Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szpital poradziecki - coś z nim jest nie tak

szpital radziecki creepy film

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Was, szanowni paranormalni. Chciałbym dzisiaj opisać coś, co mnie osobiście sparaliżowało, wstrząsnęło mną, kiedy praktycznie niczego się nie boję, jak z resztą zobaczycie po filmie. 

 

Dzień 16 maja bodaj, 2015 rok, idziemy z kolegą do szpitala poradzieckiego mieszczącego się w Legnicy, w lesie. Opuszczony już dziś szpital jest miejscem beszczeszczonym przez lokalne grupki młodzieżowe. Mnóstwo rzeczy jest tam zdewastowanych, zwłaszcza górne części kompleksu. Dolne części natomiast są za... ciemne, nawet jak na dzień, aby zwiedzać. Mi nie przeszkadzało, że w tych korytarzach na dole jest niesamowicie ciemno, pokoje są puste i chłodne, a naokoło jest dziwna atmosfera. Praktycznie się nie bałem i postanowiłem, że wykorzystam lustrzankę jako kamerę, powoli sunąć przez korytarz i nagrywając materiał na taki, aby wyglądał jak z horroru. Później szybkie wklejenie go na youtube, dodanie ichniejszej muzyki i voila. Ludzie oglądali, wszystko było ok z materiałem. Minął rok. Wchodzę dzisiaj na mój kanał, klikam filmy, które kiedyś wrzucałem i... odkrywam, że mój materiał z tym korytarzem jest nie do oglądania. W piątej sekundzie wchodzi dziwny glitch który zacina dwie naprzemiennie klatki i dodaje dziwny efekt u góry ekranu. Od razu przyszło mi do głowy, że materiał jest po prostu przeklęty i... sam nie wiem co o tym sądzić. Nie wierzę w duchy, jak sami widzicie, wchodzę do szpitala i dosłownie nic mnie tam nie rusza. Wieczorami potrafię iść przez ciemną klatkę i specjalnie się narażać, bo wiem że i tak tam nic nie ma. 

Oto ten rzeczony filmik. Jak ktoś przetrwał i przeczytał całość - dziękuję. Wklejam i robię wątek, bo może ktoś się z czymś podobnym spotkał, może ktoś pomoże to jakoś racjonalnie wytłumaczyć. 

 


  • 0

#2

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podczas oglądania na Youtubie rzeczywiście wyskakuje jakiś glitch, ale podczas odtwarzania na forum wszystko jest ok. Zwykły błąd, żadna klątwa.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 27.07.2016 - 21:27

  • 0



#3

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poważnie w odtwarzaczu możesz cały filmik bez tego glitcha zobaczyć? Ja odtwarzam i na forum i na youtube i oba mam z glitchem...


  • 0

#4

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam jednak nic nie widzę (nie działa). Jestem na telefonie, może dlatego.

Użytkownik Post edytował ten post 27.07.2016 - 21:33

  • 0



#5

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na forum wszystko jest ok, nie ma żadnych zakłóceń. Wrzucam screen z 40 sekundy.

fne8op.png


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 27.07.2016 - 21:35

  • 0



#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W piątej sekundzie wchodzi dziwny glitch który zacina dwie naprzemiennie klatki i dodaje dziwny efekt u góry ekranu.

Która to jest ta 5 sekunda, bo u mnie działa normalnie cały ten filmik?


  • 0



#7

spooner.
  • Postów: 318
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Beszcze co? ;)

Ten błąd o którym mówi jest bezpośrednio na yt 

https://youtube.com/watch?v=EgH8JybzZF4

W embedzie film działa normalnie. Jakiś błąd techniczny po ich stronie.


Użytkownik tati edytował ten post 27.07.2016 - 21:37

  • 0



#8

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co jest w takim razie nie tak, bo odtworzyłem na telefonie i również się zacina w piątej sekundzie, w taki sam sposób. Znajomym również zacina się w piątej sekundzie. Lupus, dziwne, nie żebym Ci nie wierzył, bo wierzę, ale rozumiesz, mi się i tu i tu zacina. Nie rozumiem dlaczego ten materiał raz działa a raz nie. Spokojnie, nie musicie się tu wysilać i na siłę szukać klątwy, po prostu uważam że coś z tym materiałem jest nie tak, albo to wina youtuba, albo nie wiem czego, ale na pewno nie urządzeń.

Edit: Screen z odtwarzacza forumowego:
http://i.imgur.com/bqs458p.png


Użytkownik Schwarz edytował ten post 27.07.2016 - 21:42

  • 0

#9

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie 720p (mam starego HD złoma za monitor, więc to moja domyślna) nie działa, 1080p bangla. Zarówno na forum, jak i bezpośrednio na YT.


  • 0



#10

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, 1080p działa bez zarzutu, dzięki Edric. Temat jak coś, to można zamknąć, ale zostawcie go jako ciekawostkę, może się kiedyś komuś przyda :)


  • 0

#11

Rocketfuel1994.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie nic tam nie ma  ;p


  • 0

#12

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawdź wersję 720p albo 360p, bo w nich jest glitch. Wersja 1080p działa normalnie :) (o czym z resztą dowiedziałem się dopiero później. Do głowy by mi nie wpadło, że może to zależeć od formatu wideo)


  • 0

#13

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

obejrzałem filmik z forum  i stwierdzam że wszystko jest w porządku ale faktycznie  na youtube odtwarza z błędami, za pomocą savetube ściągnąłem filmik na dysk   puściłem kilka razy i nie widze żadnych nadzwyczajnych zjawisk ani zdarzeń.   ten szpital miał  odrobine mrocznej historii ponoć w piwnicach trzymano pacjentów którym nie można było pomóc

 

w krakowie też jest opuszczony budynek ale po centrum specjalistycznym dla dzieci i młodzieży (psychiatra i psycholog)  obecnie budynek stoi w ruinie na dniach będą wyburzać  a został opuszczony  gdzies w połowie lub pod koniec 2014r  kiedyś tam się leczyłem z powodu kilku drobnych problemów a klimat podobny  ale żadnych  specjalności nie ma prócz jednej , chodząc  w piwnicach natrafiłem na resztki kotłowni i miałem zarówno wrażenie jak i uczucie  że mnie ktoś obserwuje ale nikogo tam nie było


  • 0

#14

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wybacz, ale ani tutaj, ani na YouTube nic się z tym filmem dziwnego nie dzieje :/ Nuda


  • 0



#15

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam to samo - zero problemów z odtwarzaniem na forum oraz na youtube. Winny może być sposób kodowania filmu przez youtube oraz film źródłowy. Albo wina kodeków/przeglądarki użytej w systemie. Filmik jest mroczny i ma swój klimat, ale na pewno nie może być przeklęty bo nie jest rzeczą materialną jak np. taśma wideo, a tylko zlepkiem danych zero-jednykowych.


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: szpital, radziecki, creepy, film

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych