Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasza reputacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nasza reputacja (21 użytkowników oddało głos)

Czy jesteście za przyznawaniem punktów reputacji?

  1. Głosowano Tak (19 głosów [90.48%])

    Procent z głosów: 90.48%

  2. Nie (2 głosów [9.52%])

    Procent z głosów: 9.52%

  3. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Na reputację powinny mieć wpływ:

  1. Głosowano Tylko punkty dodatnie (3 głosów [14.29%])

    Procent z głosów: 14.29%

  2. Tylko punkty ujemne (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Punkty dodatnie i ujemne (16 głosów [76.19%])

    Procent z głosów: 76.19%

  4. Nie mam zdania (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  5. W pytaniu nr. 1 odpowiedziałem/am : NIE (2 głosów [9.52%])

    Procent z głosów: 9.52%

Głosuj

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze to jestem ciekawa , tego co myślicie na temat przyznawania punktów ujemnych na forum?

Podoba się wam to? A może wolelibyście tylko dodatnie przyznawać i otrzymywać? Albo , żeby w ogóle nie było przyznawania punktów reputacji? :)

 

Pytam tak z czystej ciekawości. Jestem z wykształcenia socjologiem i... Nie mogłam się opanować, żeby was  o to nie zapytać :D :)





#2

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ach coś ostatnio wszędzie pełno o tych plusach i MINUSACH... ciekawe dlaczego.... :D

 

Moim zdaniem punkty to świetna sprawa. Użytkownicy mogą oceniać siebie nawzajem dzięki czemu, mamy tu mnóstwo osób których błyskotliwość, obszerna wiedza, inteligencja, poczucie humoru i duże starania na rzecz forum w postaci wyszukiwania ciekawych tematów zostają nagradzane. Dodatkowo zdobywanie oceny wpływa na niektórych motywująco, co można zobaczyć tu:

 

Bez tytułu.png

 

Szkoda by było gdyby z jakiegoś powodu.... nagle zrezygnować z przyznawania reputacji.

 

Co myślę na temat przyznawania punktów ujemnych?

Są tak samo potrzebne jak te dodatnie. 





#3

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie można by wprowadzić pewne ograniczenie. Tak, żeby użytkownik w jednym wątku mógł zostać zminusowany tylko raz przez innego użytkownika. Jeśli zakładamy, że danym wątku wypowiadamy się na konkretny temat, to nie ma powodu, żeby minusować każdy post, bo w gruncie rzeczy dotyczą tego samego. A nie powinno się karać kilka razy za tą samą zbrodnie ;)

 

Ja staram się tak robić, jeśli komuś w danym wątku dałem minusa, to kolejnych jego postów już nie minusuje, bo uznaje, ze już wyraziłem zdanie na temat jego poglądów w jakimś tam temacie.



#4

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie można by wprowadzić pewne ograniczenie. Tak, żeby użytkownik w jednym wątku mógł zostać zminusowany tylko raz przez innego użytkownika.

 

Idąc tym tokiem rozumowania taka sama zasada powinna dotyczyć plusów. Czyli od razu pojawiłyby się głosy że to niesprawiedliwe że tak zwanego plusika można dostać tylko raz w jednym temacie od jednej osoby, z którą akurat wymienia się zgodnie poglądy. 

 

Nigdy nie dogodzisz wszystkim.





#5

Gwynbleidd.

    May the dark side of the Force be with you

  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi się nawet ten system podoba, lubię wrzucić ludziom plusa za ciekawy artykuł, niektórzy dość często wrzucają tu coś ciekawego więc to takie symboliczne uznanie włożonego trudu. Podobnie gdy ktoś ma wiedzę i sensownie argumentuje na dany temat. Co do minusów staram się wsadzić je tylko za rolling czy nagminne brak sensu w wypowiedziach.

Też "nie mogłem się powstrzymać" więc zapytam, temat nie ma nic wspólnego z sytuacją osobistą na forum autorko? Najpierw "nie rusza mnie to" potem ckliwa analiza na profilu, teraz temat nagle. ;)

Użytkownik 白狼 edytował ten post 26.07.2016 - 14:50


#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plusy i minusy są generalnie dość dobrym wynalazkiem. Na innych forach jedyna możliwość to pochwalenie posta lub zgłoszenie moderacji.

 

ps, zauważyłem zabawną rzecz - ostatniego minusa dostałem w czerwcu, sam ostatniego minusa dałem innym w kwietniu.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 26.07.2016 - 14:53




#7

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby każda dyskusja na temat reputacji wyglądała tak samo, to bym się cieszył. Ja tylko powiem tyle, drodzy użytkownicy, uważajcie z tego typu tematami i jak się w nich wypowiadacie, a najlepiej w ogóle trzymajcie się od takich tematów z dala, bo możecie zostać niesłusznie posądzeni o bycie niepoważnym młodym człowiekiem który fascynuje się reputacją, tak jak ja zostałem oto posądzony przez "super-hiper" moderatora @Kronikarz Przedwiecznych w moim temacie pt. Możliwość cofnięcia przyznania lub odjęcia pkt.reputacji. 


Użytkownik Miłosz edytował ten post 26.07.2016 - 15:05




#8

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam dlaczego trzeci dzień trwa dyskusja o reputacji... Skoro jak widzę są osoby które przejmują się tym poruszając ten temat w co którymś poście to może napiszcie petycje do DK, zbierzcie ileś tam podpisów i wyślijcie jej w pw że x użytkowników jest przeciwko i żąda lub prosi (to już Wasza sprawa) usunięcia opcji nabijania reputacji.





#9

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam dlaczego trzeci dzień trwa dyskusja o reputacji...

Spokojnie, wakacje się skończą, dzieci pójdą do szkoły i forum wróci do normalności, zostaną tylko osoby które mają czas, np. są na L4 jak obecnie ja i inne których jakość postów jest....hmm, większa.

Skoro jak widzę są osoby które przejmują się tym poruszając ten temat w co którymś poście to może napiszcie petycje do DK, zbierzcie ileś tam podpisów i wyślijcie jej w pw że x użytkowników jest przeciwko i żąda lub prosi (to już Wasza sprawa) usunięcia opcji nabijania reputacji.

Ja reputację w ogóle bym skasował. Ale skoro jest, pasowałoby ją usprawnić, dlatego ostatnio założyłem o niej temat.
Szkoda, że silnik forum nie pozwala na wprowadzenie zmian które zaproponowałem.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 26.07.2016 - 15:29




#10

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie się podoba opcja przyznawania reputacji. Dla mnie to trochę jak lajki na fb. Jeżeli jakaś opinia mi się podoba to przyznaję plusa i wydaje mi się, że jest to dobry sposób na wyrażenie aprobaty. Po co marnować miejsce na forum i pisać "Zgadzam się" jeżeli nie ma się niczego do dodania.

Z kolei minusy wydają mi się dobrą bombą atomową na trolli, ale są też dobrym sposobem na pokazanie, że ktoś straszne głupoty pisze.

 

Chociaż z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że minusy mogą być przydzielane tylko za to, że się kogoś nie lubi. Nie jest to dobre, ale żaden system nie jest niestety idealny.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 26.07.2016 - 15:30




#11

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Idąc tym tokiem rozumowania taka sama zasada powinna dotyczyć plusów. Czyli od razu pojawiłyby się głosy że to niesprawiedliwe że tak zwanego plusika można dostać tylko raz w jednym temacie od jednej osoby, z którą akurat wymienia się zgodnie poglądy.

 

W takim razie , żeby było sprawiedliwie to, niech chociaż ta ujemna reputacja zmniejsza się tak jak wzrasta dodatnia , w sensie co 30 , a nie co 5 , bo to jest trochę niesprawiedliwe. Czasami jest tak , że ujemne punkty przyznaje się takiemu zwolennikowi w temacie , na który tak naprawdę, sama nauka nie zna odpowiedzi. W tym momencie użytkownik z wyobraźnią dostaje ujemne punkty tylko dlatego , że inny ktoś ma inne poglądy na ten temat. A , że reputacja ujemna zmienia się co pięć , taka punktowana minusami osoba  wychodzi na tym gorzej.  Stopnie powinny być co 30 , zarówno  .na plusie , jak i na minusie. Wtedy było by fair play, a tak jest no fair play :)

 

 

Też "nie mogłem się powstrzymać" więc zapytam, temat nie ma nic wspólnego z sytuacją osobistą na forum autorko? Najpierw "nie rusza mnie to" potem ckliwa analiza na profilu, teraz temat nagle. ;)

Bo nie rusza mnie to. Na reputacji mi nie zależy. Jednak po małych przemyśleniach, zaczęło mnie to troszkę ciekawić. Nie ukrywam , jest mi przede wszystkim żal innych ludzi, którzy mają wszystkie gwiazdki czerwone. Po minusach od Urgona, który wstawia je z czystej nienawiści i antypatii, postanowiłam coś sprawdzić. Jak gwiazdki oddają realną rzeczywistość. Jestem socjologiem, więc musicie mi to wybaczyć, że robię statystyki  i chcę poznawać ludzkie opinie na dane tematy. :)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 26.07.2016 - 16:22




#12

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem system reputacji to duży- nomen- omen- plus tego portalu, a zlikwidowanie go byłoby kolejnym strzałem w stopę.


Ponadto uważam, że system jest dobry i odpowiednio wyważony. Nie widzę miejsc, w których jego zmiany( w przyznawaniu reputacji czy działaniu) byłyby nie tyle konieczne, co chociażby korzystne.


Użytkownik Shay edytował ten post 26.07.2016 - 16:19


#13

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim osobistym zdaniem, jest dobrze tak jak jest. Pozwala to wyróżnić co ciekawsze posty, lub też z drugiej strony - od razu mieć na uwadze, że dany post nie jest dość rozsądny, gdy posiada dużo minusów. Ja bym tutaj niczego nie zmieniał, to fajny system.





#14

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Czasami jest tak , że ujemne punkty przyznaje się takiemu zwolennikowi w temacie , na który tak naprawdę, sama nauka nie zna odpowiedzi. W tym momencie użytkownik z wyobraźnią dostaje ujemne punkty tylko dlatego , że inny ktoś ma inne poglądy na ten temat. 

 

Nie zgodzę się z tym. Oczywiście jest to najprostsze z możliwych wytłumaczeń dlaczego ktoś (bo oczywiście nie chodzi tu o Ciebie Shadow bo Ty się tym nie przejmujesz) otrzymał punkty ujemne za swoje wypowiedzi, wolałabym jednak spojrzeć na problem inaczej.

Głównie minusy są przyznawane za sposób w jaki ktoś się wypowiada i np za to jak ktoś unika odpowiedzi na zadawane mu wprost pytania. Jakoś nie dziwi mnie że po napisaniu "Nie powiem Wam bo to tajemnica skąd to wiem" i notorycznym budowaniu zdań z których wynika:

"jestem alfą i omegą, wysłannikiem boga i kosmitów wkrótce się przekonacie że nie macie racji, żadne źródła nie są potrzebne bo ja tak mówię"  użytkownik dostaje minusy.





#15

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co na przykład w tym poście napisałam nie tak, że dostałam , aż 7 minusów od:

- Alis
- 白狼
- Lupus28
- Kronikarz Przedwiecznych
- dziewięć
- Goosfraba
- Last Sicarius

Nie widzę,tu żadnych nieprawidłowości. Zwykły post - odpowiedź.

 

Cały czas będę podtrzymywać, że to co tu napisałam jest prawdą .

 

Ja się z wami nie dogadam , jak miałam wam udowodnić w prosty sposób , że materia i energia to nie to samo , ale w momencie reakcji rozczepienia ciężkich jąder atomu , materia nie zamienia się w energię, lecz energia zostaje uwolniona w rozpadzie jądra atomu. Od tego się zaczyna i potem już następuje reakcja łańcuchowa.

Przykładowy wzór rozczepienia jądra Uranu:

n + 235U → 236U* → 141Ba + 92Kr + 3n + Q

* stan wzbudzony. Jest on niestabilny i ulega rozpadowi.
Q wydzielana energia

Jeśli się z tym nie zgadzasz, to twoja sprawa.

 

Chciałabym usłyszeć wyjaśnienia od wymienionych wyżej osób, które dały mi punkty ujemne :) Co tu jest nieprawidłowego w tym poście ? :)






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych