Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań na temat smoków.

smoki legendarne stworzenia

  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Reptilianami tłumaczony jest każdy nielogiczny wątek. Bo?

No właśnie, w ziemskiej przyrodzie nie występuje (poza owadami, głowonogami i mięczakami - chyba się nie mylę, jak się mylę poprawcie mnie) żadne stworzenie, które posiada więcej niż dwie pary kończyn. Dlatego wymyślono reptilian.

Poza tym, jeżeli są czczeni jako bóstwa, to niekoniecznie musieli istnieć naprawdę, a jeżeli istnieli, dlaczego nie trafiono na żaden ich ślad w postaci szkieletu itp. które to wiele by udowodniły, a tak...





#62 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Wystarczy iskra zeby z pupy ziać ogniem, bardzo mozliwe, ze organizm mogl wydalac gazy takze przez jame ustna, ale do tego potrzebny jest zaplon...sa na ziemi organizmy wydzielajace bardzo duze napiecie, ktore jest ich obrona przed drapieznikami, takze teoretycznie i praktycznie jest to mozliwe.


  • 0

#63

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale te, które rażą prądem nie gazują metanem, odwrotnie też nie, czyli gazujące nie mają prądu, także tego...





#64

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Reptilianami tłumaczony jest każdy nielogiczny wątek. Bo?
No właśnie, w ziemskiej przyrodzie nie występuje (poza owadami, głowonogami i mięczakami - chyba się nie mylę, jak się mylę poprawcie mnie) żadne stworzenie, które posiada więcej niż dwie pary kończyn. Dlatego wymyślono reptilian.
Poza tym, jeżeli są czczeni jako bóstwa, to niekoniecznie musieli istnieć naprawdę, a jeżeli istnieli, dlaczego nie trafiono na żaden ich ślad w postaci szkieletu itp. które to wiele by udowodniły, a tak...

bo może mistrzu jest to prawda? Ty nie wierzysz praktycznie w nic co jest mega udowodnione vide 11 września 01, Smoleńsk, chemtrails, itd. Jesteś spalony mimo mojego wielkiego do Ciebie szacunku
  • 0

#65 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale te, które rażą prądem nie gazują metanem, odwrotnie też nie, czyli gazujące nie mają prądu, także tego...

 

Mówisz o tym, co wiemy, wez pod uwage to, czego nie wiemy, wsponiałem wyzej, ze jest to mozliwe, ale czy tak było?


Użytkownik Aplikator edytował ten post 09.11.2017 - 19:58

  • 0

#66

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 bo może mistrzu jest to prawda? Ty nie wierzysz praktycznie w nic co jest mega udowodnione vide 11 września 01, Smoleńsk, chemtrails, itd.

Szkoda, że do końca nie ogarnąłeś (nomen omen) moich poglądów. Dla ułatwienia podpowiem, że jestem zwolennikiem teorii o życiu pozaziemskim, odwiedzinach naszego globu przez pozaziemskie istoty. Problem w tym, że nie ulegam huraoptymizmowi i ciągle szukam na to dowodów, ale niepodważalnych.

O Smoleńsku i chemtrails nie wspominaj. Jestem dobrze wychowany i przez litość nie powiem, co o tym myślę.

Tak zupełnie na marginesie, ziemia też nie jest płaska...

 

 

Mówisz o tym, co wiemy, wez pod uwage to, czego nie wiemy, wsponiałem wyzej, ze jest to mozliwe, ale czy tak było?

Jeżeli o czymś nie masz wiedzy, to jak chcesz o tym rozmawiać, tym bardziej udowodnić istnienie czegoś, o czym nie masz pojęcia? Poza tym biologowie już dawno określili schematy, jakimi kieruje się ziemska przyroda u kręgowców (obejmujący kręgouste, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki). Jak wiadomo dzisiaj, wszystkie kręgowce mają tylko dwie pary kończyn. Jeżeli nauka wygrzebie brakujące ogniwo z sześcioma (tj. łapy przednie, skrzydła i łapy tylne), posypię głowę popiołem i przyznam rację zwolennikom istnienia smoków. Niestety, nasze drogie dinusie się nie mieszczą w pojęciu "smok".





#67

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

. Jeżeli nauka wygrzebie brakujące ogniwo z sześcioma (tj. łapy przednie, skrzydła i łapy tylne), posypię głowę popiołem i przyznam rację zwolennikom istnienia smoków. Niestety, nasze drogie dinusie się nie mieszczą w pojęciu "smok".

 

EEEee , ee niewim jak to powiedzieć ale .. No dobra obraz jest wart  więcej niż 1000 słów.

 

imsmokzb4orneoage12-589cx205.jpg

 

 

 

dracod.jpg

 

Draco Volans


  • 2



#68

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetne fotki. Z tym, że to nie są kończyny. Nasz mały Draco "macha" sobie żebrami ;) i chyba raczej szybuje niż lata...


  • 1



#69

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ej a ja tak na serio zapytam. Czy jest w ogóle taka możliwość żeby jakiś zwierz ział ogniem? chodzi mi o to czy organizm może wytwarzać jakieś substancje które mogą ulec zapłonowi. 


  • 0



#70

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chodzi mi o to czy organizm może wytwarzać jakieś substancje które mogą ulec zapłonowi.

 

Bakterie moga wytwarzać substancjie ulegające samozapłonowi w kontakcie z atmosferą. Są tez żuki(Brachinus explodens) walące w obronie bronią chemiczna- binarną.Osobno  generują nieco perhydrolu(hiperwybitny utleniacz) i roztworu hydrochinonu(niezły reduktor). Wypryskują wspólnie miesznke łaczaca sie dopiero w "dyszy" . Efektem jest strzał z przegrzanej ponad 100 stopni mocno parzacej pary.A sam owad pozostaje chłodny i nie poparzony. W skali mikro jest to jak najbardziej możliwe. Niestety w "makro" juz no nie za bardzo :(,  efekt skali.

 

 

 


  • 1



#71

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 chodzi mi o to czy organizm może wytwarzać jakieś substancje które mogą ulec zapłonowi. 

Metan?


  • 0



#72

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Noxili@

Draco Volans może tylko szybować, o czym już wspomniał Nick. Nie może się wznosić, więc trudno to nazwać lataniem stricte.

Podobną sytuację mamy z tzw. latającą wiewiórką:

Wiewiórka-wiewiórki-DinoAnimals.pl-14.jpg

Wiewiórka-wiewiórki-DinoAnimals.pl-16.jpg

Nazwiesz to lataniem, a fałd skórny skrzydłem takim jak u ptaka? Przecież wiewiórki nie nazwiesz smokiem.





#73

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytałem bo kiedyś oglądałem jakiś film fabularny ze smokami, tytułu sobie nie przypomnę, ale było tam dość logicznie wytłumaczone dlaczego smoki zieją. Tak swoją drogą to był niezły film :) 

 

Nick

Metan?

 

Tak masz rację, ale bardziej chodziło mi o coś takiego jak w poście Noxiliego.


  • 0



#74

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tak masz rację, ale bardziej chodziło mi o coś takiego jak w poście Noxiliego.

 To kwestia skali i... atmosfery.  Taki bączek niewielkiego żuczka, byłby niezłym pierdnięciem gdyby żuczek był wielkości krowy, i prykną w bogatej w tlen atmosferze. Owady nie mają kości, a ich skamieliny, są jedynie odciskami w błocie lub zakonserwowanymi w bursztynie okazami.. A co jeśli smoki były wielkimi owadami lub robakami?  Do tego na tyle rzadkimi, że nie znaleźliśmy jeszcze ich skamieniałości, ponieważ żyły np, wysoko w górach, lub w miejscach które są dzisiaj niedostępne. W takim układzie brak dowodów, niczego nie dowodzi. Smoki są obecne w wielu kulturach i nawet religiach. Coś w tym może być. To że nie znaleźliśmy ich kości, nie musi oznaczać że ich nie było. Może oznaczać że nie miały kości. To że nie mamy ich skamieniałych odcisków może oznaczać że nie łaziły po błocie.


  • 0



#75

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Smoki są obecne w wielu kulturach i nawet religiach. Coś w tym może być.

 

Może wzieło się to z tego, że znajdowano kości dinozaurów które nie pasowały do żadnych współczesnych zwierząt, stąd mylnie brano je za szczątki latających gadów. Do tego trochę fantazji i religijnych motywów i smoki gotowe. Jeśli chodzi o chińskie smoki to bardzo prawdopodobne bo Chiny są zagłębiem skamieniałości dinozaurów. 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych