłem to raczej nie był to samolot ani śmigłowiec. Jeśli świeciło tak mocno jak mówisz i szybko skręcało to też raczej nie balon. Mógł to być dron moim zdaniem.

 

I tak btw, w pobliżu Mielca nie ma bazy lotnictwa transportowego.


  • 0



#3

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli świeciło to jednym jednostajnym białym światłem to raczej nie był to samolot ani śmigłowiec. Jeśli świeciło tak mocno jak mówisz i szybko skręcało to też raczej nie balon. Mógł to być dron moim zdaniem.
 
I tak btw, w pobliżu Mielca nie ma bazy lotnictwa transportowego.

Coś z lotnictwem niegdyś było w każdym razie. A co do drona to raczej to odrzucam gdyż niejednokrotnie widziałem drony w nocy u znajomego. Zupełnie inne natężenie światła i zwinność w powietrzu.
  • 0

#4

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A chiński lampion? Jaka była pogoda - wiatr? Bo jeżeli były zawirowania mógł lecieć ku górze i skręcać robiąc "gładkie" zmiany kierunku ruchu, co z daleka można odebrać w podobny sposób. Było słychać jakieś dźwięki - może to być helikopter, no albo jakiś wojskowy dron - teraz tego pełno fruwa na niebie.


  • 0

#5

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pogoda była bardzo spokojna. Dźwięku nie było napewno, usłyszałbym ponieważ znajdowałem się na przedmieściach koło lasku i było cicho wokół. Lampionu nigdy nie widzialem na żywo ale myślałem że świecą żółtym światłem a to definitywnie było białe. Helikopter myśle że jest dosyć charakterystyczny a wojskowego drona również nie widziałem na żywo.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja na tym filmie nic nie widzę. Nawet jeżeli coś tam było, to masz za słabe dowody. Przykro mi. Obiekt na zdjęciu wygląda jak księżyc...
  • 0



#7

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja na tym filmie nic nie widzę. Nawet jeżeli coś tam było, to masz za słabe dowody. Przykro mi. Obiekt na zdjęciu wygląda jak księżyc...

Pisałem wyżej, że na filmie nic nie widać, wrzuciłem żeby to udowodnić. Poza tym ja nie próbuje niczego udowodnić, tylko proszę o poradę. :) co do księżyca to niestety nie był widoczny tej nocy ze wzglądu na chmury

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmigłowiec powinien mieć jeszcze migające kolorowe światło, a tu było tylko jedno białe. Sortrek pisał też, że było bardzo mocne, tak jakby to coś świeciło reflektorem na niego, lampiony dają raczej dosyć blade światło. Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby był to dron. Drony są różnych rozmiarów, różnego przeznaczenia i też mogą różnie świecić, to że widziałeś już je w locie i nie przypominały tego co tutaj niczego nie wyklucza.

 

Z tym lotnictwem to jest tam wytwórnia śmigłowców PZL Mielec, chyba mają tam też lotnisko. Ale tak jak już pisałem, śmigłowiec to raczej nie był.


  • 0



#9

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jutro spróbuję zrobić zdjęcia księżyca i gwiazd dla porównania z tego samego miejsca o tej samej porze, ale może być ciężko bo pogoda sie pogorszyła.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#10

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To raczej nie jest warte wysiłku, i tak Ci zbytnio nie pomożemy, bo ciężko powiedzieć coś ponad to co już zostało powiedziane, kiedy mamy tylko jedno zdjęcie słabej jakości a na filmie nic nie widać. Twoja słowna relacja dała więcej niż zdjęcie, które dało tylko jakąś tam pewność, że rzeczywiście widziałeś jakieś światło. Ale już nie możemy mieć nawet pewności, że to nie gwiazda, musimy wierzyć Twojej relacji.


  • 1



#11

marcel0908.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(była godzina 22, ciemno, jak idzie się domyślić, aczkolwiek pogoda nie sprzyjała obserwacji gwiazd, było dosyć sporo chmur

 

Obstawiam że to po prostu był mniejszy reflektor lub laser który padał na chmury.


  • 0

#12

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(była godzina 22, ciemno, jak idzie się domyślić, aczkolwiek pogoda nie sprzyjała obserwacji gwiazd, było dosyć sporo chmur

 
Obstawiam że to po prostu był mniejszy reflektor lub laser który padał na chmury.
Absolutnie nie, w moim mieście są 2 takie reflektory. Poruszają się po wyznaczonej trasie i są charakterystyczne.
  • 0

#13

marcel0908.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno w takim razie cokolwiek powiedzieć nie mając nagrania/ zdjęcia z lepszą jakością itp

Musiało to lecieć pod chmurami, czyli stosunkowo nisko. Jeśli obiekt był wielkości gwiazdy z twojego punktu widzenia, to musiał być bardzo mały, obstawiam max 1-3 metra, czyli odpadają jakiekolwiek większe pojazdy. Fajnie by było gdybyś miał info o wysokości chmur na niebie w tamtą noc, można by określić rozmiar tego obiektu dokładniej.

Na tą chwile jedyną opcją może być jakiś ?laser? lub może jakiś lampion.

 

Pozdrawiam


  • 0

#14

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja co noc na niebie widzę dziwne zjawiska:

- meteory, czasami - normalka :)

- Świecące "gwizdy", które w mgnieniu oka znikają i pojawiają się w innym miejscu.

- pędzące z zawrotną prędkością świecące punkty.

- helikoptery, które na nocnym niebie wyglądają jak UFO, bo nie dość , że w nocy sprawiają wrażenie okrągłych, to mrugają nie jednym a np. czterema kolorami. Raz taki obiekt leciał i to dość nisko, dlatego wzięłam to za helikopter. Ale tak na pradę do dziś nie wiem co to było.

 

Jakbyś tak obserwował niebo co dziennie, to byś zobaczył ile dziwadeł lata po naszym niebie. :D

 

Ja uważam , że mógłby to być jakiś wojskowy wynalazek :) Próba generalna jakiejś nowego modelu drona.  W dzisiejszych czasach nawet widok  spodka by mnie nie zdziwił, bo UFO tak na dobrą sprawę wymyślili ludzie a nie obcy :)


  • 0



#15

Sortrek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Mimo, iż koniec końców niczego nie jestem pewien to możemy założyć, że był to jakiegoś rodzaju wojskowy pojazd. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za odpowiedzi, temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 2



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych